IMULCON
ActiefFinancieel · boekjaar 2025, verkort schema
Jaarrekening 2025 neergelegd op 31-07-2026 bij de NBB alle 39 neerleggingen
Alle cijfers per boekjaar
Het bedrijfsresultaat van 2025 is 47% lager dan in 2024.
- 2021 Nettoresultaat -192% tegenover 2020. De jaarrekening volgt nu het microschema, vorig jaar het verkort schema.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort of microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Zekerheden en waarborgen
| Post | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Hypotheken, ingeschreven bedrag | € 247.894 | € 247.894 | € 247.894 | € 247.894 | € 247.894 |
| Hypothecaire mandaten | € 123.947 | € 173.947 | € 173.947 | € 173.947 | € 173.947 |
| Boekwaarde van de met hypotheek bezwaarde activa | € 822.428 | € 201.642 | € 212.512 | € 203.021 | € 193.845 |
Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de schulden en rechten en verplichtingen buiten de balans)
Investeringen
| Post | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Materiële vaste activa | € 11.611 | € 25.751 | € 33.298 | - | € 1.450 |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar | € 45.893 | € 45.217 | € 50.382 | € 54.663 | € 53.726 |
Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A | - | - | - | - | € 0,03 mln | € 0,03 mln | € 0,03 mln | € 0,03 mln | = |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630 | € 0,1 mln | € 0,05 mln | € 0,2 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | ▼ 1,7% |
| Andere bedrijfskosten640/8 | - | - | - | € 0,005 mln | € 0,008 mln | € 0,002 mln | € 0,005 mln | € 0,006 mln | ▲ 24,8% |
| Niet-recurrente bedrijfskosten66A | - | - | - | € 0,3 mln | € 0 | - | - | - | - |
| Bruto bedrijfsmarge9900 | € 0,06 mln | € 0,07 mln | € 0,08 mln | € 0,09 mln | € 1,6 mln | € 0,09 mln | € 0,1 mln | € 0,08 mln | ▼ 19,4% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901 | -€ 0,07 mln | -€ 0,03 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,3 mln | € 1,5 mln | € 0,03 mln | € 0,04 mln | € 0,02 mln | ▼ 47,4% |
| Financiële opbrengsten75/76B | - | - | - | € 0,001 mln | € 7 | € 0,03 mln | € 0,02 mln | € 0,04 mln | ▲ 108% |
| Recurrente financiële opbrengsten75 | € 0,003 mln | € 0,001 mln | € 0,002 mln | € 0,001 mln | € 7 | € 0,03 mln | € 0,02 mln | € 0,04 mln | ▲ 108% |
| Financiële kosten65/66B | - | - | - | € 0,01 mln | € 0,005 mln | € 0,01 mln | € 0,006 mln | € 0,006 mln | ▲ 1,6% |
| Recurrente financiële kosten65 | € 0,009 mln | € 0,01 mln | € 0,02 mln | € 0,01 mln | € 0,005 mln | € 0,01 mln | € 0,006 mln | € 0,006 mln | ▲ 1,6% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903 | -€ 0,08 mln | -€ 0,04 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,3 mln | € 1,5 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | ▼ 3,4% |
| Onttrekking aan de uitgestelde belastingen780 | - | - | - | € 0,006 mln | € 0,006 mln | € 0,006 mln | € 0,05 mln | € 0 | ▼ 100% |
| Belastingen op het resultaat67/77 | € 0,009 mln | € 0,003 mln | € 174 | € 172 | € 0,4 mln | € 0,03 mln | € 0,09 mln | € 0,02 mln | ▼ 79,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | -€ 0,06 mln | -€ 0,03 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,3 mln | € 1,1 mln | € 0,03 mln | € 0,01 mln | € 0,03 mln | ▲ 146% |
| Onttrekking aan de belastingvrije reserves789 | - | - | - | € 0,02 mln | € 0,02 mln | € 0,02 mln | € 0,2 mln | € 0 | ▼ 100% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905 | € 0,01 mln | € 0,006 mln | -€ 0,09 mln | -€ 0,3 mln | € 1,1 mln | € 0,05 mln | € 0,2 mln | € 0,03 mln | ▼ 79,5% |
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activa | |||||||||
| Totaal activa20/58 | € 1,7 mln | € 1,8 mln | € 1,6 mln | € 1,2 mln | € 2,4 mln | € 2,5 mln | € 2,0 mln | € 2,0 mln | ▼ 1,8% |
