Ga naar inhoud

JACQUEMIN CONSTRUCT

Actief
BVopgericht 201115 jaar actiefRue de la Gare 12 A, 4280 Hannut, BelgiëKBO/BCE: BE 0836.288.369

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 09-07-2026 bij de NBB alle 14 neerleggingen

Omzet
≈ € 110.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 57.000 en € 200.000
Totaal activa
€ 105.177▼ 7,0%
2024 · € 113.080
Nettoresultaat
-€ 8.055
2024 · € 28.551
Werkkapitaal
€ 47.291▼ 45,5%
2024 · € 86.769
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2018 tot 2025, 8 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is een verlies van € 8.803, na een winst van € 39.903 in 2024. Dat is het laagste resultaat sinds 2021.

Bedrijfsresultaat-€ 8.803 2025 Nettoresultaat-€ 8.055 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Bouw van gebouwen (NACE 41). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat-€ 10.745-€ 13.132€ 9.034▼ 31,2%-€ 4.965€ 34.424€ 21.652▼ 37,1%€ 39.903▲ 84,3%-€ 8.803
Nettoresultaat-€ 10.994-€ 11.799€ 6.747binnen de middelste helft van de sector▼ 42,8%-€ 5.389onder de middelste helft van de sector€ 27.752boven de middelste helft van de sector€ 16.181binnen de middelste helft van de sector▼ 41,7%€ 28.551boven de middelste helft van de sector▲ 76,4%-€ 8.055onder de middelste helft van de sector
Eigen vermogen€ 17.951-€ 29.750▲ 65,7%€ 36.497binnen de middelste helft van de sector▲ 22,7%€ 31.108binnen de middelste helft van de sector▼ 14,8%€ 56.177binnen de middelste helft van de sector▲ 80,6%€ 66.158binnen de middelste helft van de sector▲ 17,8%€ 94.709binnen de middelste helft van de sector▲ 43,2%€ 86.653binnen de middelste helft van de sector▼ 8,5%
Totaal activa€ 18.561-€ 42.698▲ 130%€ 47.079onder de middelste helft van de sector▲ 10,3%€ 36.333onder de middelste helft van de sector▼ 22,8%€ 70.608binnen de middelste helft van de sector▲ 94,3%€ 76.169binnen de middelste helft van de sector▲ 7,9%€ 113.080binnen de middelste helft van de sector▲ 48,5%€ 105.177binnen de middelste helft van de sector▼ 7,0%
Schulden€ 610-€ 12.948▲ 21×€ 10.583▼ 18,3%€ 5.225▼ 50,6%€ 14.431▲ 176%€ 10.011▼ 30,6%€ 18.371▲ 83,5%€ 18.523▲ 0,8%
Werkkapitaal€ 11.415-€ 17.222▲ 50,9%€ 26.288binnen de middelste helft van de sector▲ 52,6%€ 22.409binnen de middelste helft van de sector▼ 14,8%€ 45.511binnen de middelste helft van de sector▲ 103%€ 56.382binnen de middelste helft van de sector▲ 23,9%€ 86.769boven de middelste helft van de sector▲ 53,9%€ 47.291binnen de middelste helft van de sector▼ 45,5%
Solvabiliteit96,7%-69,7%▼ 27,0pp77,5%boven de middelste helft van de sector▲ 7,8pp85,6%boven de middelste helft van de sector▲ 8,1pp79,6%boven de middelste helft van de sector▼ 6,1pp86,9%boven de middelste helft van de sector▲ 7,3pp83,8%boven de middelste helft van de sector▼ 3,1pp82,4%boven de middelste helft van de sector▼ 1,4pp
Liquiditeit19,71-3,53▼ 16,184,38boven de middelste helft van de sector▲ 0,855,29boven de middelste helft van de sector▲ 0,914,15boven de middelste helft van de sector▼ 1,146,63boven de middelste helft van de sector▲ 2,485,72boven de middelste helft van de sector▼ 0,9111,15boven de middelste helft van de sector▲ 5,43
Rendabiliteit (ROA)-59,2%-27,6%▲ 86,9pp14,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 13,3pp-14,8%onder de middelste helft van de sector▼ 29,2pp39,3%boven de middelste helft van de sector▲ 54,1pp21,2%boven de middelste helft van de sector▼ 18,1pp25,2%boven de middelste helft van de sector▲ 4,0pp-7,7%onder de middelste helft van de sector▼ 32,9pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Bouw van gebouwen (NACE 41). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 105.177
Vaste activa € 53.226 ▲ 570%
Vlottende activa € 51.951 ▼ 50,6%
Passiva € 105.177
Eigen vermogen € 86.653 ▼ 8,5%
Schulden € 18.523 ▲ 0,8%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 16,2% naar 17,6%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 3.444▼
2024 · € 41.739
Cashflow
€ 4.191▼
2024 · € 30.388
Schuldgraad
0,21▲
2024 · 0,19
ROE
-9,3%▼
2024 · 30,1%
Rentedekking
18,42▼
2024 · meer dan 100
Schulden ≤ 1 jaar
€ 4.659▼
2024 · € 18.371
Schulden > 1 jaar
€ 13.864
Belastingen
€ 1.232▼
2024 · € 11.220
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 1.149€ 6.290€ 4.244-€ 57.533
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 5.461€ 4.323€ 5.133€ 1.837€ 12.247

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als JACQUEMIN CONSTRUCT: algemene bouw van residentiële gebouwen (NACE 41001). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 78.800 en € 116.000, opgericht tussen 2008 en 2013.

