Ga naar inhoud

OB EVOLUTION

Actief
BVopgericht 201511 jaar actiefRue du Sabot(L) 26, 7870 Lens (Hainaut), BelgiëKBO/BCE: BE 0568.814.235
Samenvatting

OB EVOLUTION is actief sinds 2015 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 28.822 en een nettoresultaat van € 5.605. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 3,4% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 60% van 980 sectorgenoten (NACE 10, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Financieel · boekjaar 2025, verkort schema

Omzet
Niet opgenomen in deze neerlegging
EBIT-marge
Niet opgenomen in deze neerlegging
Nettoresultaat
€ 5.605▲ 9,4%
2024 · € 5.125
Werkkapitaal
€ 28.822▲ 24,1%
2024 · € 23.217
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2018 tot 2025, 8 boekjaren

Na de dip in 2022 klimt het bedrijfsresultaat drie jaar op rij; 2025 ligt 28% boven 2024 en is het hoogste resultaat in de beschikbare reeks.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Bedrijfsresultaat€ 7.722 2025 Nettoresultaat€ 5.605 2025

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 10, Voedingsmiddelen­industrie: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 4.654--€ 2.968-€ 835▲ 71,9%€ 446€ 33▼ 92,7%€ 1.818▲ 5.460%€ 6.051▲ 233%€ 7.722▲ 27,6%
Nettoresultaat€ 3.156--€ 3.122-€ 976onder de middelste helft van de sector▲ 68,7%€ 316onder de middelste helft van de sector-€ 224binnen de middelste helft van de sector€ 1.548binnen de middelste helft van de sector€ 5.125binnen de middelste helft van de sector▲ 231%€ 5.605binnen de middelste helft van de sector▲ 9,4%
Eigen vermogen€ 20.550-€ 17.428▼ 15,2%€ 16.452onder de middelste helft van de sector▼ 5,6%€ 16.768onder de middelste helft van de sector▲ 1,9%€ 16.544onder de middelste helft van de sector▼ 1,3%€ 18.092onder de middelste helft van de sector▲ 9,4%€ 23.217onder de middelste helft van de sector▲ 28,3%€ 28.822onder de middelste helft van de sector▲ 24,1%
Totaal activa€ 39.490-€ 42.642▲ 8,0%€ 41.544onder de middelste helft van de sector▼ 2,6%€ 36.615onder de middelste helft van de sector▼ 11,9%€ 43.817onder de middelste helft van de sector▲ 19,7%€ 52.887onder de middelste helft van de sector▲ 20,7%€ 78.380onder de middelste helft van de sector▲ 48,2%€ 67.392onder de middelste helft van de sector▼ 14,0%
Schulden€ 18.941-€ 25.215▲ 33,1%€ 25.093▼ 0,5%€ 19.847▼ 20,9%€ 27.273▲ 37,4%€ 34.795▲ 27,6%€ 55.163▲ 58,5%€ 38.569▼ 30,1%
Werkkapitaal€ 20.322-€ 17.428▼ 14,2%€ 16.452binnen de middelste helft van de sector▼ 5,6%€ 16.768binnen de middelste helft van de sector▲ 1,9%€ 16.544binnen de middelste helft van de sector▼ 1,3%€ 18.092binnen de middelste helft van de sector▲ 9,4%€ 23.217binnen de middelste helft van de sector▲ 28,3%€ 28.822binnen de middelste helft van de sector▲ 24,1%
Solvabiliteit52,0%-40,9%▼ 11,2pp39,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,3pp45,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,2pp37,8%binnen de middelste helft van de sector▼ 8,0pp34,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,5pp29,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 4,6pp42,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 13,1pp
Liquiditeit2,07-1,69▼ 0,381,66binnen de middelste helft van de sector▼ 0,041,84binnen de middelste helft van de sector▲ 0,191,61binnen de middelste helft van de sector▼ 0,241,52binnen de middelste helft van de sector▼ 0,091,42binnen de middelste helft van de sector▼ 0,101,75binnen de middelste helft van de sector▲ 0,33
Rendabiliteit (ROA)8,0%--7,3%▼ 15,3pp-2,3%onder de middelste helft van de sector▲ 5,0pp0,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,2pp-0,5%onder de middelste helft van de sector▼ 1,4pp2,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,4pp6,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,6pp8,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,8pp
boven binnen onder de middelste helft van NACE 10, Voedingsmiddelen­industrie: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Passiva € 67.392
Eigen vermogen € 28.822 ▲ 24,1%
Schulden € 38.569 ▼ 30,1%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 70,4% naar 57,2%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
Schuldgraad
1,34▼
2024 · 2,38
ROE
19,4%▼
2024 · 22,1%
Schulden ≤ 1 jaar
€ 38.569▼
2024 · € 55.163
Belastingen
€ 1.913▲
2024 · € 775
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 34.695 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 0,7% binnen 24 maanden failliet en bestaat 95,3% nog.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
0,7% ging failliet
3,9% stopte op een andere manier
95,3% bestaat nog

