Ga naar inhoud

M&NB

Actief
NVopgericht 201115 jaar actiefLindestraat 323, 1140 Evere, BelgiëKBO/BCE: BE 0837.089.907

Financieel · boekjaar 2025, volledig schema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 16-07-2026 bij de NBB alle 14 neerleggingen

Omzet
€ 3,7 mln▼ 10,7%
2024 · € 4,2 mln
EBIT-marge
3,2%▼ 6,5pp
2024 · 9,6%
Nettoresultaat
-€ 508.236
2024 · € 3.916
Werkkapitaal
€ 121.749▼ 85,0%
2024 · € 809.602
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Omzet
€ 3,7 mln
▼ 10,7% 2025
20182025
Bedrijfsresultaat
€ 118.529
▼ 70,5% 2025
20182025
Nettoresultaat
-€ 508.236
2025
laagste kwart van de sector
20182025
EBIT-marge
3,2%
▼ 6,5pp 2025
20182025
Eigen vermogen
€ 158.723
▼ 76,2% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Totaal activa
€ 1,7 mln
▲ 8,5% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Schulden
€ 1,5 mln
▲ 115% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 121.749
▼ 85,0% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Solvabiliteit
9,4%
▼ 33,4pp 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Liquiditeit
1,08
▼ 1,06 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
-30,0%
▼ 30,3pp 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Personeel (VTE)
7,1
2025
middelste helft van de sector
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Omzet€ 1,8 mln-€ 1,9 mln▲ 9,8%€ 2,0 mln▲ 3,9%€ 2,4 mln▲ 21,1%€ 2,8 mln▲ 16,6%€ 3,8 mln▲ 33,0%€ 4,2 mln▲ 10,2%€ 3,7 mln▼ 10,7%
Bedrijfsresultaat€ 0,09 mln-€ 0,09 mln▼ 5,3%€ 0,09 mln▼ 0,6%€ 0,1 mln▲ 45,3%€ 0,1 mln▼ 1,1%€ 0,09 mln▼ 28,4%€ 0,4 mln▲ 352%€ 0,1 mln▼ 70,5%
Nettoresultaat€ 0,02 mln-€ 0,04 mln▲ 53,5%€ 0,04 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 16,9%€ 0,08 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 93,7%€ 0,07 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 11,0%€ 0,08 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 14,8%€ 0,004 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 95,4%-€ 0,5 mlnonder de middelste helft van de sector
EBIT-marge5,2%-4,5%▼ 0,7pp4,3%▼ 0,2pp5,2%▲ 0,9pp4,4%▼ 0,8pp2,4%▼ 2,0pp9,6%▲ 7,3pp3,2%▼ 6,5pp
Eigen vermogen€ 0,3 mln-€ 0,4 mln▲ 10,6%€ 0,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 11,2%€ 0,5 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 19,5%€ 0,6 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 14,5%€ 0,7 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 14,6%€ 0,7 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 0,6%€ 0,2 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 76,2%
Totaal activa€ 1,0 mln-€ 1,2 mln▲ 30,6%€ 0,8 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 35,4%€ 1,1 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 34,6%€ 1,0 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 4,6%€ 1,5 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 46,4%€ 1,6 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 3,4%€ 1,7 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 8,5%
Schulden€ 0,6 mln-€ 0,9 mln▲ 42,0%€ 0,4 mln▼ 55,9%€ 0,6 mln▲ 51,5%€ 0,5 mln▼ 21,4%€ 0,7 mln▲ 53,9%€ 0,7 mln▲ 2,5%€ 1,5 mln▲ 115%
Werkkapitaal€ 0,2 mln-€ 0,3 mln▲ 45,0%€ 0,3 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 29,3%€ 0,5 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 33,9%€ 0,6 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 25,4%€ 0,8 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 40,5%€ 0,8 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 0,8%€ 0,1 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 85,0%
Solvabiliteit36,2%-30,6%▼ 5,5pp52,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 22,1pp46,8%binnen de middelste helft van de sector▼ 5,9pp56,1%binnen de middelste helft van de sector▲ 9,4pp43,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 12,2pp42,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,2pp9,4%onder de middelste helft van de sector▼ 33,4pp
Liquiditeit1,35-1,33▼ 0,021,96binnen de middelste helft van de sector▲ 0,631,79binnen de middelste helft van de sector▼ 0,162,26binnen de middelste helft van de sector▲ 0,472,15binnen de middelste helft van de sector▼ 0,112,13binnen de middelste helft van de sector▼ 0,021,08onder de middelste helft van de sector▼ 1,06
Rendabiliteit (ROA)2,5%-2,9%▲ 0,4pp5,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,4pp7,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,3pp7,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 0,5pp5,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,5pp0,3%onder de middelste helft van de sector▼ 5,3pp-30,0%onder de middelste helft van de sector▼ 30,3pp
Personeel (VTE)0,1-0,5▲ 400%1,7onder de middelste helft van de sector▲ 240%2,2onder de middelste helft van de sector▲ 29,4%3,3onder de middelste helft van de sector▲ 50,0%7binnen de middelste helft van de sector▲ 112%7,1binnen de middelste helft van de sector
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gespecialiseerde bouw (NACE 43). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 71% lager dan in 2024.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 1,7 mln
Vaste activa € 36.974 ▼ 1,0%
Vlottende activa € 1,7 mln ▲ 8,7%
Passiva € 1,7 mln
Eigen vermogen € 158.723 ▼ 76,2%
Voorzieningen € 0 ▼ 100%
Schulden € 1,5 mln ▲ 115%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 45,7% naar 90,6%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 131.240▼
2024 · € 411.698
Cashflow
-€ 495.525▼
2024 · € 13.636
Schuldgraad
9,66▲
2024 · 1,07
ROE
-320,2%▼
2024 · 0,6%
Rentedekking
47,36▼
2024 · 75,82
Schulden ≤ 1 jaar
€ 1,5 mln▲
2024 · € 713.469
Belastingen
€ 623.994▲
2024 · € 392.777
Klantenkrediet
75 dagen▼
2024 · 85 dagen
Leverancierskrediet
60 dagen▲
2024 · 34 dagen
Personeelskosten
€ 354.412▲
2024 · € 313.509
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202131-12-202231-12-202331-12-2025
Werknemers op de balansdatum2578
voltijds2578
deeltijds-000
in voltijdse equivalenten2578
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten2,23,377,1
Met een vast contract2577
In dienst gekomen3532
Uit dienst gegaan3210
Opleidingsuren-000

