Ga naar inhoud

FAFA

Actief
BVopgericht 200125 jaar actiefDorpstraat 66, 9890 Gavere, BelgiëKBO/BCE: BE 0474.164.209
Samenvatting

FAFA is actief sinds 2001, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had FAFA een eigen vermogen van € 861.568 en een nettoresultaat van € 40.879. Het eigen vermogen is stabiel sinds 2018 (±0,9% per jaar). De solvabiliteit is hoger dan bij 95% van de 12.777 ondernemingen in de sector detailhandel (NACE 47, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 23-02-2001 Normale toestand
Activiteit
Detailhandel in schoeisel NACE 47721en 2 andere
Paritair comité
201 Paritair Comité voor de zelfstandige kleinhandel · jaarrekening 2023
Vestigingseenheid
2.116.229.796 9890 Gavere, sinds 15-03-2001
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 18-09-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur
Aandeelhouders
  • Dondersgrachtjaarrekening 2025 van Dondersgracht
  • Guy Faelensjaarrekening 2025

Financiële situatie

95 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,1%
Jaarrekening 2025
Brutomarge
€ 92.529
▲ 12,6%
Omzet
≈ € 450.000
geschat
Winst
€ 40.879
▲ 63,1%
Eigen vermogen
€ 861.568
▼ 34,8%
Balanstotaal
€ 884.189
▼ 34,7%
  • Jaarrekening 2025 neergelegd, 24 dagen na de termijn
Opbouw van de scoreverhoogt risicoSector Detailhandel (NACE 47)verlaagt risicoEigen vermogen € 861.568 (97,4% van het balanstotaal)Opgericht in 2001Omvang: balanstotaal € 884.189Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
95 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 59% van de microbedrijven in de sector detailhandel (NACE 47)
Financiële sterkte · streepje: 2024
Sterk
Solvabiliteit 100=
eigen vermogen 97,4% van het balanstotaal
Liquiditeit 62-37
kortlopende schulden 2,6% · geldmiddelen 9,8%
Rentabiliteit 75+4
rendement op activa 4,6%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Minder dan 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,6% (40.281 ondernemingen, NACE 47, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: < 0,1% 01-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 12-2024laagste waarde 02-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 05-2025 07-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 06-2025 08-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 07-2025 09-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 09-2025 11-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: < 0,1%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 03-2026 05-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 05-2026 07-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 06-2026 08-2026: 0,1%▲ +0,1 procentpunt tegenover 07-2026hoogste waarde 09-2026: 0,1%● gelijk tegenover 08-2026 10-2026: 0,1%● gelijk tegenover 09-2026 11-2026: 0,1%● gelijk tegenover 10-2026
Krediet tot € 80.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 30,96 (34,61 in 2024), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 2,6% en de geldmiddelen 9,8% van het balanstotaal. Van het actief is 2,6% met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 47, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 92% van hen, de liquiditeit beter dan bij 69%, de rentabiliteit beter dan bij 60% en de groei beter dan bij 14%.

De faillissementskans is berekend op 03-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Eigen vermogen € 861.568 (97,4% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Opgericht in 2001
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verhoogt risico · Sector Detailhandel (NACE 47)
KBO
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 884.189
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
neutraal · Breuk in een stipte historiek
De onderneming legde haar jaarrekening 9 boekjaren op rij op tijd neer. De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 24-08-2026, 24 dagen te laat. Van de ondernemingen die zo voor het eerst 1 tot 90 dagen te laat neerleggen, is vandaag 1,41% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand. Dat is minder dan de 1,66% bij alle neerleggers samen. Het is een verandering in gedrag, geen bewijs van een hoger risico.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
24 dagen te laat
2024
21 dagen voor het einde van de termijn
2023
21 dagen voor het einde van de termijn
2022
34 dagen voor het einde van de termijn
2021
39 dagen voor het einde van de termijn
2020
54 dagen voor het einde van de termijn
2019
9 dagen voor het einde van de termijn
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 22 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 47) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op op de laatste dag van de termijn, en 47% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 10 juli neer (4 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
04-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Financieel

Financieel · boekjaar 2025, verkort schema

Jaarrekening 2025 neergelegd, 24 dagen na de termijn De jaarrekening werd neergelegd op 24 augustus 2026. De termijn liep af op 31 juli 2026, 7 maanden na de afsluiting op 31 december 2025 (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, 2026-00420246.

