Ga naar inhoud

RECYSTEEL

Actief
BVopgericht 201412 jaar actiefAvenue des Dessus de Lives(LO) 2, 5101 Namur, BelgiëOp dit adres zijn 139 actieve ondernemingen ingeschrevenKBO/BCE: BE 0555.764.765
Samenvatting

RECYSTEEL is actief sinds 2014 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een negatief eigen vermogen (-€ 51.431) en een nettoresultaat van -€ 1.774. Het eigen vermogen krimpt met ongeveer 14% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 9% van 13.454 sectorgenoten (NACE 46, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,5% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Groothandel in ijzer- en staalschroot en in oude non-ferrometalen
NACE 46872
Schaal
€ 53.450balanstotaal 2025
Eigen vermogen
-€ 51.431
Verlies
-€ 1.774
Gezondheid
54 Aanvaardbaar Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,5%
Structuur
Jaarrekening 19 dagen te laat neergelegd0 van 6 akten gelezen
Waarom 54verhoogt risicoBegrensd op 59: negatief eigen vermogenNegatief eigen vermogen -€ 51.431Geen vestigingseenheid in de KBOverlaagt risicoOmvang: balanstotaal € 53.450Liquiditeit 0,51, liquide middelen € 49.036Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
54 / 100
Aanvaardbaar
Kans in deze klasse: 1,5% tot 4,2%
Financieel beter dan 29% van de sectorgenoten (NACE 46, micro)
Negatief eigen vermogen begrenst de score op 59. Elk signaal dat meeweegt staat bij Signalen.
Financiële sterkte · streepje = 2024
Zwak
Solvabiliteit 0=
eigen vermogen -96,2% van het balanstotaal
Liquiditeit 50=
kortlopende schulden 196,2% · geldmiddelen 91,7%
Rentabiliteit 29+26
rendement op activa -3,3%
Faillissementskans, 12 maanden
0,5% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 5 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,4% (26.871 ondernemingen, NACE 46, micro)
Verloop 24 maanden 11-2024: 2,1% 12-2024: 2,1%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 2,1%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 2,8%▲ +0,7 procentpunt t.o.v. 01-2025hoogste waarde 03-2025: 2,5%▼ -0,3 procentpunt t.o.v. 02-2025 04-2025: 1,2%▼ -1,3 procentpunten t.o.v. 03-2025 05-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 04-2025 06-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 05-2025 07-2025: 1,0%▼ -0,2 procentpunt t.o.v. 06-2025 08-2025: 1,0%● gelijk t.o.v. 07-2025 09-2025: 1,0%● gelijk t.o.v. 08-2025 10-2025: 0,9%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 09-2025 11-2025: 0,9%● gelijk t.o.v. 10-2025 12-2025: 0,9%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 0,9%● gelijk t.o.v. 12-2025 02-2026: 1,4%▲ +0,5 procentpunt t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,7%▼ -0,7 procentpunt t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,6%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 03-2026 05-2026: 0,6%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,6%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,5%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 06-2026 08-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 07-2026 09-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 08-2026 10-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 09-2026laagste waarde
Geen krediet op open rekening
Liquiditeit ontoereikend (liquiditeitsratio 0,51 tegenover 0,52 in 2024, onder 1; kortlopende schulden: 196,2% en geldmiddelen: 91,7% van het balanstotaal), en het eigen vermogen is negatief.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 46, micro): beter dan 6% op solvabiliteit, 51% op liquiditeit, 26% op rentabiliteit en 33% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 15-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 53.450
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Liquiditeit 0,51, liquide middelen € 49.036
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Negatief eigen vermogen -€ 51.431
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Geen vestigingseenheid in de KBO
KBO · zetel en vestigingen
verhoogt risico · Negatief eigen vermogen
De jaarrekening over 2025 toont negatief eigen vermogen en een nettoverlies.
NBB · jaarrekening 2025
Eigen vermogen per boekjaar
18202122232425
2018 tot 2025 · laatste jaar -€ 51.431
neutraal · Neergelegd na de termijn
Het boekjaar afgesloten op 30-06-2025 was neer te leggen tegen 31-01-2026 en werd neergelegd op 19-02-2026, 19 dagen later. Bijna de helft (47%) van de Belgische ondernemingen legt te laat neer; van wie 1 tot 90 dagen te laat was, is vandaag 2,0% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand, tegenover 1,66% van alle neerleggers. Zo een vertraging telt niet mee in de score.
NBB · 9 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
19 dagen te laat
2024
10 dagen te laat
2023
16 dagen te laat
2022
21 dagen vroeg
2021
8 dagen te laat
2020
2 dagen te laat
2018
26 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 9 dagen na de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 46) voor boekjaar 2024 is 3 dagen voor de termijn, en 39% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het boekjaar dat op 30-06-2026 afsloot, moet uiterlijk op 31-01-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 10 februari neer (4 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 30 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
30-06-2026 einde boekjaar16-10-2026 vandaag31-01-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · microschema ·…
  2. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · microschema ·…
  3. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2023 · microschema ·…

Opvallend

  • Risico: Negatief eigen vermogenboekjaar 2025: schulden groter dan bezittingen -€ 51.431 Bekijk
  • Risico: 5 jaar op rij verliesverlies boekjaar 2025 -€ 1.774 Bekijk
  • Let op: Bij de zwakste 9% op eigen vermogensectormediaan € 56.981 · 13.484 bedrijven -€ 51.431 Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Balanstotaal
€ 53.450
Verlies
-€ 1.774
Solvabiliteit
-96,2%
Omzet▲ 124%
Nettoresultaat
20182020
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
10
Sinds
2017
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-01-2027
  1. 10-01-2023Jaarrekening neergelegd
  2. 08-02-2022Jaarrekening neergelegd
  3. 30-06-2021Zwakste boekjaar
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Rechtsvorm
BV
Activiteit
Groothandel in ijzer- en staalschroot en in oude…NACE 46872
Opgericht
07-07-2014
Boekjaar eindigt
30-06
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.