Ga naar inhoud

GENTUIRIS

Actief
BVBAopgericht 199531 jaar actiefBelhuttebaan 58, 8680 Koekelare, BelgiëKBO/BCE: BE 0456.000.166

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 29-06-2026 bij de NBB alle 30 neerleggingen

Eigen vermogen
€ 108.595▼ 11,1%
2024 · € 122.157
Totaal activa
€ 123.736▼ 17,5%
2024 · € 149.928
Nettoresultaat
-€ 13.562
2024 · € 3.700
Werkkapitaal
€ 108.750▼ 3,0%
2024 · € 112.069
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
-€ 14.970
2025
20182025
Nettoresultaat
-€ 13.562
2025
20182025
Eigen vermogen
€ 108.595
▼ 11,1% 2025
20182025
Totaal activa
€ 123.736
▼ 17,5% 2025
20182025
Schulden
€ 15.141
▼ 45,5% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 108.750
▼ 3,0% 2025
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 23.474-€ 14.727▼ 37,3%€ 4.984▼ 66,2%€ 11.470▲ 130%€ 7.934▼ 30,8%€ 24.994▲ 215%€ 7.139▼ 71,4%-€ 14.970
Nettoresultaat€ 18.233-€ 9.416▼ 48,4%€ 1.277▼ 86,4%€ 2.663▲ 109%€ 2.851▲ 7,1%€ 12.062▲ 323%€ 3.700▼ 69,3%-€ 13.562
Eigen vermogen€ 96.439-€ 99.605▲ 3,3%€ 100.882▲ 1,3%€ 103.545▲ 2,6%€ 106.396▲ 2,8%€ 118.458▲ 11,3%€ 122.157▲ 3,1%€ 108.595▼ 11,1%
Totaal activa€ 175.348-€ 183.506▲ 4,7%€ 181.945▼ 0,9%€ 131.271▼ 27,9%€ 146.817▲ 11,8%€ 156.930▲ 6,9%€ 149.928▼ 4,5%€ 123.736▼ 17,5%
Schulden€ 78.910-€ 83.901▲ 6,3%€ 81.063▼ 3,4%€ 27.726▼ 65,8%€ 40.421▲ 45,8%€ 38.473▼ 4,8%€ 27.771▼ 27,8%€ 15.141▼ 45,5%
Werkkapitaal€ 92.888-€ 147.580▲ 58,9%€ 150.751▲ 2,1%€ 102.673▼ 31,9%€ 93.525▼ 8,9%€ 109.887▲ 17,5%€ 112.069▲ 2,0%€ 108.750▼ 3,0%

Het bedrijfsresultaat van 2025 is een verlies van € 14.970, na een winst van € 7.139 in 2024. Dat is het laagste resultaat sinds 2021.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Passiva € 123.736
Eigen vermogen € 108.595 ▼ 11,1%
Schulden € 15.141 ▼ 45,5%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 18,5% naar 12,2%. Het eigen vermogen en de schuld zijn lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
Liquiditeit
8,26▲
2024 · 5,04
Snelle liquiditeit
8,02▲
2024 · 4,91
Schuldgraad
0,14▼
2024 · 0,23
ROE
-12,5%▼
2024 · 3,0%
ROA
-11,0%▼
2024 · 2,5%
Schulden ≤ 1 jaar
€ 14.986▼
2024 · € 27.771
Belastingen
€ 2.708▲
2024 · € 2.631
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa-€ 13.110-€ 1.542-
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 1.259€ 1.111€ 2.098€ 2.228-

