Ga naar inhoud

IMAPRO

Actief
BVBAopgericht 199431 jaar actiefAugustijnenlaan(HRT) 77, 2200 Herentals, BelgiëKBO/BCE: BE 0454.034.729

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 14-07-2026 bij de NBB alle 31 neerleggingen

Eigen vermogen
€ 294.852▼ 0,5%
2024 · € 296.230
Totaal activa
€ 302.614▼ 0,1%
2024 · € 303.026
Nettoresultaat
-€ 1.378
2024 · € 1.322
Werkkapitaal
€ 294.852▲ 0,4%
2024 · € 293.744
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
-€ 5.330
▼ 324% 2025
20182025
Nettoresultaat
-€ 1.378
2025
laagste kwart van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 294.852
▼ 0,5% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Totaal activa
€ 302.614
▼ 0,1% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Schulden
€ 7.762
▲ 14,2% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 294.852
▲ 0,4% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
97,4%
▼ 0,3pp 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Liquiditeit
38,99
▼ 5,24 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
-0,5%
▼ 0,9pp 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 2.969-€ 7.997▲ 169%€ 5.172▼ 35,3%€ 226.481▲ 44×€ 607▼ 99,7%-€ 1.050-€ 1.257▼ 19,7%-€ 5.330▼ 324%
Nettoresultaat-€ 3.669-€ 922€ 1.918binnen de middelste helft van de sector▲ 108%€ 155.956boven de middelste helft van de sector▲ 81×€ 2.496binnen de middelste helft van de sector▼ 98,4%€ 1.468binnen de middelste helft van de sector▼ 41,2%€ 1.322binnen de middelste helft van de sector▼ 9,9%-€ 1.378onder de middelste helft van de sector
Eigen vermogen€ 132.147-€ 133.069▲ 0,7%€ 134.987binnen de middelste helft van de sector▲ 1,4%€ 290.943boven de middelste helft van de sector▲ 116%€ 293.439boven de middelste helft van de sector▲ 0,9%€ 294.908boven de middelste helft van de sector▲ 0,5%€ 296.230boven de middelste helft van de sector▲ 0,4%€ 294.852boven de middelste helft van de sector▼ 0,5%
Totaal activa€ 319.152-€ 308.664▼ 3,3%€ 294.402binnen de middelste helft van de sector▼ 4,6%€ 352.408boven de middelste helft van de sector▲ 19,7%€ 304.783binnen de middelste helft van de sector▼ 13,5%€ 302.803binnen de middelste helft van de sector▼ 0,6%€ 303.026binnen de middelste helft van de sector▲ 0,1%€ 302.614binnen de middelste helft van de sector▼ 0,1%
Schulden€ 187.005-€ 175.595▼ 6,1%€ 159.414▼ 9,2%€ 61.465▼ 61,4%€ 11.343▼ 81,5%€ 7.895▼ 30,4%€ 6.796▼ 13,9%€ 7.762▲ 14,2%
Werkkapitaal-€ 133.686--€ 124.933▲ 6,5%-€ 115.781onder de middelste helft van de sector▲ 7,3%€ 290.695boven de middelste helft van de sector€ 293.192boven de middelste helft van de sector▲ 0,9%€ 295.017boven de middelste helft van de sector▲ 0,6%€ 293.744boven de middelste helft van de sector▼ 0,4%€ 294.852boven de middelste helft van de sector▲ 0,4%
Solvabiliteit41,4%-43,1%▲ 1,7pp45,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,7pp82,6%boven de middelste helft van de sector▲ 36,7pp96,3%boven de middelste helft van de sector▲ 13,7pp97,4%boven de middelste helft van de sector▲ 1,1pp97,8%boven de middelste helft van de sector▲ 0,4pp97,4%boven de middelste helft van de sector▼ 0,3pp
Liquiditeit0,29-0,29=0,27onder de middelste helft van de sector▼ 0,015,73boven de middelste helft van de sector▲ 5,4626,85boven de middelste helft van de sector▲ 21,1238,89boven de middelste helft van de sector▲ 12,0444,22boven de middelste helft van de sector▲ 5,3438,99boven de middelste helft van de sector▼ 5,24
Rendabiliteit (ROA)-1,1%-0,3%▲ 1,4pp0,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,4pp44,3%boven de middelste helft van de sector▲ 43,6pp0,8%binnen de middelste helft van de sector▼ 43,4pp0,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 0,3pp0,4%binnen de middelste helft van de sector=-0,5%onder de middelste helft van de sector▼ 0,9pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Reclame & marktonderzoek (NACE 73). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is een verlies van € 5.330, groter dan het verlies van € 1.257 in 2024. Dat is het laagste resultaat sinds 2021.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Passiva € 302.614
Eigen vermogen € 294.852 ▼ 0,5%
Schulden € 7.762 ▲ 14,2%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 2,2% naar 2,6%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
-€ 2.844▼
2024 · € 5.937
Cashflow
€ 1.108▼
2024 · € 8.516
Schuldgraad
0,03▲
2024 · 0,02
ROE
-0,5%▼
2024 · 0,4%
Rentedekking
-26,65▼
2024 · 23,82
Schulden ≤ 1 jaar
€ 7.762▲
2024 · € 6.796
Belastingen
€ 171▼
2024 · € 1.411
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa---€ 9.680-
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar---€ 7.194€ 2.486

