Ga naar inhoud

HEFCO

Actief BVopgericht 199630 jaar actiefIndustrielaan 86, 3630 MaasmechelenKBO/BCE: BE 0458.915.710

Levenslijn

20 jaarrekeningen met cijfers op één tijdas, 29 neerleggingen sinds 1997
record € 84.633 (2023)
€ 53.214▼ 23,3%
laagste -€ 18.643 (2021)
€ 17.837▲ 14×
record € 65.670 (2018)
€ 28.092▲ 174%
€ 319.880▼ 2,4%
record 1 VTE (2020)
0 VTE▼ 100%
Bestuur2 namen sinds 1996
2 bestuurdersVAN WEERSCH Guillaume Marie en 1 andere
Documentenneerleggingen en akten
24-08-202624 dagen te laat
2025verkort schema
Brutomarge € 69.378 naar € 53.214Resultaat € 1.304 naar € 17.837Personeel 1 VTE naar 0 VTEEigen vermogen € 10.255 naar € 28.092Liquide middelen € 104.817 naar € 138.152

Opvallend

uit de jaarrekening 2025

Eigen vermogen

€ 28.092 van € 65.670 in 2018

Het eigen vermogen daalde met 57% in 7 jaar.

Schulden

€ 319.880 92% van de balans
Financiële schulden 1%Leveranciers 22%Belastingen en lonen 3%Andere 74%

Daarvan is € 315.633 binnen het jaar opeisbaar.

Neerleggingen

29 jaarrekeningen sinds 1997
apriljuni31 julioktober200020102020

Vijf van de laatste tien kwamen te laat. De jaarrekening 2025 kwam het laatst: 24 dagen na het einde van de termijn.

Checked score

93
Uitstekend
Financieel sterker dan 45% van de microbedrijven in de sector onderwijs (NACE 85)
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

De streepjeslijn is de sectormediaan: 0,1% bij 3.826 ondernemingen (NACE 85, micro).

Minder dan 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Verloop over 24 maanden 12-2024: 0,2% 01-2025: 0,2%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 0,2%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 0,1%▼ -0,1 procentpunt tegenover 02-2025 04-2025: 0,2%▲ +0,1 procentpunt tegenover 03-2025 05-2025: 0,1%▼ -0,1 procentpunt tegenover 04-2025 06-2025: 0,1%● gelijk tegenover 05-2025 07-2025: 0,2%▲ +0,1 procentpunt tegenover 06-2025 08-2025: 0,1%▼ -0,1 procentpunt tegenover 07-2025 09-2025: 0,1%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: 0,1%● gelijk tegenover 09-2025 11-2025: 0,1%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: 0,1%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: 0,1%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: 0,1%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: 0,1%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: 0,1%● gelijk tegenover 03-2026 05-2026: 0,1%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 0,1%● gelijk tegenover 05-2026 07-2026: 0,1%● gelijk tegenover 06-2026 08-2026: 0,3%▲ +0,2 procentpunt tegenover 07-2026hoogste waarde 09-2026: 0,1%▼ -0,2 procentpunt tegenover 08-2026laagste waarde 10-2026: 0,1%● gelijk tegenover 09-2026 11-2026: 0,1%● gelijk tegenover 10-2026

Financiële sterkte
Gemiddeld

33+5eigen vermogen 8,1% van het balanstotaal
50+11kortlopende schulden 90,7% · geldmiddelen 39,7%
63+20rendement op activa 5,1%

Opbouw van de score

verhoogt risico
Eigen vermogen € 28.092 (8,1% van het balanstotaal)
verlaagt risico
Omvang: balanstotaal € 347.972
Sector NACE 85
Liquiditeit 0,59, liquide middelen € 138.152
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 85, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 21% van hen, de liquiditeit beter dan bij 30%, de rentabiliteit beter dan bij 35% en de groei beter dan bij 95%.

