Ga naar inhoud

MOCA

Actief
BVopgericht 200917 jaar actiefSint-Denijslaan 46, 9000 Gent, BelgiëKBO/BCE: BE 0811.792.802
Samenvatting

MOCA is actief sinds 2009, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2026 had MOCA een eigen vermogen van € 45.894 en een nettoresultaat van € 7.228. Het eigen vermogen is stabiel sinds 2019 (±1,4% per jaar). De solvabiliteit is hoger dan bij 51% van de 398 ondernemingen in de sector groothandel (NACE 46, boekjaar 2026). De faillissementskans binnen 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 18-05-2009 Normale toestand
Activiteit
Groothandel in huismeubilair NACE 46471
Vestigingseenheid
2.178.309.796 9000 Gent, sinds 13-05-2009
Einde boekjaar
31 maart
Peppol
Bereikbaar sinds 02-12-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur

Financiële situatie

96 Uitstekend Checked score 2026
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,1%
Jaarrekening per 31-03-2026
Brutomarge
€ 10.330
Omzet
≈ € 100.000
geschat
Winst
€ 7.228
Eigen vermogen
€ 45.894
▲ 18,7%
Balanstotaal
€ 98.864
▲ 7,3%
Opbouw van de scoreverlaagt risicoLiquiditeit 2,14, liquide middelen € 36.105Opgericht in 2009Eigen vermogen € 45.894 (46,4% van het balanstotaal)Cijfers over boekjaar 2026 (neergelegd op 28-10-2026)Toon onderbouwing

Checked score

Score 2026
96 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 71% van de microbedrijven in de sector groothandel (NACE 46)
Financiële sterkte · streepje: 2025
Sterk
Solvabiliteit 71+4
eigen vermogen 46,4% van het balanstotaal
Liquiditeit 84-3
kortlopende schulden 28,3% · geldmiddelen 36,5%
Rentabiliteit 78+67
rendement op activa 7,3%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Minder dan 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,4% (26.899 ondernemingen, NACE 46, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 0,1% 01-2025: 0,1%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 0,1%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 0,1%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: 0,1%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: 0,1%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: 0,1%● gelijk tegenover 05-2025 07-2025: 0,1%● gelijk tegenover 06-2025 08-2025: 0,1%● gelijk tegenover 07-2025 09-2025: 0,1%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: 0,1%● gelijk tegenover 09-2025 11-2025: 0,1%● gelijk tegenover 10-2025hoogste waarde 12-2025: 0,1%● gelijk tegenover 11-2025hoogste waarde 01-2026: 0,1%● gelijk tegenover 12-2025hoogste waarde 02-2026: 0,1%● gelijk tegenover 01-2026hoogste waarde 03-2026: 0,1%● gelijk tegenover 02-2026hoogste waarde 04-2026: 0,1%● gelijk tegenover 03-2026 05-2026: 0,1%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 0,1%● gelijk tegenover 05-2026 07-2026: 0,1%● gelijk tegenover 06-2026 08-2026: 0,1%● gelijk tegenover 07-2026 09-2026: 0,1%● gelijk tegenover 08-2026 10-2026: 0,1%● gelijk tegenover 09-2026laagste waarde 11-2026: 0,1%● gelijk tegenover 10-2026laagste waarde
Krediet tot € 4.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 2,14 (2,97 in 2025), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 28,3% en de geldmiddelen 36,5% van het balanstotaal. Wel is 53,6% van het actief met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 46, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 54% van hen, de liquiditeit beter dan bij 85%, de rentabiliteit beter dan bij 69% en de groei beter dan bij 74%.