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2025

Achterstallige schulden

belastingen en RSZ
Post20212022202320242025
Achterstallige belastingschulden-€ 47.312€ 1.499--
Achterstallige schulden aan de RSZ--€ 14.024--

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de schulden)

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 24.280-€ 7.582-€ 12.328
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 67.766€ 42.337€ 4.593€ 9.720€ 12.711

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 48 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 1,6 mln€ 1,7 mln▲
Vaste activa21/28€ 0,04 mln€ 0,04 mln▼
Materiële vaste activa22/27€ 0,04 mln€ 0,04 mln▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 0,005 mln€ 0,004 mln▼
Meubilair en rollend materieel24€ 0,03 mln€ 0,03 mln▲
Vlottende activa29/58€ 1,5 mln€ 1,7 mln▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 1,5 mln€ 1,6 mln▲
Handelsvorderingen40€ 1,0 mln€ 0,8 mln▼
Overige vorderingen41€ 0,5 mln€ 0,8 mln▲
Liquide middelen54/58€ 0,06 mln€ 0,1 mln▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 1,6 mln€ 1,7 mln▲
Eigen vermogen10/15€ 0,7 mln€ 0,2 mln▼
Inbreng10/11€ 0,06 mln€ 0,06 mln=
Kapitaal10€ 0,06 mln€ 0,06 mln=
Geplaatst kapitaal100€ 0,06 mln€ 0,06 mln=
Reserves13€ 0,006 mln€ 0,006 mln=
Onbeschikbare reserves130/1€ 0,006 mln€ 0,006 mln=
Wettelijke reserve130€ 0,006 mln€ 0,006 mln=
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,6 mln€ 0,09 mln▼
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 0,2 mln€ 0▼
Voorzieningen voor risico's en kosten160/5€ 0,2 mln€ 0▼
Belastingen161€ 0,2 mln€ 0▼
Schulden17/49€ 0,7 mln€ 1,5 mln▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,7 mln€ 1,5 mln▲
Handelsschulden44€ 0,3 mln€ 0,6 mln▲
Leveranciers440/4€ 0,3 mln€ 0,6 mln▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,06 mln€ 0,6 mln▲
Belastingen450/3€ 0,04 mln€ 0,6 mln▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 0,01 mln€ 0,04 mln▲
Overige schulden47/48€ 0,3 mln€ 0,3 mln▲
Resultaat Code20242025
Omzet70€ 4,2 mln€ 3,7 mln▼
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61€ 3,4 mln€ 3,4 mln▼
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 0,3 mln€ 0,4 mln▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,01 mln€ 0,01 mln▲
Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen)635/8€ 0,03 mln-€ 0,2 mln▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,01 mln€ 0,01 mln▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,8 mln€ 0,3 mln▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,4 mln€ 0,1 mln▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 144€ 0▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 144€ 0▼
Financiële kosten65/66B€ 0,005 mln€ 0,003 mln▼
Recurrente financiële kosten65€ 0,005 mln€ 0,003 mln▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,4 mln€ 0,1 mln▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,4 mln€ 0,6 mln▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,004 mln-€ 0,5 mln▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,004 mln-€ 0,5 mln▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 0,6 mln€ 0,09 mln▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 0,6 mln€ 0,6 mln▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 3 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 16-07-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Omzet70€ 1,8 mln€ 1,9 mln€ 2,0 mln€ 2,4 mln€ 2,8 mln€ 3,8 mln€ 4,2 mln€ 3,7 mln▼ 10,7%
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61---€ 2,2 mln€ 2,6 mln€ 3,2 mln€ 3,4 mln€ 3,4 mln▼ 0,3%