De faillissementskans is berekend op 06-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

De kans steunt op de jaarrekening met balansdatum 31-12-2025.

Van de ondernemingen met een faillissementskans in de klasse zeer laag op 30-06-2025 ging 0,1% binnen twaalf maanden failliet.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Vergelijkbare ondernemingen, twee jaar later

In juli 2024 hadden 931 ondernemingen hetzelfde profiel als HEFCO nu. Elke stip staat voor 3 ondernemingen, twee jaar later.

93,2%
bestond nog
4,5%
stopte op een andere manier
1,9%
ging failliet
  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit onder 10%
  • winst van 5% van de balans of meer

Nog 0,3% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van HEFCO zelf is lager: 0,1% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over HEFCO dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.447 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 931 ondernemingen, geen voorspelling voor HEFCO. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Kredietoordeel

Krediet tot € 2.500 op 30 dagen is aanvaardbaar

De liquiditeit is ontoereikend, met een liquiditeitsratio van 0,59 (0,5 in 2024), onder 1. De kortlopende schulden zijn 90,7% en de geldmiddelen 39,7% van het balanstotaal. Van het actief is 91,9% met schulden en voorzieningen gefinancierd.

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Zeven signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 347.972
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Sector NACE 85
KBO
verhoogt risico · Eigen vermogen € 28.092 (8,1% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Liquiditeit 0,59, liquide middelen € 138.152
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Zwakke solvabiliteit tegenover de sector
De solvabiliteit (eigen vermogen / balanstotaal) behoort tot het zwakste kwart van de sector: beter dan 13% van 845 sectorgenoten (2025).
NBB · sectorvergelijking
Positie tegenover 845 sectorgenoten
Solvabiliteit
beter dan 13%
← zwakste sterkste →
verlaagt risico · Groeiend eigen vermogen
Het gerapporteerde eigen vermogen is hoger dan in 2023 en daalde niet tegenover 2024. Deze bedragen tonen niet waardoor de verandering ontstond.
NBB · jaarrekening 2025
Eigen vermogen per boekjaar
1819202122232425
2018 tot 2025 · laatste jaar € 28.092
neutraal · Breuk in een stipte historiek
De onderneming legde haar jaarrekening 4 boekjaren op rij op tijd neer. De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 24-08-2026, 24 dagen te laat. Van de ondernemingen die zo voor het eerst 1 tot 90 dagen te laat neerleggen, is vandaag 1,41% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand. Dat is minder dan de 1,66% bij alle neerleggers samen. Het is een verandering in gedrag, geen bewijs van een hoger risico.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
24 dagen te laat
2024
13 dagen voor het einde van de termijn
2023
89 dagen voor het einde van de termijn
2022
28 dagen voor het einde van de termijn
2021
6 dagen voor het einde van de termijn
2020
17 dagen te laat
2019
18 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 11 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 85) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 16 dagen voor het einde van de termijn, en 32% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 18 juli neer (4 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 37 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
07-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Bestuur en eigendom

VW
Bestuurder, sinds 01-04-2019
Bestuur & eigendom

Recente wijzigingen

Ingeschreven in de Peppol Directory Bereikbaar voor e-facturen via 0208:0458915710
Functiewijzigingen: VAN WEERSCH Guillaume Marie (niet-statutair bestuurder) en VAN WEERSCH Karin Marie José (niet-statutair bestuurder) “Het organiseren van cursussen, opleidingen, seminaries, enzovoort; Het organiseren van scholingen in de meest…” · Kapitaalomzetting: statutair onbeschikbare eigen vermogensrekening · Aandelensoort: 750, gelijk recht in de winstverdeling · Algemene vergadering van 18-10-2023 · Staatsblad-akte
Eerste vestiging Industrielaan 86, Maasmechelen
Oprichting bekendgemaakt op 12-10-1996 · Staatsblad-akte
Alle 39 gebeurtenissen