De faillissementskans is berekend op 02-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risiconeutraal
verlaagt risico · Liquiditeit 2,14, liquide middelen € 36.105
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Opgericht in 2009
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verlaagt risico · Eigen vermogen € 45.894 (46,4% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Cijfers over boekjaar 2026 (neergelegd op 28-10-2026)
NBB · jaarrekening
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-03-2026 moest uiterlijk op 31-10-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 28-10-2026, 3 dagen voor het einde van de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2026
3 dagen voor het einde van de termijn
2025
2 dagen voor het einde van de termijn
2024
8 dagen voor het einde van de termijn
2023
op de dag
2022
1 dag voor het einde van de termijn
2021
1 dag voor het einde van de termijn
2020
16 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld op de laatste dag van de termijn neer. In de sector (NACE 46) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 3 dagen voor het einde van de termijn, en 39% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-03-2027. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-10-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 29 oktober neer (5 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
03-11-2026 vandaag31-03-2027 einde boekjaar31-10-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Financieel

Financieel · boekjaar 2026, microschema

Jaarrekening 2026 neergelegd op 28-10-2026 bij de NBB alle 16 neerleggingen

Omzet
≈ € 100.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 54.000 en € 390.000
Totaal activa
€ 98.864▲ 7,3%
2025 · € 92.168
Nettoresultaat
€ 7.228
2025 · -€ 6.052
Werkkapitaal
€ 31.890▼ 43,3%
2025 · € 56.196
Meerjarenoverzicht
2019 tot 2026, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 7.577
2026
20192026
Nettoresultaat
€ 7.228
2026
20192026
Eigen vermogen
€ 45.894
▲ 18,7% 2026
20192026
Totaal activa
€ 98.864
▲ 7,3% 2026
20192026
Schulden
€ 52.970
▼ 1,0% 2026
20192026
Werkkapitaal
€ 31.890
▼ 43,3% 2026
20192026
Solvabiliteit
46,4%
▲ 4,5pp 2026
20192026
Liquiditeit
2,14
▼ 0,83 2026
20192026
Rendabiliteit (ROA)
7,3%
▲ 13,9pp 2026
20192026
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20192020202120222023202420252026
Bedrijfsresultaat€ 3.783-€ 8.860▲ 134%€ 14.516▲ 63,8%€ 6.582▼ 54,7%€ 1.958▼ 70,3%-€ 9.315-€ 5.643▲ 39,4%€ 7.577
Nettoresultaat€ 2.058-€ 4.120▲ 100%€ 8.967binnen de middelste helft van de sector▲ 118%€ 4.013binnen de middelste helft van de sector▼ 55,2%€ 368binnen de middelste helft van de sector▼ 90,8%-€ 9.483onder de middelste helft van de sector-€ 6.052onder de middelste helft van de sector▲ 36,2%€ 7.228
Eigen vermogen€ 37.532-€ 41.652▲ 11,0%€ 49.819binnen de middelste helft van de sector▲ 19,6%€ 53.833binnen de middelste helft van de sector▲ 8,1%€ 54.200binnen de middelste helft van de sector▲ 0,7%€ 44.718binnen de middelste helft van de sector▼ 17,5%€ 38.666binnen de middelste helft van de sector▼ 13,5%€ 45.894▲ 18,7%
