Ga naar inhoud

LNB

Actief
BVopgericht 198541 jaar actiefNattehofstraat 107A, 2800 Mechelen, BelgiëKBO/BCE: BE 0427.180.179

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd, 31 dagen na de termijn De jaarrekening werd neergelegd op 31 augustus 2026. De termijn liep af op 31 juli 2026, 7 maanden na de afsluiting op 31 december 2025 (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, 2026-00459060.

Jaarrekening 2025 neergelegd op 31-08-2026 bij de NBB alle 40 neerleggingen

Omzet
≈ € 360.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 290.000 en € 500.000
Totaal activa
€ 294.854▼ 9,9%
2024 · € 327.227
Nettoresultaat
-€ 14.812
2024 · € 6.233
Werkkapitaal
-€ 29.290
2024 · € 7.632
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
-€ 12.667
2025
20182025
Nettoresultaat
-€ 14.812
2025
laagste kwart van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 20.332
▼ 56,2% 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Totaal activa
€ 294.854
▼ 9,9% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Schulden
€ 274.522
▼ 2,2% 2025
20182025
Werkkapitaal
-€ 29.290
2025
laagste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
6,9%
▼ 7,3pp 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Liquiditeit
0,88
▼ 0,15 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
-5,0%
▼ 6,9pp 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Personeel (VTE)
1
= 2025
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat-€ 40.485--€ 27.818▲ 31,3%€ 10.844€ 28.406▲ 162%€ 3.394▼ 88,1%€ 9.061▲ 167%€ 10.378▲ 14,5%-€ 12.667
Nettoresultaat-€ 48.400--€ 29.413▲ 39,2%€ 8.049binnen de middelste helft van de sector€ 24.710binnen de middelste helft van de sector▲ 207%€ 2.472binnen de middelste helft van de sector▼ 90,0%€ 5.987binnen de middelste helft van de sector▲ 142%€ 6.233binnen de middelste helft van de sector▲ 4,1%-€ 14.812onder de middelste helft van de sector
Eigen vermogen€ 58.561-€ 29.148▼ 50,2%€ 37.197binnen de middelste helft van de sector▲ 27,6%€ 61.907binnen de middelste helft van de sector▲ 66,4%€ 64.379binnen de middelste helft van de sector▲ 4,0%€ 40.213binnen de middelste helft van de sector▼ 37,5%€ 46.446binnen de middelste helft van de sector▲ 15,5%€ 20.332onder de middelste helft van de sector▼ 56,2%
Totaal activa€ 412.681-€ 366.301▼ 11,2%€ 337.372boven de middelste helft van de sector▼ 7,9%€ 354.570boven de middelste helft van de sector▲ 5,1%€ 374.412boven de middelste helft van de sector▲ 5,6%€ 372.428boven de middelste helft van de sector▼ 0,5%€ 327.227boven de middelste helft van de sector▼ 12,1%€ 294.854binnen de middelste helft van de sector▼ 9,9%
Schulden€ 354.119-€ 337.153▼ 4,8%€ 300.175▼ 11,0%€ 292.663▼ 2,5%€ 310.033▲ 5,9%€ 332.214▲ 7,2%€ 280.780▼ 15,5%€ 274.522▼ 2,2%
Werkkapitaal€ 56.390-€ 27.774▼ 50,7%€ 41.310binnen de middelste helft van de sector▲ 48,7%€ 60.293binnen de middelste helft van de sector▲ 46,0%€ 27.660binnen de middelste helft van de sector▼ 54,1%€ 963onder de middelste helft van de sector▼ 96,5%€ 7.632binnen de middelste helft van de sector▲ 692%-€ 29.290onder de middelste helft van de sector
Solvabiliteit14,2%-8,0%▼ 6,2pp11,0%onder de middelste helft van de sector▲ 3,1pp17,5%onder de middelste helft van de sector▲ 6,4pp17,2%onder de middelste helft van de sector▼ 0,3pp10,8%onder de middelste helft van de sector▼ 6,4pp14,2%onder de middelste helft van de sector▲ 3,4pp6,9%onder de middelste helft van de sector▼ 7,3pp
Liquiditeit1,33-1,16▼ 0,181,24binnen de middelste helft van de sector▲ 0,081,31binnen de middelste helft van de sector▲ 0,071,13binnen de middelste helft van de sector▼ 0,181,00onder de middelste helft van de sector▼ 0,121,03onder de middelste helft van de sector▲ 0,030,88onder de middelste helft van de sector▼ 0,15
Rendabiliteit (ROA)-11,7%--8,0%▲ 3,7pp2,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 10,4pp7,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,6pp0,7%onder de middelste helft van de sector▼ 6,3pp1,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,9pp1,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,3pp-5,0%onder de middelste helft van de sector▼ 6,9pp
Personeel (VTE)2,2-1,4▼ 36,4%1binnen de middelste helft van de sector▼ 28,6%1=1=1=1=1=
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gespecialiseerde bouw (NACE 43). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is een verlies van € 12.667, na een winst van € 10.378 in 2024. Dat is het laagste resultaat sinds 2019.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 294.854
Vaste activa € 73.955 ▼ 14,5%
Vlottende activa € 220.899 ▼ 8,2%
Passiva € 294.854
Eigen vermogen € 20.332 ▼ 56,2%
Schulden € 274.522 ▼ 2,2%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 85,8% naar 93,1%. Het eigen vermogen en de schuld zijn lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 11.299▼
2024 · € 45.609
Cashflow
€ 9.154▼
2024 · € 41.463
Snelle liquiditeit
0,69▼
2024 · 0,81
Schuldgraad
13,50▲
2024 · 6,05
ROE
-72,8%▼
2024 · 13,4%
Rentedekking
4,61▼
2024 · 13,12
Schulden ≤ 1 jaar
€ 250.189▲
2024 · € 233.077
Schulden > 1 jaar
€ 24.242▼
2024 · € 47.572
Belastingen
€ 196▼
2024 · € 774
Personeelskosten
€ 75.221▲
2024 · € 72.541
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202131-12-202231-12-202331-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum11111
voltijds11111
deeltijds00000
in voltijdse equivalenten11101
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten11111
Met een vast contract11111
Opleidingsuren--12--

