Ga naar inhoud

iVECS

Actief
BVBAopgericht 200917 jaar actiefGouden-Hoofdstraat 36, 8610 Kortemark, BelgiëKBO/BCE: BE 0816.583.018
Samenvatting

iVECS is actief sinds 2009, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had iVECS een eigen vermogen van € 302.042 en een nettoresultaat van € 52.000. Het eigen vermogen groeit sinds 2018 met ongeveer 6,2% per jaar. De solvabiliteit is hoger dan bij 64% van de 21.149 ondernemingen in de sector computerprogrammering en consultancy (NACE 62, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is minder dan 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 30-06-2009 Normale toestand
Activiteit
Activiteiten op het gebied van computerconsultancy en beheer van computerfaciliteiten NACE 62200en 3 andere
Vestigingseenheid
2.179.399.661 8610 Kortemark, sinds 01-07-2009
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 07-11-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur
  • Ostyn HansBestuurder

Financiële situatie

94 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
< 0,1%
Jaarrekening 2025
Brutomarge
€ 102.664
▼ 13,7%
Omzet
≈ € 160.000
geschat
Winst
€ 52.000
▼ 17,1%
Eigen vermogen
€ 302.042
▲ 2,4%
Balanstotaal
€ 419.834
▲ 0,8%
Opbouw van de scoreverlaagt risicoLiquiditeit 2,80, liquide middelen € 115.041Sector Computerprogrammering en consultancy (NACE 62)Eigen vermogen € 302.042 (71,9% van het balanstotaal)Omvang: balanstotaal € 419.834Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
94 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 55% van de microbedrijven in de sector computerprogrammering en consultancy (NACE 62)
Financiële sterkte · streepje: 2024
Sterk
Solvabiliteit 97+1
eigen vermogen 71,9% van het balanstotaal
Liquiditeit 79+2
kortlopende schulden 19,1% · geldmiddelen 27,4%
Rentabiliteit 84-4
rendement op activa 12,4%
Faillissementskans binnen 12 maanden
< 0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Minder dan 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,1% (25.915 ondernemingen, NACE 62, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: < 0,1% 01-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 05-2025 07-2025: 0,1%▲ +0,1 procentpunt tegenover 06-2025hoogste waarde 08-2025: < 0,1%▼ -0,1 procentpunt tegenover 07-2025 09-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 09-2025 11-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 03-2026 05-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 05-2026 07-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 06-2026 08-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 07-2026 09-2026: 0,1%▲ +0,1 procentpunt tegenover 08-2026 10-2026: < 0,1%▼ -0,1 procentpunt tegenover 09-2026laagste waarde 11-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 10-2026laagste waarde
Krediet tot € 25.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 2,8 (2,45 in 2024), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 19,1% en de geldmiddelen 27,4% van het balanstotaal. Van het actief is 28,1% met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 62, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 65% van hen, de liquiditeit beter dan bij 62%, de rentabiliteit beter dan bij 46% en de groei beter dan bij 47%.

De faillissementskans is berekend op 03-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risiconeutraal
verlaagt risico · Liquiditeit 2,80, liquide middelen € 115.041
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Sector Computerprogrammering en consultancy (NACE 62)
KBO
verlaagt risico · Eigen vermogen € 302.042 (71,9% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 419.834
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 29-06-2026, 32 dagen voor het einde van de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
32 dagen voor het einde van de termijn
2024
1 dag voor het einde van de termijn
2023
6 dagen te laat
2022
30 dagen te laat
2021
22 dagen te laat
2020
20 dagen te laat
2019
26 dagen voor het einde van de termijn
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 3 dagen na de termijn neer. In de sector (NACE 62) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 9 dagen voor het einde van de termijn, en 33% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 7 augustus neer (4 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
04-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Financieel

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 29-06-2026 bij de NBB alle 16 neerleggingen