Totaal activa€ 91.861-€ 95.631▲ 4,1%€ 107.257binnen de middelste helft van de sector▲ 12,2%€ 102.655binnen de middelste helft van de sector▼ 4,3%€ 109.058binnen de middelste helft van de sector▲ 6,2%€ 93.170binnen de middelste helft van de sector▼ 14,6%€ 92.168binnen de middelste helft van de sector▼ 1,1%€ 98.864▲ 7,3%
Schulden€ 54.329-€ 53.979▼ 0,6%€ 57.438▲ 6,4%€ 48.822▼ 15,0%€ 54.858▲ 12,4%€ 48.452▼ 11,7%€ 53.502▲ 10,4%€ 52.970▼ 1,0%
Werkkapitaal€ 62.532-€ 66.652▲ 6,6%€ 74.819binnen de middelste helft van de sector▲ 12,3%€ 70.091binnen de middelste helft van de sector▼ 6,3%€ 70.134binnen de middelste helft van de sector▲ 0,1%€ 61.966binnen de middelste helft van de sector▼ 11,6%€ 56.196binnen de middelste helft van de sector▼ 9,3%€ 31.890▼ 43,3%
Solvabiliteit40,9%-43,6%▲ 2,7pp46,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,9pp52,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,0pp49,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,7pp48,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,7pp42,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 6,0pp46,4%▲ 4,5pp
Liquiditeit3,13-3,30▲ 0,173,31boven de middelste helft van de sector▲ 0,013,97boven de middelste helft van de sector▲ 0,663,35boven de middelste helft van de sector▼ 0,623,64boven de middelste helft van de sector▲ 0,292,97binnen de middelste helft van de sector▼ 0,672,14▼ 0,83
Rendabiliteit (ROA)2,2%-4,3%▲ 2,1pp8,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,1pp3,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 4,5pp0,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,6pp-10,2%onder de middelste helft van de sector▼ 10,5pp-6,6%onder de middelste helft van de sector▲ 3,6pp7,3%▲ 13,9pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Groothandel (NACE 46). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2026 is een winst van € 7.577, na een verlies van € 5.643 in 2025. Dat is het hoogste resultaat sinds 2022.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2026 in kleur, 2025 als grijze balk eronder
Activa € 98.864
Vaste activa € 39.004 ▲ 422%
Vlottende activa € 59.860 ▼ 29,3%
Passiva € 98.864
Eigen vermogen € 45.894 ▲ 18,7%
Schulden € 52.970 ▼ 1,0%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 58,0% naar 53,6%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2026 · verandering tegenover 2025
EBITDA
€ 9.786▲
2025 · -€ 4.121
Cashflow
€ 9.437▲
2025 · -€ 4.530
Snelle liquiditeit
1,95▼
2025 · 2,80
Schuldgraad
1,15▼
2025 · 1,38
ROE
15,7%▲
2025 · -15,7%
Rentedekking
28,37▲
2025 · -10,51
Schulden ≤ 1 jaar
€ 27.970▼
2025 · € 28.502
Schulden > 1 jaar
€ 25.000=
2025 · € 25.000
Belastingen
€ 14▼
2025 · € 17
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post31-03-202231-03-202331-03-202431-03-202531-03-2026
Materiële vaste activa€ 9.331€ 1.239-€ 1.240€ 33.743
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 378€ 1.126€ 1.314€ 1.522€ 2.209