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 20.930€ 60.783€ 19.356€ 10.257€ 11.379
Financiële vaste activa€ 165-€ 140€ 17€ 25
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 43.606€ 28.434€ 38.116€ 35.230€ 23.966

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Subsidies en steun

Vlaamse overheid

2023 tot 2024 · 2 vermeldingen · € 108 toegekend · € 333 uitbetaald
Jaar Vermeldingen ToegekendUitbetaald
2024 1 € 53€ 53
2023 1 € 55€ 280
Regelingen
2 vermeldingen · € 108 · € 333 uitbetaald · Fonds voor Innoveren en Ondernemen
Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 52 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 327.227€ 294.854▼
Vaste activa21/28€ 86.518€ 73.955▼
Materiële vaste activa22/27€ 86.264€ 73.676▼
Terreinen en gebouwen22€ 28.876€ 28.835▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 45.231€ 36.580▼
Meubilair en rollend materieel24€ 12.157€ 8.262▼
Financiële vaste activa28€ 254€ 279▲
Vlottende activa29/58€ 240.709€ 220.899▼
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 52.861€ 48.011▼
Voorraden30/36€ 32.861€ 33.011▲
Bestellingen in uitvoering37€ 20.000€ 15.000▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 175.844€ 136.953▼
Handelsvorderingen40€ 175.844€ 136.953▼
Liquide middelen54/58€ 12.004€ 35.935▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 327.227€ 294.854▼
Eigen vermogen10/15€ 46.446€ 20.332▼
Inbreng10/11€ 18.593€ 18.593=
Reserves13€ 27.854€ 16.552▼
Beschikbare reserves133€ 27.854€ 16.552▼
Overgedragen winst (verlies)14€ 0-€ 14.812▼
Schulden17/49€ 280.780€ 274.522▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 47.572€ 24.242▼
Financiële schulden170/4€ 47.572€ 24.242▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 233.077€ 250.189▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 24.480€ 23.288▼
Handelsschulden44€ 21.336€ 18.976▼
Leveranciers440/4€ 21.336€ 18.976▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 124.648€ 136.033▲
Belastingen450/3€ 4.963€ 9.129▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 119.685€ 126.904▲
Overige schulden47/48€ 62.612€ 71.892▲
Overlopende rekeningen492/3€ 132€ 91▼
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-€ 2.700
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 72.541€ 75.221▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 35.230€ 23.966▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 7.401€ 7.445▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 125.551€ 93.966▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 10.378-€ 12.667▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 106€ 504▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 106€ 504▲
Financiële kosten65/66B€ 3.477€ 2.452▼
Recurrente financiële kosten65€ 3.477€ 2.452▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 7.008-€ 14.616▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 774€ 196▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 6.233-€ 14.812▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 6.233-€ 14.812▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 6.233-€ 14.812▼
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2€ 0€ 11.302▲
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 6.233€ 0▼
