IMMOSPHERE
ActiefSamenvatting
De faillissementskans van IMMOSPHERE binnen 12 maanden is 2,9% (gemiddeld). Volgens de jaarrekening over 2025 had IMMOSPHERE een eigen vermogen van € 158.551 en een nettoresultaat van € 516. De onderneming is actief sinds 2023, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad.
Overzicht
Overzicht
Officiële gegevens
Bron: KBO- Status
- Actief sinds 01-08-2023 Normale toestand
- Activiteit
- Geen activiteit ingeschreven in de KBO
- Vestigingseenheid
- 2.349.307.633 6280 Gerpinnes, sinds 01-08-2023
- Einde boekjaar
- 31 december
- Peppol
- Bereikbaar sinds 25-11-2025
Bestuur en eigendom
- Michaux SébastienBestuurder · sinds 01-08-2023
- SANTOLINI SebastienBestuurder · sinds 01-08-2023
- DEMOLIE GESTION50%· score 89jaarrekening 30-06-2025 van DEMOLIE GESTION
Financiële situatie
- Faillissementskansbinnen 12 maanden
- 2,9%
- Brutomarge
- € 42.977
- ▲ 17×
- Omzet
- ≈ € 150.000
- geschat
- Winst
- € 516
- Eigen vermogen
- € 158.551
- ▲ 0,3%
- Balanstotaal
- € 637.680
- ▲ 12,1%
- Jaarrekening 2025 neergelegd, 42 dagen na de termijn
Opbouw van de scoreverhoogt risicoSector Bouw van gebouwen (NACE 41)Laatst neergelegde jaarrekening 42 dagen na de termijn; 2 van de laatste 3 jaarrekeningen te laatOpgericht in 2023verlaagt risicoOmvang: balanstotaal € 637.680Toon onderbouwing
Checked score
Ongeveer 3 op 100 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).
Berekening
De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.
| 75-100 | Uitstekend | minder dan 0,55% |
| 60-74 | Gezond | 0,55% tot 1,5% |
| 45-59 | Aanvaardbaar | 1,5% tot 4,2% |
| 25-44 | Zwak | 4,2% tot 15,0% |
| 0-24 | Kritiek | meer dan 15,0% |
De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 41, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 32% van hen, de liquiditeit beter dan bij 46%, de rentabiliteit beter dan bij 23% en de groei beter dan bij 36%.
De faillissementskans is berekend op 03-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.
Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).
Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze
Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.
De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.
Signalen
De onderneming legde haar voorbije 2 jaarrekeningen gemiddeld 41 dagen na de termijn neer. De Belgische mediaan voor boekjaar 2024 lag op 4 dagen voor het einde van de termijn, en 38% van alle neerleggingen was te laat.
Nagekeken zonder bevinding (2)
Financieel
Financieel · boekjaar 2025, verkort schema
Jaarrekening 2025 neergelegd, 42 dagen na de termijn De jaarrekening werd neergelegd op 11 september 2026. De termijn liep af op 31 juli 2026, 7 maanden na de afsluiting op 31 december 2025 (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, 2026-00513384.
Jaarrekening 2025 neergelegd op 11-09-2026 bij de NBB alle 2 neerleggingen
Alle cijfers per boekjaar
Het bedrijfsresultaat van 2025 is een winst van € 19.053, na een verlies van € 6.661 in 2024.
De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Investeringen
| Post | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Materiële vaste activa | € 565.335 | € 94.746 |
| Financiële vaste activa | - | € 540 |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar | € 8.866 | € 23.705 |
Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2024 tot 2025 (staat van de vaste activa)
| Post | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630 | € 8.866 | € 23.705 | ▲ 167% |
| Andere bedrijfskosten640/8 | € 397 | € 219 | ▼ 44,8% |
| Bruto bedrijfsmarge9900 | € 2.601 | € 42.977 | ▲ 17× |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901 | -€ 6.661 | € 19.053 | - |
| Financiële opbrengsten75/76B | € 1 | - | - |
| Recurrente financiële opbrengsten75 | € 1 | - | - |
| Financiële kosten65/66B | € 19.305 | € 18.537 | ▼ 4,0% |
| Recurrente financiële kosten65 | € 19.305 | € 18.537 | ▼ 4,0% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903 | -€ 25.966 | € 516 | - |
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | -€ 25.966 | € 516 | - |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905 | -€ 25.966 | € 516 | - |
| Post | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Activa | |||
| Totaal activa20/58 | € 568.768 | € 637.680 | ▲ 12,1% |
| Vaste activa21/28 | € 556.470 | € 628.051 | ▲ 12,9% |
| Materiële vaste activa22/27 | € 556.470 | € 627.511 | ▲ 12,8% |
| Terreinen en gebouwen22 | € 556.470 | € 627.511 | ▲ 12,8% |
| Financiële vaste activa28 | - | € 540 | - |
| Vlottende activa29/58 | € 12.298 | € 9.629 | ▼ 21,7% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41 | € 388 | € 31 | ▼ 92,0% |
| Overige vorderingen41 | € 388 | € 31 | ▼ 92,0% |
| Liquide middelen54/58 | € 11.364 | € 9.598 | ▼ 15,5% |
| Overlopende rekeningen490/1 | € 546 | - | - |
| Passiva | |||
| Totaal passiva10/49 | € 568.768 | € 637.680 | ▲ 12,1% |
| Eigen vermogen10/15 | € 158.034 | € 158.551 | ▲ 0,3% |
| Inbreng10/11 | € 184.000 | € 184.000 | = |
| Overgedragen winst (verlies)14 | -€ 25.966 | -€ 25.449 | ▲ 2,0% |
| Schulden17/49 | € 410.734 | € 479.130 | ▲ 16,7% |
| Schulden op meer dan één jaar17 | € 384.384 | € 364.434 | ▼ 5,2% |
| Financiële schulden170/4 | € 384.384 | € 364.434 | ▼ 5,2% |
| Schulden op ten hoogste één jaar42/48 | € 26.350 | € 114.696 | ▲ 335% |
| Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42 | € 19.044 | € 19.950 | ▲ 4,8% |
| Handelsschulden44 | € 6 | - | - |
| Leveranciers440/4 | € 6 | - | - |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45 | - | € 94.746 | - |
| Belastingen450/3 | - | € 94.746 | - |
| Overige schulden47/48 | € 7.300 | - | - |
| Post | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | -€ 25.966 | € 516 | - |
| + Afschrijvingen en waardeverminderingen630 | € 8.866 | € 23.705 | ▲ 167% |
| Kasstroom uit de werking (benadering) | -€ 17.100 | € 24.221 | - |
| Investeringen in vaste activa (benadering) | - | -€ 95.286 | - |
| Verandering liquide middelen | - | -€ 1.766 | - |
Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.
