Ga naar inhoud

GARAGE NIJS

Actief
NVopgericht 199135 jaar actiefRing-Oost 12, 9400 Ninove, BelgiëKBO/BCE: BE 0444.754.797
Samenvatting

GARAGE NIJS is actief sinds 1991, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had GARAGE NIJS een negatief eigen vermogen (-€ 56.210) en een nettoresultaat van € 6.797. Het eigen vermogen daalt sinds 2018 met ongeveer 13% per jaar. De solvabiliteit is hoger dan bij 7% van de 482 ondernemingen in de sector reparatie van computers en consumentenartikelen (NACE 95, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is 0,8% (laag).

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 23-08-1991 Normale toestand
Activiteit
Algemeen onderhoud en reparatie van auto's en lichte bestelwagens (<= 3,5 ton) NACE 95311en 1 andere
Vestigingseenheid
2.054.133.762 9400 Ninove, sinds 12-09-1991
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 29-12-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur
  • Nijs KrisBestuurder
  • Nijs PaulBestuurder
  • Van Dijck MariaBestuurder
Aandeelhouders
  • Maria Van Dijckjaarrekening 2025
  • Kris Nijsjaarrekening 2025
  • Luc Nijsjaarrekening 2025
en 2 andere aandeelhouders

Financiële situatie

54 Aanvaardbaar Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,8%
Jaarrekening 2025
Brutomarge
€ 9.199
▼ 41,3%
Omzet
≈ € 95.000
geschat
Winst
€ 6.797
▼ 15,2%
Eigen vermogen
-€ 56.210
▲ 10,8%
Balanstotaal
€ 528.977
▲ 0,9%
  • Negatief eigen vermogen op 31-12-2025
  • Jaarrekening 2025 neergelegd, 47 dagen na de termijn
Opbouw van de scoreverhoogt risicoBegrensd op 59: negatief eigen vermogenSector NACE 95Laatst neergelegde jaarrekening 47 dagen na de termijn; 3 van de laatste 3 jaarrekeningen te laatverlaagt risicoOmvang: balanstotaal € 528.977Opgericht in 1991Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
54 / 100
Aanvaardbaar
Kans in deze klasse: 1,5% tot 4,2%
Financieel sterker dan 29% van de microbedrijven in de sector reparatie van computers en consumentenartikelen (NACE 95)
Negatief eigen vermogen begrenst de score op 59. Elk signaal dat meeweegt staat bij Signalen.
Financiële sterkte · streepje: 2024
Zwak
Solvabiliteit 14+1
eigen vermogen -10,6% van het balanstotaal
Liquiditeit 33=
kortlopende schulden 52,8% · geldmiddelen 7,6%
Rentabiliteit 41=
rendement op activa 1,3%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,8% Laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 8 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,5% (5.128 ondernemingen, NACE 95, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 2,0% 01-2025: 2,0%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 2,0%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 2,0%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: 2,0%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: 2,0%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: 1,9%▼ -0,1 procentpunt tegenover 05-2025 07-2025: 2,1%▲ +0,2 procentpunt tegenover 06-2025 08-2025: 2,3%▲ +0,2 procentpunt tegenover 07-2025 09-2025: 2,5%▲ +0,2 procentpunt tegenover 08-2025hoogste waarde 10-2025: 0,7%▼ -1,8 procentpunten tegenover 09-2025 11-2025: 0,7%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: 0,7%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: 0,7%● gelijk tegenover 12-2025laagste waarde 02-2026: 0,8%▲ +0,1 procentpunt tegenover 01-2026 03-2026: 0,7%▼ -0,1 procentpunt tegenover 02-2026 04-2026: 0,8%▲ +0,1 procentpunt tegenover 03-2026 05-2026: 0,8%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 0,8%● gelijk tegenover 05-2026 07-2026: 0,9%▲ +0,1 procentpunt tegenover 06-2026 08-2026: 1,2%▲ +0,3 procentpunt tegenover 07-2026 09-2026: 1,4%▲ +0,2 procentpunt tegenover 08-2026 10-2026: 0,8%▼ -0,6 procentpunt tegenover 09-2026 11-2026: 0,8%● gelijk tegenover 10-2026
Geen krediet op open rekening
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 1,89 (1,86 in 2024), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 52,8% en de geldmiddelen 7,6% van het balanstotaal. Wel is het eigen vermogen negatief.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 95, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 14% van hen, de liquiditeit beter dan bij 25%, de rentabiliteit beter dan bij 24% en de groei beter dan bij 55%.

