Ga naar inhoud
VZWopgericht 201313 jaar actiefSparrestraat 75, 9000 Gent, BelgiëKBO/BCE: BE 0534.388.044
Samenvatting

Ohm is actief sinds 2013, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2017 had Ohm een eigen vermogen van € 4.061 en een nettoresultaat van -€ 24.261. Het eigen vermogen daalt sinds 2014 met ongeveer 25% per jaar. De faillissementskans binnen 12 maanden is 0,3% (zeer laag).

Overzicht

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 10-05-2013 Normale toestand
Activiteit
Overige vormen van onderwijs NACE 85599en 2 andere
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Niet gevonden in de Peppol Directory

Financiële situatie

Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,3%
Cijfers 2017 te oud voor een score
Jaarrekening 2017
Brutomarge
-€ 23.943
Tekort
€ 24.261
Eigen vermogen
€ 4.061
▼ 85,7%
Balanstotaal
€ 59.157
▲ 16,4%
  • Jaarrekening 2018 niet neergelegd, 2654 dagen na de termijn
Omzet niet gepubliceerd (verkort schema)
Signalenverhoogt risicoCijfers over boekjaar 2017 (neergelegd op 14-09-2018)Geen vestigingseenheid in de KBOJaarrekening 2017 38 dagen te laat neergelegdverlaagt risicoRechtsvorm VZWSector NACE 85neutraalAl jaren geen neerlegging meerToon onderbouwing

Faillissementskans

Geen actuele score
Cijfers te oud
De laatste cijfers zijn die van boekjaar 2017. Ze zijn te oud voor een actuele score.
Neerlegging: Vijf of meer jaarrekeningen ontbreken. Dat wijst op stilstand, niet op een naderend faillissement.
Financiële sterkte, boekjaar 2017 · streepje: 2016
Zwak
Solvabiliteit 32-49
eigen vermogen 6,9% van het balanstotaal
Liquiditeit 40-38
kortlopende schulden 29,6% · geldmiddelen 1,4%
Rentabiliteit 0-100
rendement op activa -41,0%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,3% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 3 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,1% (3.823 ondernemingen, NACE 85, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 0,3% 01-2025: 0,3%● gelijk tegenover 12-2024laagste waarde 02-2025: 0,3%● gelijk tegenover 01-2025hoogste waarde 03-2025: 0,3%● gelijk tegenover 02-2025hoogste waarde 04-2025: 0,3%● gelijk tegenover 03-2025hoogste waarde 05-2025: 0,3%● gelijk tegenover 04-2025hoogste waarde 06-2025: 0,3%● gelijk tegenover 05-2025hoogste waarde 07-2025: 0,3%● gelijk tegenover 06-2025hoogste waarde 08-2025: 0,3%● gelijk tegenover 07-2025hoogste waarde 09-2025: 0,3%● gelijk tegenover 08-2025hoogste waarde 10-2025: 0,3%● gelijk tegenover 09-2025hoogste waarde 11-2025: 0,3%● gelijk tegenover 10-2025hoogste waarde 12-2025: 0,3%● gelijk tegenover 11-2025hoogste waarde 01-2026: 0,3%● gelijk tegenover 12-2025hoogste waarde 02-2026: 0,3%● gelijk tegenover 01-2026hoogste waarde 03-2026: 0,3%● gelijk tegenover 02-2026hoogste waarde 04-2026: 0,3%● gelijk tegenover 03-2026hoogste waarde 05-2026: 0,3%● gelijk tegenover 04-2026hoogste waarde 06-2026: 0,3%● gelijk tegenover 05-2026hoogste waarde 07-2026: 0,3%● gelijk tegenover 06-2026hoogste waarde 08-2026: 0,3%● gelijk tegenover 07-2026hoogste waarde 09-2026: 0,3%● gelijk tegenover 08-2026hoogste waarde 10-2026: 0,3%● gelijk tegenover 09-2026hoogste waarde 11-2026: 0,3%● gelijk tegenover 10-2026hoogste waarde
Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Rechtsvorm VZW
KBO
verlaagt risico · Sector NACE 85
KBO
verhoogt risico · Cijfers over boekjaar 2017 (neergelegd op 14-09-2018)
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Geen vestigingseenheid in de KBO
KBO · zetel en vestigingen
neutraal · Al jaren geen neerlegging meer
De laatste neergelegde jaarrekening is die over het boekjaar afgesloten op 31-12-2017. Sindsdien ontbreken 8 jaarrekeningen. Dat wijst op stilstand, niet op een naderend faillissement.
NBB · 4 neerleggingen
Verstreken termijn
31-12-2018 einde boekjaar31-07-2019 termijn05-11-2026 vandaag
verhoogt risico · Jaarrekening 2017 38 dagen te laat neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2017 moest uiterlijk op 31-07-2018 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 07-09-2018, 38 dagen te laat. Bijna de helft (47%) van de Belgische ondernemingen legt te laat neer. Van wie 1 tot 90 dagen te laat was, is vandaag 2,0% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand, tegenover 1,66% van alle neerleggers. Zo'n vertraging telt niet mee in de score.
NBB · 4 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
niet neergelegd
2024
niet neergelegd
2023
niet neergelegd
2022
niet neergelegd
2021
niet neergelegd
2020
niet neergelegd
2019
niet neergelegd
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

