Ga naar inhoud

HUIS JOOSTENS

Actief
BVopgericht 198640 jaar actiefStationsstraat 10, 2860 Sint-Katelijne-Waver, BelgiëKBO/BCE: BE 0429.554.008
Samenvatting

HUIS JOOSTENS is actief sinds 1986, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2026 had HUIS JOOSTENS een eigen vermogen van € 297.808 en een nettoresultaat van € 119.755, waarvan € 241.437 niet-recurrente opbrengsten. Het eigen vermogen is stabiel sinds 2019 (±2,1% per jaar). De solvabiliteit is hoger dan bij 81% van de 634 ondernemingen in de sector detailhandel (NACE 47, boekjaar 2026). De faillissementskans binnen 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 01-10-1986 Normale toestand
Activiteit
Detailhandel in kranten en andere tijdschriften NACE 47621en 2 andere
Vestigingseenheid
2.034.924.891 2860 Sint-Katelijne-Waver, sinds 17-10-1986
Einde boekjaar
31 maart
Peppol
Bereikbaar sinds 29-10-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur

Financiële situatie

95 Uitstekend Checked score 2026
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,1%
Jaarrekening per 31-03-2026
Brutomarge
€ 308.226
▲ 472%
Omzet
≈ € 2,1 mln
geschat
Winst
€ 119.755
Eigen vermogen
€ 297.808
▲ 51,1%
Balanstotaal
€ 460.637
▲ 102%
Werknemers op 31-03-2026
2
=
Opbouw van de scoreverhoogt risicoSector Detailhandel (NACE 47)verlaagt risicoOpgericht in 1986Cijfers over boekjaar 2026 (neergelegd op 15-07-2026)Eigen vermogen € 297.808 (64,7% van het balanstotaal)Toon onderbouwing

Checked score

Score 2026
95 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 80% van de microbedrijven in de sector detailhandel (NACE 47)
Financiële sterkte · streepje: 2025
Sterk
Solvabiliteit 90-10
eigen vermogen 64,7% van het balanstotaal
Liquiditeit 56-29
kortlopende schulden 21,8% · geldmiddelen 10,4%
Rentabiliteit 100+85
rendement op activa 26,0%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,6% (40.281 ondernemingen, NACE 47, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 0,1% 01-2025: 0,1%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 0,1%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 0,1%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: 0,1%● gelijk tegenover 03-2025laagste waarde 05-2025: 0,1%● gelijk tegenover 04-2025laagste waarde 06-2025: 0,1%● gelijk tegenover 05-2025laagste waarde 07-2025: 0,1%● gelijk tegenover 06-2025 08-2025: 0,1%● gelijk tegenover 07-2025 09-2025: 0,1%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: 0,1%● gelijk tegenover 09-2025 11-2025: 0,1%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: 0,1%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: 0,1%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: 0,1%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: 0,1%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: 0,1%● gelijk tegenover 03-2026 05-2026: 0,1%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 0,1%● gelijk tegenover 05-2026 07-2026: 0,1%● gelijk tegenover 06-2026 08-2026: 0,1%● gelijk tegenover 07-2026hoogste waarde 09-2026: 0,1%● gelijk tegenover 08-2026hoogste waarde 10-2026: 0,1%● gelijk tegenover 09-2026hoogste waarde 11-2026: 0,1%● gelijk tegenover 10-2026hoogste waarde
Krediet tot € 25.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 4,56 (11,08 in 2025), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 21,8% en de geldmiddelen 10,4% van het balanstotaal. Van het actief is 35,3% met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 47, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 77% van hen, de liquiditeit beter dan bij 61%, de rentabiliteit beter dan bij 96% en de groei beter dan bij 86%.

De faillissementskans is berekend op 03-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · Sector Detailhandel (NACE 47)
KBO
verlaagt risico · Opgericht in 1986
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verlaagt risico · Cijfers over boekjaar 2026 (neergelegd op 15-07-2026)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Eigen vermogen € 297.808 (64,7% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Groeiend eigen vermogen
Het gerapporteerde eigen vermogen is hoger dan in 2024 en daalde niet tegenover 2025. Deze bedragen tonen niet waardoor de verandering ontstond.
NBB · jaarrekening 2026
Eigen vermogen per boekjaar
1920212223242526
2019 tot 2026 · laatste jaar € 297.808
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-03-2026 moest uiterlijk op 31-10-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 15-07-2026, 108 dagen voor het einde van de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2026
108 dagen voor het einde van de termijn
2025
119 dagen voor het einde van de termijn
2024
66 dagen voor het einde van de termijn
2023
82 dagen voor het einde van de termijn
2022
80 dagen voor het einde van de termijn
2021
61 dagen voor het einde van de termijn
2020
108 dagen voor het einde van de termijn
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 89 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 47) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op op de laatste dag van de termijn, en 47% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-03-2027. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-10-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 10 augustus neer (4 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
04-11-2026 vandaag31-03-2027 einde boekjaar31-10-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Opvallend