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 54 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 149.928€ 123.736▼
Vaste activa21/28€ 10.088-
Materiële vaste activa22/27€ 10.088-
Installaties, machines en uitrusting23€ 1.690-
Meubilair en rollend materieel24€ 8.198-
Overige materiële vaste activa26€ 200-
Vlottende activa29/58€ 139.840€ 123.736▼
Vorderingen op meer dan één jaar29-€ 120.000
Overige vorderingen291-€ 120.000
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 3.500€ 3.500=
Voorraden30/36€ 3.500€ 3.500=
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 8.191€ 236▼
Handelsvorderingen40€ 8.149-
Overige vorderingen41€ 42€ 236▲
Geldbeleggingen50/53€ 122.000-
Liquide middelen54/58€ 4.929-
Overlopende rekeningen490/1€ 1.220-
Passiva
Totaal passiva10/49€ 149.928€ 123.736▼
Eigen vermogen10/15€ 122.157€ 108.595▼
Inbreng10/11€ 6.200€ 6.200=
Reserves13€ 112.610€ 77.610▼
Onbeschikbare reserves130/1€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 1.860€ 1.860=
Beschikbare reserves133€ 110.750€ 75.750▼
Overgedragen winst (verlies)14€ 3.347€ 24.785▲
Schulden17/49€ 27.771€ 15.141▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 27.771€ 14.986▼
Financiële schulden43€ 6.000€ 3.802▼
Kredietinstellingen430/8€ 6.000€ 3.802▼
Handelsschulden44€ 3.125€ 1.527▼
Leveranciers440/4€ 3.125€ 1.527▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 13.533€ 721▼
Belastingen450/3€ 13.533€ 721▼
Overige schulden47/48€ 5.113€ 8.936▲
Overlopende rekeningen492/3-€ 155
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-€ 913
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 2.228-
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.228€ 836▼
Niet-recurrente bedrijfskosten66A-€ 5.088
Bruto bedrijfsmarge9900€ 10.595-€ 9.046▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 7.139-€ 14.970▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 1.220€ 5.400▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 1.220€ 5.400▲
Financiële kosten65/66B€ 2.029€ 1.284▼
Recurrente financiële kosten65€ 2.029€ 1.284▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 6.331-€ 10.854▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 2.631€ 2.708▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 3.700-€ 13.562▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 3.700-€ 13.562▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 6.847-€ 10.215▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 3.148€ 3.347▲
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2-€ 35.000
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 3.500-
Aan de overige reserves6921€ 3.500-