De faillissementskans is berekend op 02-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risico
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 528.977
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Opgericht in 1991
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verhoogt risico · Sector NACE 95
KBO
verhoogt risico · Laatst neergelegde jaarrekening 47 dagen na de termijn; 3 van de laatste 3 jaarrekeningen te laat
NBB · neerleggingen
verhoogt risico · Zwakke solvabiliteit tegenover de sector
De solvabiliteit (eigen vermogen / balanstotaal) behoort tot het zwakste kwart van de sector: beter dan 7% van 482 sectorgenoten (2025).
NBB · sectorvergelijking
Positie tegenover 482 sectorgenoten
Solvabiliteit
beter dan 7%
← zwakste sterkste →
verhoogt risico · Jaarrekening 2025 47 dagen te laat neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 16-09-2026, 47 dagen te laat. Bijna de helft (47%) van de Belgische ondernemingen legt te laat neer. Van wie 1 tot 90 dagen te laat was, is vandaag 2,0% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand, tegenover 1,66% van alle neerleggers. Zo'n vertraging telt niet mee in de score.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
47 dagen te laat
2024
55 dagen te laat
2023
85 dagen te laat
2022
67 dagen te laat
2021
78 dagen te laat
2020
108 dagen te laat
2019
61 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 72 dagen na de termijn neer. In de sector (NACE 95) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op op de laatste dag van de termijn, en 47% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 6 oktober neer (5 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
03-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Opvallend

  • Risico: Negatief eigen vermogenschulden groter dan bezittingen in boekjaar 2025 -€ 56.210 Bekijk
  • Let op: Minder eigen vermogen dan 95% van de sector reparatie van computers en consumentenartikelensectormediaan € 585.968 · 483 ondernemingen -€ 56.210 Bekijk

Recente wijzigingen

  1. · Staatsblad-akte Oprichting
Alle 14 gebeurtenissen

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als GARAGE NIJS: algemeen onderhoud en reparatie van auto's en lichte bestelwagens (<= 3,5 ton) (NACE 95311). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 345.000 en € 623.000, opgericht tussen 1990 en 2003.

OndernemingBalanstotaalBrutomarge
GARAGE NIJS Ninove€ 528.977€ 9.199
MOTORHOMES MEEUSEN Beersel€ 558.417€ 10.819
LOAC Aalst€ 389.210€ 12.164
GARAGE - CARROSSERIE PATRICK Pajottegem€ 354.476€ 9.845
GARAGE CHARLES BECHOUX Comblain-au-Pont€ 344.917€ 12.078
JAN TIELEMANS Vilvoorde€ 622.889€ 7.174
INCEPTION REAL ESTATE Oupeye€ 366.929€ 13.874
Volledige vergelijking

Kerngegevens van GARAGE NIJS

Wat is het ondernemingsnummer van GARAGE NIJS?
Het ondernemingsnummer van GARAGE NIJS is 0444.754.797. Het btw-nummer is hetzelfde nummer met BE ervoor: BE 0444.754.797.
Waar is GARAGE NIJS gevestigd?
De zetel is gevestigd op Ring-Oost 12, 9400 Ninove.Ondernemingsgegevens
Wat doet GARAGE NIJS?
De hoofdactiviteit volgens de KBO is algemeen onderhoud en reparatie van auto's en lichte bestelwagens (<= 3,5 ton) (NACE 95311).
Wat is de rechtsvorm van GARAGE NIJS?
De rechtsvorm van GARAGE NIJS is Naamloze vennootschap (NV).
Wanneer werd GARAGE NIJS opgericht?
GARAGE NIJS werd opgericht op 23-08-1991.
Is GARAGE NIJS nog actief?
Ja, GARAGE NIJS staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Hoeveel werknemers heeft GARAGE NIJS?
GARAGE NIJS had in boekjaar 2023 gemiddeld 2 voltijdse equivalenten, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Wat is de omzet van GARAGE NIJS?
De omzet in boekjaar 2025 is ≈ € 95.000. Dit cijfer is geschat op basis van de brutomarge van € 9.199 en van 36 vergelijkbare ondernemingen (NACE 95311). Het ligt waarschijnlijk tussen € 47.000 en € 220.000. Het is een ruwe schatting.
Maakt GARAGE NIJS winst?
In boekjaar 2025 boekte GARAGE NIJS een winst van € 6.797.
Waar vind ik de jaarrekening van GARAGE NIJS?
GARAGE NIJS legde 35 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2025.
Wanneer moet GARAGE NIJS de volgende jaarrekening neerleggen?
GARAGE NIJS moet de jaarrekening over boekjaar 2026 uiterlijk op 31-07-2027 neerleggen.Tijdlijn

Volgende stappen

Bekijk hoe klanten, leveranciers en banken uw eigen onderneming zien en wat u eerst verbetert.

Bewaar deze onderneming met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.