Omzet
≈ € 160.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 140.000 en € 200.000
Totaal activa
€ 419.834▲ 0,8%
2024 · € 416.566
Nettoresultaat
€ 52.000▼ 17,1%
2024 · € 62.727
Werkkapitaal
€ 144.726▲ 23,4%
2024 · € 117.321
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 73.289
▼ 17,7% 2025
20182025
Nettoresultaat
€ 52.000
▼ 17,1% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 302.042
▲ 2,4% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Totaal activa
€ 419.834
▲ 0,8% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Schulden
€ 117.793
▼ 3,1% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 144.726
▲ 23,4% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
71,9%
▲ 1,1pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Liquiditeit
2,80
▲ 0,35 2025
middelste helft van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
12,4%
▼ 2,7pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 49.035-€ 46.105▼ 6,0%€ 68.375▲ 48,3%€ 67.599▼ 1,1%€ 69.451▲ 2,7%€ 92.153▲ 32,7%€ 89.058▼ 3,4%€ 73.289▼ 17,7%
Nettoresultaat€ 31.325-€ 30.190▼ 3,6%€ 45.295boven de middelste helft van de sector▲ 50,0%€ 46.010boven de middelste helft van de sector▲ 1,6%€ 48.164boven de middelste helft van de sector▲ 4,7%€ 64.486boven de middelste helft van de sector▲ 33,9%€ 62.727boven de middelste helft van de sector▼ 2,7%€ 52.000binnen de middelste helft van de sector▼ 17,1%
Eigen vermogen€ 273.071-€ 230.361▼ 15,6%€ 189.656boven de middelste helft van de sector▼ 17,7%€ 209.165boven de middelste helft van de sector▲ 10,3%€ 228.829boven de middelste helft van de sector▲ 9,4%€ 262.315boven de middelste helft van de sector▲ 14,6%€ 295.042boven de middelste helft van de sector▲ 12,5%€ 302.042boven de middelste helft van de sector▲ 2,4%
Totaal activa€ 337.355-€ 375.382▲ 11,3%€ 366.473boven de middelste helft van de sector▼ 2,4%€ 470.334boven de middelste helft van de sector▲ 28,3%€ 380.252boven de middelste helft van de sector▼ 19,2%€ 385.979boven de middelste helft van de sector▲ 1,5%€ 416.566boven de middelste helft van de sector▲ 7,9%€ 419.834boven de middelste helft van de sector▲ 0,8%
Schulden€ 64.284-€ 145.021▲ 126%€ 176.818▲ 21,9%€ 261.168▲ 47,7%€ 151.423▼ 42,0%€ 123.664▼ 18,3%€ 121.524▼ 1,7%€ 117.793▼ 3,1%
Werkkapitaal€ 140.537-€ 88.937▼ 36,7%€ 29.341binnen de middelste helft van de sector▼ 67,0%€ 174.972boven de middelste helft van de sector▲ 496%€ 67.320binnen de middelste helft van de sector▼ 61,5%€ 77.583binnen de middelste helft van de sector▲ 15,2%€ 117.321binnen de middelste helft van de sector▲ 51,2%€ 144.726boven de middelste helft van de sector▲ 23,4%
Solvabiliteit80,9%-61,4%▼ 19,6pp51,8%binnen de middelste helft van de sector▼ 9,6pp44,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 7,3pp60,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 15,7pp68,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 7,8pp70,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,9pp71,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,1pp
Liquiditeit5,93-2,14▼ 3,791,24onder de middelste helft van de sector▼ 0,903,03binnen de middelste helft van de sector▲ 1,791,93binnen de middelste helft van de sector▼ 1,102,07binnen de middelste helft van de sector▲ 0,142,45binnen de middelste helft van de sector▲ 0,382,80binnen de middelste helft van de sector▲ 0,35
Rendabiliteit (ROA)9,3%-8,0%▼ 1,2pp12,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,3pp9,8%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,6pp12,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,9pp16,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,0pp15,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,6pp12,4%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,7pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Computerprogrammering en consultancy (NACE 62). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 18% lager dan in 2024. Dat is de tweede daling op rij.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 419.834
Vaste activa € 194.816 ▼ 10,8%
Vlottende activa € 225.018 ▲ 13,6%
Passiva € 419.834
Eigen vermogen € 302.042 ▲ 2,4%
Schulden € 117.793 ▼ 3,1%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 29,2% naar 28,1%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 100.863▼
2024 · € 117.059
Cashflow
€ 79.574▼
2024 · € 90.728
Schuldgraad
0,39▼
2024 · 0,41
ROE
17,2%▼
2024 · 21,3%
Rentedekking
92,45▲
2024 · 75,92
Schulden ≤ 1 jaar
€ 80.293▼
2024 · € 80.751
Schulden > 1 jaar
€ 37.500▼
2024 · € 40.773
Belastingen
€ 20.710▼
2024 · € 24.860
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 14.159€ 50.923€ 18.253€ 10.578€ 3.896
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 18.534€ 19.295€ 23.162€ 28.001€ 27.574