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 40 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 303.026€ 302.614▼
Vaste activa21/28€ 2.486€ 0▼
Materiële vaste activa22/27€ 2.486€ 0▼
Meubilair en rollend materieel24€ 2.486€ 0▼
Vlottende activa29/58€ 300.539€ 302.614▲
Vorderingen op meer dan één jaar29€ 282.896€ 285.090▲
Overige vorderingen291€ 282.896€ 285.090▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 6.311€ 3.471▼
Handelsvorderingen40€ 6.311€ 3.471▼
Liquide middelen54/58€ 11.332€ 14.053▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 303.026€ 302.614▼
Eigen vermogen10/15€ 296.230€ 294.852▼
Inbreng10/11€ 6.200€ 6.200=
Reserves13€ 290.030€ 288.652▼
Onbeschikbare reserves130/1€ 1.859€ 1.859=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 1.859€ 1.859=
Beschikbare reserves133€ 288.171€ 286.793▼
Schulden17/49€ 6.796€ 7.762▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 6.796€ 7.762▲
Handelsschulden44€ 4.575€ 4.914▲
Leveranciers440/4€ 4.575€ 4.914▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 2.221€ 2.848▲
Belastingen450/3€ 2.221€ 2.848▲
Overlopende rekeningen492/3€ 0-
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 7.194€ 2.486▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 505€ 578▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 6.443-€ 2.267▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 1.257-€ 5.330▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 4.239€ 4.231▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 4.239€ 4.231▼
Financiële kosten65/66B€ 249€ 107▼
Recurrente financiële kosten65€ 249€ 107▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 2.733-€ 1.206▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 1.411€ 171▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 1.322-€ 1.378▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 1.322-€ 1.378▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 1.322-€ 1.378▼
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2-€ 1.378
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 1.322€ 0▼
Aan de overige reserves6921€ 1.322€ 0▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 8 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 14-07-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 266.777-----
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 7.831€ 7.831€ 7.234---€ 7.194€ 2.486▼ 65,4%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 809€ 450€ 741€ 505€ 578▲ 14,3%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 13.086€ 18.214€ 14.967€ 227.289€ 1.056-€ 308€ 6.443-€ 2.267-
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 2.969€ 7.997€ 5.172€ 226.481€ 607-€ 1.050-€ 1.257-€ 5.330▼ 324%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 4.620€ 5.476€ 4.305€ 4.239€ 4.231▼ 0,2%
Recurrente financiële opbrengsten75--€ 13€ 4.620€ 5.476€ 4.305€ 4.239€ 4.231▼ 0,2%
Financiële kosten65/66B---€ 1.947€ 2.247€ 507€ 249€ 107▼ 57,2%
Recurrente financiële kosten65€ 5.850€ 5.728€ 1.964€ 1.947€ 2.247€ 507€ 249€ 107▼ 57,2%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 2.881€ 2.269€ 3.221€ 229.154€ 3.836€ 2.748€ 2.733-€ 1.206-
Belastingen op het resultaat67/77€ 789€ 1.347€ 1.303€ 73.198€ 1.339€ 1.280€ 1.411€ 171▼ 87,9%
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 3.669€ 922€ 1.918€ 155.956€ 2.496€ 1.468€ 1.322-€ 1.378-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 3.669€ 922€ 1.918€ 155.956€ 2.496€ 1.468€ 1.322-€ 1.378-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 319.152€ 308.664€ 294.402€ 352.408€ 304.783€ 302.803€ 303.026€ 302.614▼ 0,1%
Vaste activa21/28€ 265.833€ 258.002€ 250.768€ 248€ 248-€ 2.486€ 0▼ 100%
