Ga naar inhoud

GRC Solutions

Actief
BVopgericht 20233 jaar actiefVleugtweg 17, 3111 Rotselaar, BelgiëKBO/BCE: BE 0797.685.339

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 29-01-2026 PDF alle 3 neerleggingen

Omzet
≈ € 160.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 150.000 en € 200.000
Totaal activa
€ 301.982▲ 38,7%
2024 · € 217.707
Nettoresultaat
€ 81.582▼ 7,2%
2024 · € 87.930
Werkkapitaal
€ 243.128▲ 52,3%
2024 · € 159.597
Verloop door de jaren

2023 tot 2025, 3 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 8% lager dan in 2024.

Bedrijfsresultaat€ 102.725 2025 Nettoresultaat€ 81.582 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Computerprogrammering en consultancy (NACE 62). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post202320242025
Bedrijfsresultaat€ 93.877-€ 111.184▲ 18,4%€ 102.725▼ 7,6%
Nettoresultaat€ 74.888boven de middelste helft van de sector-€ 87.930boven de middelste helft van de sector▲ 17,4%€ 81.582boven de middelste helft van de sector▼ 7,2%
Eigen vermogen€ 76.558binnen de middelste helft van de sector-€ 164.488boven de middelste helft van de sector▲ 115%€ 246.070boven de middelste helft van de sector▲ 49,6%
Totaal activa€ 107.265binnen de middelste helft van de sector-€ 217.707binnen de middelste helft van de sector▲ 103%€ 301.982boven de middelste helft van de sector▲ 38,7%
Schulden€ 30.707-€ 53.220▲ 73,3%€ 55.913▲ 5,1%
Werkkapitaal€ 70.997binnen de middelste helft van de sector-€ 159.597boven de middelste helft van de sector▲ 125%€ 243.128boven de middelste helft van de sector▲ 52,3%
Solvabiliteit71,4%binnen de middelste helft van de sector-75,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,2pp81,5%boven de middelste helft van de sector▲ 5,9pp
Liquiditeit3,31binnen de middelste helft van de sector-4,00binnen de middelste helft van de sector▲ 0,695,35boven de middelste helft van de sector▲ 1,35
Rendabiliteit (ROA)69,8%boven de middelste helft van de sector-40,4%boven de middelste helft van de sector▼ 29,4pp27,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 13,4pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Computerprogrammering en consultancy (NACE 62). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 301.982
Vaste activa € 2.942 ▼ 39,8%
Vlottende activa € 299.041 ▲ 40,5%
Passiva € 301.982
Eigen vermogen € 246.070 ▲ 49,6%
Schulden € 55.913 ▲ 5,1%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 24,4% naar 18,5%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 104.674▼
2024 · € 113.113
Cashflow
€ 83.531▼
2024 · € 89.859
Schuldgraad
0,23▼
2024 · 0,32
ROE
33,2%▼
2024 · 53,5%
Rentedekking
meer dan 100
2024 · meer dan 100
Schulden ≤ 1 jaar
€ 55.913▲
2024 · € 53.220
Belastingen
€ 21.082▼
2024 · € 23.174
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post202320242025
Materiële vaste activa€ 6.419€ 1.259-
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 859€ 1.929€ 1.949

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2023 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als GRC Solutions: activiteiten op het gebied van computerconsultancy en beheer van computerfaciliteiten (NACE 62200). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 292.000 en € 330.000, opgericht tussen 2022 en 2023.

OndernemingOpgerichtBalanstotaalEigen vermogenBrutomargeNettoresultaatBoekjaar
GRC Solutions Rotselaar2023€ 301.982€ 246.070€ 104.674€ 81.5822025
HIBCO Merchtem2022€ 295.450€ 261.068€ 112.535€ 86.8892025
Wim Van Damme IT Consultancy Leuven2022€ 317.840€ 256.720€ 112.651€ 85.4802025
BPO CONSULT Rotselaar2022€ 321.265€ 263.411€ 107.441€ 81.7202025
SCALE X Leuven2023€ 291.679€ 206.378€ 112.930€ 87.1392025
MeepleSoft Sint-Pieters-Leeuw2022€ 330.227€ 281.489€ 111.636€ 89.8222025
LISSUS Halle2022€ 306.599€ 253.865€ 113.768€ 81.0802025

Deze ondernemingen zijn gekozen uit de 18.968 andere actieve ondernemingen met die hoofdactiviteit en een jaarrekening van de voorbije twee jaar. Alle ondernemingen met deze hoofdactiviteit

Ondernemingen met hetzelfde profiel, twee jaar later

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 39.278 ondernemingen hetzelfde profiel als GRC Solutions nu. Twee jaar later was 1,8% failliet en bestond 95,9% nog.

  • Micro
  • 2 tot 5 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
1,8% ging failliet
2,3% stopte op een andere manier
95,9% bestond nog

De faillissementskans van GRC Solutions zelf is lager: < 0,1% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over GRC Solutions dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 39.278 ondernemingen, geen voorspelling voor GRC Solutions. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 36 posten

Bron: Jaarrekening 2025 (PDF), neergelegd op 29-01-2026.

Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 217.707€ 301.982▲
Vaste activa21/28€ 4.890€ 2.942▼
Materiële vaste activa22/27€ 4.890€ 2.942▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 3.499€ 2.188▼
Meubilair en rollend materieel24€ 1.392€ 754▼
Vlottende activa29/58€ 212.817€ 299.041▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 30.290€ 21.781▼
Handelsvorderingen40€ 19.426€ 21.780▲
Overige vorderingen41€ 10.864€ 1▼
Liquide middelen54/58€ 182.527€ 277.260▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 217.707€ 301.982▲
Eigen vermogen10/15€ 164.488€ 246.070▲
Inbreng10/11€ 2.500€ 2.500=
Buiten kapitaal11€ 2.500€ 2.500=
Andere1109/19€ 2.500€ 2.500=
Reserves13€ 161.988€ 243.570▲
Beschikbare reserves133€ 161.988€ 243.570▲
Schulden17/49€ 53.220€ 55.913▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 53.220€ 55.913▲
Handelsschulden44€ 1.027€ 370▼
Leveranciers440/4€ 1.027€ 370▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 52.193€ 55.123▲
Belastingen450/3€ 52.193€ 55.123▲
Overige schulden47/48-€ 420
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 1.929€ 1.949▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 113.113€ 104.674▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 111.184€ 102.725▼
Financiële kosten65/66B€ 80€ 61▼
Recurrente financiële kosten65€ 80€ 61▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 111.104€ 102.664▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 23.174€ 21.082▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 87.930€ 81.582▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 87.930€ 81.582▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 87.930€ 81.582▼
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 87.930€ 81.582▼
Aan de overige reserves6921€ 87.930€ 81.582▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 3 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Post202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A€ 15---
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 859€ 1.929€ 1.949▲ 1,0%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 94.735€ 113.113€ 104.674▼ 7,5%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 93.877€ 111.184€ 102.725▼ 7,6%
Financiële opbrengsten75/76B€ 12---
Recurrente financiële opbrengsten75€ 12---
Financiële kosten65/66B€ 42€ 80€ 61▼ 24,0%
Recurrente financiële kosten65€ 42€ 80€ 61▼ 24,0%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 93.847€ 111.104€ 102.664▼ 7,6%
Belastingen op het resultaat67/77€ 18.959€ 23.174€ 21.082▼ 9,0%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 74.888€ 87.930€ 81.582▼ 7,2%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 74.888€ 87.930€ 81.582▼ 7,2%
Post202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 107.265€ 217.707€ 301.982▲ 38,7%
Vaste activa21/28€ 5.561€ 4.890€ 2.942▼ 39,8%
Materiële vaste activa22/27€ 5.561€ 4.890€ 2.942▼ 39,8%
Installaties, machines en uitrusting23€ 3.531€ 3.499€ 2.188▼ 37,5%
Meubilair en rollend materieel24€ 2.029€ 1.392€ 754▼ 45,8%
Vlottende activa29/58€ 101.704€ 212.817€ 299.041▲ 40,5%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 17.040€ 30.290€ 21.781▼ 28,1%
Handelsvorderingen40€ 17.037€ 19.426€ 21.780▲ 12,1%
Overige vorderingen41€ 3€ 10.864€ 1▼ 100,0%
Liquide middelen54/58€ 84.664€ 182.527€ 277.260▲ 51,9%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 107.265€ 217.707€ 301.982▲ 38,7%
Eigen vermogen10/15€ 76.558€ 164.488€ 246.070▲ 49,6%
Inbreng10/11€ 2.500€ 2.500€ 2.500=
Buiten kapitaal11€ 2.500€ 2.500€ 2.500=
Andere1109/19€ 2.500€ 2.500€ 2.500=
Reserves13€ 74.058€ 161.988€ 243.570▲ 50,4%
Beschikbare reserves133€ 74.058€ 161.988€ 243.570▲ 50,4%
Schulden17/49€ 30.707€ 53.220€ 55.913▲ 5,1%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 30.707€ 53.220€ 55.913▲ 5,1%
Handelsschulden44€ 269€ 1.027€ 370▼ 64,0%
Leveranciers440/4€ 269€ 1.027€ 370▼ 64,0%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 29.070€ 52.193€ 55.123▲ 5,6%
Belastingen450/3€ 29.070€ 52.193€ 55.123▲ 5,6%
Overige schulden47/48€ 1.368-€ 420-
Post202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 74.888€ 87.930€ 81.582▼ 7,2%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 859€ 1.929€ 1.949▲ 1,0%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 75.747€ 89.859€ 83.531▼ 7,0%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 1.259€ 0-
Verandering liquide middelen-€ 97.863€ 94.733▼ 3,2%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Neerleggingen bij de Nationale Bank (3)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 29-01-2026 2026-00017331 PDF
31-12-2024 microschema 31-03-2025 2025-00057918 PDF
31-12-2023 microschema 25-06-2024 2024-00180342 PDF

Volgende stappen