In de sector (NACE 85) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 16 dagen voor het einde van de termijn, en 32% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (1)
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Financieel

Financieel · boekjaar 2017, verkort schema

Jaarrekening 2018 nog niet neergelegd, termijn verstreken op 31 juli 2019 Het boekjaar sloot af op 31 december 2018. De jaarrekening moet uiterlijk 7 maanden na de afsluiting neergelegd zijn (artikel 3:10 WVV). Na de laatste neergelegde jaarrekening ontbreken 8 boekjaren. Bron: NBB, neerleggingen, toestand op 5 november 2026.

Jaarrekening 2017 neergelegd op 07-09-2018 PDF alle 4 neerleggingen

Eigen vermogen
€ 4.061▼ 85,7%
2016 · € 28.323
Totaal activa
€ 59.157▲ 16,4%
2016 · € 50.800
Nettoresultaat
-€ 24.261
2016 · € 22.106
Werkkapitaal
€ 41.254▲ 20,6%
2016 · € 34.206
Meerjarenoverzicht
2014 tot 2017, 4 boekjaren
Bedrijfsresultaat
-€ 24.123
2017
20142017
Nettoresultaat
-€ 24.261
2017
20142017
Eigen vermogen
€ 4.061
▼ 85,7% 2017
20142017
Totaal activa
€ 59.157
▲ 16,4% 2017
20142017
Schulden
€ 55.096
▲ 145% 2017
20142017
Werkkapitaal
€ 41.254
▲ 20,6% 2017
20142017
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2014201520162017
Bedrijfsresultaat€ 10.121--€ 4.426€ 22.010-€ 24.123
Nettoresultaat€ 9.821--€ 3.605€ 22.106-€ 24.261
Eigen vermogen€ 9.821-€ 6.216▼ 36,7%€ 28.323▲ 356%€ 4.061▼ 85,7%
Totaal activa€ 11.100-€ 16.406▲ 47,8%€ 50.800▲ 210%€ 59.157▲ 16,4%
Schulden€ 1.279-€ 10.190▲ 696%€ 22.478▲ 121%€ 55.096▲ 145%
Werkkapitaal€ 9.821-€ 34.206€ 41.254▲ 20,6%

Het bedrijfsresultaat van 2017 is een verlies van € 24.123, na een winst van € 22.010 in 2016. Dat is het laagste resultaat sinds 2014.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort schema zijn ze niet verplicht.