| Oprichtingskosten20 | € 0 | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Vaste activa21/28 | € 1,4 mln | € 1,4 mln | € 1,2 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 0,7 mln | ▼ 2,7% |
| Immateriële vaste activa21 | € 0 | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Materiële vaste activa22/27 | € 1,4 mln | € 1,4 mln | € 1,2 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 0,8 mln | € 0,7 mln | ▼ 2,7% |
| Terreinen en gebouwen22 | - | - | - | € 0,8 mln | € 0,7 mln | € 0,7 mln | € 0,7 mln | € 0,7 mln | ▼ 1,3% |
| Installaties, machines en uitrusting23 | - | - | - | € 0,01 mln | € 0,02 mln | € 0,04 mln | € 0,03 mln | € 0,02 mln | ▼ 26,2% |
| Meubilair en rollend materieel24 | - | - | - | € 0,002 mln | € 0,009 mln | € 0,01 mln | € 0,007 mln | € 0,004 mln | ▼ 38,5% |
| Financiële vaste activa28 | € 0 | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Vlottende activa29/58 | € 0,3 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | € 0,3 mln | € 1,7 mln | € 1,7 mln | € 1,3 mln | € 1,2 mln | ▼ 1,3% |
| Vorderingen op meer dan één jaar29 | - | - | - | - | - | € 0,3 mln | € 0,3 mln | € 0,3 mln | ▲ 19,3% |
| Overige vorderingen291 | - | - | - | - | - | € 0,3 mln | € 0,3 mln | € 0,3 mln | ▲ 19,3% |
| Voorraden en bestellingen in uitvoering3 | € 0 | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41 | € 0,3 mln | € 0,3 mln | € 0,3 mln | € 0,02 mln | € 0,008 mln | € 0,009 mln | € 0 | - | - |
| Handelsvorderingen40 | - | - | - | € 451 | € 0,008 mln | € 0 | - | - | - |
| Overige vorderingen41 | - | - | - | € 0,01 mln | € 0 | € 0,009 mln | € 0 | - | - |
| Geldbeleggingen50/53 | € 0 | - | - | - | - | € 0,9 mln | € 0,9 mln | € 0,9 mln | ▼ 5,6% |
| Liquide middelen54/58 | € 0,003 mln | € 0,1 mln | € 0,07 mln | € 0,3 mln | € 1,7 mln | € 0,5 mln | € 0,07 mln | € 0,06 mln | ▼ 21,0% |
| Overlopende rekeningen490/1 | - | - | - | € 0,003 mln | € 0,003 mln | € 0,004 mln | € 0,008 mln | € 0,005 mln | ▼ 41,1% |
| Passiva | |||||||||
| Totaal passiva10/49 | € 1,7 mln | € 1,8 mln | € 1,6 mln | € 1,2 mln | € 2,4 mln | € 2,5 mln | € 2,0 mln | € 2,0 mln | ▼ 1,8% |
| Eigen vermogen10/15 | € 0,9 mln | € 0,9 mln | € 0,8 mln | € 0,5 mln | € 1,5 mln | € 1,6 mln | € 1,6 mln | € 1,6 mln | ▲ 2,2% |
| Inbreng10/11 | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | = |
| Kapitaal10 | - | - | - | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | = |
| Geplaatst kapitaal100 | - | - | - | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | € 0,06 mln | = |
| Herwaarderingsmeerwaarden12 | - | - | - | € 0,1 mln | € 0,08 mln | € 0,08 mln | € 0,08 mln | € 0,08 mln | = |
| Reserves13 | € 0,6 mln | € 0,6 mln | € 0,6 mln | € 0,5 mln | € 1,4 mln | € 1,4 mln | € 1,4 mln | € 1,5 mln | ▲ 2,4% |
| Onbeschikbare reserves130/1 | - | - | - | € 0,006 mln | € 0,006 mln | € 0,006 mln | € 0,006 mln | € 0,006 mln | = |
| Wettelijke reserve130 | - | - | - | € 0,006 mln | € 0,006 mln | € 0,006 mln | € 0,006 mln | € 0,006 mln | = |
| Belastingvrije reserves132 | - | - | - | € 0,5 mln | € 0,5 mln | € 0,5 mln | € 0,3 mln | € 0,3 mln | = |
| Beschikbare reserves133 | - | - | - | € 0,01 mln | € 0,9 mln | € 1,0 mln | € 1,1 mln | € 1,2 mln | ▲ 3,0% |
| Overgedragen winst (verlies)14 | € 0,1 mln | € 0,1 mln | € 0,02 mln | -€ 0,3 mln | € 0 | - | - | - | - |
| Voorzieningen en uitgestelde belastingen16 | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | = |
| Uitgestelde belastingen168 | - | - | - | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,1 mln | € 0,1 mln | = |
| Schulden17/49 | € 0,6 mln | € 0,7 mln | € 0,6 mln | € 0,5 mln | € 0,8 mln | € 0,7 mln | € 0,3 mln | € 0,3 mln | ▼ 20,1% |