Materiële vaste activa22/27€ 265.586€ 257.754€ 250.520---€ 2.486€ 0▼ 100%
Meubilair en rollend materieel24------€ 2.486€ 0▼ 100%
Financiële vaste activa28€ 248€ 248€ 248€ 248€ 248----
Vlottende activa29/58€ 53.319€ 50.661€ 43.634€ 352.160€ 304.535€ 302.803€ 300.539€ 302.614▲ 0,7%
Vorderingen op meer dan één jaar29---€ 310.547€ 287.268€ 290.833€ 282.896€ 285.090▲ 0,8%
Overige vorderingen291---€ 310.547€ 287.268€ 290.833€ 282.896€ 285.090▲ 0,8%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 40.377€ 39.179€ 31.367€ 28.707€ 2.080€ 3.575€ 6.311€ 3.471▼ 45,0%
Handelsvorderingen40---€ 28.707€ 2.080€ 3.575€ 6.311€ 3.471▼ 45,0%
Liquide middelen54/58€ 12.941€ 11.482€ 12.267€ 12.907€ 15.187€ 8.395€ 11.332€ 14.053▲ 24,0%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 319.152€ 308.664€ 294.402€ 352.408€ 304.783€ 302.803€ 303.026€ 302.614▼ 0,1%
Eigen vermogen10/15€ 132.147€ 133.069€ 134.987€ 290.943€ 293.439€ 294.908€ 296.230€ 294.852▼ 0,5%
Inbreng10/11€ 6.200€ 6.200-€ 6.200€ 6.200€ 6.200€ 6.200€ 6.200=
Reserves13€ 125.947€ 126.869€ 128.787€ 284.743€ 287.239€ 288.708€ 290.030€ 288.652▼ 0,5%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.859€ 1.859€ 1.859€ 1.859€ 1.859=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.859€ 1.859€ 1.859€ 1.859€ 1.859=
Beschikbare reserves133---€ 282.884€ 285.380€ 286.848€ 288.171€ 286.793▼ 0,5%
Schulden17/49€ 187.005€ 175.595€ 159.414€ 61.465€ 11.343€ 7.895€ 6.796€ 7.762▲ 14,2%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 187.005€ 175.595€ 159.414€ 61.465€ 11.343€ 7.786€ 6.796€ 7.762▲ 14,2%
Financiële schulden43---€ 25.000-----
Kredietinstellingen430/8---€ 25.000-----
Handelsschulden44€ 53.031€ 44.939€ 31.339€ 29.798€ 6.794€ 5.231€ 4.575€ 4.914▲ 7,4%
Leveranciers440/4---€ 29.798€ 6.794€ 5.231€ 4.575€ 4.914▲ 7,4%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 6.667€ 4.550€ 2.555€ 2.221€ 2.848▲ 28,2%
Belastingen450/3---€ 6.667€ 4.550€ 2.555€ 2.221€ 2.848▲ 28,2%
Overlopende rekeningen492/3-----€ 109€ 0--
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 3.669€ 922€ 1.918€ 155.956€ 2.496€ 1.468€ 1.322-€ 1.378-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 7.831€ 7.831€ 7.234---€ 7.194€ 2.486▼ 65,4%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 4.162€ 8.753€ 9.153€ 155.956€ 2.496€ 1.468€ 8.516€ 1.108▼ 87,0%
Investeringen in vaste activa (benadering)-€ 0€ 0€ 250.520€ 0--€ 0-
Verandering liquide middelen--€ 1.459€ 785€ 640€ 2.280-€ 6.792€ 2.937€ 2.721▼ 7,4%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 12.322 ondernemingen hetzelfde profiel als IMAPRO nu. Twee jaar later bestond 90,3% nog en was 0,7% failliet.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • klein verlies
90,3% bestond nog
8,6% stopte op een andere manier
0,7% ging failliet

Nog 0,5% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van IMAPRO zelf: 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 12.322 ondernemingen, geen voorspelling voor IMAPRO. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 31 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 14-07-2026 2026-00295659 PDF
31-12-2024 microschema 18-06-2025 2025-00150876 PDF
31-12-2023 microschema 06-06-2024 2024-00113903 PDF
31-12-2022 microschema 14-06-2023 2023-00128610 PDF
31-12-2021 microschema 22-06-2022 2022-20087238 PDF
31-12-2020 microschema 17-06-2021 2021-20900039 PDF
31-12-2019 microschema 29-06-2020 2020-22200351 PDF
31-12-2018 microschema 04-07-2019 2019-28600253 PDF
31-12-2017 microschema 11-07-2018 2018-32300368 PDF
31-12-2016 microschema 23-06-2017 2017-20900267 PDF

Toon alle 31 neerleggingen

Volgende stappen