Aan de overige reserves6921€ 6.233€ 0▼
Uit te keren winst694/7€ 0€ 11.302▲
Vergoeding van de inbreng (dividend)694€ 0€ 11.302▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 15 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 31-08-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-------€ 2.700-
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 62.216€ 62.016€ 72.097€ 72.541€ 75.221▲ 3,7%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 70.171€ 53.590€ 50.016€ 43.606€ 28.434€ 38.116€ 35.230€ 23.966▼ 32,0%
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4---€ 1.360-€ 55€ 0---
Andere bedrijfskosten640/8---€ 6.356€ 7.860€ 7.323€ 7.401€ 7.445▲ 0,6%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 150.608€ 115.524€ 115.534€ 141.944€ 101.649€ 126.597€ 125.551€ 93.966▼ 25,2%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 40.485-€ 27.818€ 10.844€ 28.406€ 3.394€ 9.061€ 10.378-€ 12.667-
Financiële opbrengsten75/76B---€ 459€ 2.262€ 1.632€ 106€ 504▲ 377%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 934€ 1.671€ 1.041€ 459€ 2.262€ 1.632€ 106€ 504▲ 377%
Financiële kosten65/66B---€ 2.905€ 2.804€ 3.962€ 3.477€ 2.452▼ 29,5%
Recurrente financiële kosten65€ 8.728€ 3.149€ 3.720€ 2.905€ 2.804€ 3.962€ 3.477€ 2.452▼ 29,5%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 48.279-€ 29.295€ 8.165€ 25.960€ 2.852€ 6.731€ 7.008-€ 14.616-
Belastingen op het resultaat67/77€ 122€ 118€ 116€ 1.250€ 380€ 744€ 774€ 196▼ 74,7%
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 48.400-€ 29.413€ 8.049€ 24.710€ 2.472€ 5.987€ 6.233-€ 14.812-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 48.400-€ 29.413€ 8.049€ 24.710€ 2.472€ 5.987€ 6.233-€ 14.812-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 412.681€ 366.301€ 337.372€ 354.570€ 374.412€ 372.428€ 327.227€ 294.854▼ 9,9%
Vaste activa21/28€ 186.675€ 159.879€ 120.500€ 97.988€ 130.093€ 111.474€ 86.518€ 73.955▼ 14,5%
Materiële vaste activa22/27€ 186.675€ 159.879€ 120.323€ 97.647€ 129.996€ 111.236€ 86.264€ 73.676▼ 14,6%
Terreinen en gebouwen22---€ 61.875€ 50.625€ 40.167€ 28.876€ 28.835▼ 0,1%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 30.480€ 63.425€ 60.651€ 45.231€ 36.580▼ 19,1%
Meubilair en rollend materieel24---€ 5.292€ 15.946€ 10.419€ 12.157€ 8.262▼ 32,0%
Financiële vaste activa28--€ 176€ 341€ 97€ 237€ 254€ 279▲ 9,6%
Vlottende activa29/58€ 226.006€ 206.422€ 216.872€ 256.582€ 244.319€ 260.954€ 240.709€ 220.899▼ 8,2%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 28.956€ 37.634€ 42.446€ 65.896€ 55.968€ 78.413€ 52.861€ 48.011▼ 9,2%
Voorraden30/36---€ 44.896€ 44.458€ 48.413€ 32.861€ 33.011▲ 0,5%
Bestellingen in uitvoering37---€ 21.000€ 11.510€ 30.000€ 20.000€ 15.000▼ 25,0%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 186.425€ 135.059€ 122.607€ 179.295€ 182.511€ 169.676€ 175.844€ 136.953▼ 22,1%
Handelsvorderingen40---€ 179.295€ 173.388€ 169.676€ 175.844€ 136.953▼ 22,1%
Overige vorderingen41---€ 0€ 9.123€ 0---
Liquide middelen54/58€ 3.727€ 3.318€ 5.820€ 11.391€ 5.840€ 12.865€ 12.004€ 35.935▲ 199%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 412.681€ 366.301€ 337.372€ 354.570€ 374.412€ 372.428€ 327.227€ 294.854▼ 9,9%
Eigen vermogen10/15€ 58.561€ 29.148€ 37.197€ 61.907€ 64.379€ 40.213€ 46.446€ 20.332▼ 56,2%