| Schulden op meer dan één jaar17 | € 0,3 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | € 0,3 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | ▼ 7,4% |
| Financiële schulden170/4 | - | - | - | € 0,4 mln | € 0,3 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | € 0,2 mln | ▼ 7,4% |
| Schulden op ten hoogste één jaar42/48 | € 0,2 mln | € 0,3 mln | € 0,2 mln | € 0,1 mln | € 0,5 mln | € 0,5 mln | € 0,1 mln | € 0,06 mln | ▼ 47,4% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42 | - | - | - | € 0,03 mln | € 0,02 mln | € 0,02 mln | € 0,02 mln | € 0,02 mln | ▲ 2,2% |
| Handelsschulden44 | € 0,03 mln | € 0,06 mln | € 0,01 mln | € 0,007 mln | € 0,006 mln | € 0,007 mln | € 0,01 mln | € 0,03 mln | ▲ 167% |
| Leveranciers440/4 | - | - | - | € 0,007 mln | € 0,006 mln | € 0,007 mln | € 0,01 mln | € 0,03 mln | ▲ 167% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45 | - | - | - | € 0,001 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | € 0,09 mln | € 0,02 mln | ▼ 77,9% |
| Belastingen450/3 | - | - | - | € 0,001 mln | € 0,4 mln | € 0,4 mln | € 0,09 mln | € 0,02 mln | ▼ 77,9% |
| Overige schulden47/48 | - | - | - | € 0,08 mln | € 0,07 mln | € 0,06 mln | € 0,007 mln | € 0 | ▼ 100% |
| Overlopende rekeningen492/3 | - | - | - | € 0,06 mln | € 0 | € 0,004 mln | € 0 | € 0,004 mln | - |
| Post | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | -€ 0,06 mln | -€ 0,03 mln | -€ 0,1 mln | -€ 0,3 mln | € 1,1 mln | € 0,03 mln | € 0,01 mln | € 0,03 mln | ▲ 146% |
| + Afschrijvingen en waardeverminderingen630 | € 0,1 mln | € 0,05 mln | € 0,2 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | € 0,05 mln | ▼ 1,7% |
| Kasstroom uit de werking (benadering) | € 0,07 mln | € 0,02 mln | € 0,07 mln | -€ 0,3 mln | € 1,2 mln | € 0,08 mln | € 0,07 mln | € 0,09 mln | ▲ 28,0% |
| Investeringen in vaste activa (benadering) | - | -€ 0,009 mln | -€ 0,008 mln | € 0,3 mln | € 0,01 mln | -€ 0,06 mln | -€ 0,03 mln | -€ 0,03 mln | ▼ 1,2% |
| Verandering liquide middelen | - | € 0,1 mln | -€ 0,03 mln | € 0,3 mln | € 1,3 mln | -€ 1,2 mln | -€ 0,4 mln | -€ 0,02 mln | ▲ 96,1% |
Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.
Historische waarneming
In juli 2024 hadden 14.766 ondernemingen hetzelfde profiel als IMULCON nu. Twee jaar later bestond 96,2% nog en was 0,2% failliet.
- Klein
- 20 jaar of ouder
- solvabiliteit 30% of meer
- winst onder 5% van de balans
Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.
Dat past bij de faillissementskans van IMULCON zelf: < 0,1% binnen 12 maanden.
Test van de methode
De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.
| Groep | Verwacht | Werkelijk |
|---|---|---|
| 1 | 0,2% | 0,2% |
| 2 | 0,3% | 0,5% |
| 3 | 0,5% | 0,6% |
| 4 | 0,7% | 0,8% |
| 5 | 0,9% | 0,9% |
| 6 | 1,3% | 1,5% |
| 7 | 1,6% | 1,8% |
| 8 | 1,8% | 1,8% |
| 9 | 3,0% | 3,1% |
| 10 | 5,6% | 6,2% |
Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.
Dit is een waarneming over 14.766 ondernemingen, geen voorspelling voor IMULCON. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.
Laatste 10 van 39 neerleggingen bij de Nationale Bank
| Boekjaar | Type | Neerlegging | Referentie | Document |
|---|---|---|---|---|
| 31-12-2025 | verkort schema | 31-07-2026 | 2026-00367025 | |
| 31-12-2024 | microschema | 13-06-2025 | 2025-00136852 | |
| 31-12-2023 | microschema | 24-07-2024 | 2024-00277777 | |
| 31-12-2022 | microschema | 28-07-2023 | 2023-00285953 | |
| 31-12-2021 | microschema | 30-09-2022 | 2022-20447196 | |
| 31-12-2020 | verkort schema | 30-07-2021 | 2021-43400386 | |
| 31-12-2019 | verkort schema | 30-10-2020 | 2020-65800335 | |
| 31-12-2018 | verkort schema | 26-06-2019 | 2019-22900209 | |
| 31-12-2017 | verkort schema | 27-07-2018 | 2018-40500036 | |
| 31-12-2016 | microschema | 14-07-2017 | 2017-30800221 |