Ga naar inhoud

FERRONNERIE H PONCELET

Actief
BVopgericht 200818 jaar actiefAvenue Vésale 36, 1300 Wavre, BelgiëKBO/BCE: BE 0898.482.393
Samenvatting

FERRONNERIE H PONCELET is actief sinds 2008, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had FERRONNERIE H PONCELET een eigen vermogen van € 259.671 en een nettoresultaat van € 43.140. Het eigen vermogen groeit sinds 2018 met ongeveer 30% per jaar. De solvabiliteit is hoger dan bij 55% van de 2.445 ondernemingen in de sector gespecialiseerde bouw (NACE 43, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is 0,4% (zeer laag).

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 29-05-2008 Normale toestand
Activiteit
Overige gespecialiseerde bouwactiviteiten, n.e.g. NACE 43990en 3 andere
Vestigingseenheid
2.171.408.148 1300 Wavre, sinds 26-06-2008
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 05-12-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur

Financiële situatie

84 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,4%
Jaarrekening 2025
Brutomarge
€ 689.700
▲ 11,4%
Omzet
≈ € 2,1 mln
geschat
Winst
€ 43.140
▲ 23,3%
Eigen vermogen
€ 259.671
▲ 19,9%
Balanstotaal
€ 565.431
▼ 5,4%
Werknemers op 31-12-2025
13
=
Opbouw van de scoreverhoogt risicoOmvang: 12,5 VTE, balanstotaal € 565.431Sector Gespecialiseerde bouw (NACE 43)Liquiditeit 1,54, liquide middelen € 14.084verlaagt risicoOpgericht in 2008Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
84 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 59% van de kleine bedrijven in de sector gespecialiseerde bouw (NACE 43)
Financiële sterkte · streepje: 2024
Sterk
Solvabiliteit 71+10
eigen vermogen 45,9% van het balanstotaal
Liquiditeit 34+1
kortlopende schulden 40,3% · geldmiddelen 2,5%
Rentabiliteit 78+2
rendement op activa 7,6%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,4% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 4 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,3% (2.651 ondernemingen, NACE 43, klein)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 0,5% 01-2025: 0,5%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 0,5%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 0,5%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: 0,5%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: 0,5%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: 0,5%● gelijk tegenover 05-2025 07-2025: 0,5%● gelijk tegenover 06-2025 08-2025: 0,5%● gelijk tegenover 07-2025 09-2025: 0,5%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: 0,5%● gelijk tegenover 09-2025 11-2025: 0,5%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: 0,5%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: 0,5%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: 0,6%▲ +0,1 procentpunt tegenover 01-2026 03-2026: 0,6%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: 0,6%● gelijk tegenover 03-2026 05-2026: 0,6%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 0,6%● gelijk tegenover 05-2026 07-2026: 0,7%▲ +0,1 procentpunt tegenover 06-2026hoogste waarde 08-2026: 0,4%▼ -0,3 procentpunt tegenover 07-2026laagste waarde 09-2026: 0,4%● gelijk tegenover 08-2026laagste waarde 10-2026: 0,4%● gelijk tegenover 09-2026laagste waarde 11-2026: 0,4%● gelijk tegenover 10-2026laagste waarde
Krediet tot € 21.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 1,54 (1,36 in 2024), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 40,3% en de geldmiddelen 2,5% van het balanstotaal. Wel is 54,1% van het actief met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 43, klein). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 62% van hen, de liquiditeit beter dan bij 30%, de rentabiliteit beter dan bij 67% en de groei beter dan bij 76%.

