Ga naar inhoud

IBS BENELUX

Actief
BVopgericht 201214 jaar actiefMolenheide 68, 2870 Puurs-Sint-Amands, BelgiëKBO/BCE: BE 0847.239.471
Samenvatting

IBS BENELUX is actief sinds 2012 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een negatief eigen vermogen (-€ 97.989) en een nettoresultaat van € 5.068. Het eigen vermogen krimpt met ongeveer 57% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 5% van 20.965 sectorgenoten (NACE 62, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,2% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Ontwerpen van computerprogramma’s
NACE 62100
1 vestiging
Schaal
€ 224.203balanstotaal 2025
Eigen vermogen
-€ 97.989
Winst
€ 5.068
Omzet niet gepubliceerd (microschema)
Gezondheid
54 Aanvaardbaar Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,2%
Structuur
Jaarrekening 46 dagen vroeg0 van 3 akten gelezen
Waarom 54verhoogt risicoBegrensd op 59: negatief eigen vermogenNegatief eigen vermogen -€ 97.989verlaagt risicoOmvang: balanstotaal € 224.203Sector Computerprogrammering en consultancy (NACE 62)Liquiditeit 0,66, liquide middelen € 67.316Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
54 / 100
Aanvaardbaar
Kans in deze klasse: 1,5% tot 4,2%
Financieel beter dan 25% van de sectorgenoten (NACE 62, micro)
Negatief eigen vermogen begrenst de score op 59. Elk signaal dat meeweegt staat bij Signalen.
Financiële sterkte · streepje = 2024
Zwak
Solvabiliteit 0=
eigen vermogen -43,7% van het balanstotaal
Liquiditeit 38-8
kortlopende schulden 143,7% · geldmiddelen 30,0%
Rentabiliteit 72+72
rendement op activa 2,3%
Faillissementskans, 12 maanden
0,2% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 2 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,1% (25.875 ondernemingen, NACE 62, micro)
Verloop 24 maanden 11-2024: 0,3% 12-2024: 0,3%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 0,3%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 0,3%● gelijk t.o.v. 01-2025 03-2025: 0,3%● gelijk t.o.v. 02-2025 04-2025: 0,3%● gelijk t.o.v. 03-2025 05-2025: 0,3%● gelijk t.o.v. 04-2025 06-2025: 0,5%▲ +0,2 procentpunt t.o.v. 05-2025hoogste waarde 07-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 06-2025hoogste waarde 08-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 07-2025hoogste waarde 09-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 08-2025hoogste waarde 10-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 09-2025hoogste waarde 11-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 10-2025hoogste waarde 12-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 11-2025hoogste waarde 01-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 12-2025hoogste waarde 02-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 01-2026hoogste waarde 03-2026: 0,4%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,4%● gelijk t.o.v. 03-2026 05-2026: 0,4%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,4%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,2%▼ -0,2 procentpunt t.o.v. 06-2026laagste waarde 08-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 07-2026laagste waarde 09-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 08-2026laagste waarde 10-2026: 0,2%● gelijk t.o.v. 09-2026laagste waarde
Geen krediet op open rekening
Liquiditeit ontoereikend (liquiditeitsratio 0,66 tegenover 0,49 in 2024, onder 1; kortlopende schulden: 143,7% en geldmiddelen: 30% van het balanstotaal), en het eigen vermogen is negatief.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 62, micro): beter dan 3% op solvabiliteit, 15% op liquiditeit, 30% op rentabiliteit en 50% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 17-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · Negatief eigen vermogen -€ 97.989
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 224.203
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Sector Computerprogrammering en consultancy (NACE 62)
KBO
verlaagt risico · Liquiditeit 0,66, liquide middelen € 67.316
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Zwakke solvabiliteit t.o.v. sector
De solvabiliteit (eigen vermogen / balanstotaal) behoort tot het zwakste kwart van de sector: beter dan 5% van 20965 sectorgenoten (2025).
NBB · sectorvergelijking
Positie tegenover 20965 sectorgenoten
Solvabiliteit
beter dan 5%
← zwakste sterkste →
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest tegen 31-07-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 15-06-2026, 46 dagen voor de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
46 dagen vroeg
2024
77 dagen vroeg
2023
79 dagen vroeg
2022
25 dagen vroeg
2021
31 dagen te laat
2020
31 dagen te laat
2019
8 dagen vroeg
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 25 dagen voor de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 62) voor boekjaar 2024 is 9 dagen voor de termijn, en 33% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026 en moet uiterlijk op 31-07-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 15 juni neer (4 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 32 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
18-10-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · microschema
  2. Terug winstgevendnetto € 5.068
  3. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · microschema

Opvallend

  • Risico: Negatief eigen vermogenboekjaar 2025: schulden groter dan bezittingen -€ 97.989 Bekijk
  • Let op: Bij de zwakste 5% op solvabiliteitsectormediaan 60,1% · 20.965 bedrijven -43,7% Bekijk
  • Positief: Terug winstgevend in 2025na -€ 50.944 in 2024 € 5.068 Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2022jaarrekening telkens binnen de termijn 4 jaar Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Balanstotaal
€ 224.203
Winst
€ 5.068
Solvabiliteit
-43,7%
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
16
Sinds
2014
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-07-2027
  1. 13-05-2024Jaarrekening neergelegd
  2. 06-07-2023Jaarrekening neergelegd
  3. 31-12-2022Zwakste boekjaar
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
BV
Activiteit
Ontwerpen van computerprogramma’sNACE 62100
Opgericht
09-07-2012
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.