Ga naar inhoud

OB-JECT

Actief
BVopgericht 200521 jaar actiefHeiseltstraat 55, 3890 Gingelom, BelgiëKBO/BCE: BE 0873.882.403

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd, 80 dagen na de termijn De jaarrekening werd neergelegd op 19 oktober 2026. De termijn liep af op 31 juli 2026, 7 maanden na de afsluiting op 31 december 2025 (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, 2026-00562593.

Jaarrekening 2025 neergelegd op 19-10-2026 bij de NBB alle 20 neerleggingen

Omzet
€ 320.161
EBIT-marge
7,8%
Nettoresultaat
€ 1.603▲ 59,9%
2024 · € 1.002
Werkkapitaal
-€ 664.379▼ 841%
2024 · -€ 70.631
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Omzet
geen cijfer
2025
20182025
Bedrijfsresultaat
€ 32.993
▲ 31,6% 2025
20182025
Nettoresultaat
€ 1.603
▲ 59,9% 2025
laagste kwart van de sector
20182025
EBIT-marge
geen cijfer
2025
20182025
Eigen vermogen
€ 435.457
▲ 0,4% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Totaal activa
€ 1,4 mln
▲ 39,0% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Schulden
€ 935.838
▲ 69,4% 2025
20182025
Werkkapitaal
-€ 664.379
▼ 841% 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
31,8%
▼ 12,2pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Liquiditeit
0,28
▼ 0,59 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
0,1%
= 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Omzet€ 0,3 mln
Bedrijfsresultaat€ 0,03 mln-€ 0,01 mln▼ 55,5%€ 0,005 mln▼ 60,5%-€ 0,005 mln€ 0,09 mln-€ 0,04 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln▲ 31,6%
Nettoresultaat€ 0,02 mln-€ 0,008 mln▼ 52,0%-€ 334binnen de middelste helft van de sector€ 0,008 mlnbinnen de middelste helft van de sector€ 0,07 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 711%-€ 0,07 mlnonder de middelste helft van de sector€ 0,001 mlnbinnen de middelste helft van de sector€ 0,002 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 59,9%
EBIT-marge7,8%
Eigen vermogen€ 0,4 mln-€ 0,4 mln▲ 1,9%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 0,1%€ 0,4 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 1,9%€ 0,5 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 14,8%€ 0,4 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 13,4%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 0,2%€ 0,4 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 0,4%
Totaal activa€ 0,8 mln-€ 0,7 mln▼ 13,9%€ 0,8 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 9,6%€ 0,8 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 5,4%€ 0,9 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 6,3%€ 0,8 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 8,0%€ 1,0 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 23,2%€ 1,4 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 39,0%
Schulden€ 0,4 mln-€ 0,3 mln▼ 30,3%€ 0,3 mln▲ 24,4%€ 0,4 mln▲ 9,8%€ 0,4 mln▼ 3,3%€ 0,4 mln▼ 0,9%€ 0,6 mln▲ 50,3%€ 0,9 mln▲ 69,4%
Werkkapitaal-€ 0,1 mln--€ 0,2 mln▼ 54,8%-€ 0,2 mlnonder de middelste helft van de sector▼ 52,2%-€ 0,2 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 3,8%-€ 0,2 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 26,1%-€ 0,2 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 5,4%-€ 0,07 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 56,2%-€ 0,7 mlnonder de middelste helft van de sector▼ 841%
Solvabiliteit51,0%-60,4%▲ 9,3pp55,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 5,3pp53,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,9pp57,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,2pp54,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,3pp44,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 10,1pp31,8%binnen de middelste helft van de sector▼ 12,2pp
Liquiditeit0,66-0,31▼ 0,340,26onder de middelste helft van de sector▼ 0,060,35onder de middelste helft van de sector▲ 0,090,47onder de middelste helft van de sector▲ 0,120,51onder de middelste helft van de sector▲ 0,040,87onder de middelste helft van de sector▲ 0,360,28onder de middelste helft van de sector▼ 0,59
Rendabiliteit (ROA)2,0%-1,1%▼ 0,9pp0,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,1pp1,0%onder de middelste helft van de sector▲ 1,0pp7,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,5pp-8,3%onder de middelste helft van de sector▼ 15,8pp0,1%binnen de middelste helft van de sector▲ 8,4pp0,1%onder de middelste helft van de sector=
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Computerprogrammering en consultancy (NACE 62). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 32% hoger dan in 2024. Dat is de tweede stijging op rij, na de daling in 2023.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 1,4 mln
Vaste activa € 1,1 mln ▲ 113%
Vlottende activa € 252.274 ▼ 45,2%
Passiva € 1,4 mln
Eigen vermogen € 435.457 ▲ 0,4%
Schulden € 935.838 ▲ 69,4%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 56,0% naar 68,2%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 146.823▲
2024 · € 141.017
Cashflow
€ 115.433▼
2024 · € 116.945
Schuldgraad
2,15▲
2024 · 1,27
ROE
0,4%▲
2024 · 0,2%
Rentedekking
4,69▼
2024 · 6,08
Schulden ≤ 1 jaar
€ 916.653▲
2024 · € 531.031
Schulden > 1 jaar
€ 7.550▲
2024 · € 3.950
Belastingen
€ 146▼
2024 · € 871
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 86.669€ 126.923€ 26.060€ 526.045€ 706.806
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 84.301€ 100.175€ 112.069€ 115.943€ 113.830