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2022 tot 2026 (staat van de vaste activa)

Subsidies en steun

Vlaamse overheid

2022 tot 2023 · 2 vermeldingen · € 3.473 toegekend · € 3.473 uitbetaald
Jaar Vermeldingen ToegekendUitbetaald
2023 1 € 2.070€ 2.070
2022 1 € 1.403€ 1.403
Regelingen
2 vermeldingen · € 3.473 · € 3.473 uitbetaald · Vlaams Agentschap voor Internationaal Ondernemen
Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2026 tegenover 2025 · 44 posten
Balans Code20252026
Activa
Totaal activa20/58€ 92.168€ 98.864▲
Vaste activa21/28€ 7.470€ 39.004▲
Materiële vaste activa22/27€ 7.470€ 39.004▲
Installaties, machines en uitrusting23€ 6.786€ 5.472▼
Meubilair en rollend materieel24€ 684€ 33.532▲
Vlottende activa29/58€ 84.698€ 59.860▼
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 5.023€ 5.373▲
Voorraden30/36€ 5.023€ 5.373▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 10.617€ 18.382▲
Handelsvorderingen40€ 5.012€ 8.477▲
Overige vorderingen41€ 5.605€ 9.905▲
Liquide middelen54/58€ 66.622€ 36.105▼
Overlopende rekeningen490/1€ 2.436-
Passiva
Totaal passiva10/49€ 92.168€ 98.864▲
Eigen vermogen10/15€ 38.666€ 45.894▲
Inbreng10/11€ 18.600€ 18.600=
Reserves13€ 28.761€ 28.761=
Beschikbare reserves133€ 28.761€ 28.761=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 8.695-€ 1.467▲
Schulden17/49€ 53.502€ 52.970▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 25.000€ 25.000=
Financiële schulden170/4€ 25.000€ 25.000=
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 28.502€ 27.970▼
Financiële schulden43€ 156-
Kredietinstellingen430/8€ 156-
Handelsschulden44€ 5.255€ 6.545▲
Leveranciers440/4€ 5.255€ 6.545▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45-€ 14
Belastingen450/3-€ 14
Overige schulden47/48€ 23.091€ 21.411▼
Resultaat Code20252026
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 1.522€ 2.209▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 528€ 544▲
Bruto bedrijfsmarge9900-€ 3.593€ 10.330▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 5.643€ 7.577▲
Financiële opbrengsten75/76B-€ 10
Recurrente financiële opbrengsten75-€ 10
Financiële kosten65/66B€ 392€ 345▼
Recurrente financiële kosten65€ 392€ 345▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 6.035€ 7.242▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 17€ 14▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 6.052€ 7.228▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 6.052€ 7.228▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906-€ 8.695-€ 1.467▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 2.643-€ 8.695▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 6 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2026 bij de NBB, neergelegd op 28-10-2026.

