Ga naar inhoud

GRAPHIL

Actief
BVopgericht 199926 jaar actiefRue Entre-Deux-Ris 18, 4684 Oupeye, BelgiëKBO/BCE: BE 0467.964.622
Samenvatting

GRAPHIL is actief sinds 1999 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 2.952 en een nettoresultaat van € 5.223. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 8,4% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 10% van 11.605 sectorgenoten (NACE 71, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,2% (zeer laag).

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 te laat neergelegd (28 dagen) Neergelegd op 28 augustus 2026, termijn 31 juli 2026 (7 maanden na afsluiting op 31 december 2025, WVV art. 3:10). Bron: NBB, 2026-00444610.

Eigen vermogen
€ 2.952
2024 · -€ 2.271
Totaal activa
€ 110.307▼ 0,8%
2024 · € 111.193
Nettoresultaat
€ 5.223▲ 296%
2024 · € 1.319
Werkkapitaal
-€ 82.004▲ 6,0%
2024 · -€ 87.227
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2018 tot 2025, 8 boekjaren

Na de dip in 2023 klimt het bedrijfsresultaat twee jaar op rij; 2025 ligt 280% boven 2024 en is het hoogste resultaat in de beschikbare reeks.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Bedrijfsresultaat€ 5.378 2025 Nettoresultaat€ 5.223 2025

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 71, Architectenbureaus: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 7.248-€ 546▼ 92,5%€ 928▲ 69,9%€ 21▼ 97,8%€ 369▲ 1.689%-€ 2.187€ 1.414€ 5.378▲ 280%
Nettoresultaat€ 6.152-€ 212▼ 96,6%€ 409onder de middelste helft van de sector▲ 93,5%-€ 165onder de middelste helft van de sector€ 236onder de middelste helft van de sector-€ 2.329onder de middelste helft van de sector€ 1.319binnen de middelste helft van de sector€ 5.223binnen de middelste helft van de sector▲ 296%
Eigen vermogen-€ 1.952--€ 1.741▲ 10,8%-€ 1.332onder de middelste helft van de sector▲ 23,5%-€ 1.497onder de middelste helft van de sector▼ 12,4%-€ 1.261onder de middelste helft van de sector▲ 15,8%-€ 3.590onder de middelste helft van de sector▼ 185%-€ 2.271onder de middelste helft van de sector▲ 36,7%€ 2.952onder de middelste helft van de sector
Totaal activa€ 113.899-€ 113.655▼ 0,2%€ 110.118binnen de middelste helft van de sector▼ 3,1%€ 107.116binnen de middelste helft van de sector▼ 2,7%€ 108.740binnen de middelste helft van de sector▲ 1,5%€ 108.846binnen de middelste helft van de sector▲ 0,1%€ 111.193binnen de middelste helft van de sector▲ 2,2%€ 110.307binnen de middelste helft van de sector▼ 0,8%
Schulden€ 115.852-€ 115.396▼ 0,4%€ 111.449▼ 3,4%€ 108.613▼ 2,5%€ 110.001▲ 1,3%€ 112.436▲ 2,2%€ 113.464▲ 0,9%€ 107.354▼ 5,4%
Werkkapitaal-€ 87.121--€ 86.697▲ 0,5%-€ 86.287onder de middelste helft van de sector▲ 0,5%-€ 86.453onder de middelste helft van de sector▼ 0,2%-€ 86.217onder de middelste helft van de sector▲ 0,3%-€ 88.546onder de middelste helft van de sector▼ 2,7%-€ 87.227onder de middelste helft van de sector▲ 1,5%-€ 82.004onder de middelste helft van de sector▲ 6,0%
Solvabiliteit-1,7%--1,5%▲ 0,2pp-1,2%onder de middelste helft van de sector▲ 0,3pp-1,4%onder de middelste helft van de sector▼ 0,2pp-1,2%onder de middelste helft van de sector▲ 0,2pp-3,3%onder de middelste helft van de sector▼ 2,1pp-2,0%onder de middelste helft van de sector▲ 1,3pp2,7%onder de middelste helft van de sector▲ 4,7pp
Liquiditeit0,25-0,25=0,23onder de middelste helft van de sector▼ 0,020,20onder de middelste helft van de sector▼ 0,020,22onder de middelste helft van de sector▲ 0,010,21onder de middelste helft van de sector=0,23onder de middelste helft van de sector▲ 0,020,24onder de middelste helft van de sector=
Rendabiliteit (ROA)5,4%-0,2%▼ 5,2pp0,4%onder de middelste helft van de sector▲ 0,2pp-0,2%onder de middelste helft van de sector▼ 0,5pp0,2%onder de middelste helft van de sector▲ 0,4pp-2,1%onder de middelste helft van de sector▼ 2,4pp1,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,3pp4,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,5pp
boven binnen onder de middelste helft van NACE 71, Architectenbureaus: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge niet gepubliceerd: het microschema vereist die niet.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 110.307
Vaste activa € 84.956 =
Vlottende activa € 25.351 ▼ 3,4%
Passiva € 110.307
Eigen vermogen € 2.952
Schulden € 107.354
Schulden financieren 97,3% van het balanstotaal.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
Snelle liquiditeit
0,05▼
2024 · 0,05
Schuldgraad
36,36
ROE
176,9%
Schulden ≤ 1 jaar
€ 107.354▼
2024 · € 113.464
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 1.083 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 0,8% binnen 24 maanden failliet en bestaat 96,8% nog.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit onder 10%
  • winst onder 5% van de balans
0,8% ging failliet
2,3% stopte op een andere manier
96,8% bestaat nog