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Subsidies en steun

Vlaamse overheid

2023 tot 2025 · 3 vermeldingen · € 1.913 toegekend · € 1.975 uitbetaald
Jaar Vermeldingen ToegekendUitbetaald
2025 1 € 0€ 653
2024 1 € 1.913€ 1.260
2023 1 € 0€ 62
Regelingen
3 vermeldingen · € 1.913 · € 1.975 uitbetaald · Fonds voor Innoveren en Ondernemen
Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 53 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 416.566€ 419.834▲
Vaste activa21/28€ 218.494€ 194.816▼
Materiële vaste activa22/27€ 218.494€ 194.816▼
Terreinen en gebouwen22€ 98.713€ 94.976▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 3.275€ 4.549▲
Meubilair en rollend materieel24€ 42.914€ 25.811▼
Overige materiële vaste activa26€ 73.592€ 69.480▼
Vlottende activa29/58€ 198.073€ 225.018▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 85.773€ 106.948▲
Handelsvorderingen40€ 85.773€ 106.490▲
Overige vorderingen41-€ 458
Liquide middelen54/58€ 109.467€ 115.041▲
Overlopende rekeningen490/1€ 2.833€ 3.030▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 416.566€ 419.834▲
Eigen vermogen10/15€ 295.042€ 302.042▲
Inbreng10/11€ 18.600€ 18.600=
Reserves13€ 267.360€ 273.360▲
Onbeschikbare reserves130/1€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 1.860€ 1.860=
Beschikbare reserves133€ 265.500€ 271.500▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 9.082€ 10.082▲
Schulden17/49€ 121.524€ 117.793▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 40.773€ 37.500▼
Financiële schulden170/4€ 20.773-
Overige schulden178/9€ 20.000€ 37.500▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 80.751€ 80.293▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 20.411€ 20.773▲
Financiële schulden43€ 6.037-
Kredietinstellingen430/8€ 6.037-
Handelsschulden44€ 6.582€ 3.717▼
Leveranciers440/4€ 6.582€ 3.717▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 16.655€ 8.426▼
Belastingen450/3€ 16.655€ 8.426▼
Overige schulden47/48€ 31.065€ 47.377▲
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 28.001€ 27.574▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.922€ 1.800▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 118.981€ 102.664▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 89.058€ 73.289▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 71€ 511▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 71€ 511▲
Financiële kosten65/66B€ 1.542€ 1.091▼
Recurrente financiële kosten65€ 1.542€ 1.091▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 87.587€ 72.709▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 24.860€ 20.710▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 62.727€ 52.000▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 62.727€ 52.000▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 71.582€ 61.082▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 8.855€ 9.082▲
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2€ 30.000€ 45.000▲
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 62.500€ 51.000▼
Aan de overige reserves6921€ 62.500€ 51.000▼
Uit te keren winst694/7€ 30.000€ 45.000▲
Vergoeding van de inbreng (dividend)694€ 30.000€ 45.000▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 7 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 29-06-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 188€ 11.000----
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 14.978€ 23.611€ 20.751€ 18.534€ 19.295€ 23.162€ 28.001€ 27.574▼ 1,5%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 3.493€ 3.670€ 2.983€ 1.922€ 1.800▼ 6,3%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 66.589€ 74.281€ 92.384€ 89.625€ 92.417€ 118.297€ 118.981€ 102.664▼ 13,7%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 49.035€ 46.105€ 68.375€ 67.599€ 69.451€ 92.153€ 89.058€ 73.289▼ 17,7%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 0€ 0€ 1€ 71€ 511▲ 618%
Recurrente financiële opbrengsten75-€ 361€ 370€ 0€ 0€ 1€ 71€ 511▲ 618%
Financiële kosten65/66B---€ 2.550€ 2.479€ 2.458€ 1.542€ 1.091▼ 29,2%
Recurrente financiële kosten65€ 3.326€ 2.383€ 3.543€ 2.550€ 2.479€ 2.458€ 1.542€ 1.091▼ 29,2%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 45.710€ 44.083€ 65.202€ 65.049€ 66.973€ 89.695€ 87.587€ 72.709▼ 17,0%