De toelichting bij deze jaarrekening telt 3 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 29-06-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-------€ 913-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 2.041€ 1.999€ 2.010€ 1.259€ 1.111€ 2.098€ 2.228--
Andere bedrijfskosten640/8---€ 749€ 571€ 1.369€ 1.228€ 836▼ 32,0%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A-------€ 5.088-
Bruto bedrijfsmarge9900€ 27.184€ 18.434€ 8.086€ 13.477€ 9.617€ 28.461€ 10.595-€ 9.046-
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 23.474€ 14.727€ 4.984€ 11.470€ 7.934€ 24.994€ 7.139-€ 14.970-
Financiële opbrengsten75/76B----€ 1-€ 1.220€ 5.400▲ 343%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 2.490€ 2.325€ 1.250-€ 1-€ 1.220€ 5.400▲ 343%
Financiële kosten65/66B---€ 4.491€ 2.980€ 1.753€ 2.029€ 1.284▼ 36,7%
Recurrente financiële kosten65€ 3.240€ 4.846€ 3.379€ 4.491€ 2.980€ 1.753€ 2.029€ 1.284▼ 36,7%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 22.724€ 12.207€ 2.855€ 6.979€ 4.955€ 23.241€ 6.331-€ 10.854-
Belastingen op het resultaat67/77€ 4.491€ 2.790€ 1.578€ 4.316€ 2.103€ 11.179€ 2.631€ 2.708▲ 2,9%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 18.233€ 9.416€ 1.277€ 2.663€ 2.851€ 12.062€ 3.700-€ 13.562-
Onttrekking aan de belastingvrije reserves789---€ 5.500-----
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 18.233€ 9.416€ 1.277€ 8.163€ 2.851€ 12.062€ 3.700-€ 13.562-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 175.348€ 183.506€ 181.945€ 131.271€ 146.817€ 156.930€ 149.928€ 123.736▼ 17,5%
Vaste activa21/28€ 3.551€ 3.025€ 2.131€ 872€ 12.871€ 10.773€ 10.088--
Materiële vaste activa22/27€ 3.551€ 3.025€ 2.131€ 872€ 12.871€ 10.773€ 10.088--
Installaties, machines en uitrusting23----€ 526€ 402€ 1.690--
Meubilair en rollend materieel24---€ 372€ 11.944€ 10.071€ 8.198--
Overige materiële vaste activa26---€ 500€ 400€ 300€ 200--
Vlottende activa29/58€ 171.798€ 180.481€ 179.814€ 130.399€ 133.947€ 146.157€ 139.840€ 123.736▼ 11,5%
Vorderingen op meer dan één jaar29-------€ 120.000-
Overige vorderingen291-------€ 120.000-
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 3.500€ 3.500€ 3.500€ 3.500€ 3.500€ 3.500€ 3.500€ 3.500=
Voorraden30/36---€ 3.500€ 3.500€ 3.500€ 3.500€ 3.500=
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 2.008€ 4.220€ 2.624€ 2.973€ 6.520€ 7.106€ 8.191€ 236▼ 97,1%
Handelsvorderingen40---€ 2.970€ 6.520€ 7.106€ 8.149--
Overige vorderingen41---€ 3--€ 42€ 236▲ 462%
Geldbeleggingen50/53€ 122.000€ 122.000€ 122.000€ 122.000€ 122.000€ 122.000€ 122.000--
Liquide middelen54/58€ 34.778€ 6.542€ 470€ 706€ 706€ 12.331€ 4.929--
Overlopende rekeningen490/1---€ 1.220€ 1.220€ 1.220€ 1.220--
Passiva
Totaal passiva10/49€ 175.348€ 183.506€ 181.945€ 131.271€ 146.817€ 156.930€ 149.928€ 123.736▼ 17,5%
Eigen vermogen10/15€ 96.439€ 99.605€ 100.882€ 103.545€ 106.396€ 118.458€ 122.157€ 108.595▼ 11,1%
Inbreng10/11€ 6.200€ 6.200-€ 6.200€ 6.200€ 6.200€ 6.200€ 6.200=
Reserves13€ 87.860€ 90.860€ 92.110€ 94.610€ 97.110€ 109.110€ 112.610€ 77.610▼ 31,1%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Beschikbare reserves133---€ 92.750€ 95.250€ 107.250€ 110.750€ 75.750▼ 31,6%
Overgedragen winst (verlies)14€ 2.379€ 2.545€ 2.572€ 2.735€ 3.086€ 3.148€ 3.347€ 24.785▲ 640%
Schulden17/49€ 78.910€ 83.901€ 81.063€ 27.726€ 40.421€ 38.473€ 27.771€ 15.141▼ 45,5%
Schulden op meer dan één jaar17-€ 50.000€ 50.000------
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 78.910€ 32.901€ 29.063€ 27.726€ 40.421€ 36.270€ 27.771€ 14.986▼ 46,0%
Financiële schulden43---€ 6.565€ 8.678-€ 6.000€ 3.802▼ 36,6%
Kredietinstellingen430/8---€ 6.565€ 8.678-€ 6.000€ 3.802▼ 36,6%
Handelsschulden44€ 1.310€ 6.493€ 5.299€ 7.087€ 3.155€ 1.064€ 3.125€ 1.527▼ 51,1%
Leveranciers440/4---€ 7.087€ 3.155€ 1.064€ 3.125€ 1.527▼ 51,1%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 11.255€ 9.858€ 16.840€ 13.533€ 721▼ 94,7%
Belastingen450/3---€ 11.255€ 9.858€ 16.840€ 13.533€ 721▼ 94,7%
Overige schulden47/48---€ 2.819€ 18.731€ 18.366€ 5.113€ 8.936▲ 74,8%
Overlopende rekeningen492/3-----€ 2.203-€ 155-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 18.233€ 9.416€ 1.277€ 2.663€ 2.851€ 12.062€ 3.700-€ 13.562-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 2.041€ 1.999€ 2.010€ 1.259€ 1.111€ 2.098€ 2.228--
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 20.274€ 11.415€ 3.287€ 3.922€ 3.962€ 14.159€ 5.927-€ 13.562-
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 1.473-€ 1.117€ 0-€ 13.110€ 0-€ 1.542--
Verandering liquide middelen--€ 28.237-€ 6.072€ 237€ 0€ 11.625-€ 7.402--

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 5.831 ondernemingen hetzelfde profiel als GENTUIRIS nu. Twee jaar later bestond 84,6% nog en was 1,7% failliet.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • verlies van 10% van de balans of meer
84,6% bestond nog
13,4% stopte op een andere manier
1,7% ging failliet

Nog 0,3% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van GENTUIRIS zelf: 0,6% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 5.831 ondernemingen, geen voorspelling voor GENTUIRIS. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 30 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 29-06-2026 2026-00216520 PDF
31-12-2024 microschema 23-06-2025 2025-00166682 PDF
31-12-2023 microschema 26-06-2024 2024-00180911 PDF
31-12-2022 microschema 30-08-2023 2023-00416372 PDF
31-12-2021 microschema 26-06-2022 2022-20101707 PDF
31-12-2020 microschema 20-08-2021 2021-51400063 PDF
31-12-2019 microschema 05-07-2020 2020-26800312 PDF
31-12-2018 microschema 28-08-2019 2019-55800374 PDF
31-12-2017 microschema 30-08-2018 2018-58200409 PDF
31-12-2016 microschema 25-08-2017 2017-49400290 PDF

Toon alle 30 neerleggingen

Volgende stappen