Vergelijkbare ondernemingen

zelfde hoofdactiviteit, vergelijkbaar in omvang en leeftijd
Onderneming
HEFCO Maasmechelen € 347.972 € 53.214 8,1% 0
DYNAMIC DATA ASSISTANCE Herent € 257.032 € 53.959 12,5% 0,6
IN DEN PAARDENHANDEL Sint-Katelijne-Waver € 281.404 € 83.097 -161,0% 1
HOGI Bornem € 347.175 € 74.361 15,8% 1
LE P'TIT BAIGNEUR Estinnes € 421.801 € 96.809 11,7% 1
Franklin Talent Pajottegem € 243.667 € 54.437 49,3% 0,3
KEYCOACHING Mortsel € 106.243 € 43.091 58,0% 0

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als HEFCO: overige vormen van onderwijs (NACE 85599). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 106.000 en € 422.000, opgericht tussen 1996 en 2010.

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 02-10-1996Normale toestand
Activiteit
Overige vormen van onderwijsNACE 85599
Paritair comité
200Aanvullend Paritair Comité voor de bedienden · jaarrekening 2021
Vestigingseenheid
2.078.811.2553630 Maasmechelen, sinds 27-11-2000
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 27-03-2026
Ondernemingsgegevens

Jaarrekening 2025

≈ € 150.000geschat
€ 347.972▲ 2,9%
Neerlegging
Neergelegd op 24-08-2026
Financieel

Inzichten over HEFCO

HEFCO legt een verkort schema neer. Dat schema vermeldt geen omzet. De brutomarge steeg van € 39.418 in 2006 naar € 53.214 in 2025.

Bronnen: Kruispuntbank van Ondernemingen, neerleggingen bij de Nationale Bank, Belgisch Staatsblad. Klik op een cijfer met een stippellijn voor de rubriek en de neerlegging.

Kerngegevens van HEFCO

Wat is het ondernemingsnummer van HEFCO?
Het ondernemingsnummer van HEFCO is 0458.915.710. Het btw-nummer is hetzelfde nummer met BE ervoor: BE 0458.915.710.
Waar is HEFCO gevestigd?
De zetel is gevestigd op Industrielaan 86, 3630 Maasmechelen.Ondernemingsgegevens
Wat doet HEFCO?
De hoofdactiviteit volgens de KBO is overige vormen van onderwijs (NACE 85599).
Wat is de rechtsvorm van HEFCO?
De rechtsvorm van HEFCO is Besloten Vennootschap (BV).
Wanneer werd HEFCO opgericht?
HEFCO werd opgericht op 02-10-1996.
Is HEFCO nog actief?
Ja, HEFCO staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Hoeveel werknemers heeft HEFCO?
HEFCO had in boekjaar 2024 gemiddeld 1 voltijdse equivalenten, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Onder welk paritair comité valt HEFCO?
HEFCO vermeldt in haar jaarrekening 2021 paritair comité 200 (Aanvullend Paritair Comité voor de bedienden).
Wat is de omzet van HEFCO?
De omzet in boekjaar 2025 is ≈ € 150.000. Dit cijfer is geschat op basis van de brutomarge van € 53.214 en van 1.301 vergelijkbare ondernemingen van dezelfde grootte. Het ligt waarschijnlijk tussen € 91.000 en € 280.000. Het is een ruwe schatting.
Maakt HEFCO winst?
In boekjaar 2025 boekte HEFCO een winst van € 17.837.
Waar vind ik de jaarrekening van HEFCO?
HEFCO legde 29 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2025.
Wanneer moet HEFCO de volgende jaarrekening neerleggen?
HEFCO moet de jaarrekening over boekjaar 2026 uiterlijk op 31-07-2027 neerleggen.Tijdlijn

Volgende stappen

Bekijk hoe klanten, leveranciers en banken uw eigen onderneming zien en wat u eerst verbetert.

Bewaar deze onderneming met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.