Post20192020202120222023202420252026Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630---€ 378€ 1.126€ 1.314€ 1.522€ 2.209▲ 45,1%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 467€ 967€ 516€ 528€ 544▲ 3,0%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 4.266€ 9.352€ 14.983€ 7.427€ 4.051-€ 7.485-€ 3.593€ 10.330-
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 3.783€ 8.860€ 14.516€ 6.582€ 1.958-€ 9.315-€ 5.643€ 7.577-
Financiële opbrengsten75/76B----€ 14€ 5-€ 10-
Recurrente financiële opbrengsten75€ 7€ 58--€ 14€ 5-€ 10-
Financiële kosten65/66B---€ 1.271€ 1.288€ 173€ 392€ 345▼ 12,0%
Recurrente financiële kosten65€ 1.147€ 2.199€ 1.221€ 1.271€ 1.288€ 173€ 392€ 345▼ 12,0%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 2.643€ 6.719€ 13.295€ 5.311€ 684-€ 9.483-€ 6.035€ 7.242-
Belastingen op het resultaat67/77€ 585€ 2.599€ 4.328€ 1.298€ 316-€ 17€ 14▼ 17,6%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 2.058€ 4.120€ 8.967€ 4.013€ 368-€ 9.483-€ 6.052€ 7.228-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 2.058€ 4.120€ 8.967€ 4.013€ 368-€ 9.483-€ 6.052€ 7.228-
Post20192020202120222023202420252026Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 91.861€ 95.631€ 107.257€ 102.655€ 109.058€ 93.170€ 92.168€ 98.864▲ 7,3%
Vaste activa21/28---€ 8.953€ 9.066€ 7.752€ 7.470€ 39.004▲ 422%
Materiële vaste activa22/27---€ 8.953€ 9.066€ 7.752€ 7.470€ 39.004▲ 422%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 8.953€ 7.887€ 6.820€ 6.786€ 5.472▼ 19,4%
Meubilair en rollend materieel24----€ 1.179€ 932€ 684€ 33.532▲ 49×
Vlottende activa29/58€ 91.861€ 95.631€ 107.257€ 93.702€ 99.992€ 85.418€ 84.698€ 59.860▼ 29,3%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 15.020€ 16.240€ 11.064€ 12.105€ 6.247€ 3.918€ 5.023€ 5.373▲ 7,0%
Voorraden30/36---€ 12.105€ 6.247€ 3.918€ 5.023€ 5.373▲ 7,0%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 16.462€ 8.965€ 5.167€ 12.459€ 13.587€ 8.097€ 10.617€ 18.382▲ 73,1%
Handelsvorderingen40---€ 6.247€ 4.868€ 2.698€ 5.012€ 8.477▲ 69,1%
Overige vorderingen41---€ 6.212€ 8.719€ 5.399€ 5.605€ 9.905▲ 76,7%
Liquide middelen54/58€ 57.379€ 70.426€ 88.860€ 69.055€ 75.288€ 70.841€ 66.622€ 36.105▼ 45,8%
Overlopende rekeningen490/1---€ 83€ 4.870€ 2.562€ 2.436--
Passiva
Totaal passiva10/49€ 91.861€ 95.631€ 107.257€ 102.655€ 109.058€ 93.170€ 92.168€ 98.864▲ 7,3%
Eigen vermogen10/15€ 37.532€ 41.652€ 49.819€ 53.833€ 54.200€ 44.718€ 38.666€ 45.894▲ 18,7%
Inbreng10/11€ 18.600€ 18.600-€ 18.600€ 18.600€ 18.600€ 18.600€ 18.600=
Reserves13€ 11.660€ 15.779€ 24.747€ 28.761€ 28.761€ 28.761€ 28.761€ 28.761=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860----
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860----
Beschikbare reserves133---€ 26.901€ 26.901€ 28.761€ 28.761€ 28.761=
Overgedragen winst (verlies)14€ 7.272€ 7.273€ 6.472€ 6.472€ 6.839-€ 2.643-€ 8.695-€ 1.467▲ 83,1%
Schulden17/49€ 54.329€ 53.979€ 57.438€ 48.822€ 54.858€ 48.452€ 53.502€ 52.970▼ 1,0%
Schulden op meer dan één jaar17€ 25.000€ 25.000€ 25.000€ 25.000€ 25.000€ 25.000€ 25.000€ 25.000=
Financiële schulden170/4---€ 25.000€ 25.000€ 25.000€ 25.000€ 25.000=
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 29.329€ 28.979€ 32.438€ 23.611€ 29.858€ 23.452€ 28.502€ 27.970▼ 1,9%
Financiële schulden43----€ 2.451€ 90€ 156--
Kredietinstellingen430/8----€ 2.451€ 90€ 156--
Handelsschulden44€ 5.395€ 10.492€ 11.311€ 8.124€ 15.087€ 3.365€ 5.255€ 6.545▲ 24,5%
Leveranciers440/4---€ 8.124€ 15.087€ 3.365€ 5.255€ 6.545▲ 24,5%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 1.297€ 1.613€ 615-€ 14-
Belastingen450/3---€ 1.297€ 1.613€ 615-€ 14-
Overige schulden47/48---€ 14.190€ 10.707€ 19.382€ 23.091€ 21.411▼ 7,3%
Overlopende rekeningen492/3---€ 211-----
Post20192020202120222023202420252026Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 2.058€ 4.120€ 8.967€ 4.013€ 368-€ 9.483-€ 6.052€ 7.228-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630---€ 378€ 1.126€ 1.314€ 1.522€ 2.209▲ 45,1%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 2.058€ 4.120€ 8.967€ 4.391€ 1.494-€ 8.169-€ 4.530€ 9.437-
Investeringen in vaste activa (benadering)-----€ 1.239€ 0-€ 1.240-€ 33.743▼ 2.621%
Verandering liquide middelen-€ 13.047€ 18.434-€ 19.805€ 6.233-€ 4.447-€ 4.219-€ 30.517▼ 623%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 34.693 ondernemingen hetzelfde profiel als MOCA nu. Twee jaar later bestond 95,3% nog en was 0,7% failliet.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
95,3% bestond nog
3,9% stopte op een andere manier
0,7% ging failliet