Belastingen op het resultaat67/77€ 14.385€ 13.893€ 19.908€ 19.039€ 18.809€ 25.209€ 24.860€ 20.710▼ 16,7%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 31.325€ 30.190€ 45.295€ 46.010€ 48.164€ 64.486€ 62.727€ 52.000▼ 17,1%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 31.325€ 30.190€ 45.295€ 46.010€ 48.164€ 64.486€ 62.727€ 52.000▼ 17,1%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 337.355€ 375.382€ 366.473€ 470.334€ 380.252€ 385.979€ 416.566€ 419.834▲ 0,8%
Vaste activa21/28€ 168.340€ 208.439€ 213.572€ 209.198€ 240.825€ 235.916€ 218.494€ 194.816▼ 10,8%
Materiële vaste activa22/27€ 168.340€ 208.439€ 213.572€ 209.198€ 240.825€ 235.916€ 218.494€ 194.816▼ 10,8%
Terreinen en gebouwen22---€ 109.925€ 106.187€ 102.450€ 98.713€ 94.976▼ 3,8%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 2.418€ 3.176€ 4.031€ 3.275€ 4.549▲ 38,9%
Meubilair en rollend materieel24---€ 7.764€ 49.519€ 54.001€ 42.914€ 25.811▼ 39,9%
Overige materiële vaste activa26---€ 89.091€ 81.942€ 75.434€ 73.592€ 69.480▼ 5,6%
Vlottende activa29/58€ 169.014€ 166.943€ 152.901€ 261.136€ 139.426€ 150.062€ 198.073€ 225.018▲ 13,6%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 86.048€ 109.927€ 107.900€ 121.530€ 123.570€ 95.182€ 85.773€ 106.948▲ 24,7%
Handelsvorderingen40---€ 120.401€ 123.245€ 94.395€ 85.773€ 106.490▲ 24,2%
Overige vorderingen41---€ 1.129€ 325€ 787-€ 458-
Liquide middelen54/58€ 74.867€ 34.616€ 28.726€ 127.281€ 7.681€ 52.081€ 109.467€ 115.041▲ 5,1%
Overlopende rekeningen490/1---€ 12.325€ 8.175€ 2.800€ 2.833€ 3.030▲ 7,0%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 337.355€ 375.382€ 366.473€ 470.334€ 380.252€ 385.979€ 416.566€ 419.834▲ 0,8%
Eigen vermogen10/15€ 273.071€ 230.361€ 189.656€ 209.165€ 228.829€ 262.315€ 295.042€ 302.042▲ 2,4%
Inbreng10/11€ 72.500€ 18.600-€ 18.600€ 18.600€ 18.600€ 18.600€ 18.600=
Reserves13€ 198.860€ 203.860€ 162.860€ 182.360€ 201.860€ 234.860€ 267.360€ 273.360▲ 2,2%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Beschikbare reserves133---€ 180.500€ 200.000€ 233.000€ 265.500€ 271.500▲ 2,3%
Overgedragen winst (verlies)14€ 1.711€ 7.901€ 8.196€ 8.205€ 8.369€ 8.855€ 9.082€ 10.082▲ 11,0%
Schulden17/49€ 64.284€ 145.021€ 176.818€ 261.168€ 151.423€ 123.664€ 121.524€ 117.793▼ 3,1%
Schulden op meer dan één jaar17€ 35.281€ 67.015€ 53.258€ 166.269€ 71.243€ 51.184€ 40.773€ 37.500▼ 8,0%
Financiële schulden170/4---€ 56.269€ 61.243€ 41.184€ 20.773--
Overige schulden178/9---€ 110.000€ 10.000€ 10.000€ 20.000€ 37.500▲ 87,5%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 28.478€ 78.006€ 123.560€ 86.164€ 72.106€ 72.479€ 80.751€ 80.293▼ 0,6%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 28.013€ 19.715€ 26.096€ 20.411€ 20.773▲ 1,8%
Financiële schulden43----€ 6.026-€ 6.037--
Kredietinstellingen430/8----€ 6.026-€ 6.037--
Handelsschulden44€ 4.636€ 30.681€ 4.209€ 10.602€ 2.478€ 1.517€ 6.582€ 3.717▼ 43,5%
Leveranciers440/4---€ 10.602€ 2.478€ 1.517€ 6.582€ 3.717▼ 43,5%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 17.072€ 10.582€ 13.701€ 16.655€ 8.426▼ 49,4%
Belastingen450/3---€ 17.072€ 10.582€ 13.701€ 16.655€ 8.426▼ 49,4%
Overige schulden47/48---€ 30.477€ 33.305€ 31.166€ 31.065€ 47.377▲ 52,5%
Overlopende rekeningen492/3---€ 8.736€ 8.073----
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 31.325€ 30.190€ 45.295€ 46.010€ 48.164€ 64.486€ 62.727€ 52.000▼ 17,1%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 14.978€ 23.611€ 20.751€ 18.534€ 19.295€ 23.162€ 28.001€ 27.574▼ 1,5%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 46.302€ 53.801€ 66.046€ 64.543€ 67.459€ 87.647€ 90.728€ 79.574▼ 12,3%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 63.709-€ 25.884-€ 14.159-€ 50.923-€ 18.253-€ 10.578-€ 3.896▲ 63,2%
Verandering liquide middelen--€ 40.251-€ 5.890€ 98.555-€ 119.599€ 44.399€ 57.387€ 5.573▼ 90,3%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 34.693 ondernemingen hetzelfde profiel als iVECS nu. Twee jaar later bestond 95,3% nog en was 0,7% failliet.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
95,3% bestond nog
3,9% stopte op een andere manier
0,7% ging failliet