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een faillissementskans van 0,1% op twaalf maanden; de groep spreekt dat niet tegen.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.474 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74,5% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 34.695 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 32 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 78.380€ 67.392▼
Vlottende activa29/58€ 78.380€ 67.392▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 15.150€ 12.107▼
Handelsvorderingen40€ 15.125€ 12.100▼
Overige vorderingen41€ 25€ 7▼
Liquide middelen54/58€ 63.230€ 55.285▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 78.380€ 67.392▼
Eigen vermogen10/15€ 23.217€ 28.822▲
Inbreng10/11€ 6.200€ 6.200=
Reserves13€ 1.860€ 1.860=
Beschikbare reserves133€ 1.860€ 1.860=
Overgedragen winst (verlies)14€ 15.157€ 20.762▲
Schulden17/49€ 55.163€ 38.569▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 55.163€ 38.569▼
Handelsschulden44€ 44€ 68▲
Leveranciers440/4€ 44€ 68▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 21.865€ 18.165▼
Belastingen450/3€ 14.185€ 11.662▼
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 7.680€ 6.504▼
Overige schulden47/48€ 33.253€ 20.336▼
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A€ 350-
Andere bedrijfskosten640/8€ 387€ 400▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 6.438€ 8.122▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 6.051€ 7.722▲
Financiële kosten65/66B€ 151€ 205▲
Recurrente financiële kosten65€ 151€ 205▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 5.900€ 7.518▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 775€ 1.913▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 5.125€ 5.605▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 5.125€ 5.605▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 15.157€ 20.762▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 10.032€ 15.157▲