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een faillissementskans van 0,2% op twaalf maanden; de groep spreekt dat niet tegen.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.474 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74,5% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 1.083 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 34 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 111.193€ 110.307▼
Vaste activa21/28€ 84.956€ 84.956=
Materiële vaste activa22/27€ 84.956€ 84.956=
Installaties, machines en uitrusting23€ 84.956€ 84.956=
Vlottende activa29/58€ 26.237€ 25.351▼
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 20.387€ 20.387=
Voorraden30/36€ 20.387€ 20.387=
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 2.685€ 2.416▼
Handelsvorderingen40€ 2.685€ 2.416▼
Liquide middelen54/58€ 3.140€ 2.416▼
Overlopende rekeningen490/1€ 25€ 132▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 111.193€ 110.307▼
Eigen vermogen10/15-€ 2.271€ 2.952▲
Inbreng10/11€ 18.592€ 18.592=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 20.863-€ 15.640▲
Schulden17/49€ 113.464€ 107.354▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 113.464€ 107.354▼
Handelsschulden44€ 2.453€ 213▼
Leveranciers440/4€ 2.453€ 213▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 665€ 906▲
Belastingen450/3€ 665€ 906▲
Overige schulden47/48€ 110.346€ 106.235▼
Resultaat Code20242025
Andere bedrijfskosten640/8€ 38-
Bruto bedrijfsmarge9900€ 1.452€ 5.378▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 1.414€ 5.378▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 9€ 3▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 9€ 3▼
Financiële kosten65/66B€ 105€ 157▲
Recurrente financiële kosten65€ 105€ 157▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 1.319€ 5.223▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 1.319€ 5.223▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 1.319€ 5.223▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906-€ 20.863-€ 15.640▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 22.182-€ 20.863▲

