LE CHAF
ActiefFinancieel · boekjaar 2025, volledig schema
Jaarrekening 2025 neergelegd op 17-06-2026 bij de NBB alle 18 neerleggingen
Alle cijfers per boekjaar
Het bedrijfsresultaat van 2025 is een winst van € 140.438, na een verlies van € 42.996 in 2024. Dat is het hoogste resultaat sinds 2021.
Personeel
| Post | 31-12-2021 | 31-12-2022 | 31-12-2023 | 31-12-2024 | 31-12-2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Werknemers op de balansdatum | 73 | 75 | 68 | 65 | 63 |
| voltijds | 29 | 36 | 27 | 28 | 31 |
| deeltijds | 44 | 39 | 41 | 37 | 32 |
| in voltijdse equivalenten | 51,8 | 55,6 | 48,6 | 47 | 49 |
| Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten | 48,8 | 53,1 | 51,8 | 48,8 | 48,4 |
| Met een vast contract | 47 | 47 | 45 | 51 | 49 |
| In dienst gekomen | 16 | 24 | 35 | 29 | 15 |
| Uit dienst gegaan | 8 | 22 | 43 | 31 | 17 |
| Opleidingsuren | - | - | 929 | 6.790 | 686 |
Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2025
Zekerheden en waarborgen
| Post | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Schulden gewaarborgd met zekerheden op eigen activa | - | - | - | - | € 536.434 |
| Hypotheken, ingeschreven bedrag | € 750.000 | - | € 715.000 | € 715.000 | € 715.000 |
| Hypothecaire mandaten | - | - | € 715.000 | € 715.000 | € 715.000 |
| Boekwaarde van de met hypotheek bezwaarde activa | € 175.238 | - | € 500.845 | € 500.845 | € 511.711 |
Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de schulden en rechten en verplichtingen buiten de balans)
Investeringen
| Post | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Materiële vaste activa | € 432.044 | € 399.564 | € 314.953 | € 865.453 | € 163.779 |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar | € 47.656 | € 103.235 | € 114.553 | € 113.732 | € 108.735 |
Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omzet70 | - | - | € 3,3 mln | € 3,3 mln | € 3,1 mln | € 3,9 mln | - | - | - |
| Lidgelden, schenkingen, legaten en subsidies73 | - | - | - | - | - | - | € 3,8 mln | - | - |
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A | - | - | - | € 143 | € 6 | € 0 | € 0,001 mln | € 0,04 mln | ▲ 32× |
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61 | - | - | - | € 0,4 mln | € 0,5 mln | € 0,5 mln | € 0,4 mln | - | - |
| Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62 | - | - | - | € 2,4 mln | € 2,8 mln | € 2,8 mln | € 2,8 mln | € 3,0 mln | ▲ 9,1% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630 | € 0,03 mln | € 0,04 mln | € 0,04 mln | € 0,05 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | ▼ 4,4% |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4 | - | - | - | - | - | € 0,001 mln | € 0,01 mln | -€ 0,02 mln | - |
| Andere bedrijfskosten640/8 | - | - | - | € 0,4 mln | € 0,7 mln | € 0,5 mln | € 0,5 mln | € 0,6 mln | ▲ 14,7% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten66A | - | - | - | - | € 0,001 mln | € 0,001 mln | € 0,02 mln | € 0,004 mln | ▼ 77,8% |
| Bruto bedrijfsmarge9900 | € 2,8 mln | € 2,9 mln | € 3,0 mln | € 2,9 mln | € 2,7 mln | € 3,4 mln | € 3,4 mln | € 3,9 mln | ▲ 13,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901 | € 0,003 mln | -€ 99 | € 0,006 mln | € 0,02 mln | € 0,002 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,04 mln | € 0,1 mln | - |
| Financiële opbrengsten75/76B | - | - | - | € 0,01 mln | € 0,02 mln | € 0,04 mln | € 0,01 mln | € 0,01 mln | ▼ 16,9% |
| Recurrente financiële opbrengsten75 | € 0,01 mln | € 0,01 mln | € 0,01 mln | € 0,01 mln | € 0,02 mln | € 0,02 mln | € 0,01 mln | € 0,01 mln | ▼ 16,9% |
| Niet-recurrente financiële opbrengsten76B | - | - | - | - | - | € 0,02 mln | - | - | - |
| Financiële kosten65/66B | - | - | - | € 0,02 mln | € 0,01 mln | € 0,009 mln | € 0,009 mln | € 0,01 mln | ▲ 48,1% |
| Recurrente financiële kosten65 | € 269 | € 0,003 mln | € 0,001 mln | € 0,02 mln | € 0,01 mln | € 0,009 mln | € 0,009 mln | € 0,01 mln | ▲ 48,1% |