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 0,07 mln€ 0,1 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln▲ 13,0%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,08 mln€ 0,08 mln€ 0,07 mln€ 0,07 mln€ 0,04 mln€ 0,005 mln€ 0,01 mln€ 0,01 mln▲ 30,8%
Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen)635/8-----€ 0,2 mln€ 0,03 mln-€ 0,2 mln-
Andere bedrijfskosten640/8---€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln€ 0,01 mln€ 0,01 mln▼ 0,2%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,6 mln€ 0,8 mln€ 0,3 mln▼ 58,5%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,09 mln€ 0,09 mln€ 0,09 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,09 mln€ 0,4 mln€ 0,1 mln▼ 70,5%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 3€ 1€ 1€ 144€ 0▼ 100%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 5€ 82€ 4€ 3€ 1€ 1€ 144€ 0▼ 100%
Financiële kosten65/66B---€ 0,008 mln€ 0,005 mln€ 0,005 mln€ 0,005 mln€ 0,003 mln▼ 49,0%
Recurrente financiële kosten65€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,003 mln€ 0,005 mln€ 0,005 mln€ 0,005 mln€ 0,005 mln€ 0,003 mln▼ 49,0%
Niet-recurrente financiële kosten66B---€ 0,003 mln-----
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,09 mln€ 0,08 mln€ 0,08 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,08 mln€ 0,4 mln€ 0,1 mln▼ 70,8%
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,06 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln€ 0,05 mln-€ 0,4 mln€ 0,6 mln▲ 58,9%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,02 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln€ 0,08 mln€ 0,07 mln€ 0,08 mln€ 0,004 mln-€ 0,5 mln-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,02 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln€ 0,08 mln€ 0,07 mln€ 0,08 mln€ 0,004 mln-€ 0,5 mln-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 1,0 mln€ 1,2 mln€ 0,8 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln€ 1,5 mln€ 1,6 mln€ 1,7 mln▲ 8,5%
Vaste activa21/28€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,1 mln€ 0,05 mln€ 0,007 mln€ 0,01 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln▼ 1,0%
Materiële vaste activa22/27€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,1 mln€ 0,05 mln€ 0,007 mln€ 0,01 mln€ 0,04 mln€ 0,04 mln▼ 1,0%
Terreinen en gebouwen22-----€ 0,007 mln---
Installaties, machines en uitrusting23-----€ 0,003 mln€ 0,005 mln€ 0,004 mln▼ 26,7%
Meubilair en rollend materieel24---€ 0,05 mln€ 0,007 mln-€ 0,03 mln€ 0,03 mln▲ 3,1%
Financiële vaste activa28€ 50€ 50€ 0------
Vlottende activa29/58€ 0,7 mln€ 1,1 mln€ 0,7 mln€ 1,0 mln€ 1,0 mln€ 1,5 mln€ 1,5 mln€ 1,7 mln▲ 8,7%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,7 mln€ 1,0 mln€ 0,7 mln€ 1,0 mln€ 0,8 mln€ 1,3 mln€ 1,5 mln€ 1,6 mln▲ 6,4%
Handelsvorderingen40---€ 0,9 mln€ 0,7 mln€ 1,2 mln€ 1,0 mln€ 0,8 mln▼ 20,6%
Overige vorderingen41---€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,5 mln€ 0,8 mln▲ 58,3%
Liquide middelen54/58€ 0,01 mln€ 0,04 mln€ 0,004 mln€ 0,02 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0,06 mln€ 0,1 mln▲ 69,6%
Overlopende rekeningen490/1---€ 0,008 mln€ 0,002 mln----
Passiva
Totaal passiva10/49€ 1,0 mln€ 1,2 mln€ 0,8 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln€ 1,5 mln€ 1,6 mln€ 1,7 mln▲ 8,5%
Eigen vermogen10/15€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln€ 0,6 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,2 mln▼ 76,2%
Inbreng10/11€ 0,06 mln€ 0,06 mln-€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,06 mln=