Balanssamenstelling
2017 in kleur, 2016 als grijze balk eronder
Activa € 59.157
Vaste activa € 377 ▼ 53,2%
Vlottende activa € 58.780 ▲ 17,6%
Passiva € 59.157
Eigen vermogen € 4.061 ▼ 85,7%
Schulden € 55.096 ▲ 145%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 44,2% naar 93,1%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2017 · verandering tegenover 2016
EBITDA
-€ 23.943▼
2016 · € 22.261
Cashflow
-€ 24.082▼
2016 · € 22.357
Liquiditeit
3,35▲
2016 · 3,17
Schuldgraad
9,25▲
2016 · 0,24
ROE
-597,4%▼
2016 · 78,1%
ROA
-41,0%▼
2016 · 43,5%
Schulden ≤ 1 jaar
€ 17.525▲
2016 · € 15.788
Schulden > 1 jaar
€ 37.570▲
2016 · € 6.690
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.
Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2017 tegenover 2016 · 22 posten
Balans Code20162017
Activa
Totaal activa20/58€ 50.800€ 59.157▲
Vaste activa21/28€ 807€ 377▼
Materiële vaste activa22/27€ 557€ 377▼
Financiële vaste activa28€ 250-
Vlottende activa29/58€ 49.994€ 58.780▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 33.130€ 57.943▲
Liquide middelen54/58€ 16.864€ 837▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 50.800€ 59.157▲
Eigen vermogen10/15€ 28.323€ 4.061▼
Overgedragen winst (verlies)14€ 28.323€ 4.061▼
Schulden17/49€ 22.478€ 55.096▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 6.690€ 37.570▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 15.788€ 17.525▲
Handelsschulden44€ 15.677€ 15.677=
Resultaat Code20162017
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 251€ 179▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 22.321-€ 23.943▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 22.010-€ 24.123▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 424€ 670▲
Recurrente financiële kosten65€ 328€ 954▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 22.106-€ 24.406▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 22.106-€ 24.261▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 22.106-€ 24.261▼

Bron: Jaarrekening 2017 (PDF), neergelegd op 07-09-2018.

Post2014201520162017Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630--€ 251€ 179▼ 28,5%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 10.508-€ 4.426€ 22.321-€ 23.943-
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 10.121-€ 4.426€ 22.010-€ 24.123-
Recurrente financiële opbrengsten75€ 389€ 1.020€ 424€ 670▲ 58,0%
Recurrente financiële kosten65€ 46€ 199€ 328€ 954▲ 190%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 10.465-€ 3.605€ 22.106-€ 24.406-
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 9.821-€ 3.605€ 22.106-€ 24.261-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 9.821-€ 3.605€ 22.106-€ 24.261-
Post2014201520162017Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 11.100€ 16.406€ 50.800€ 59.157▲ 16,4%
Vaste activa21/28--€ 807€ 377▼ 53,2%
Materiële vaste activa22/27--€ 557€ 377▼ 32,2%
Financiële vaste activa28--€ 250--
Vlottende activa29/58€ 11.100€ 16.406€ 49.994€ 58.780▲ 17,6%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 9.250€ 7.720€ 33.130€ 57.943▲ 74,9%
Liquide middelen54/58€ 1.850€ 8.686€ 16.864€ 837▼ 95,0%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 11.100€ 16.406€ 50.800€ 59.157▲ 16,4%
Eigen vermogen10/15€ 9.821€ 6.216€ 28.323€ 4.061▼ 85,7%
Overgedragen winst (verlies)14€ 9.821€ 6.216€ 28.323€ 4.061▼ 85,7%
Schulden17/49€ 1.279€ 10.190€ 22.478€ 55.096▲ 145%
Schulden op meer dan één jaar17-€ 10.190€ 6.690€ 37.570▲ 462%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 1.279-€ 15.788€ 17.525▲ 11,0%
Handelsschulden44--€ 15.677€ 15.677=
Post2014201520162017Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 9.821-€ 3.605€ 22.106-€ 24.261-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630--€ 251€ 179▼ 28,5%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 9.821-€ 3.605€ 22.357-€ 24.082-
Investeringen in vaste activa (benadering)---€ 250-
Verandering liquide middelen-€ 6.836€ 8.178-€ 16.027-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Neerleggingen bij de Nationale Bank (4)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2017 verkort schema 07-09-2018 2018-62500236 PDF
31-12-2016 verkort schema 27-09-2017 2017-65100451 PDF
31-12-2015 verkort schema 23-06-2016 2016-24300012 PDF
31-12-2014 verkort schema 17-07-2015 2015-31200427 PDF