De toelichting bij deze jaarrekening (1 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A------€ 350--
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 227€ 227-------
Andere bedrijfskosten640/8---€ 348€ 348€ 384€ 387€ 400▲ 3,2%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 5.228-€ 2.393-€ 488€ 793€ 380€ 2.202€ 6.438€ 8.122▲ 26,2%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 4.654-€ 2.968-€ 835€ 446€ 33€ 1.818€ 6.051€ 7.722▲ 27,6%
Financiële kosten65/66B---€ 130€ 257€ 269€ 151€ 205▲ 35,7%
Recurrente financiële kosten65€ 61€ 151€ 141€ 130€ 257€ 269€ 151€ 205▲ 35,7%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 4.592-€ 3.119-€ 976€ 316-€ 224€ 1.548€ 5.900€ 7.518▲ 27,4%
Belastingen op het resultaat67/77€ 1.436€ 3----€ 775€ 1.913▲ 147%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 3.156-€ 3.122-€ 976€ 316-€ 224€ 1.548€ 5.125€ 5.605▲ 9,4%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 3.156-€ 3.122-€ 976€ 316-€ 224€ 1.548€ 5.125€ 5.605▲ 9,4%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 39.490€ 42.642€ 41.544€ 36.615€ 43.817€ 52.887€ 78.380€ 67.392▼ 14,0%
Oprichtingskosten20€ 227--------
Vlottende activa29/58€ 39.263€ 42.642€ 41.544€ 36.615€ 43.817€ 52.887€ 78.380€ 67.392▼ 14,0%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 17.243€ 25.864€ 9.040€ 15.579€ 23.318€ 9.734€ 15.150€ 12.107▼ 20,1%
Handelsvorderingen40---€ 15.579€ 19.542€ 9.075€ 15.125€ 12.100▼ 20,0%
Overige vorderingen41----€ 3.776€ 659€ 25€ 7▼ 72,1%
Liquide middelen54/58€ 22.020€ 16.779€ 32.504€ 21.036€ 20.499€ 43.152€ 63.230€ 55.285▼ 12,6%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 39.490€ 42.642€ 41.544€ 36.615€ 43.817€ 52.887€ 78.380€ 67.392▼ 14,0%
Eigen vermogen10/15€ 20.550€ 17.428€ 16.452€ 16.768€ 16.544€ 18.092€ 23.217€ 28.822▲ 24,1%
Inbreng10/11€ 6.200€ 6.200-€ 6.200€ 6.200€ 6.200€ 6.200€ 6.200=
Reserves13€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860----
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860----
Beschikbare reserves133-----€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Overgedragen winst (verlies)14€ 12.490€ 9.368€ 8.392€ 8.708€ 8.484€ 10.032€ 15.157€ 20.762▲ 37,0%
Schulden17/49€ 18.941€ 25.215€ 25.093€ 19.847€ 27.273€ 34.795€ 55.163€ 38.569▼ 30,1%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 18.941€ 25.215€ 25.093€ 19.847€ 27.273€ 34.795€ 55.163€ 38.569▼ 30,1%
Handelsschulden44€ 27€ 99€ 346€ 363€ 633-€ 44€ 68▲ 53,6%
Leveranciers440/4---€ 363€ 633-€ 44€ 68▲ 53,6%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 13.600€ 18.876€ 19.703€ 21.865€ 18.165▼ 16,9%
Belastingen450/3---€ 5.920€ 8.440€ 10.378€ 14.185€ 11.662▼ 17,8%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 7.680€ 10.436€ 9.325€ 7.680€ 6.504▼ 15,3%
Overige schulden47/48---€ 5.884€ 7.764€ 15.092€ 33.253€ 20.336▼ 38,8%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 3.156-€ 3.122-€ 976€ 316-€ 224€ 1.548€ 5.125€ 5.605▲ 9,4%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 227€ 227-------
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 3.383-€ 2.895-€ 976€ 316-€ 224€ 1.548€ 5.125€ 5.605▲ 9,4%
Verandering liquide middelen--€ 5.242€ 15.726-€ 11.468-€ 537€ 22.653€ 20.078-€ 7.945-

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 11 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie
31-12-2025 verkort schema 23-07-2026 2026-00322445
31-12-2024 volledig schema 01-07-2025 2025-00211987
31-12-2023 volledig schema 19-07-2024 2024-00264452
31-12-2022 volledig schema 14-07-2023 2023-00236867
31-12-2021 volledig schema 29-06-2022 2022-20107404
31-12-2020 volledig schema 28-07-2021 2021-41400493
31-12-2019 microschema 14-08-2020 2020-41500475
31-12-2018 microschema 29-07-2019 2019-40100333
31-12-2017 volledig schema 28-06-2018 2018-24400082
31-12-2016 volledig schema 29-06-2017 2017-24100574

Toon alle 11 neerleggingen

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 4.170 actieve ondernemingen met hoofdactiviteit ambachtelijke vervaardiging van brood en van vers banketbakkerswerk (NACE 10712) zijn de cijfers van 1.883 gekend. 1.416 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.