Kapitaal10---€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,06 mln=
Geplaatst kapitaal100---€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,06 mln€ 0,06 mln=
Reserves13€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln=
Wettelijke reserve130---€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln€ 0,006 mln=
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln€ 0,6 mln€ 0,6 mln€ 0,09 mln▼ 84,9%
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16-----€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0▼ 100%
Voorzieningen voor risico's en kosten160/5-----€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0▼ 100%
Belastingen161-----€ 0,2 mln€ 0,2 mln€ 0▼ 100%
Schulden17/49€ 0,6 mln€ 0,9 mln€ 0,4 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 1,5 mln▲ 115%
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,09 mln€ 0,05 mln€ 0,02 mln------
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,5 mln€ 0,8 mln€ 0,4 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 1,5 mln▲ 115%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 0,02 mln-----
Handelsschulden44€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,2 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,6 mln▲ 77,1%
Leveranciers440/4---€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,6 mln▲ 77,1%
Vooruitbetalingen op bestellingen46----€ 0,08 mln€ 0,3 mln---
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 0,06 mln€ 0,07 mln€ 0,02 mln€ 0,06 mln€ 0,6 mln▲ 11×
Belastingen450/3---€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,001 mln€ 0,04 mln€ 0,6 mln▲ 13×
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln€ 0,01 mln€ 0,04 mln▲ 227%
Overige schulden47/48---€ 0,09 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln▲ 1,5%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 23.745€ 36.448€ 42.607€ 82.549€ 73.447€ 84.344€ 3.916-€ 508.236-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 83.129€ 77.339€ 66.689€ 67.766€ 42.337€ 4.593€ 9.720€ 12.711▲ 30,8%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 106.874€ 113.788€ 109.296€ 150.315€ 115.784€ 88.937€ 13.636-€ 495.525-
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 1.823-€ 1.055-€ 11.173€ 0-€ 7.582-€ 37.200-€ 12.328▲ 66,9%
Verandering liquide middelen-€ 26.764-€ 34.023€ 15.506€ 161.262-€ 12.018-€ 112.461€ 39.276-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 642 ondernemingen hetzelfde profiel als M&NB nu. Twee jaar later bestond 89,7% nog en was 3,6% failliet.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit onder 10%
  • verlies van 10% van de balans of meer
89,7% bestond nog
5,5% stopte op een andere manier
3,6% ging failliet

Nog 1,2% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van M&NB zelf: 1,4% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 642 ondernemingen, geen voorspelling voor M&NB. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 14 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 volledig schema 16-07-2026 2026-00335657 PDF
31-12-2024 volledig schema 22-08-2025 2025-00393686 PDF
31-12-2023 volledig schema 18-09-2024 2024-00468890 PDF
31-12-2022 volledig schema 14-09-2023 2023-00448134 PDF
31-12-2021 volledig schema 29-09-2022 2022-20453195 PDF
31-12-2020 volledig schema 04-10-2021 2021-71500347 PDF
31-12-2019 volledig schema 07-10-2020 2020-59800521 PDF
31-12-2018 volledig schema 13-09-2019 2019-64300060 PDF
31-12-2017 volledig schema 25-10-2018 2018-70100386 PDF
31-12-2016 volledig schema 21-06-2017 2017-18900290 PDF

Toon alle 14 neerleggingen

Volgende stappen