Jaarrekening 2025 neergelegd op 24-08-2026 bij de NBB alle 25 neerleggingen

Omzet
≈ € 450.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 220.000 en € 650.000
Totaal activa
€ 884.189▼ 34,7%
2024 · € 1,4 mln
Nettoresultaat
€ 40.879▲ 63,1%
2024 · € 25.060
Werkkapitaal
€ 677.789▼ 38,2%
2024 · € 1,1 mln
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 35.192
▲ 192% 2025
20182025
Nettoresultaat
€ 40.879
▲ 63,1% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 861.568
▼ 34,8% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Totaal activa
€ 884.189
▼ 34,7% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Schulden
€ 22.621
▼ 30,7% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 677.789
▼ 38,2% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
97,4%
▼ 0,1pp 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Liquiditeit
30,96
▼ 3,65 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
4,6%
▲ 2,8pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Personeel (VTE)
geen cijfer
2025
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 0,1 mln-€ 0,04 mln▼ 70,2%€ 0,02 mln▼ 47,0%€ 0,02 mln▲ 23,1%€ 0,04 mln▲ 56,1%€ 0,04 mln▲ 10,0%€ 0,01 mln▼ 69,6%€ 0,04 mln▲ 192%
Nettoresultaat€ 0,06 mln-€ 0,002 mln▼ 96,3%-€ 0,01 mlnonder de middelste helft van de sector€ 0,01 mlnbinnen de middelste helft van de sector€ 0,03 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 208%€ 0,05 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 34,0%€ 0,03 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 45,2%€ 0,04 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 63,1%
Eigen vermogen€ 1,2 mln-€ 1,2 mln▲ 0,2%€ 1,2 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 0,9%€ 1,2 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 0,9%€ 1,2 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 2,8%€ 1,3 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 3,7%€ 1,3 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 1,9%€ 0,9 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 34,8%
Totaal activa€ 2,2 mln-€ 2,0 mln▼ 8,4%€ 2,0 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 0,7%€ 1,5 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 26,6%€ 1,3 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 9,5%€ 1,3 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 1,1%€ 1,4 mlnbinnen de middelste helft van de sector▲ 0,8%€ 0,9 mlnbinnen de middelste helft van de sector▼ 34,7%
Schulden€ 0,8 mln-€ 0,7 mln▼ 22,2%€ 0,7 mln▼ 0,5%€ 0,3 mln▼ 61,4%€ 0,08 mln▼ 69,0%€ 0,05 mln▼ 39,2%€ 0,03 mln▼ 31,2%€ 0,02 mln▼ 30,7%
Werkkapitaal€ 1,4 mln-€ 1,4 mln▼ 3,4%€ 1,5 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 7,2%€ 1,0 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 31,1%€ 0,9 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 10,0%€ 1,0 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 11,8%€ 1,1 mlnboven de middelste helft van de sector▲ 7,4%€ 0,7 mlnboven de middelste helft van de sector▼ 38,2%
Solvabiliteit55,2%-60,4%▲ 5,2pp60,3%boven de middelste helft van de sector▼ 0,1pp82,8%boven de middelste helft van de sector▲ 22,5pp94,1%boven de middelste helft van de sector▲ 11,3pp96,5%boven de middelste helft van de sector▲ 2,3pp97,6%boven de middelste helft van de sector▲ 1,1pp97,4%boven de middelste helft van de sector▼ 0,1pp
Liquiditeit16,64-31,26▲ 14,6236,15boven de middelste helft van de sector▲ 4,8921,23boven de middelste helft van de sector▼ 14,9312,70boven de middelste helft van de sector▼ 8,5222,53boven de middelste helft van de sector▲ 9,8334,61boven de middelste helft van de sector▲ 12,0830,96boven de middelste helft van de sector▼ 3,65
Rendabiliteit (ROA)2,6%-0,1%▼ 2,5pp-0,6%onder de middelste helft van de sector▼ 0,7pp0,8%onder de middelste helft van de sector▲ 1,3pp2,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,8pp3,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,8pp1,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,6pp4,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,8pp
Personeel (VTE)1,3-1,1▼ 15,4%0,8onder de middelste helft van de sector▼ 27,3%0,7onder de middelste helft van de sector▼ 12,5%0,7onder de middelste helft van de sector=0,6onder de middelste helft van de sector▼ 14,3%0onder de middelste helft van de sector▼ 100%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Detailhandel (NACE 47). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 192% hoger dan in 2024. Dat is een herstel na de daling in 2024.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort schema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 884.189
Vaste activa € 183.779 ▼ 17,7%
Vlottende activa € 700.410 ▼ 38,0%
Passiva € 884.189
Eigen vermogen € 861.568 ▼ 34,8%
Schulden € 22.621 ▼ 30,7%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 2,4% naar 2,6%. Het eigen vermogen en de schuld zijn lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 91.363▲
2024 · € 68.421
Cashflow
€ 97.050▲
2024 · € 81.415
Snelle liquiditeit
4,41▼
2024 · 16,50
Schuldgraad
0,03▲
2024 · 0,02
ROE
4,7%▲
2024 · 1,9%
Rentedekking
meer dan 100▲
2024 · 86,32
Schulden ≤ 1 jaar
€ 22.621▼
2024 · € 32.648
Belastingen
€ 14.257▲
2024 · € 9.738
Personeelskosten
€ 0▲
2024 · -€ 458
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202131-12-202231-12-2023
Werknemers op de balansdatum11-
voltijds00-
deeltijds11-
in voltijdse equivalenten0,70,7-
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten0,70,70,6
Met een vast contract11-
In dienst gekomen--0
Uit dienst gegaan--1