| Niet-recurrente financiële kosten66B | - | - | - | - | € 316 | € 483 | € 0 | - | - |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903 | € 0,01 mln | € 0,01 mln | € 0,02 mln | € 0,01 mln | € 0,005 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,04 mln | € 0,1 mln | - |
| Belastingen op het resultaat67/77 | - | - | - | - | - | - | - | € 0,001 mln | - |
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | € 0,01 mln | € 0,009 mln | € 0,02 mln | € 0,01 mln | € 0,005 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,04 mln | € 0,1 mln | - |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905 | € 0,01 mln | € 0,009 mln | € 0,02 mln | € 0,01 mln | € 0,005 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,04 mln | € 0,1 mln | - |
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activa | |||||||||
| Totaal activa20/58 | € 1,0 mln | € 1,1 mln | € 2,0 mln | € 2,4 mln | € 2,6 mln | € 2,6 mln | € 2,8 mln | € 2,7 mln | ▼ 3,3% |
| Vaste activa21/28 | € 0,08 mln | € 0,08 mln | € 0,08 mln | € 0,5 mln | € 0,8 mln | € 1,0 mln | € 1,7 mln | € 1,8 mln | ▲ 3,1% |
| Materiële vaste activa22/27 | € 0,08 mln | € 0,08 mln | € 0,08 mln | € 0,5 mln | € 0,8 mln | € 1,0 mln | € 1,7 mln | € 1,8 mln | ▲ 3,2% |
| Terreinen en gebouwen22 | - | - | - | - | € 0,1 mln | € 0,2 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | ▼ 13,7% |
| Installaties, machines en uitrusting23 | - | - | - | € 0,2 mln | € 0,6 mln | € 0,5 mln | € 0,5 mln | € 0,4 mln | ▼ 13,8% |
| Meubilair en rollend materieel24 | - | - | - | € 0,04 mln | € 0,03 mln | € 0,04 mln | € 0,03 mln | € 0,02 mln | ▼ 37,9% |
| Activa in aanbouw en vooruitbetalingen27 | - | - | - | € 0,3 mln | € 0,04 mln | € 0,2 mln | € 1,1 mln | € 1,2 mln | ▲ 13,9% |
| Financiële vaste activa28 | € 0,001 mln | € 0,001 mln | € 0,001 mln | € 0,001 mln | € 0,001 mln | € 0,001 mln | € 0,001 mln | - | - |
| Vlottende activa29/58 | € 0,9 mln | € 1,1 mln | € 1,9 mln | € 1,9 mln | € 1,8 mln | € 1,6 mln | € 1,1 mln | € 0,9 mln | ▼ 13,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41 | € 0,08 mln | € 0,1 mln | € 0,7 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 0,6 mln | € 0,3 mln | € 0,4 mln | ▲ 45,2% |
| Handelsvorderingen40 | - | - | - | € 0,09 mln | € 0,08 mln | € 0,07 mln | € 0,07 mln | € 0,05 mln | ▼ 17,7% |
| Overige vorderingen41 | - | - | - | € 0,7 mln | € 0,7 mln | € 0,5 mln | € 0,2 mln | € 0,4 mln | ▲ 64,4% |
| Geldbeleggingen50/53 | - | - | - | € 0,6 mln | € 0,6 mln | € 0,6 mln | € 0,6 mln | - | - |
| Liquide middelen54/58 | € 0,8 mln | € 0,9 mln | € 1,2 mln | € 0,5 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | € 0,2 mln | € 0,5 mln | ▲ 191% |
| Overlopende rekeningen490/1 | - | - | - | € 0,02 mln | € 0,03 mln | € 0,03 mln | € 0,03 mln | € 0,04 mln | ▲ 21,3% |
| Passiva | |||||||||
| Totaal passiva10/49 | € 1,0 mln | € 1,1 mln | € 2,0 mln | € 2,4 mln | € 2,6 mln | € 2,6 mln | € 2,8 mln | € 2,7 mln | ▼ 3,3% |
| Eigen vermogen10/15 | -€ 0,1 mln | -€ 0,09 mln | -€ 0,08 mln | -€ 0,06 mln | -€ 0,002 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,2 mln | € 0,5 mln | - |
| Inbreng10/11 | - | - | - | - | - | - | - | € 0,03 mln | - |
| Kapitaal10 | - | - | - | - | - | - | - | € 0,03 mln | - |
| Overgedragen winst (verlies)14 | -€ 0,1 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,09 mln | -€ 0,09 mln | -€ 0,2 mln | -€ 0,2 mln | -€ 0,1 mln | ▲ 59,0% |
| Kapitaalsubsidies15 | - | - | - | € 0,04 mln | € 0,09 mln | € 0,07 mln | € 0,06 mln | € 0,6 mln | ▲ 848% |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen16 | € 0,6 mln | € 0,7 mln | € 0,8 mln | € 0,9 mln | € 0 | - | - | - | - |
| Voorzieningen voor risico's en kosten160/5 | - | - | - | € 0,9 mln | € 0 | - | - | - | - |
| Pensioenen en soortgelijke verplichtingen160 | - | - | - | € 0,9 mln | € 0 | - | - | - | - |
