Ga naar inhoud

FB SOLUTIONS

Open faillissement
BVopgericht 2020KBO/BCE: BE 0741.406.533
FB SOLUTIONSOpen faillissement

Financieel · boekjaar 2023, verkort schema

Jaarrekening 2023 neergelegd op 21-02-2024 PDF alle 3 neerleggingen

Omzet
€ 2,1 mln
EBIT-marge
1,4%
Nettoresultaat
€ 26.113▼ 21,8%
2022 · € 33.383
Werkkapitaal
-€ 299.619▼ 141%
2022 · -€ 124.290
Verloop door de jaren

2021 tot 2023, 3 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2023 is 36% lager dan in 2022 en het laagste sinds 2021. Dat is de tweede daling op rij.

Bedrijfsresultaat€ 0,03 mln 2023 Nettoresultaat€ 0,03 mln 2023

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gespecialiseerde bouw (NACE 43). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post202120222023
Omzet€ 2,1 mln
Bedrijfsresultaat€ 0,05 mln-€ 0,05 mln▼ 10,6%€ 0,03 mln▼ 36,5%
Nettoresultaat€ 0,04 mlnboven de middelste helft van de sector-€ 0,03 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 23,4%€ 0,03 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 21,8%
EBIT-marge1,4%
Eigen vermogen€ 0,04 mlnbinnen de middelste helft van de sector-€ 0,08 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 76,6%€ 0,1 mlnonder de middelste helft van de sector▲ 33,9%
Totaal activa€ 0,4 mlnboven de middelste helft van de sector-€ 0,7 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 69,9%€ 1,8 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 166%
Schulden€ 0,3 mln-€ 0,6 mln▲ 69,0%€ 1,7 mln▲ 183%
Werkkapitaal-€ 0,1 mlnonder de middelste helft van de sector--€ 0,1 mlnonder de middelste helft van de sector▼ 20,4%-€ 0,3 mlnonder de middelste helft van de sector▼ 141%
Solvabiliteit11,2%onder de middelste helft van de sector-11,6%onder de middelste helft van de sector▲ 0,4pp5,9%onder de middelste helft van de sector▼ 5,8pp
Liquiditeit0,70onder de middelste helft van de sector-0,79onder de middelste helft van de sector▲ 0,090,81onder de middelste helft van de sector▲ 0,03
Rendabiliteit (ROA)11,2%binnen de middelste helft van de sector-5,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 6,1pp1,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,6pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gespecialiseerde bouw (NACE 43). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Balanssamenstelling
2023 in kleur, 2022 als grijze balk eronder
Activa € 1,8 mln
Vaste activa € 446.490 ▲ 122%
Vlottende activa € 1,3 mln ▲ 185%
Passiva € 1,8 mln
Eigen vermogen € 103.089 ▲ 33,9%
Schulden € 1,7 mln ▲ 183%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 88,4% naar 94,1%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2023 · verandering tegenover 2022
EBITDA
€ 89.398▼
2022 · € 112.861
Cashflow
€ 86.355▼
2022 · € 100.351
Schuldgraad
16,09▲
2022 · 7,61
ROE
25,3%▼
2022 · 43,4%
Rentedekking
30,59▼
2022 · meer dan 100
Schulden ≤ 1 jaar
€ 1,6 mln▲
2022 · € 585.455
Schulden > 1 jaar
€ 38.577
Klantenkrediet
93 dagen
Leverancierskrediet
259 dagen
Personeelskosten
€ 18.048▼
2022 · € 29.549
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post202120222023
Materiële vaste activa€ 176.928€ 121.205€ 267.030
Financiële vaste activa-€ 218-
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 30.116€ 66.968€ 60.243

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2023 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2023 tegenover 2022 · 45 posten
Balans Code20222023
Activa
Totaal activa20/58€ 0,7 mln€ 1,8 mln▲
Vaste activa21/28€ 0,2 mln€ 0,4 mln▲
Materiële vaste activa22/27€ 0,2 mln€ 0,4 mln▲
Installaties, machines en uitrusting23€ 0,02 mln€ 0,02 mln▲
Meubilair en rollend materieel24€ 0,2 mln€ 0,4 mln▲
Financiële vaste activa28€ 218€ 74▼
Vlottende activa29/58€ 0,5 mln€ 1,3 mln▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,4 mln€ 1,1 mln▲
Handelsvorderingen40€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲
Overige vorderingen41-€ 0,5 mln
Liquide middelen54/58€ 0,07 mln€ 0,2 mln▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 0,7 mln€ 1,8 mln▲
Eigen vermogen10/15€ 0,08 mln€ 0,1 mln▲
Reserves13€ 0,08 mln€ 0,08 mln=
Beschikbare reserves133€ 0,08 mln€ 0,08 mln=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 0,03 mln
Schulden17/49€ 0,6 mln€ 1,7 mln▲
Schulden op meer dan één jaar17-€ 0,04 mln
Financiële schulden170/4-€ 0,04 mln
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,6 mln€ 1,6 mln▲
Handelsschulden44€ 0,6 mln€ 1,4 mln▲
Leveranciers440/4€ 0,6 mln€ 1,4 mln▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,03 mln€ 0,2 mln▲
Belastingen450/3€ 0,02 mln€ 0,2 mln▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 0,009 mln€ 0,04 mln▲
Overlopende rekeningen492/3-€ 0,005 mln
Resultaat Code20222023
Omzet70-€ 2,1 mln
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A€ 0,002 mln-
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61-€ 2,0 mln
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 0,03 mln€ 0,02 mln▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,07 mln€ 0,06 mln▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,002 mln-
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,1 mln€ 0,1 mln▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,05 mln€ 0,03 mln▼
Financiële kosten65/66B€ 460€ 0,003 mln▲
Recurrente financiële kosten65€ 460€ 0,003 mln▲
Niet-recurrente financiële kosten66B-€ 121
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,05 mln€ 0,03 mln▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,01 mln-
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,03 mln€ 0,03 mln▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,03 mln€ 0,03 mln▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 0,03 mln€ 0,1 mln▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 0,08 mln
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 0,03 mln€ 0,08 mln▲
Aan de overige reserves6921€ 0,03 mln€ 0,08 mln▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 11 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2023 (PDF), neergelegd op 21-02-2024.

