Ga naar inhoud

Indaver Plastics2Chemicals

Actief
NVopgericht 20215 jaar actiefPoldervlietweg 5, 2030 Antwerpen, BelgiëKBO/BCE: BE 0770.489.311
Samenvatting

De faillissementskans van Indaver Plastics2Chemicals binnen 12 maanden is 2,2% (gemiddeld). Indaver Plastics2Chemicals boekte in boekjaar 2025 een nettoverlies van 72% van het eigen vermogen bij de start van dat boekjaar. Volgens de jaarrekening over 2025 had Indaver Plastics2Chemicals een eigen vermogen van € 5,4 mln en een nettoresultaat van -€ 10,9 mln. Het eigen vermogen schommelt te sterk van jaar tot jaar om er een trend uit af te leiden. De solvabiliteit is hoger dan bij 17% van de 256 ondernemingen in de sector afvalinzameling en -verwerking (NACE 38, boekjaar 2025). De onderneming is actief sinds 2021, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad.

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 29-06-2021 Normale toestand
Activiteit
Andere afvalverwijdering NACE 38330
Paritair comité
207 Paritair Comité voor de bedienden uit de scheikundige nijverheid · jaarrekening 2025
Vestigingseenheden
2.318.928.124 2030 Antwerpen, sinds 29-06-2021
2.365.343.515 2030 Antwerpen, sinds 14-10-2024
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar

Bestuur en eigendom

Bestuur
en 2 anderen
Aandeelhouders
  • Indaver Holdingjaarrekening 2025
  • KATOEN NATIE GROUP SAjaarrekening 2025

Financiële situatie

52 Aanvaardbaar Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
2,2%
Jaarrekening 2025
Brutomarge
-€ 4,7 mln
▼ 207%
Verlies
€ 10,9 mln
▲ 96,1%
Eigen vermogen
€ 5,4 mln
▼ 64,2%
Balanstotaal
€ 93,2 mln
▲ 27,2%
Werknemers op 31-12-2025
39
▲ 8,3%
Omzet niet gepubliceerd (verkort schema)
Opbouw van de scoreverhoogt risicoLiquiditeit 0,30Eigen vermogen € 5,4 mln (5,8% van het balanstotaal)Verlies € 10,9 mln, het tweede op rij (boekjaar 2025)verlaagt risicoOmvang: 36,5 VTE, balanstotaal € 93,2 mlnToon onderbouwing

Checked score

Score 2025
52 / 100
Aanvaardbaar
Kans in deze klasse: 1,5% tot 4,2%
Financieel sterker dan 28% van de kleine bedrijven in de sector afvalinzameling en -verwerking (NACE 38)
Financiële sterkte · streepje: 2024
Zwak
Solvabiliteit 31-15
eigen vermogen 5,8% van het balanstotaal
Liquiditeit 71+50
kortlopende schulden 32,9%
Rentabiliteit 4-5
rendement op activa -11,7%
Faillissementskans binnen 12 maanden
2,2% Gemiddeld
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 2 op 100 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,3% (201 ondernemingen, NACE 38, klein)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 2,1% 01-2025: 2,1%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 2,1%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 2,0%▼ -0,1 procentpunt tegenover 02-2025 04-2025: 2,0%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: 1,7%▼ -0,3 procentpunt tegenover 04-2025 06-2025: 1,7%● gelijk tegenover 05-2025laagste waarde 07-2025: 1,7%● gelijk tegenover 06-2025laagste waarde 08-2025: 1,7%● gelijk tegenover 07-2025laagste waarde 09-2025: 1,7%● gelijk tegenover 08-2025laagste waarde 10-2025: 1,7%● gelijk tegenover 09-2025laagste waarde 11-2025: 1,7%● gelijk tegenover 10-2025laagste waarde 12-2025: 1,7%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: 1,7%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: 1,7%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: 1,8%▲ +0,1 procentpunt tegenover 02-2026 04-2026: 1,9%▲ +0,1 procentpunt tegenover 03-2026 05-2026: 1,9%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 2,3%▲ +0,4 procentpunt tegenover 05-2026hoogste waarde 07-2026: 2,3%● gelijk tegenover 06-2026 08-2026: 2,3%● gelijk tegenover 07-2026 09-2026: 2,3%● gelijk tegenover 08-2026 10-2026: 2,2%▼ -0,1 procentpunt tegenover 09-2026 11-2026: 2,2%● gelijk tegenover 10-2026
Krediet tot € 280.000 op 30 dagen alleen met strakkere voorwaarden
Nettoverlies van minstens de helft van het balanstotaal of van het eigen vermogen bij de start van het boekjaar.
De liquiditeit is ontoereikend, met een liquiditeitsratio van 0,3 (0,09 in 2024), onder 1. De kortlopende schulden zijn 32,9% van het balanstotaal. Van het actief is 94,2% met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 38, klein). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 10% van hen, de liquiditeit beter dan bij 91%, de rentabiliteit beter dan bij 8% en de groei beter dan bij 3%.

