Ga naar inhoud

JSCON

Actief
BVopgericht 201610 jaar actiefBallaarstraat 25, 2018 Antwerpen, BelgiëKBO/BCE: BE 0654.801.270
Samenvatting

JSCON is actief sinds 2016 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 190.638 en een nettoresultaat van € 106.608. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 3,9% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 68% van 8.495 sectorgenoten (NACE 73, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,7% (laag).

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Eigen vermogen
€ 190.638▲ 9,8%
2024 · € 173.629
Totaal activa
€ 263.860▲ 13,2%
2024 · € 233.038
Nettoresultaat
€ 106.608▲ 0,4%
2024 · € 106.211
Werkkapitaal
€ 165.661▲ 4,6%
2024 · € 158.373
Verloop door de jaren

2022 tot 2025, 4 boekjaren

Het bedrijfsresultaat stijgt drie jaar op rij; 2025 ligt 0% boven 2024 en is het hoogste resultaat in de beschikbare reeks.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Bedrijfsresultaat€ 138.107 2025 Nettoresultaat€ 106.608 2025

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 73, Reclame & marktonderzoek: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 54.032-€ 131.407▲ 143%€ 138.059▲ 5,1%€ 138.107=
Nettoresultaat€ 42.839binnen de middelste helft van de sector-€ 101.639boven de middelste helft van de sector▲ 137%€ 106.211boven de middelste helft van de sector▲ 4,5%€ 106.608boven de middelste helft van de sector▲ 0,4%
Eigen vermogen€ 169.538boven de middelste helft van de sector-€ 175.918boven de middelste helft van de sector▲ 3,8%€ 173.629boven de middelste helft van de sector▼ 1,3%€ 190.638boven de middelste helft van de sector▲ 9,8%
Totaal activa€ 196.339binnen de middelste helft van de sector-€ 224.343binnen de middelste helft van de sector▲ 14,3%€ 233.038binnen de middelste helft van de sector▲ 3,9%€ 263.860binnen de middelste helft van de sector▲ 13,2%
Schulden€ 26.801-€ 48.425▲ 80,7%€ 59.409▲ 22,7%€ 73.223▲ 23,3%
Werkkapitaal€ 156.009boven de middelste helft van de sector-€ 165.757boven de middelste helft van de sector▲ 6,2%€ 158.373boven de middelste helft van de sector▼ 4,5%€ 165.661boven de middelste helft van de sector▲ 4,6%
Solvabiliteit86,3%boven de middelste helft van de sector-78,4%boven de middelste helft van de sector▼ 7,9pp74,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,9pp72,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,3pp
Liquiditeit6,82boven de middelste helft van de sector-4,42boven de middelste helft van de sector▼ 2,403,67binnen de middelste helft van de sector▼ 0,763,26binnen de middelste helft van de sector▼ 0,40
Rendabiliteit (ROA)21,8%binnen de middelste helft van de sector-45,3%boven de middelste helft van de sector▲ 23,5pp45,6%boven de middelste helft van de sector▲ 0,3pp40,4%boven de middelste helft van de sector▼ 5,2pp
boven binnen onder de middelste helft van NACE 73, Reclame & marktonderzoek: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge niet gepubliceerd: het microschema vereist die niet.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 263.860
Vaste activa € 24.977 ▲ 63,7%
Vlottende activa € 238.883 ▲ 9,7%
Passiva € 263.860
Eigen vermogen € 190.638 ▲ 9,8%
Schulden € 73.223 ▲ 23,3%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 25,5% naar 27,8%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 144.063▲
2024 · € 142.173
Cashflow
€ 112.564▲
2024 · € 110.325
Schuldgraad
0,38▲
2024 · 0,34
ROE
55,9%▼
2024 · 61,2%
Rentedekking
39,43▼
2024 · 85,56
Schulden ≤ 1 jaar
€ 73.223▲
2024 · € 59.409
Belastingen
€ 30.202▼
2024 · € 31.498
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 34.695 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 0,7% binnen 24 maanden failliet en bestaat 95,3% nog.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
0,7% ging failliet
3,9% stopte op een andere manier
95,3% bestaat nog

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een faillissementskans van 0,7% op twaalf maanden; de groep spreekt dat niet tegen.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.473 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74,5% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 34.695 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 46 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 233.038€ 263.860▲
Vaste activa21/28€ 15.256€ 24.977▲
Materiële vaste activa22/27€ 15.256€ 24.977▲
Meubilair en rollend materieel24€ 11.047€ 10.256▼
Overige materiële vaste activa26€ 4.209€ 14.721▲
Vlottende activa29/58€ 217.782€ 238.883▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 105.474€ 226.075▲
Handelsvorderingen40€ 6.614€ 122.389▲
Overige vorderingen41€ 98.861€ 103.686▲
Liquide middelen54/58€ 105.229€ 3.804▼
Overlopende rekeningen490/1€ 7.079€ 9.005▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 233.038€ 263.860▲
Eigen vermogen10/15€ 173.629€ 190.638▲
Inbreng10/11€ 18.600€ 18.600=
Reserves13€ 154.600€ 172.000▲
Beschikbare reserves133€ 154.600€ 172.000▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 429€ 38▼
Schulden17/49€ 59.409€ 73.223▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 59.409€ 73.223▲
Financiële schulden43€ 8.549€ 8.536▼
Overige leningen439€ 8.549€ 8.536▼
Handelsschulden44€ 7.084€ 12.083▲
Leveranciers440/4€ 7.084€ 12.083▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 39.067€ 47.604▲
Belastingen450/3€ 39.067€ 47.604▲
Overige schulden47/48€ 4.709€ 5.000▲
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-€ 722
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.114€ 5.956▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.184€ 974▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 143.357€ 145.036▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 138.059€ 138.107=
Financiële opbrengsten75/76B€ 1.312€ 2.356▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 1.312€ 2.356▲
Financiële kosten65/66B€ 1.662€ 3.653▲
Recurrente financiële kosten65€ 1.662€ 3.653▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 137.710€ 136.810▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 31.498€ 30.202▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 106.211€ 106.608▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 106.211€ 106.608▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 107.929€ 107.038▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 1.718€ 429▼
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2€ 108.500€ 89.600▼
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 107.500€ 107.000▼
Aan de overige reserves6921€ 107.500€ 107.000▼
Uit te keren winst694/7€ 108.500€ 89.600▼
Vergoeding van de inbreng (dividend)694€ 108.500€ 89.600▼

