Ga naar inhoud

MO2 CONSULTING

Actief
BVopgericht 20233 jaar actiefRue Cardinal Mercier 12, 6032 Charleroi, BelgiëKBO/BCE: BE 0797.612.291

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 18-06-2026 bij de NBB alle 3 neerleggingen

Omzet
≈ € 250.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 210.000 en € 290.000
Totaal activa
€ 189.388▲ 106%
2024 · € 92.023
Nettoresultaat
€ 102.405▲ 237%
2024 · € 30.389
Werkkapitaal
€ 108.960▲ 396%
2024 · € 21.964
Verloop door de jaren

2023 tot 2025, 3 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 3,3 keer zoveel als in 2024 en het hoogste sinds 2023. Dat is de tweede stijging op rij.

Bedrijfsresultaat€ 135.731 2025 Nettoresultaat€ 102.405 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Hoofdkantoor- en bedrijfsadvies (NACE 70). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post202320242025
Bedrijfsresultaat€ 5.447-€ 41.233▲ 657%€ 135.731▲ 229%
Nettoresultaat€ 3.536binnen de middelste helft van de sector-€ 30.389binnen de middelste helft van de sector▲ 759%€ 102.405boven de middelste helft van de sector▲ 237%
Eigen vermogen€ 4.536onder de middelste helft van de sector-€ 34.925binnen de middelste helft van de sector▲ 670%€ 137.330binnen de middelste helft van de sector▲ 293%
Totaal activa€ 25.678onder de middelste helft van de sector-€ 92.023binnen de middelste helft van de sector▲ 258%€ 189.388binnen de middelste helft van de sector▲ 106%
Schulden€ 21.142-€ 57.097▲ 170%€ 52.057▼ 8,8%
Werkkapitaal€ 2.784binnen de middelste helft van de sector-€ 21.964binnen de middelste helft van de sector▲ 689%€ 108.960binnen de middelste helft van de sector▲ 396%
Solvabiliteit17,7%onder de middelste helft van de sector-38,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 20,3pp72,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 34,6pp
Liquiditeit1,13binnen de middelste helft van de sector-1,53binnen de middelste helft van de sector▲ 0,393,11binnen de middelste helft van de sector▲ 1,58
Rendabiliteit (ROA)13,8%binnen de middelste helft van de sector-33,0%boven de middelste helft van de sector▲ 19,3pp54,1%boven de middelste helft van de sector▲ 21,0pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Hoofdkantoor- en bedrijfsadvies (NACE 70). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 189.388
Vaste activa € 28.806 ▲ 1,8%
Vlottende activa € 160.582 ▲ 152%
Passiva € 189.388
Eigen vermogen € 137.330 ▲ 293%
Schulden € 52.057 ▼ 8,8%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 62,0% naar 27,5%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 139.844▲
2024 · € 46.329
Cashflow
€ 106.518▲
2024 · € 35.485
Schuldgraad
0,38▼
2024 · 1,63
ROE
74,6%▼
2024 · 87,0%
Rentedekking
93,67▲
2024 · 68,53
Schulden ≤ 1 jaar
€ 51.622▲
2024 · € 41.770
Schulden > 1 jaar
€ 0▼
2024 · € 14.892
Belastingen
€ 31.879▲
2024 · € 10.176
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post202320242025
Materiële vaste activa€ 2.845€ 31.197€ 23.847
Financiële vaste activa--€ 0
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 658€ 5.096€ 4.113

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2023 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als MO2 CONSULTING: activiteiten van adviesbureaus op het gebied van bedrijfsvoering en overig managementadvies (NACE 70200). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 168.000 en € 215.000, opgericht tussen 2022 en 2023.

OndernemingOpgerichtBalanstotaalEigen vermogenBrutomargeNettoresultaatBoekjaar
MO2 CONSULTING Charleroi2023€ 189.388€ 137.330€ 144.319€ 102.4052025
ALEPHAR Mons2022€ 214.003€ 125.453€ 143.172€ 112.2312025
Advantage Market Business Consulting Ath2022€ 176.466€ 380€ 157.932€ 119.3412025
PROFLUENTO Tournai2022€ 189.313€ 63.645€ 134.502€ 99.3842025
Florence Aulit Management Binche2023€ 215.312€ 208.028€ 160.537€ 116.7882025
VHO CONSULT Celles (lez-Tournai)2022€ 168.149€ 102.759€ 118.936€ 90.8702025
CNJ Consulting Mons2023€ 195.223€ 130.808€ 181.740€ 50.7272025

Deze ondernemingen zijn gekozen uit de 54.694 andere actieve ondernemingen met die hoofdactiviteit en een jaarrekening van de voorbije twee jaar. Alle ondernemingen met deze hoofdactiviteit

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 39.278 ondernemingen hetzelfde profiel als MO2 CONSULTING nu. Twee jaar later was 1,8% failliet en bestond 95,9% nog.

  • Micro
  • 2 tot 5 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
1,8% ging failliet
2,3% stopte op een andere manier
95,9% bestond nog

De faillissementskans van MO2 CONSULTING zelf is lager: < 0,1% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over MO2 CONSULTING dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 39.278 ondernemingen, geen voorspelling voor MO2 CONSULTING. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 43 posten

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 18-06-2026.

Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 92.023€ 189.388▲
Vaste activa21/28€ 28.289€ 28.806▲
Materiële vaste activa22/27€ 28.289€ 28.806▲
Terreinen en gebouwen22€ 3.211€ 18.961▲
Installaties, machines en uitrusting23€ 1.102€ 742▼
Meubilair en rollend materieel24€ 23.976€ 4.333▼
Overige materiële vaste activa26-€ 4.770
Vlottende activa29/58€ 63.734€ 160.582▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 17.387€ 46.147▲
Handelsvorderingen40€ 17.387€ 36.058▲
Overige vorderingen41€ 0€ 10.089▲
Liquide middelen54/58€ 45.944€ 107.754▲
Overlopende rekeningen490/1€ 403€ 6.682▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 92.023€ 189.388▲
Eigen vermogen10/15€ 34.925€ 137.330▲
Inbreng10/11€ 1.000€ 1.000=
Overgedragen winst (verlies)14€ 33.925€ 136.330▲
Schulden17/49€ 57.097€ 52.057▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 14.892€ 0▼
Financiële schulden170/4€ 14.892€ 0▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 41.770€ 51.622▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 5.470€ 0▼
Handelsschulden44€ 2.903€ 832▼
Leveranciers440/4€ 2.903€ 832▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 27.215€ 50.791▲
Belastingen450/3€ 24.565€ 48.791▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 2.650€ 2.000▼
Overige schulden47/48€ 6.182€ 0▼
Overlopende rekeningen492/3€ 435€ 435=
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 5.096€ 4.113▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 2.093€ 4.475▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 48.422€ 144.319▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 41.233€ 135.731▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 8€ 46▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 8€ 46▲
Financiële kosten65/66B€ 676€ 1.493▲
Recurrente financiële kosten65€ 676€ 1.493▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 40.565€ 134.284▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 10.176€ 31.879▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 30.389€ 102.405▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 30.389€ 102.405▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 33.925€ 136.330▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 3.536€ 33.925▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 14 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Post202320242025Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 658€ 5.096€ 4.113▼ 19,3%
Andere bedrijfskosten640/8€ 193€ 2.093€ 4.475▲ 114%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 6.299€ 48.422€ 144.319▲ 198%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 5.447€ 41.233€ 135.731▲ 229%
Financiële opbrengsten75/76B€ 67€ 8€ 46▲ 499%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 67€ 8€ 46▲ 499%
Financiële kosten65/66B€ 90€ 676€ 1.493▲ 121%
Recurrente financiële kosten65€ 90€ 676€ 1.493▲ 121%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 5.424€ 40.565€ 134.284▲ 231%
Belastingen op het resultaat67/77€ 1.888€ 10.176€ 31.879▲ 213%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 3.536€ 30.389€ 102.405▲ 237%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 3.536€ 30.389€ 102.405▲ 237%
Post202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 25.678€ 92.023€ 189.388▲ 106%
Vaste activa21/28€ 2.187€ 28.289€ 28.806▲ 1,8%
Materiële vaste activa22/27€ 2.187€ 28.289€ 28.806▲ 1,8%
Terreinen en gebouwen22-€ 3.211€ 18.961▲ 490%
Installaties, machines en uitrusting23€ 1.462€ 1.102€ 742▼ 32,7%
Meubilair en rollend materieel24€ 726€ 23.976€ 4.333▼ 81,9%
Overige materiële vaste activa26--€ 4.770-
Vlottende activa29/58€ 23.491€ 63.734€ 160.582▲ 152%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 6.777€ 17.387€ 46.147▲ 165%
Handelsvorderingen40€ 6.773€ 17.387€ 36.058▲ 107%
Overige vorderingen41€ 4€ 0€ 10.089-
Liquide middelen54/58€ 16.523€ 45.944€ 107.754▲ 135%
Overlopende rekeningen490/1€ 191€ 403€ 6.682▲ 17×
Passiva
Totaal passiva10/49€ 25.678€ 92.023€ 189.388▲ 106%
Eigen vermogen10/15€ 4.536€ 34.925€ 137.330▲ 293%
Inbreng10/11€ 1.000€ 1.000€ 1.000=
Overgedragen winst (verlies)14€ 3.536€ 33.925€ 136.330▲ 302%
Schulden17/49€ 21.142€ 57.097€ 52.057▼ 8,8%
Schulden op meer dan één jaar17-€ 14.892€ 0▼ 100%
Financiële schulden170/4-€ 14.892€ 0▼ 100%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 20.707€ 41.770€ 51.622▲ 23,6%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42-€ 5.470€ 0▼ 100%
Handelsschulden44€ 299€ 2.903€ 832▼ 71,4%
Leveranciers440/4€ 299€ 2.903€ 832▼ 71,4%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 13.168€ 27.215€ 50.791▲ 86,6%
Belastingen450/3€ 10.518€ 24.565€ 48.791▲ 98,6%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 2.650€ 2.650€ 2.000▼ 24,5%
Overige schulden47/48€ 7.241€ 6.182€ 0▼ 100%
Overlopende rekeningen492/3€ 435€ 435€ 435=
Post202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 3.536€ 30.389€ 102.405▲ 237%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 658€ 5.096€ 4.113▼ 19,3%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 4.194€ 35.485€ 106.518▲ 200%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 31.197-€ 4.629▲ 85,2%
Verandering liquide middelen-€ 29.420€ 61.810▲ 110%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Neerleggingen bij de Nationale Bank (3)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 18-06-2026 2026-00171166 NBB
31-12-2024 microschema 18-06-2025 2025-00148352 PDF
31-12-2023 microschema 13-06-2024 2024-00125981 PDF

Volgende stappen