De faillissementskans is berekend op 02-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Zeven signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · Liquiditeit 0,30
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Eigen vermogen € 5,4 mln (5,8% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Verlies € 10,9 mln, het tweede op rij (boekjaar 2025)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: 36,5 VTE, balanstotaal € 93,2 mln
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Aanhoudend verlies
Twee opeenvolgende verliesjaren (2024 en 2025); ook het eigen vermogen is lager. Kan wijzen op structurele druk op de rendabiliteit.
NBB · jaarrekening 2025
Nettoresultaat per boekjaar
2122232425
2021 tot 2025 · laatste jaar -€ 10,9 mln
verhoogt risico · Zwakke solvabiliteit tegenover de sector
De solvabiliteit (eigen vermogen / balanstotaal) behoort tot het zwakste kwart van de sector: beter dan 17% van 256 sectorgenoten (2025).
NBB · sectorvergelijking
Positie tegenover 256 sectorgenoten
Solvabiliteit
beter dan 17%
← zwakste sterkste →
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 27-04-2026, 95 dagen voor het einde van de termijn.
NBB · 5 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
95 dagen voor het einde van de termijn
2024
121 dagen voor het einde van de termijn
2023
28 dagen voor het einde van de termijn
2022
126 dagen voor het einde van de termijn
2021
78 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 5 jaarrekeningen gemiddeld 58 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 38) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 8 dagen voor het einde van de termijn, en 32% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 27 april neer (4 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 68 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
03-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Opvallend

  • Risico: 5 jaar op rij verliesverlies in boekjaar 2025 -€ 10,9 mln Bekijk
  • Let op: Resultaat daalde in 2025van -€ 5,6 mln naar -€ 10,9 mln ▼ 96,1% Bekijk
  • Let op: Lager nettoresultaat dan 95% van de sector afvalinzameling en -verwerkingsectormediaan € 34.586 · 257 ondernemingen -€ 10,9 mln Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2022jaarrekening telkens binnen de termijn 4 jaar Bekijk

Recente wijzigingen

  1. · Staatsblad-akte Ontslagen & benoemingen
  2. · Staatsblad-akte Benoeming: Wouter Van Zundert (program manager p2c)
  3. · Staatsblad-akte Benoemingen: AVELIN BV, ENTRA MOBILE BV en PDB BVVaste vertegenwoordigers: Jonathan Van Steelant, Dirk Michielsens en 3 anderen
Alle 21 gebeurtenissen

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als Indaver Plastics2Chemicals: andere afvalverwijdering (NACE 38330). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 10 mln en € 34 mln, opgericht tussen 2012 en 2023.

OndernemingBalanstotaalBrutomarge
Indaver Plastics2Chemicals Antwerpen€ 93,2 mln-€ 4,7 mln
SYNPET Elsene€ 22,3 mln-€ 1,9 mln
FKL Beveren€ 17,7 mln-
TOP-MIX RECYCLING Oostende€ 15,7 mln-€ 0,6 mln
VALODIRECT Zwalm€ 10,6 mln-
BioFertiCol Lubbeek€ 10,3 mln-€ 1,9 mln
VALTRIS Charleroi€ 34,0 mln-
Volledige vergelijking

Kerngegevens van Indaver Plastics2Chemicals

Wat is het ondernemingsnummer van Indaver Plastics2Chemicals?
Het ondernemingsnummer van Indaver Plastics2Chemicals is 0770.489.311. Het btw-nummer is hetzelfde nummer met BE ervoor: BE 0770.489.311.
Waar is Indaver Plastics2Chemicals gevestigd?
De zetel is gevestigd op Poldervlietweg 5, 2030 Antwerpen.Ondernemingsgegevens
Wat doet Indaver Plastics2Chemicals?
De hoofdactiviteit volgens de KBO is andere afvalverwijdering (NACE 38330).
Wat is de rechtsvorm van Indaver Plastics2Chemicals?
De rechtsvorm van Indaver Plastics2Chemicals is Naamloze vennootschap (NV).
Wanneer werd Indaver Plastics2Chemicals opgericht?
Indaver Plastics2Chemicals werd opgericht op 29-06-2021.
Is Indaver Plastics2Chemicals nog actief?
Ja, Indaver Plastics2Chemicals staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Hoeveel werknemers heeft Indaver Plastics2Chemicals?
Indaver Plastics2Chemicals had in boekjaar 2025 gemiddeld 36,5 voltijdse equivalenten, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Onder welk paritair comité valt Indaver Plastics2Chemicals?
Indaver Plastics2Chemicals vermeldt in haar jaarrekening 2025 paritair comité 207 (Paritair Comité voor de bedienden uit de scheikundige nijverheid).
Wat is de omzet van Indaver Plastics2Chemicals?
De jaarrekening over boekjaar 2025 vermeldt geen omzet. In het verkort schema is dat niet verplicht.
Maakt Indaver Plastics2Chemicals winst?
In boekjaar 2025 boekte Indaver Plastics2Chemicals een verlies van € 10,9 mln.
Waar vind ik de jaarrekening van Indaver Plastics2Chemicals?
Indaver Plastics2Chemicals legde 5 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2025.
Wanneer moet Indaver Plastics2Chemicals de volgende jaarrekening neerleggen?
Indaver Plastics2Chemicals moet de jaarrekening over boekjaar 2026 uiterlijk op 31-07-2027 neerleggen.Tijdlijn

Volgende stappen

Bekijk hoe klanten, leveranciers en banken uw eigen onderneming zien en wat u eerst verbetert.

Bewaar deze onderneming met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.