De toelichting bij deze jaarrekening (5 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post2022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 722-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 2.927€ 3.368€ 4.114€ 5.956▲ 44,8%
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.436€ 1.211€ 1.184€ 974▼ 17,8%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 58.395€ 135.986€ 143.357€ 145.036▲ 1,2%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 54.032€ 131.407€ 138.059€ 138.107=
Financiële opbrengsten75/76B€ 1.134€ 1.586€ 1.312€ 2.356▲ 79,6%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 1.134€ 1.586€ 1.312€ 2.356▲ 79,6%
Financiële kosten65/66B€ 731€ 868€ 1.662€ 3.653▲ 120%
Recurrente financiële kosten65€ 731€ 868€ 1.662€ 3.653▲ 120%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 54.435€ 132.124€ 137.710€ 136.810▼ 0,7%
Belastingen op het resultaat67/77€ 11.596€ 30.485€ 31.498€ 30.202▼ 4,1%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 42.839€ 101.639€ 106.211€ 106.608▲ 0,4%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 42.839€ 101.639€ 106.211€ 106.608▲ 0,4%
Post2022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 196.339€ 224.343€ 233.038€ 263.860▲ 13,2%
Vaste activa21/28€ 13.529€ 10.161€ 15.256€ 24.977▲ 63,7%
Materiële vaste activa22/27€ 13.529€ 10.161€ 15.256€ 24.977▲ 63,7%
Meubilair en rollend materieel24€ 4.728€ 3.656€ 11.047€ 10.256▼ 7,2%
Overige materiële vaste activa26€ 8.801€ 6.505€ 4.209€ 14.721▲ 250%
Vlottende activa29/58€ 182.810€ 214.182€ 217.782€ 238.883▲ 9,7%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 99.400€ 98.796€ 105.474€ 226.075▲ 114%
Handelsvorderingen40--€ 6.614€ 122.389▲ 1.751%
Overige vorderingen41€ 99.400€ 98.796€ 98.861€ 103.686▲ 4,9%
Liquide middelen54/58€ 78.284€ 109.589€ 105.229€ 3.804▼ 96,4%
Overlopende rekeningen490/1€ 5.126€ 5.797€ 7.079€ 9.005▲ 27,2%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 196.339€ 224.343€ 233.038€ 263.860▲ 13,2%
Eigen vermogen10/15€ 169.538€ 175.918€ 173.629€ 190.638▲ 9,8%
Inbreng10/11€ 18.600€ 18.600€ 18.600€ 18.600=
Reserves13€ 150.860€ 155.600€ 154.600€ 172.000▲ 11,3%
Beschikbare reserves133€ 150.860€ 155.600€ 154.600€ 172.000▲ 11,3%
Overgedragen winst (verlies)14€ 78€ 1.718€ 429€ 38▼ 91,3%
Schulden17/49€ 26.801€ 48.425€ 59.409€ 73.223▲ 23,3%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 26.801€ 48.425€ 59.409€ 73.223▲ 23,3%
Financiële schulden43€ 8.384€ 8.469€ 8.549€ 8.536▼ 0,2%
Kredietinstellingen430/8€ 8.384€ 8.469---
Overige leningen439--€ 8.549€ 8.536▼ 0,2%
Handelsschulden44€ 3.350€ 2.845€ 7.084€ 12.083▲ 70,6%
Leveranciers440/4€ 3.350€ 2.845€ 7.084€ 12.083▲ 70,6%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 14.308€ 37.111€ 39.067€ 47.604▲ 21,9%
Belastingen450/3€ 14.308€ 37.111€ 39.067€ 47.604▲ 21,9%
Overige schulden47/48€ 759-€ 4.709€ 5.000▲ 6,2%
Post2022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 42.839€ 101.639€ 106.211€ 106.608▲ 0,4%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 2.927€ 3.368€ 4.114€ 5.956▲ 44,8%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 45.766€ 105.007€ 110.325€ 112.564▲ 2,0%
Investeringen in vaste activa (benadering)-€ 0-€ 9.209-€ 15.676▼ 70,2%
Verandering liquide middelen-€ 31.305-€ 4.360-€ 101.425▼ 2.226%

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Neerleggingen bij de Nationale Bank (4)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie
30-06-2025 microschema 30-01-2026 2026-00022411
30-06-2024 microschema 27-01-2025 2025-00013091
30-06-2023 microschema 09-02-2024 2024-00029330
30-06-2022 microschema 27-01-2023 2023-00006604

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 13.244 actieve ondernemingen met hoofdactiviteit activiteiten van adviesbureaus op het gebied van public relations en communicatie (NACE 73300) zijn de cijfers van 6.989 gekend. 5.323 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.