Ga naar inhoud

MASSON Désiré

Actief
NVopgericht 199134 jaar actiefHameau de Désiviers(BAI) 104, 6460 Chimay, BelgiëKBO/BCE: BE 0445.929.685
Samenvatting

MASSON Désiré is actief sinds 1991 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 247.740 en een nettoresultaat van -€ 4.433. Het eigen vermogen blijft stabiel over de neergelegde boekjaren (±2,5% per jaar). De solvabiliteit is beter dan 64% van 6.030 sectorgenoten (NACE 46, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Groothandel in levend vee
NACE 46231
1 vestiging
Schaal
€ 25.293omzet 2025
Eigen vermogen
€ 247.740
Verlies
-€ 4.433
Gezondheid
91 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,1%
Structuur
Jaarrekening 11 dagen te laat neergelegd0 van 4 akten gelezen
Waarom 91verlaagt risicoOpgericht in 1991Cijfers over boekjaar 2025 (neergelegd 11-08-2026)Eigen vermogen € 247.740 (57,7% van het balanstotaal)Rechtsvorm NVToon onderbouwing

Checked score

Score 2025
91 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel beter dan 47% van de sectorgenoten (NACE 46, micro)
Financiële sterkte · streepje = 2024
Sterk
Solvabiliteit 83=
eigen vermogen 57,7% van het balanstotaal
Liquiditeit 35+1
kortlopende schulden 42,3% · geldmiddelen 4,3%
Rentabiliteit 78-1
rendement op activa -1,0%
Faillissementskans, 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,4% (26.873 ondernemingen, NACE 46, micro)
Verloop 24 maanden 11-2024: 0,2% 12-2024: 0,2%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 01-2025 03-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 02-2025 04-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 03-2025 05-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 04-2025 06-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 05-2025 07-2025: 0,3%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2025 08-2025: 0,2%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 07-2025 09-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 08-2025 10-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 09-2025 11-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 10-2025 12-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 0,1%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 12-2025 02-2026: 0,2%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 03-2026 05-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 06-2026 08-2026: 0,4%▲ +0,2 procentpunt t.o.v. 07-2026hoogste waarde 09-2026: 0,1%▼ -0,3 procentpunt t.o.v. 08-2026laagste waarde 10-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 09-2026laagste waarde
Krediet tot € 2.500 op 30 dagen aanvaardbaar
Liquiditeit ontoereikend (liquiditeitsratio 0,27 tegenover 0,26 in 2024; kortlopende schulden: 42,3% en geldmiddelen: 4,3% van het balanstotaal), en 42,3% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 46, micro): beter dan 64% op solvabiliteit, 33% op liquiditeit, 69% op rentabiliteit en 23% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 11-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risiconeutraal
verlaagt risico · Opgericht in 1991
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
KBO
verlaagt risico · Cijfers over boekjaar 2025 (neergelegd 11-08-2026)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Eigen vermogen € 247.740 (57,7% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Rechtsvorm NV
KBO
neutraal · Neergelegd na de termijn
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 was neer te leggen tegen 31-07-2026 en werd neergelegd op 11-08-2026, 11 dagen later. Bijna de helft (47%) van de Belgische ondernemingen legt te laat neer; van wie 1 tot 90 dagen te laat was, is vandaag 2,0% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand, tegenover 1,66% van alle neerleggers. Zo een vertraging telt niet mee in de score.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
11 dagen te laat
2024
6 dagen vroeg
2023
20 dagen te laat
2022
4 dagen te laat
2021
4 dagen vroeg
2020
60 dagen te laat
2019
31 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 17 dagen na de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 46) voor boekjaar 2024 is 3 dagen voor de termijn, en 39% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026 en moet uiterlijk op 31-07-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 4 augustus neer (5 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 30 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
12-10-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · volledig schema…
  2. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · volledig schema
  3. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2023 · volledig schema…

Opvallend

  • Let op: Bij de zwakste 19% op eigen vermogensectormediaan € 1,6 mln · 5.968 bedrijven € 247.740 Bekijk
  • Let op: 2 jaar op rij verliesverlies boekjaar 2025 -€ 4.433 Bekijk
  • Actief sinds 1991opgericht 07-12-1991 34 jaar Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Omzet
€ 25.293
Verlies
-€ 4.433
Solvabiliteit
57,7%
Omzet▼ 38,6%
Nettoresultaat
20182025
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
37
Sinds
1993
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-07-2027
  1. 31-12-2023Terug winstgevend
  2. 04-08-2023Jaarrekening neergelegd
  3. 31-12-2022Zwakste boekjaar
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
NV
Activiteit
Groothandel in levend veeNACE 46231
Opgericht
07-12-1991
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.