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 48 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 1,0 mln€ 1,4 mln▲
Vaste activa21/28€ 0,5 mln€ 1,1 mln▲
Materiële vaste activa22/27€ 0,5 mln€ 1,1 mln▲
Terreinen en gebouwen22€ 0,5 mln€ 1,1 mln▲
Installaties, machines en uitrusting23€ 0,009 mln€ 0,005 mln▼
Meubilair en rollend materieel24€ 0,03 mln€ 0,02 mln▼
Vlottende activa29/58€ 0,5 mln€ 0,3 mln▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,1 mln€ 0,09 mln▼
Handelsvorderingen40€ 0,08 mln€ 0,07 mln▼
Overige vorderingen41€ 0,02 mln€ 0,02 mln▼
Liquide middelen54/58€ 0,4 mln€ 0,2 mln▼
Overlopende rekeningen490/1€ 0,001 mln€ 0,004 mln▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 1,0 mln€ 1,4 mln▲
Eigen vermogen10/15€ 0,4 mln€ 0,4 mln▲
Inbreng10/11€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Reserves13€ 0,4 mln€ 0,4 mln=
Onbeschikbare reserves130/1€ 0,002 mln-
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 0,002 mln-
Beschikbare reserves133€ 0,4 mln€ 0,4 mln▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,001 mln€ 0,003 mln▲
Schulden17/49€ 0,6 mln€ 0,9 mln▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,004 mln€ 0,008 mln▲
Overige schulden178/9€ 0,004 mln€ 0,008 mln▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,5 mln€ 0,9 mln▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 0,02 mln€ 0,005 mln▼
Handelsschulden44€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲
Leveranciers440/4€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,04 mln€ 0,04 mln▲
Belastingen450/3€ 0,01 mln€ 0,04 mln▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 0,02 mln-
Overige schulden47/48€ 0,3 mln€ 0,6 mln▲
Overlopende rekeningen492/3€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼
Resultaat Code20242025
Omzet70€ 0,3 mln-
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61€ 0,2 mln-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,1 mln€ 0,1 mln▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,005 mln€ 0,006 mln▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,03 mln€ 0,03 mln▲
Financiële opbrengsten75/76B-€ 57
Recurrente financiële opbrengsten75-€ 57
Financiële kosten65/66B€ 0,02 mln€ 0,03 mln▲
Recurrente financiële kosten65€ 0,02 mln€ 0,03 mln▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,002 mln€ 0,002 mln▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,001 mln€ 146▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,001 mln€ 0,002 mln▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,001 mln€ 0,002 mln▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 0,001 mln€ 0,003 mln▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 0,001 mln