Dat past bij de faillissementskans van iVECS zelf: < 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 34.693 ondernemingen, geen voorspelling voor iVECS. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 16 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 29-06-2026 2026-00215500 PDF
31-12-2024 microschema 30-07-2025 2025-00333188 PDF
31-12-2023 microschema 06-08-2024 2024-00336348 PDF
31-12-2022 microschema 30-08-2023 2023-00419152 PDF
31-12-2021 microschema 22-08-2022 2022-20319386 PDF
31-12-2020 microschema 20-08-2021 2021-51400071 PDF
31-12-2019 microschema 05-07-2020 2020-26800184 PDF
31-12-2018 microschema 30-08-2019 2019-61400492 PDF
31-12-2017 microschema 27-07-2018 2018-40500188 PDF
31-12-2016 microschema 31-08-2017 2017-58500131 PDF

Toon alle 16 neerleggingen

Bestuur & eigendom

Bestuurders

Bestuurders
1 bestuurder
Ostyn Hans
Bestuurder · vermeld in de jaarrekening 2025, neergelegd op 29-06-2026
Actief

Eigenaars en kapitaal

Netwerk & groep

iVECS deelt geen bestuurder met een andere onderneming.

Verbindingen & netwerk

1 huidige bestuurder
Diepte

Het netwerk vertrekt bij de bestuurders van iVECS. Elke andere onderneming die zij besturen, is een knooppunt.

Deze onderneming Onderneming Bestuurder Aandeelhouderschap +N: nog niet getoonde verbindingen Klik op een knooppunt om verder te kijken, sleep om te schikken, zoom met het muiswiel.