OndernemingOpgerichtBalanstotaalEigen vermogenBrutomargeOmzetNettoresultaatBoekjaar
JACQUEMIN CONSTRUCT Hannut2011€ 105.177€ 86.653€ 8.996--€ 8.0552025
Immo FINITION Tubize2009€ 99.339€ 78.900€ 8.747--€ 3.9582025
ENTREPRISE CONSTRUCT Ukkel2013€ 111.854€ 66.516€ 9.332€ 284.211€ 2.9062025
FRED CK CONSTRUCT Bernissart2011€ 85.311€ 21.928€ 8.776-€ 2.1382025
DE SUTTER FILIP ALGEMENE BOUWWERKEN Oosterzele2011€ 94.035€ 26.527€ 11.425-€ 6.7522025
HERMIE PETER Maldegem2011€ 115.875€ 111.776€ 7.026-€ 4.0892025
B.O.H. Visé2008€ 78.820€ 68.858€ 10.266-€ 5.1022025

Deze ondernemingen zijn gekozen uit de 15.546 andere actieve ondernemingen met die hoofdactiviteit en een jaarrekening van de voorbije twee jaar. Alle ondernemingen met deze hoofdactiviteit

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 6.908 ondernemingen hetzelfde profiel als JACQUEMIN CONSTRUCT nu. Twee jaar later was 1,1% failliet en bestond 90,9% nog.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • klein verlies
1,1% ging failliet
7,8% stopte op een andere manier
90,9% bestond nog

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van JACQUEMIN CONSTRUCT zelf: 0,5% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.445 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 6.908 ondernemingen, geen voorspelling voor JACQUEMIN CONSTRUCT. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 41 posten

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 09-07-2026.

Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 113.080€ 105.177▼
Vaste activa21/28€ 7.939€ 53.226▲
Materiële vaste activa22/27€ 7.939€ 53.226▲
Installaties, machines en uitrusting23€ 6.006€ 4.360▼
Meubilair en rollend materieel24€ 1.933€ 48.865▲
Vlottende activa29/58€ 105.141€ 51.951▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 56.904€ 43.411▼
Handelsvorderingen40€ 16.852€ 3.534▼
Overige vorderingen41€ 40.052€ 39.877▼
Liquide middelen54/58€ 48.237€ 6.287▼
Overlopende rekeningen490/1-€ 2.252
Passiva
Totaal passiva10/49€ 113.080€ 105.177▼
Eigen vermogen10/15€ 94.709€ 86.653▼
Reserves13€ 29.860€ 29.860=
Beschikbare reserves133€ 29.860€ 29.860=
Overgedragen winst (verlies)14€ 64.849€ 56.793▼
Schulden17/49€ 18.371€ 18.523▲
Schulden op meer dan één jaar17-€ 13.864
Financiële schulden170/4-€ 13.864
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 18.371€ 4.659▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42-€ 2.256
Handelsschulden44€ 7.152€ 1.639▼
Leveranciers440/4€ 7.152€ 1.639▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 11.220€ 765▼
Belastingen450/3€ 11.220€ 765▼
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 1.837€ 12.247▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.025€ 5.552▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 42.764€ 8.996▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 39.903-€ 8.803▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 95€ 2.166▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 95€ 2.166▲
Financiële kosten65/66B€ 227€ 187▼
Recurrente financiële kosten65€ 227€ 187▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 39.771-€ 6.823▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 11.220€ 1.232▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 28.551-€ 8.055▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 28.551-€ 8.055▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 92.849€ 56.793▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 64.298€ 64.849▲
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 28.000-
Aan de overige reserves6921€ 28.000-