| Schulden17/49 | € 0,5 mln | € 0,6 mln | € 1,2 mln | € 1,5 mln | € 2,6 mln | € 2,7 mln | € 3,0 mln | € 2,2 mln | ▼ 27,2% |
| Schulden op meer dan één jaar17 | € 0,01 mln | € 0,004 mln | € 0,007 mln | € 0,3 mln | € 0,6 mln | € 0,6 mln | € 0,5 mln | € 0,5 mln | ▼ 8,4% |
| Financiële schulden170/4 | - | - | - | € 0,3 mln | € 0,6 mln | € 0,6 mln | € 0,5 mln | € 0,5 mln | ▼ 8,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar42/48 | € 0,5 mln | € 0,5 mln | € 0,6 mln | € 0,6 mln | € 0,8 mln | € 0,9 mln | € 1,0 mln | € 0,8 mln | ▼ 14,6% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42 | - | - | - | € 0,002 mln | € 0,04 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | ▲ 0,7% |
| Handelsschulden44 | € 0,02 mln | € 0,03 mln | € 0,06 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,04 mln | ▼ 82,5% |
| Leveranciers440/4 | - | - | - | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,04 mln | ▼ 82,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45 | - | - | - | € 0,3 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | € 0,5 mln | € 0,5 mln | ▼ 2,0% |
| Belastingen450/3 | - | - | - | € 0,06 mln | € 0,05 mln | € 0,06 mln | € 0,07 mln | € 0,06 mln | ▼ 15,1% |
| Bezoldigingen en sociale lasten454/9 | - | - | - | € 0,3 mln | € 0,3 mln | € 0,3 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | ▲ 0,4% |
| Overlopende rekeningen492/3 | - | - | - | € 0,6 mln | € 1,2 mln | € 1,2 mln | € 1,4 mln | € 0,8 mln | ▼ 43,0% |
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | € 14.127 | € 9.291 | € 17.711 | € 14.144 | € 5.148 | -€ 107.347 | -€ 38.001 | € 137.954 | - |
| + Afschrijvingen en waardeverminderingen630 | € 28.608 | € 35.719 | € 38.883 | € 47.656 | € 103.235 | € 114.553 | € 113.732 | € 108.735 | ▼ 4,4% |
| Kasstroom uit de werking (benadering) | € 42.736 | € 45.010 | € 56.594 | € 61.801 | € 108.383 | € 7.207 | € 75.731 | € 246.689 | ▲ 226% |
| Investeringen in vaste activa (benadering) | - | -€ 33.392 | -€ 43.341 | -€ 432.044 | -€ 399.564 | -€ 314.953 | -€ 865.453 | -€ 162.773 | ▲ 81,2% |
| Verandering liquide middelen | - | € 132.897 | € 207.597 | -€ 640.133 | -€ 140.007 | € 21.855 | -€ 228.600 | € 320.235 | - |
Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.
Historische waarneming
In juli 2024 hadden 2.613 ondernemingen hetzelfde profiel als LE CHAF nu. Twee jaar later bestond 97,3% nog en was 0,7% failliet.
- Klein
- 20 jaar of ouder
- solvabiliteit 10 tot 30%
- winst van 5% van de balans of meer
Dat past bij de faillissementskans van LE CHAF zelf: < 0,1% binnen 12 maanden.
Test van de methode
De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.
| Groep | Verwacht | Werkelijk |
|---|---|---|
| 1 | 0,2% | 0,2% |
| 2 | 0,3% | 0,5% |
| 3 | 0,5% | 0,6% |
| 4 | 0,7% | 0,8% |
| 5 | 0,9% | 0,9% |
| 6 | 1,3% | 1,5% |
| 7 | 1,6% | 1,8% |
| 8 | 1,8% | 1,8% |
| 9 | 3,0% | 3,1% |
| 10 | 5,6% | 6,2% |
Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.
Dit is een waarneming over 2.613 ondernemingen, geen voorspelling voor LE CHAF. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.
Laatste 10 van 18 neerleggingen bij de Nationale Bank
| Boekjaar | Type | Neerlegging | Referentie | Document |
|---|---|---|---|---|
| 31-12-2025 | volledig schema | 17-06-2026 | 2026-00174327 | |
| 31-12-2024 | volledig schema | 11-07-2025 | 2025-00264136 | |
| 31-12-2023 | volledig schema | 07-08-2024 | 2024-00334847 | |
| 31-12-2022 | volledig schema | 08-09-2023 | 2023-00444296 | |
| 31-12-2021 | volledig schema | 31-08-2022 | 2022-20370040 | |
| 31-12-2020 | volledig schema | 15-07-2021 | 2021-36100479 | |
| 31-12-2019 | volledig schema | 16-09-2020 | 2020-53900044 | |
| 31-12-2018 | volledig schema | 16-10-2019 | 2019-70500577 | |
| 31-12-2017 | volledig schema | 13-07-2018 | 2018-33000448 | |
| 31-12-2016 | volledig schema | 22-08-2017 | 2017-46200080 |