Historische waarneming
In juli 2024 hadden 896 ondernemingen hetzelfde profiel als IMMOSPHERE nu. Twee jaar later bestond 98,1% nog en was 1,1% failliet.
- Klein
- 2 tot 5 jaar oud
- solvabiliteit 10 tot 30%
- winst onder 5% van de balans
Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.
De faillissementskans van IMMOSPHERE zelf is hoger: 2,9% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over IMMOSPHERE dan alleen het profiel.
Test van de methode
De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.
| Groep | Verwacht | Werkelijk |
|---|---|---|
| 1 | 0,2% | 0,2% |
| 2 | 0,3% | 0,5% |
| 3 | 0,5% | 0,6% |
| 4 | 0,7% | 0,8% |
| 5 | 0,9% | 0,9% |
| 6 | 1,3% | 1,5% |
| 7 | 1,6% | 1,8% |
| 8 | 1,8% | 1,8% |
| 9 | 3,0% | 3,1% |
| 10 | 5,6% | 6,2% |
Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.
Dit is een waarneming over 896 ondernemingen, geen voorspelling voor IMMOSPHERE. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.
Bestuur & eigendom
Bestuurders
Eigenaars en kapitaal
Aandeelhouders
1 eigenaarEigenaars 1
- Eigen vermogen € 3,1 mln Winst van € 51.128 in 2025 (verlies van € 106.831 in 2024) Checked score 8950%
Kapitaalverrichtingen
- MICHAUX Jonathan Jacques Lucien 25 aandelen (13,6%) · € 25.000 in geld
- SANTOLINI Sébastien 92 aandelen (50%) · € 25.000 in geld
- DALLA VALLE Aline Sophie 67 aandelen (36,4%) · in natura
- 03-08-2023 Oprichting · € 184.000 · 184 aandelen
Mandaathistoriek
- Bestuursorgaan
- einde niet gedateerd
| Naam | Functies en periodes |
|---|---|
| Michaux Sébastien |
|
| SANTOLINI Sebastien |
|
| MICHAUX Jonathan Jacques Lucien |
|
Statuten
- OverdrachtsbeperkingDeze regel zegt of aandeelhouders hun aandelen vrij mogen verkopen of eerst toestemming nodig hebben.
- “Moitié à charge du cédant et moitié à charge du ou des acquéreurs, Article 10. Cession d'actions”
Statuten, akte van 03-08-2023 (in het Frans)
Netwerk & groep
Verbindingen & netwerk
1 verbonden bedrijfDe verbonden ondernemingen staan in de lijst hieronder.
Tijdlijn
Akten, neerleggingen en financiële mijlpalen
03-08
Staatsblad-akte
OprichtingStartkapitaal € 184.000, 184 aandelen · Oprichters: MICHAUX Jonathan Jacques Lucien (fondateur comparant), SANTOLINI Sébastien (fondateur comparant) en DALLA VALLE Aline Sophie (fondateur comparant) · Benoemingen: SANTOLINI Sébastien (niet-statutair bestuurder) en MICHAUX Jonathan Jacques Lucien (niet-statutair bestuurder)11 punten ▸
- Oprichting, “IMMOSPHERE” (akte in het Frans)
- Oprichter, MICHAUX Jonathan Jacques Lucien (fondateur comparant)
- Oprichter, SANTOLINI Sébastien (fondateur comparant)
- Oprichter, DALLA VALLE Aline Sophie (fondateur comparant)
- Startkapitaal, € 184.000
- Kapitaal
- Statutaire zetel, “siège d'exploitation, 6280 Acoz – Rue de la Raguette”, 43 (akte in het Frans)
- Regeling bestuursorgaan, 2
- Benoeming bestuurder, SANTOLINI Sébastien (niet-statutair bestuurder)
- Benoeming bestuurder, MICHAUX Jonathan Jacques Lucien (niet-statutair bestuurder)
- Verbintenissen vóór oprichting, “takeover, tous engagements,obligations et activités entrepris par les comparants au nom et pour compte de la société en formation” (akte in het Frans)
Bronnen:Publicaties in het Belgisch StaatsbladNeerleggingen bij de Nationale Bank
Geschiedenis
Ondernemingsgegevens
KBO-gegevens
Identiteit
Fiche in de KBOZetel en vestigingen
Facturatie en betaling
Boekjaar en algemene vergadering
Jaarrekeningen bij de NBBVestigingen & vastgoed
Gebouwen en percelen op het adres
| Perceel (capakey) | Regio | Oppervlakte | Gebouwen | Hoogte / verdiepingen |
|---|---|---|---|---|
| 52001B0362/00B002 | Wallonië | 80 m² | 1 · 119 m² | 6,8 m · 2 |