De toelichting bij deze jaarrekening telt 8 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 1.942€ 5.662€ 5.662€ 5.461€ 4.323€ 5.133€ 1.837€ 12.247▲ 567%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 835€ 923€ 809€ 1.025€ 5.552▲ 442%
Bruto bedrijfsmarge9900-€ 8.654€ 21.694€ 16.391€ 1.332€ 39.670€ 27.594€ 42.764€ 8.996▼ 79,0%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 10.745€ 13.132€ 9.034-€ 4.965€ 34.424€ 21.652€ 39.903-€ 8.803-
Financiële opbrengsten75/76B---€ 36€ 79€ 805€ 95€ 2.166▲ 23×
Recurrente financiële opbrengsten75€ 67€ 165€ 262€ 36€ 79€ 805€ 95€ 2.166▲ 23×
Financiële kosten65/66B---€ 322€ 311€ 617€ 227€ 187▼ 17,5%
Recurrente financiële kosten65€ 303€ 432€ 550€ 322€ 311€ 617€ 227€ 187▼ 17,5%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 10.981€ 12.865€ 8.746-€ 5.251€ 34.192€ 21.840€ 39.771-€ 6.823-
Belastingen op het resultaat67/77€ 13€ 1.066€ 1.999€ 138€ 6.439€ 5.659€ 11.220€ 1.232▼ 89,0%
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 10.994€ 11.799€ 6.747-€ 5.389€ 27.752€ 16.181€ 28.551-€ 8.055-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 10.994€ 11.799€ 6.747-€ 5.389€ 27.752€ 16.181€ 28.551-€ 8.055-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 18.561€ 42.698€ 47.079€ 36.333€ 70.608€ 76.169€ 113.080€ 105.177▼ 7,0%
Vaste activa21/28€ 6.536€ 18.674€ 13.011€ 8.699€ 10.666€ 9.776€ 7.939€ 53.226▲ 570%
Materiële vaste activa22/27€ 6.536€ 18.674€ 13.011€ 8.699€ 10.666€ 9.776€ 7.939€ 53.226▲ 570%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 1.579€ 7.106€ 7.267€ 6.006€ 4.360▼ 27,4%
Meubilair en rollend materieel24---€ 7.120€ 3.560€ 2.509€ 1.933€ 48.865▲ 25×
Vlottende activa29/58€ 12.025€ 24.024€ 34.068€ 27.634€ 59.942€ 66.393€ 105.141€ 51.951▼ 50,6%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 9.134€ 8.474€ 15.126€ 10.349€ 33.334€ 25.323€ 56.904€ 43.411▼ 23,7%
Handelsvorderingen40---€ 3.120€ 3.120€ 1.523€ 16.852€ 3.534▼ 79,0%
Overige vorderingen41---€ 7.229€ 30.214€ 23.800€ 40.052€ 39.877▼ 0,4%
Liquide middelen54/58€ 2.892€ 15.550€ 18.942€ 17.285€ 26.608€ 28.674€ 48.237€ 6.287▼ 87,0%
Overlopende rekeningen490/1-----€ 12.397-€ 2.252-
Passiva
Totaal passiva10/49€ 18.561€ 42.698€ 47.079€ 36.333€ 70.608€ 76.169€ 113.080€ 105.177▼ 7,0%
Eigen vermogen10/15€ 17.951€ 29.750€ 36.497€ 31.108€ 56.177€ 66.158€ 94.709€ 86.653▼ 8,5%
Inbreng10/11€ 6.200€ 6.200-€ 6.200€ 6.200----
Reserves13€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 29.860€ 29.860=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860----
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860----
Beschikbare reserves133-----€ 1.860€ 29.860€ 29.860=
Overgedragen winst (verlies)14€ 9.891€ 21.690€ 28.437€ 23.048€ 48.117€ 64.298€ 64.849€ 56.793▼ 12,4%
Schulden17/49€ 610€ 12.948€ 10.583€ 5.225€ 14.431€ 10.011€ 18.371€ 18.523▲ 0,8%
Schulden op meer dan één jaar17-€ 6.146€ 2.803----€ 13.864-
Financiële schulden170/4-------€ 13.864-
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 610€ 6.802€ 7.780€ 5.225€ 14.431€ 10.011€ 18.371€ 4.659▼ 74,6%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 3.088---€ 2.256-
Handelsschulden44€ 610€ 993€ 2.438€ 2.137€ 1.950€ 2.608€ 7.152€ 1.639▼ 77,1%
Leveranciers440/4---€ 2.137€ 1.950€ 2.608€ 7.152€ 1.639▼ 77,1%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45----€ 12.482€ 7.404€ 11.220€ 765▼ 93,2%
Belastingen450/3----€ 10.682€ 7.404€ 11.220€ 765▼ 93,2%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9----€ 1.800----
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 10.994€ 11.799€ 6.747-€ 5.389€ 27.752€ 16.181€ 28.551-€ 8.055-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 1.942€ 5.662€ 5.662€ 5.461€ 4.323€ 5.133€ 1.837€ 12.247▲ 567%
Kasstroom uit de werking (benadering)-€ 9.053€ 17.461€ 12.409€ 73€ 32.076€ 21.314€ 30.388€ 4.191▼ 86,2%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 17.800€ 0-€ 1.149-€ 6.290-€ 4.244€ 0-€ 57.533-
Verandering liquide middelen-€ 12.659€ 3.392-€ 1.657€ 9.323€ 2.066€ 19.564-€ 41.950-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 14 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 09-07-2026 2026-00273219 NBB
31-12-2024 microschema 28-08-2025 2025-00419537 PDF
31-12-2023 microschema 16-07-2024 2024-00257434 PDF
31-12-2022 microschema 06-07-2023 2023-00208394 PDF
31-12-2021 microschema 11-08-2022 2022-20282445 PDF
31-12-2020 microschema 09-06-2021 2021-18400364 PDF
31-12-2019 microschema 03-08-2020 2020-38300416 PDF
31-12-2018 microschema 05-07-2019 2019-29300098 PDF
31-12-2017 microschema 10-08-2018 2018-44800344 PDF
31-12-2016 volledig schema 30-06-2017 2017-24600024 PDF

Toon alle 14 neerleggingen

Volgende stappen