Inbreng10/11€ 18.593€ 18.593-€ 18.593€ 18.593€ 18.593€ 18.593€ 18.593=
Reserves13€ 32.012€ 32.012€ 32.012€ 43.314€ 45.787€ 21.621€ 27.854€ 16.552▼ 40,6%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.859€ 1.859€ 0---
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.859€ 1.859€ 0---
Beschikbare reserves133---€ 41.455€ 43.927€ 21.621€ 27.854€ 16.552▼ 40,6%
Overgedragen winst (verlies)14€ 7.956-€ 21.457-€ 13.408€ 0-€ 0€ 0-€ 14.812-
Schulden17/49€ 354.119€ 337.153€ 300.175€ 292.663€ 310.033€ 332.214€ 280.780€ 274.522▼ 2,2%
Schulden op meer dan één jaar17€ 184.218€ 158.259€ 124.408€ 96.212€ 93.254€ 72.052€ 47.572€ 24.242▼ 49,0%
Financiële schulden170/4---€ 96.212€ 93.254€ 72.052€ 47.572€ 24.242▼ 49,0%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 169.615€ 178.648€ 175.562€ 196.289€ 216.659€ 259.990€ 233.077€ 250.189▲ 7,3%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 41.514€ 36.754€ 24.809€ 24.480€ 23.288▼ 4,9%
Handelsschulden44€ 33.059€ 35.041€ 23.596€ 30.994€ 51.746€ 49.588€ 21.336€ 18.976▼ 11,1%
Leveranciers440/4---€ 30.994€ 51.746€ 49.588€ 21.336€ 18.976▼ 11,1%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 78.084€ 77.652€ 103.338€ 124.648€ 136.033▲ 9,1%
Belastingen450/3---€ 5.776€ 1.630€ 7.798€ 4.963€ 9.129▲ 83,9%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 72.308€ 76.022€ 95.540€ 119.685€ 126.904▲ 6,0%
Overige schulden47/48---€ 45.698€ 50.506€ 82.255€ 62.612€ 71.892▲ 14,8%
Overlopende rekeningen492/3---€ 162€ 120€ 172€ 132€ 91▼ 31,4%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 48.400-€ 29.413€ 8.049€ 24.710€ 2.472€ 5.987€ 6.233-€ 14.812-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 70.171€ 53.590€ 50.016€ 43.606€ 28.434€ 38.116€ 35.230€ 23.966▼ 32,0%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 21.771€ 24.177€ 58.065€ 68.316€ 30.906€ 44.103€ 41.463€ 9.154▼ 77,9%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 26.794-€ 10.637-€ 21.095-€ 60.539-€ 19.496-€ 10.274-€ 11.403▼ 11,0%
Verandering liquide middelen--€ 409€ 2.502€ 5.571-€ 5.551€ 7.025-€ 860€ 23.930-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 974 ondernemingen hetzelfde profiel als LNB nu. Twee jaar later bestond 92,8% nog en was 2,3% failliet.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit onder 10%
  • klein verlies
92,8% bestond nog
4,5% stopte op een andere manier
2,3% ging failliet

Nog 0,4% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van LNB zelf: 1,2% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 974 ondernemingen, geen voorspelling voor LNB. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 40 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 31-08-2026 2026-00459060 PDF
31-12-2024 microschema 15-07-2025 2025-00269761 PDF
31-12-2023 microschema 25-06-2024 2024-00163393 PDF
31-12-2022 microschema 20-06-2023 2023-00144289 PDF
31-12-2021 microschema 28-06-2022 2022-20115045 PDF
31-12-2020 microschema 12-08-2021 2021-48300097 PDF
31-12-2019 microschema 13-08-2020 2020-41100243 PDF
31-12-2018 microschema 25-07-2019 2019-39100234 PDF
31-12-2017 microschema 09-08-2018 2018-45000182 PDF
31-12-2016 microschema 20-07-2017 2017-34800444 PDF

Toon alle 40 neerleggingen

Volgende stappen