De faillissementskans is berekend op 03-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Opgericht in 2008
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verhoogt risico · Omvang: 12,5 VTE, balanstotaal € 565.431
Ondernemingen van deze omvang gaan vaker failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Sector Gespecialiseerde bouw (NACE 43)
KBO
verhoogt risico · Liquiditeit 1,54, liquide middelen € 14.084
NBB · jaarrekening
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 31-07-2026, 0 dagen voor het einde van de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
op de dag
2024
150 dagen voor het einde van de termijn
2023
71 dagen voor het einde van de termijn
2022
45 dagen voor het einde van de termijn
2021
58 dagen voor het einde van de termijn
2020
94 dagen voor het einde van de termijn
2019
101 dagen voor het einde van de termijn
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 74 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 43) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 1 dag voor het einde van de termijn, en 43% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 3 juni neer (4 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 58 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
04-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Opvallend

  • Positief: 9de grootste werkgever in Waver, sector Bouwin de Checked-ranglijsten nr. 9 Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2018jaarrekening telkens binnen de termijn 8 jaar Bekijk
  • Positief: 6 jaar op rij winstwinst in boekjaar 2025: € 43.140 6 jaar Bekijk

Recente wijzigingen

  1. · Staatsblad-akte Benoeming: MAXAL INVEST (bestuurder)Vaste vertegenwoordiger: Max ALEXIS
  2. · Staatsblad-akte Functiewijziging: Jean-Michel PONCELET, van zaakvoerder naar niet-statutair bestuurder
  3. · Staatsblad-akte Oprichting
Alle 18 gebeurtenissen

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als FERRONNERIE H PONCELET: overige gespecialiseerde bouwactiviteiten, n.e.g. (NACE 43990). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 384.000 en € 824.000, opgericht tussen 2006 en 2010.

OndernemingBalanstotaalBrutomarge
FERRONNERIE H PONCELET Wavre€ 565.431€ 689.700
AB Algemene Bouwwerken Wuustwezel€ 665.421€ 810.657
ARGOS INDUSTRIAL Nivelles€ 447.367€ 962.144
Interbrickx Ingelmunster€ 666.671€ 811.646
DOGAN D&D Herstal€ 544.084€ 548.133
AFWERKINGSBEDRIJF DPP Tongeren-Borgloon€ 384.410€ 725.094
CEMSTEEL Liège€ 823.895€ 744.496
Volledige vergelijking

Kerngegevens van FERRONNERIE H PONCELET

Wat is het ondernemingsnummer van FERRONNERIE H PONCELET?
Het ondernemingsnummer van FERRONNERIE H PONCELET is 0898.482.393. Het btw-nummer is hetzelfde nummer met BE ervoor: BE 0898.482.393.
Waar is FERRONNERIE H PONCELET gevestigd?
De zetel is gevestigd op Avenue Vésale 36, 1300 Wavre.Ondernemingsgegevens
Wat doet FERRONNERIE H PONCELET?
De hoofdactiviteit volgens de KBO is overige gespecialiseerde bouwactiviteiten, n.e.g (NACE 43990).
Wat is de rechtsvorm van FERRONNERIE H PONCELET?
De rechtsvorm van FERRONNERIE H PONCELET is Besloten Vennootschap (BV).
Wanneer werd FERRONNERIE H PONCELET opgericht?
FERRONNERIE H PONCELET werd opgericht op 29-05-2008.
Is FERRONNERIE H PONCELET nog actief?
Ja, FERRONNERIE H PONCELET staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Hoeveel werknemers heeft FERRONNERIE H PONCELET?
FERRONNERIE H PONCELET had in boekjaar 2025 gemiddeld 12,5 voltijdse equivalenten, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Wat is de omzet van FERRONNERIE H PONCELET?
De omzet in boekjaar 2025 is ≈ € 2,1 mln. Dit cijfer is geschat op basis van de brutomarge van € 689.700 en van 34 vergelijkbare ondernemingen (NACE 43990). Het ligt waarschijnlijk tussen € 1,3 mln en € 2,8 mln.
Maakt FERRONNERIE H PONCELET winst?
In boekjaar 2025 boekte FERRONNERIE H PONCELET een winst van € 43.140.
Waar vind ik de jaarrekening van FERRONNERIE H PONCELET?
FERRONNERIE H PONCELET legde 17 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2025.
Wanneer moet FERRONNERIE H PONCELET de volgende jaarrekening neerleggen?
FERRONNERIE H PONCELET moet de jaarrekening over boekjaar 2026 uiterlijk op 31-07-2027 neerleggen.Tijdlijn

Volgende stappen

Bekijk hoe klanten, leveranciers en banken uw eigen onderneming zien en wat u eerst verbetert.

Bewaar deze onderneming met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.