Dat past bij de faillissementskans van MOCA zelf: 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 34.693 ondernemingen, geen voorspelling voor MOCA. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 16 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-03-2026 microschema 28-10-2026 2026-00570587 PDF
31-03-2025 microschema 29-10-2025 2025-00552350 PDF
31-03-2024 microschema 23-10-2024 2024-00512083 PDF
31-03-2023 microschema 31-10-2023 2023-00498685 PDF
31-03-2022 microschema 30-10-2022 2022-20477610 PDF
31-03-2021 microschema 30-10-2021 2021-76000467 PDF
31-03-2020 microschema 16-11-2020 2020-70600459 PDF
31-03-2019 microschema 08-10-2019 2019-68900573 PDF
31-03-2018 microschema 31-10-2018 2018-71100172 PDF
31-03-2017 verkort schema 03-10-2017 2017-65700134 PDF

Toon alle 16 neerleggingen

Bestuur & eigendom

Bestuurders

Bestuurders
1 bestuurder, geen wijziging sinds 2023
WITTOUCK Steven
Bestuurder · in functie volgens de akte van 22-11-2023 · mandaat van onbepaalde duur · vermeld in de jaarrekening 2026, neergelegd op 28-10-2026
Actief
TekenbevoegdheidDe statuten bepalen wie de vennootschap mag binden, bijvoorbeeld met een handtekening onder een contract.
Elke bestuurder alleen
akte van 22-11-2023

Eigenaars en kapitaal

Kapitaalverrichtingen

Verloop van het kapitaal
  1. 22-11-2023 Omgezet in onbeschikbaar eigen vermogen · € 20.460

Statuten

AandelensoortDe statuten bepalen welke soorten aandelen er zijn en welke rechten elke soort geeft.
100, gelijk recht in winstverdeling

Statuten, akte van 22-11-2023

Netwerk & groep

MOCA deelt geen bestuurder met een andere onderneming.

Ondernemingen op hetzelfde adres

1 andere onderneming

Verbindingen & netwerk

1 huidige bestuurder
Diepte

Het netwerk vertrekt bij de bestuurders van MOCA. Elke andere onderneming die zij besturen, is een knooppunt.

Deze onderneming Onderneming Bestuurder Aandeelhouderschap +N: nog niet getoonde verbindingen Klik op een knooppunt om verder te kijken, sleep om te schikken, zoom met het muiswiel.

Tijdlijn

Akten, neerleggingen en financiële mijlpalen

Termijn voor de jaarrekening 2027: 31-10-2027
2026
28-10
NBB-neerlegging Jaarrekening 2026 neergelegdNBB
microschema · 3 dagen voor het einde van de termijn
31-03
Financieel Terug winstgevendnetto € 7.228
Het nettoresultaat is € 7.228, na 2 jaar verlies.
2025
29-10
NBB-neerlegging Jaarrekening 2025 neergelegdPDF
microschema · 2 dagen voor het einde van de termijn
2024
23-10
NBB-neerlegging Jaarrekening 2024 neergelegdPDF
microschema · 8 dagen voor het einde van de termijn
31-03
Financieel Zwakste boekjaarnetto -€ 9.483
Het nettoresultaat zakt naar -€ 9.483, het laagste van 2019 tot 2026. Het jaar erna herstelt het.
2023
22-11
Staatsblad-akte Ontslag: WITTOUCK Steven (bestuurder)
Herbenoeming: WITTOUCK Steven (bestuurder) · Kapitaalomzetting · Vrijgave reserve11 punten ▸
  • Algemene vergadering, 07-11-2023
  • Overige bepaling, aanpassing rechtsvorm en kapitaal aan Wetboek van vennootschappen en verenigingen, artikel 39,§1,eerste en derde lid van de wet van 23 maart 2019
  • Kapitaalomzetting, statutair onbeschikbare eigen vermogensrekening
  • Vrijgave reserve, vormen en meerderheden van de statutenwijziging, opheffing
  • Kapitaal
  • Statutenwijziging
  • Ontslag bestuurder, WITTOUCK Steven (bestuurder)
  • Kwijting bestuurder, WITTOUCK Steven
  • Regeling bestuursorgaan, 1, eenparigheid van stemmen
  • Herbenoeming bestuurder, WITTOUCK Steven (bestuurder)
  • Statutaire zetel, blijft gevestigd, 9000 Gent,Sint-Denijslaan 46