  • Positief: Opnieuw winst in 2026na een verlies van € 6.013 in 2025 € 119.755 Bekijk
  • Positief: Hogere solvabiliteit dan 81% van de sector detailhandelsectormediaan 32,6% · 634 ondernemingen 64,7% Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2019jaarrekening telkens binnen de termijn 8 jaar Bekijk

Recente wijzigingen

  1. · Staatsblad-akte 2 bestuurders benoemd, 1 ontslagnemende bestuurderOntslag: Marie-Louise Van Gysel (niet-statutair bestuurder) · Benoemingen: Thirion Dries (niet-statutair bestuurder) en Steven Lettani (niet-statutair bestuurder)
  2. · Staatsblad-akte Oprichting
Alle 16 gebeurtenissen

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als HUIS JOOSTENS: detailhandel in kranten en andere tijdschriften (NACE 47621). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 364.000 en € 595.000, opgericht tussen 1981 en 1992.

OndernemingBalanstotaalBrutomarge
HUIS JOOSTENS Sint-Katelijne-Waver€ 460.637€ 308.226
DRUKKERIJ EN KANTOORBENODIGDHEDEN JACOBS Antwerpen€ 578.590€ 235.951
TANO'S VIDEOCENTER Blankenberge€ 561.991€ 358.600
PHIMACO Eeklo€ 540.257€ 256.072
SARACO Charleroi€ 440.220€ 228.356
CHARME Dinant€ 595.104€ 334.253
LITTERA Knokke-Heist€ 363.998€ 321.733
Volledige vergelijking

Kerngegevens van HUIS JOOSTENS

Wat is het ondernemingsnummer van HUIS JOOSTENS?
Het ondernemingsnummer van HUIS JOOSTENS is 0429.554.008. Het btw-nummer is hetzelfde nummer met BE ervoor: BE 0429.554.008.
Waar is HUIS JOOSTENS gevestigd?
De zetel is gevestigd op Stationsstraat 10, 2860 Sint-Katelijne-Waver.Ondernemingsgegevens
Wat doet HUIS JOOSTENS?
De hoofdactiviteit volgens de KBO is detailhandel in kranten en andere tijdschriften (NACE 47621).
Wat is de rechtsvorm van HUIS JOOSTENS?
De rechtsvorm van HUIS JOOSTENS is Besloten Vennootschap (BV).
Wanneer werd HUIS JOOSTENS opgericht?
HUIS JOOSTENS werd opgericht op 01-10-1986.
Is HUIS JOOSTENS nog actief?
Ja, HUIS JOOSTENS staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Hoeveel werknemers heeft HUIS JOOSTENS?
HUIS JOOSTENS had in boekjaar 2026 gemiddeld 1,7 voltijdse equivalenten, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Wat is de omzet van HUIS JOOSTENS?
De omzet in boekjaar 2026 is ≈ € 2,1 mln. Dit cijfer is geschat op basis van de brutomarge van € 308.226 en van 218 vergelijkbare ondernemingen (NACE 47). Het ligt waarschijnlijk tussen € 1,2 mln en € 3,3 mln.
Maakt HUIS JOOSTENS winst?
In boekjaar 2026 boekte HUIS JOOSTENS een winst van € 119.755.
Waar vind ik de jaarrekening van HUIS JOOSTENS?
HUIS JOOSTENS legde 39 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2026.
Wanneer moet HUIS JOOSTENS de volgende jaarrekening neerleggen?
HUIS JOOSTENS moet de jaarrekening over boekjaar 2027 uiterlijk op 31-10-2027 neerleggen.Tijdlijn

Volgende stappen

Bekijk hoe klanten, leveranciers en banken uw eigen onderneming zien en wat u eerst verbetert.

Bewaar deze onderneming met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.