Tijdlijn

Akten, neerleggingen en financiële mijlpalen

Termijn voor de jaarrekening 2026: 31-07-2027
2026
29-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2025 neergelegdNBB
microschema · 32 dagen voor het einde van de termijn
2025
30-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2024 neergelegdPDF
microschema · 1 dag voor het einde van de termijn
2024
06-08
NBB-neerlegging Jaarrekening 2023 neergelegdPDF
microschema · 6 dagen te laat
2023
31-12
Financieel Hoogste resultaat van 2018 tot 2025netto € 64.486 ▲33,9%
Het bedrijfsresultaat van € 92.153 en het nettoresultaat van € 64.486 zijn allebei een record.
30-08
NBB-neerlegging Jaarrekening 2022 neergelegdPDF
microschema · 30 dagen te laat
2022
22-08
NBB-neerlegging Jaarrekening 2021 neergelegdPDF
microschema · 22 dagen te laat
2021
31-12
Financieel Liquiditeit meer dan verdubbeldliquiditeit 3,03
De liquiditeit stijgt van 1,24 naar 3,03. De schulden op korte termijn zakken van € 123.560 naar € 86.164.
31-12
Financieel Eigen vermogen boven € 200.000eigen vermogen € 209.165 ▲10,3%
Met winst in elk boekjaar sinds 2018 groeit het eigen vermogen tot € 209.165.
20-08
NBB-neerlegging Jaarrekening 2020 neergelegdPDF
microschema · 20 dagen te laat
2020
05-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2019 neergelegdPDF
microschema · 26 dagen voor het einde van de termijn
2019
30-08
NBB-neerlegging Jaarrekening 2018 neergelegdPDF
microschema · 30 dagen te laat
2018
27-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2017 neergelegdPDF
microschema · 4 dagen voor het einde van de termijn
2017
31-08
NBB-neerlegging Jaarrekening 2016 neergelegdPDF
microschema · 31 dagen te laat
2009
10-07
Staatsblad-akte OprichtingPDF
Financiële mijlpaalStaatsblad-akteNBB-neerleggingFinanciële mijlpalen staan op de afsluitdatum van het boekjaar, niet op de neerleggingsdatum.

Bronnen:Publicaties in het Belgisch StaatsbladNeerleggingen bij de Nationale Bank

Geschiedenis

IVECS werd op 30 juni 2009 opgericht.1 Het balanstotaal ging van € 337.355 in 2018 naar € 419.834 in 2025.2

  1. 1Kruispuntbank van Ondernemingen
  2. 2Nationale Bank, jaarrekeningen 2018 en 2025

Ondernemingsgegevens

KBO-gegevens

Identiteit

Fiche in de KBO
Naam iVECS in het Nederlands
Ondernemingsnummer 0816.583.018
Rechtsvorm Besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid (BVBA)
Status Actief, normale toestand
Opgericht 30-06-2009
Type entiteit Rechtspersoon

Zetel en vestigingen

Zetel Gouden-Hoofdstraat 36, 8610 Kortemark, België
Vestiging iVECS, Gouden-Hoofdstraat 36, 8610 Kortemark sinds 01-07-2009 · vestigingsnummer 2.179.399.661
E-mail hans.ostyn@gmail.comKortemark
Telefoon 0486/24.84.09Kortemark

Activiteiten

NACEBEL 2025
62200 Activiteiten op het gebied van computerconsultancy en beheer van computerfaciliteiten hoofdactiviteit
46500 Groothandel in informatie- en communicatieapparatuur
47400 Detailhandel in ICT-apparatuur
62100 Ontwerpen van computerprogramma’s
Codes volgens NACEBEL 2008
62020 Computerconsultancy-activiteiten hoofdactiviteit
46510 Groothandel in computers, randapparatuur en software
47410 Detailhandel in computers, randapparatuur en software in gespecialiseerde winkels
62010 Ontwerpen en programmeren van computerprogramma's

Facturatie en betaling

Btw-nummer BE 0816.583.018
E-facturatie via Peppol
Bereikbaar via Peppol
Peppol-ID 0208:0816583018
Ander Peppol-ID 9925:BE0816583018
Ingeschreven 07-11-2025

Volg deze onderneming en u krijgt de volgende ochtend bericht als ze uit het Peppol-register verdwijnt.

Stand van het register op 4 november 2026 · Peppol Directory

Boekjaar en algemene vergadering

Jaarrekeningen bij de NBB
Boekjaareinde 31-12

Vestigingen & vastgoed

Ligging
zetel vestiging De vestigingseenheid op de kaart

Gebouwen en percelen op het adres

Grondoppervlakte
139 m²
Gebouwvoetafdruk
204 m²
Volume, LiDAR
1.215 m³
Perceel (capakey) Regio Oppervlakte Gebouwen Hoogte / verdiepingen
32005G0239/00A000 Vlaanderen 139 m² 1 · 203 m² 15,9 m · 2