Tijdlijn

Akten, neerleggingen en financiële mijlpalen

2018
07-09
NBB-neerlegging Jaarrekening 2017 neergelegdPDF
verkort schema · 38 dagen te laat
2017
31-12
Financieel Zwakste boekjaarnetto -€ 24.261
Het nettoresultaat zakt naar -€ 24.261, het laagste van 2014 tot 2017.
27-09
NBB-neerlegging Jaarrekening 2016 neergelegdPDF
verkort schema · 58 dagen te laat
2016
31-12
Financieel Terug winstgevendnetto € 22.106
Het nettoresultaat is € 22.106, na een verliesjaar.
23-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2015 neergelegdPDF
verkort schema · 38 dagen voor het einde van de termijn
2015
17-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2014 neergelegdPDF
verkort schema · 14 dagen voor het einde van de termijn
2013
22-05
Staatsblad-akte OprichtingPDF
Financiële mijlpaalStaatsblad-akteNBB-neerleggingFinanciële mijlpalen staan op de afsluitdatum van het boekjaar, niet op de neerleggingsdatum.

Bronnen:Publicaties in het Belgisch StaatsbladNeerleggingen bij de Nationale Bank

Geschiedenis

Ohm werd opgericht op 10 mei 2013.1 Het balanstotaal steeg van € 11.100 in 2014 tot € 59.157 in 2017.2

  1. 1Kruispuntbank van Ondernemingen
  2. 2Nationale Bank, jaarrekeningen 2014 en 2017

Ondernemingsgegevens

KBO-gegevens

Identiteit

Fiche in de KBO
Naam Ohm in het Nederlands
Ondernemingsnummer 0534.388.044
Rechtsvorm Vereniging zonder winstoogmerk (VZW)
Status Actief, normale toestand
Opgericht 10-05-2013
Type entiteit Rechtspersoon

Zetel en vestigingen

Zetel Sparrestraat 75, 9000 Gent, België

Activiteiten

NACEBEL 2025
85599 Overige vormen van onderwijs hoofdactiviteit
90111 Literaire creatie
90391 Promotie en organisatie van scheppende en uitvoerende kunstevenementen
Codes volgens NACEBEL 2008
85599 Overige vormen van onderwijs hoofdactiviteit
90021 Promotie en organisatie van uitvoerende kunstevenementen
90031 Scheppende kunsten, m.u.v. ondersteunende diensten

Facturatie en betaling

Btw-nummer BE 0534.388.044
E-facturatie via Peppol
Niet gevonden in de Peppol Directory

Dit ondernemings- of btw-nummer staat niet in de Peppol Directory. Een vermelding daar is vrijwillig, dus de onderneming kan toch via Peppol facturen ontvangen.

Factureren zonder Peppol-vermelding

Probeer de verzending vanuit uw facturatiesoftware. Als dat niet lukt, vraag de klant dan of hij al via Peppol ontvangt.

Als de klant nog niet klaar is, mag u de factuur op een andere manier bezorgen, bijvoorbeeld als pdf. Voor een elektronische verzending hebt u dan zijn akkoord over een veilig alternatief nodig. De factuur blijft geldig. Niet u, maar de klant riskeert een sanctie. FOD Financiën

Volg deze onderneming en u krijgt de volgende ochtend bericht als ze in het Peppol-register verschijnt.

Stand van het register op 5 november 2026 · Peppol Directory

Boekjaar en algemene vergadering

Jaarrekeningen bij de NBB
Boekjaareinde 31-12

Vestigingen & vastgoed

Ligging
exacte locatie uit het adresregister Op OpenStreetMap

Gebouwen en percelen op het adres

Grondoppervlakte
95 m²
Gebouwvoetafdruk
48 m²
Volume, LiDAR
343 m³
Perceel (capakey) Regio Oppervlakte Gebouwen Hoogte / verdiepingen
44816K0618/00P003 Vlaanderen 95 m² 1 · 48 m² 11,9 m · 3