Post202120222023Verschil
Omzet70--€ 2,1 mln-
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-€ 0,002 mln--
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61--€ 2,0 mln-
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 0,03 mln€ 0,03 mln€ 0,02 mln▼ 38,9%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,03 mln€ 0,07 mln€ 0,06 mln▼ 10,0%
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,003 mln€ 0,002 mln--
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln▼ 25,5%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,03 mln▼ 36,5%
Financiële opbrengsten75/76B€ 0---
Recurrente financiële opbrengsten75€ 0---
Financiële kosten65/66B€ 295€ 460€ 0,003 mln▲ 561%
Recurrente financiële kosten65€ 295€ 460€ 0,003 mln▲ 535%
Niet-recurrente financiële kosten66B--€ 121-
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,05 mln€ 0,05 mln€ 0,03 mln▼ 42,5%
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,007 mln€ 0,01 mln--
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,04 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln▼ 21,8%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,04 mln€ 0,03 mln€ 0,03 mln▼ 21,8%
Post202120222023Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 0,4 mln€ 0,7 mln€ 1,8 mln▲ 166%
Vaste activa21/28€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,4 mln▲ 122%
Materiële vaste activa22/27€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,4 mln▲ 122%
Installaties, machines en uitrusting23€ 0,04 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln▲ 18,7%
Meubilair en rollend materieel24€ 0,1 mln€ 0,2 mln€ 0,4 mln▲ 133%
Financiële vaste activa28-€ 218€ 74▼ 66,2%
Vlottende activa29/58€ 0,2 mln€ 0,5 mln€ 1,3 mln▲ 185%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,2 mln€ 0,4 mln€ 1,1 mln▲ 174%
Handelsvorderingen40€ 0,2 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln▲ 33,7%
Overige vorderingen41€ 0,008 mln-€ 0,5 mln-
Liquide middelen54/58€ 0,002 mln€ 0,07 mln€ 0,2 mln▲ 248%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 0,4 mln€ 0,7 mln€ 1,8 mln▲ 166%
Eigen vermogen10/15€ 0,04 mln€ 0,08 mln€ 0,1 mln▲ 33,9%
Reserves13€ 0,04 mln€ 0,08 mln€ 0,08 mln=
Beschikbare reserves133€ 0,04 mln€ 0,08 mln€ 0,08 mln=
Overgedragen winst (verlies)14--€ 0,03 mln-
Schulden17/49€ 0,3 mln€ 0,6 mln€ 1,7 mln▲ 183%
Schulden op meer dan één jaar17--€ 0,04 mln-
Financiële schulden170/4--€ 0,04 mln-
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,3 mln€ 0,6 mln€ 1,6 mln▲ 176%
Handelsschulden44€ 0,3 mln€ 0,6 mln€ 1,4 mln▲ 150%
Leveranciers440/4€ 0,3 mln€ 0,6 mln€ 1,4 mln▲ 150%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,02 mln€ 0,03 mln€ 0,2 mln▲ 626%
Belastingen450/3€ 0,007 mln€ 0,02 mln€ 0,2 mln▲ 740%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 0,01 mln€ 0,009 mln€ 0,04 mln▲ 341%
Overige schulden47/48€ 0,004 mln---
Overlopende rekeningen492/3--€ 0,005 mln-
Post202120222023Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 43.594€ 33.383€ 26.113▼ 21,8%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 30.116€ 66.968€ 60.243▼ 10,0%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 73.709€ 100.351€ 86.355▼ 13,9%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 121.422-€ 305.466▼ 152%
Verandering liquide middelen-€ 67.649€ 173.510▲ 156%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Neerleggingen bij de Nationale Bank (3)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2023 verkort schema 21-02-2024 2024-00033145 PDF
31-12-2022 microschema 30-11-2023 2023-00520277 PDF
31-12-2021 microschema 30-11-2022 2022-20534131 PDF