Open de akte in het Staatsblad

31-10
NBB-neerlegging Jaarrekening 2023 neergelegdPDF
microschema · op de laatste dag van de termijn
2022
30-10
NBB-neerlegging Jaarrekening 2022 neergelegdPDF
microschema · 1 dag voor het einde van de termijn
2021
30-10
NBB-neerlegging Jaarrekening 2021 neergelegdPDF
microschema · 1 dag voor het einde van de termijn
31-03
Financieel Hoogste resultaat van 2019 tot 2026netto € 8.967 ▲118%
Het bedrijfsresultaat van € 14.516 en het nettoresultaat van € 8.967 zijn allebei een record.
2020
16-11
NBB-neerlegging Jaarrekening 2020 neergelegdPDF
microschema · 16 dagen te laat
2019
08-10
NBB-neerlegging Jaarrekening 2019 neergelegdPDF
microschema · 23 dagen voor het einde van de termijn
Toon oudere gebeurtenissen
2018
31-10
NBB-neerlegging Jaarrekening 2018 neergelegdPDF
microschema · op de laatste dag van de termijn
2017
03-10
NBB-neerlegging Jaarrekening 2017 neergelegdPDF
verkort schema · 28 dagen voor het einde van de termijn
2009
27-05
Staatsblad-akte OprichtingPDF
Financiële mijlpaalStaatsblad-akteNBB-neerleggingFinanciële mijlpalen staan op de afsluitdatum van het boekjaar, niet op de neerleggingsdatum.

Bronnen:Publicaties in het Belgisch StaatsbladNeerleggingen bij de Nationale Bank

Geschiedenis

MOCA werd op 18 mei 2009 opgericht.1 WITTOUCK Steven is bestuurder volgens de akte van 22-11-2023.2 Het balanstotaal ging van € 91.861 in 2019 naar € 98.864 in 2026.3

  1. 1Kruispuntbank van Ondernemingen
  2. 2Belgisch Staatsblad van 22-11-2023
  3. 3Nationale Bank, jaarrekeningen 2019 en 2026

Ondernemingsgegevens

KBO-gegevens

Identiteit

Fiche in de KBO
Naam MOCA in het Nederlands
Ondernemingsnummer 0811.792.802
Rechtsvorm Besloten Vennootschap (BV)
Status Actief, normale toestand
Opgericht 18-05-2009
Type entiteit Rechtspersoon
DuurDe meeste vennootschappen bestaan voor onbepaalde duur, tot ze ontbonden worden.
Onbepaalde duur
akte van 22-11-2023
Statutaire zetelDe statuten noemen het gewest waar de zetel ligt. De taal van de officiële stukken hangt onder meer van dat gewest af.
Vlaams Gewest, door bestuursorgaan in Bijlagen bij het Belgisch Staatsblad
akte van 22-11-2023

Zetel en vestigingen

Zetel Sint-Denijslaan 46, 9000 Gent, België
Vestiging MOCA, Sint-Denijslaan 46, 9000 Gent sinds 13-05-2009 · vestigingsnummer 2.178.309.79631009 Vervaardiging van andere meubelen, n.e.g.

Activiteiten

NACEBEL 2025
46471 Groothandel in huismeubilair hoofdactiviteit
Codes volgens NACEBEL 2008
46471 Groothandel in huismeubilair hoofdactiviteit

Facturatie en betaling

Btw-nummer BE 0811.792.802
E-facturatie via Peppol
Bereikbaar via Peppol
Peppol-ID 0208:0811792802
Ander Peppol-ID 9925:BE0811792802
Ingeschreven 02-12-2025

Volg deze onderneming en u krijgt de volgende ochtend bericht als ze uit het Peppol-register verdwijnt.

Stand van het register op 3 november 2026 · Peppol Directory

Boekjaar en algemene vergadering

Jaarrekeningen bij de NBB
Boekjaareinde 31-03
JaarvergaderingDe aandeelhouders keuren op de jaarvergadering onder meer de jaarrekening goed.
Eerste maandag van september
akte van 22-11-2023

Vestigingen & vastgoed

Ligging
zetel vestiging De vestigingseenheid op de kaart
2 ondernemingen op dit adres Bekijk wie hier gevestigd is

Gebouwen en percelen op het adres

Grondoppervlakte
237 m²
Gebouwvoetafdruk
79 m²
Volume, LiDAR
569 m³
Perceel (capakey) Regio Oppervlakte Gebouwen Hoogte / verdiepingen
44809I0188/00G002 Vlaanderen 237 m² 1 · 79 m² 9,9 m · 3