De toelichting bij deze jaarrekening (5 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 213€ 213-------
Andere bedrijfskosten640/8---€ 144--€ 38--
Bruto bedrijfsmarge9900€ 7.461€ 758€ 998€ 165€ 369-€ 2.187€ 1.452€ 5.378▲ 270%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 7.248€ 546€ 928€ 21€ 369-€ 2.187€ 1.414€ 5.378▲ 280%
Financiële opbrengsten75/76B------€ 9€ 3▼ 67,6%
Recurrente financiële opbrengsten75-€ 77€ 0---€ 9€ 3▼ 67,6%
Financiële kosten65/66B---€ 175€ 133€ 120€ 105€ 157▲ 49,8%
Recurrente financiële kosten65€ 87€ 175€ 266€ 175€ 133€ 120€ 105€ 157▲ 49,8%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 7.161€ 448€ 661-€ 154€ 236-€ 2.307€ 1.319€ 5.223▲ 296%
Belastingen op het resultaat67/77€ 1.009€ 236€ 252€ 11-€ 22---
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 6.152€ 212€ 409-€ 165€ 236-€ 2.329€ 1.319€ 5.223▲ 296%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 6.152€ 212€ 409-€ 165€ 236-€ 2.329€ 1.319€ 5.223▲ 296%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 113.899€ 113.655€ 110.118€ 107.116€ 108.740€ 108.846€ 111.193€ 110.307▼ 0,8%
Vaste activa21/28€ 85.169€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956=
Materiële vaste activa22/27€ 85.169€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956=
Installaties, machines en uitrusting23---€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956€ 84.956=
Vlottende activa29/58€ 28.731€ 28.699€ 25.162€ 22.161€ 23.784€ 23.890€ 26.237€ 25.351▼ 3,4%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 23.324€ 23.825€ 21.132€ 19.855€ 20.387€ 20.387€ 20.387€ 20.387=
Voorraden30/36---€ 19.855€ 20.387€ 20.387€ 20.387€ 20.387=
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 1.910€ 3.021€ 1.151€ 819€ 2.656€ 1.380€ 2.685€ 2.416▼ 10,0%
Handelsvorderingen40---€ 819€ 2.656€ 809€ 2.685€ 2.416▼ 10,0%
Overige vorderingen41-----€ 571---
Liquide middelen54/58€ 3.496€ 1.853€ 2.879€ 1.487€ 740€ 2.075€ 3.140€ 2.416▼ 23,1%
Overlopende rekeningen490/1-----€ 49€ 25€ 132▲ 428%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 113.899€ 113.655€ 110.118€ 107.116€ 108.740€ 108.846€ 111.193€ 110.307▼ 0,8%
Eigen vermogen10/15-€ 1.952-€ 1.741-€ 1.332-€ 1.497-€ 1.261-€ 3.590-€ 2.271€ 2.952-
Inbreng10/11€ 18.592€ 18.592-€ 18.592€ 18.592€ 18.592€ 18.592€ 18.592=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 20.544-€ 20.333-€ 19.924-€ 20.089-€ 19.853-€ 22.182-€ 20.863-€ 15.640▲ 25,0%
Schulden17/49€ 115.852€ 115.396€ 111.449€ 108.613€ 110.001€ 112.436€ 113.464€ 107.354▼ 5,4%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 115.852€ 115.396€ 111.449€ 108.613€ 110.001€ 112.436€ 113.464€ 107.354▼ 5,4%
Handelsschulden44€ 1.161€ 2.042€ 1.921€ 268€ 1.559€ 2.801€ 2.453€ 213▼ 91,3%
Leveranciers440/4---€ 268€ 1.559€ 2.801€ 2.453€ 213▼ 91,3%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 120€ 219-€ 665€ 906▲ 36,3%
Belastingen450/3---€ 120€ 219-€ 665€ 906▲ 36,3%
Overige schulden47/48---€ 108.225€ 108.223€ 109.635€ 110.346€ 106.235▼ 3,7%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 6.152€ 212€ 409-€ 165€ 236-€ 2.329€ 1.319€ 5.223▲ 296%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 213€ 213-------
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 6.365€ 424€ 409-€ 165€ 236-€ 2.329€ 1.319€ 5.223▲ 296%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 0€ 0€ 0€ 0€ 0€ 0€ 0-
Verandering liquide middelen--€ 1.643€ 1.026-€ 1.392-€ 746€ 1.334€ 1.066-€ 725-

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 26 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie
31-12-2025 microschema 28-08-2026 2026-00444610
31-12-2024 microschema 27-08-2025 2025-00412565
31-12-2023 microschema 25-08-2024 2024-00369958
31-12-2022 microschema 21-08-2023 2023-00337876
31-12-2021 microschema 10-08-2022 2022-20282911
31-12-2020 microschema 29-08-2021 2021-59600506
31-12-2019 microschema 09-10-2020 2020-61200480
31-12-2018 microschema 30-08-2019 2019-57500423
31-12-2017 microschema 30-08-2018 2018-54500313
31-12-2016 microschema 30-08-2017 2017-53900275

Toon alle 26 neerleggingen

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 11.509 actieve ondernemingen met hoofdactiviteit activiteiten van ingenieurs en aanverwante technische adviseurs, exclusief landmeters-experts (NACE 71121) zijn de cijfers van 6.710 gekend. 1.350 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.