De toelichting bij deze jaarrekening telt 7 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 19-10-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Omzet70------€ 320.161--
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 5.215€ 31.833€ 0---
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61------€ 174.503--
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 72.033€ 70.281€ 82.272€ 84.301€ 100.175€ 112.069€ 115.943€ 113.830▼ 1,8%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 6.145€ 11.495€ 4.181€ 4.987€ 5.700▲ 14,3%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 111.536€ 98.461€ 93.489€ 85.009€ 197.792€ 73.803€ 146.003€ 152.524▲ 4,5%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 30.806€ 13.703€ 5.413-€ 5.437€ 86.121-€ 42.447€ 25.074€ 32.993▲ 31,6%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 84.517€ 100€ 0-€ 57-
Recurrente financiële opbrengsten75-€ 11-€ 0€ 100€ 0-€ 57-
Niet-recurrente financiële opbrengsten76B---€ 84.517-----
Financiële kosten65/66B---€ 4.059€ 7.308€ 10.266€ 23.200€ 31.302▲ 34,9%
Recurrente financiële kosten65€ 9.347€ 4.608€ 1.703€ 4.059€ 7.308€ 10.266€ 23.200€ 31.302▲ 34,9%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 21.460€ 9.107€ 3.710€ 75.021€ 78.913-€ 52.713€ 1.873€ 1.748▼ 6,7%
Belastingen op het resultaat67/77€ 5.240€ 1.315€ 4.044€ 66.992€ 13.758€ 14.098€ 871€ 146▼ 83,3%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 16.219€ 7.792-€ 334€ 8.029€ 65.155-€ 66.811€ 1.002€ 1.603▲ 59,9%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 16.219€ 7.792€ 37.166€ 8.029€ 65.155-€ 66.811€ 1.002€ 1.603▲ 59,9%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 0,8 mln€ 0,7 mln€ 0,8 mln€ 0,8 mln€ 0,9 mln€ 0,8 mln€ 1,0 mln€ 1,4 mln▲ 39,0%
Vaste activa21/28€ 0,6 mln€ 0,6 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 1,1 mln▲ 113%
Materiële vaste activa22/27€ 0,6 mln€ 0,6 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 1,1 mln▲ 113%
Terreinen en gebouwen22---€ 0,7 mln€ 0,6 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 1,1 mln▲ 126%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 0,001 mln€ 0,01 mln€ 0,008 mln€ 0,009 mln€ 0,005 mln▼ 41,6%
Meubilair en rollend materieel24---€ 0,004 mln€ 0,06 mln€ 0,05 mln€ 0,03 mln€ 0,02 mln▼ 43,0%
Vlottende activa29/58€ 0,2 mln€ 0,07 mln€ 0,08 mln€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,5 mln€ 0,3 mln▼ 45,2%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,07 mln€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,02 mln€ 0,03 mln€ 0,06 mln€ 0,1 mln€ 0,09 mln▼ 16,2%
Handelsvorderingen40---€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,04 mln€ 0,08 mln€ 0,07 mln▼ 18,3%
Overige vorderingen41---€ 0,001 mln€ 0,003 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln▼ 8,3%
Liquide middelen54/58€ 0,1 mln€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,4 mln€ 0,2 mln▼ 54,5%
Overlopende rekeningen490/1---€ 0,004 mln€ 0,001 mln€ 0,001 mln€ 0,001 mln€ 0,004 mln▲ 312%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 0,8 mln€ 0,7 mln€ 0,8 mln€ 0,8 mln€ 0,9 mln€ 0,8 mln€ 1,0 mln€ 1,4 mln▲ 39,0%
Eigen vermogen10/15€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln▲ 0,4%
Inbreng10/11€ 0,02 mln€ 0,02 mln-€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln=
Reserves13€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln--
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln€ 0,002 mln--
Beschikbare reserves133---€ 0,4 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln▲ 0,5%
Overgedragen winst (verlies)14----€ 0€ 0€ 0,001 mln€ 0,003 mln▲ 160%
Schulden17/49€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,6 mln€ 0,9 mln▲ 69,4%
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,08 mln€ 0,03 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,03 mln€ 0,02 mln€ 0,004 mln€ 0,008 mln▲ 91,1%
Financiële schulden170/4----€ 0,03 mln€ 0,02 mln---
Overige schulden178/9---€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,008 mln▲ 91,1%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,5 mln€ 0,9 mln▲ 72,6%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 0,001 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,005 mln▼ 70,4%
Handelsschulden44€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,3 mln€ 0,1 mln€ 0,09 mln€ 0,2 mln€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲ 80,5%
Leveranciers440/4---€ 0,1 mln€ 0,09 mln€ 0,2 mln€ 0,1 mln€ 0,2 mln▲ 80,5%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 0,08 mln€ 0,04 mln€ 0,01 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln▲ 3,7%
Belastingen450/3---€ 0,08 mln€ 0,04 mln€ 0,01 mln€ 0,01 mln€ 0,04 mln▲ 170%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9------€ 0,02 mln--
Overige schulden47/48---€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,1 mln€ 0,3 mln€ 0,6 mln▲ 84,4%
Overlopende rekeningen492/3---€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼ 33,9%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 16.219€ 7.792-€ 334€ 8.029€ 65.155-€ 66.811€ 1.002€ 1.603▲ 59,9%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 72.033€ 70.281€ 82.272€ 84.301€ 100.175€ 112.069€ 115.943€ 113.830▼ 1,8%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 88.252€ 78.073€ 81.938€ 92.330€ 165.331€ 45.258€ 116.945€ 115.433▼ 1,3%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 79.462-€ 139.228-€ 84.434-€ 126.923-€ 26.060-€ 8.198-€ 706.806▼ 8.521%
Verandering liquide middelen--€ 100.852€ 10.270€ 64.685€ 21.989-€ 15.732€ 251.280-€ 195.014-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 14.766 ondernemingen hetzelfde profiel als OB-JECT nu. Twee jaar later bestond 96,2% nog en was 0,2% failliet.

  • Klein
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst onder 5% van de balans
96,2% bestond nog
3,5% stopte op een andere manier
0,2% ging failliet

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van OB-JECT zelf: 0,2% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 14.766 ondernemingen, geen voorspelling voor OB-JECT. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 20 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 19-10-2026 2026-00562593 PDF
31-12-2024 volledig schema 04-10-2025 2025-00534274 PDF
31-12-2023 microschema 21-05-2024 2024-00092302 PDF
31-12-2022 microschema 28-07-2023 2023-00291351 PDF
31-12-2021 microschema 01-08-2022 2022-20253613 PDF
31-12-2020 verkort schema 08-09-2021 2021-66600478 PDF
31-12-2019 microschema 02-12-2020 2020-74400266 PDF
31-12-2018 microschema 31-08-2019 2019-60600099 PDF
31-12-2017 verkort schema 31-10-2018 2018-71500396 PDF
31-12-2016 verkort schema 31-08-2017 2017-54900205 PDF

Toon alle 20 neerleggingen

Volgende stappen