Ga naar inhoud

S.M.C.H.

Actief
BVopgericht 199333 jaar actiefOud Kloosterlaan 16, 1640 Sint-Genesius-Rode, BelgiëKBO/BCE: BE 0450.944.783
Samenvatting

S.M.C.H. is actief sinds 1993 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2026 toont een negatief eigen vermogen (-€ 9.845) en een nettoresultaat van € 12.965. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 15% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 15% van 419 sectorgenoten (NACE 47, boekjaar 2026). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,5% (laag).

Overzicht

Activiteit
Detailhandel in kledingaccessoires
NACE 47715
1 vestiging
Schaal
€ 53.338balanstotaal 2026
Eigen vermogen
-€ 9.845
Winst
€ 12.965
Omzet niet gepubliceerd (microschema)
Gezondheid
57 Aanvaardbaar Checked score 2026
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,5%
Structuur
Jaarrekening 1 dag vroeg0 van 4 akten gelezen
Waarom 57verhoogt risicoBegrensd op 59: negatief eigen vermogenNegatief eigen vermogen -€ 9.845Sector Detailhandel (NACE 47)verlaagt risicoOmvang: balanstotaal € 53.338Liquiditeit 1,54, liquide middelen € 45.891Toon onderbouwing

Checked score

Score 2026
57 / 100
Aanvaardbaar
Kans in deze klasse: 1,5% tot 4,2%
Financieel beter dan 67% van de sectorgenoten (NACE 47, micro)
Negatief eigen vermogen begrenst de score op 59. Elk signaal dat meeweegt staat bij Signalen.
Financiële sterkte · streepje = 2025
Sterk
Solvabiliteit 7+7
eigen vermogen -18,5% van het balanstotaal
Liquiditeit 70+13
kortlopende schulden 57,5% · geldmiddelen 86,0%
Rentabiliteit 99-1
rendement op activa 24,3%
Faillissementskans, 12 maanden
0,5% Laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 5 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,6% (40.224 ondernemingen, NACE 47, micro)
Verloop 24 maanden 11-2024: 0,8% 12-2024: 0,8%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 0,7%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 12-2024 02-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 01-2025 03-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 02-2025 04-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 03-2025 05-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 04-2025 06-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 05-2025 07-2025: 0,8%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2025 08-2025: 1,0%▲ +0,2 procentpunt t.o.v. 07-2025hoogste waarde 09-2025: 0,7%▼ -0,3 procentpunt t.o.v. 08-2025 10-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 09-2025 11-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 10-2025 12-2025: 0,7%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 12-2025 02-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 03-2026 05-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,7%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,8%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2026 08-2026: 0,5%▼ -0,3 procentpunt t.o.v. 07-2026laagste waarde 09-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 08-2026laagste waarde 10-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 09-2026laagste waarde
Geen krediet op open rekening
Liquiditeit ruim (liquiditeitsratio 1,54 tegenover 1,03 in 2025, boven de gangbare 1,5; kortlopende schulden: 57,5% en geldmiddelen: 86% van het balanstotaal), maar het eigen vermogen is negatief.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 47, micro): beter dan 14% op solvabiliteit, 76% op liquiditeit, 91% op rentabiliteit en 87% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 18-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · Negatief eigen vermogen -€ 9.845
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 53.338
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Liquiditeit 1,54, liquide middelen € 45.891
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Sector Detailhandel (NACE 47)
KBO
verhoogt risico · Zwakke solvabiliteit t.o.v. sector
De solvabiliteit (eigen vermogen / balanstotaal) behoort tot het zwakste kwart van de sector: beter dan 15% van 419 sectorgenoten (2026).
NBB · sectorvergelijking
Positie tegenover 419 sectorgenoten
Solvabiliteit
beter dan 15%
← zwakste sterkste →
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 01-01-2026 moest tegen 01-08-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 31-07-2026, 1 dag voor de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2026
1 dag vroeg
2025
25 dagen te laat
2024
60 dagen te laat
2023
29 dagen te laat
2022
74 dagen te laat
2021
61 dagen te laat
2020
81 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 47 dagen na de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 47) voor boekjaar 2024 is op de dag van de termijn, en 47% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 01-01-2027 en moet uiterlijk op 01-08-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 30 augustus neer (4 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 32 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
19-10-2026 vandaag01-01-2027 einde boekjaar01-08-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2026 · microschema
  2. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · microschema ·…
  3. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · microschema ·…

Opvallend

  • Risico: Negatief eigen vermogenboekjaar 2026: schulden groter dan bezittingen -€ 9.845 Bekijk
  • Let op: Bij de zwakste 15% op solvabiliteitsectormediaan 37,5% · 419 bedrijven -18,5% Bekijk
  • Actief sinds 1993opgericht 16-09-1993 33 jaar Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2026
Balanstotaal
€ 53.338
Winst
€ 12.965
Solvabiliteit
-18,5%
Balanstotaal▲ 14,1%
Nettoresultaat
20192026
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
35
Sinds
1996
Volgende jaarrekening
uiterlijk 01-08-2027
  1. 01-01-2024Hoogste resultaat van 2019 tot 2026
  2. 30-08-2023Jaarrekening neergelegd
  3. 01-01-2023Terug winstgevend
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
BV
Activiteit
Detailhandel in kledingaccessoiresNACE 47715
Opgericht
16-09-1993
Boekjaar eindigt
01-01
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.