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2023

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 10.626€ 969€ 1.707€ 6.107€ 16.623
Financiële vaste activa----€ 0
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 90.623€ 67.279€ 63.640€ 56.355€ 56.171

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 54 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 1,4 mln€ 0,9 mln▼
Vaste activa21/28€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼
Materiële vaste activa22/27€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼
Terreinen en gebouwen22€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 0,01 mln€ 0,008 mln▼
Meubilair en rollend materieel24€ 294€ 0▼
Overige materiële vaste activa26€ 0,004 mln€ 0,004 mln▼
Financiële vaste activa28€ 115€ 115=
Vlottende activa29/58€ 1,1 mln€ 0,7 mln▼
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 0,6 mln€ 0,6 mln▲
Voorraden30/36€ 0,6 mln€ 0,6 mln▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,005 mln€ 0,006 mln▲
Handelsvorderingen40€ 0€ 0,001 mln▲
Overige vorderingen41€ 0,005 mln€ 0,006 mln▲
Liquide middelen54/58€ 0,5 mln€ 0,09 mln▼
Overlopende rekeningen490/1€ 0,007 mln€ 0,006 mln▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 1,4 mln€ 0,9 mln▼
Eigen vermogen10/15€ 1,3 mln€ 0,9 mln▼
Inbreng10/11€ 0,1 mln€ 0,1 mln=
Reserves13€ 1,2 mln€ 0,7 mln▼
Beschikbare reserves133€ 1,2 mln€ 0,7 mln▼
Overgedragen winst (verlies)14-€ 0
Schulden17/49€ 0,03 mln€ 0,02 mln▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,03 mln€ 0,02 mln▼
Financiële schulden43€ 203€ 426▲
Kredietinstellingen430/8€ 203€ 426▲
Handelsschulden44€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼
Leveranciers440/4€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 0,009 mln€ 0,01 mln▲
Belastingen450/3€ 0,009 mln€ 0,01 mln▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 0-
Overige schulden47/48€ 0,006 mln€ 0▼
Resultaat Code20242025
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A€ 0-
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62-€ 458€ 0▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 0,06 mln€ 0,06 mln▼
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4€ 0,006 mln-€ 0,007 mln▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 0,008 mln€ 0,008 mln▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 0,08 mln€ 0,09 mln▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 0,01 mln€ 0,04 mln▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 0,02 mln€ 0,02 mln▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 0,02 mln€ 0,02 mln▼
Financiële kosten65/66B€ 0,001 mln€ 0,001 mln▼
Recurrente financiële kosten65€ 0,001 mln€ 0,001 mln▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 0,03 mln€ 0,06 mln▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 0,01 mln€ 0,01 mln▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 0,03 mln€ 0,04 mln▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 0,03 mln€ 0,04 mln▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 0,03 mln€ 0,04 mln▲
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2-€ 0,5 mln
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 0,03 mln€ 0,04 mln▲
Aan de overige reserves6921€ 0,03 mln€ 0,04 mln▲
Uit te keren winst694/7-€ 0,5 mln
Vergoeding van de inbreng (dividend)694-€ 0,5 mln
Sociale balans
Gemiddeld personeelsbestand (VTE)90870,0-

De toelichting bij deze jaarrekening telt 15 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 24-08-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A----€ 7.240€ 7.240€ 0--
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 27.156€ 28.790€ 27.031-€ 458€ 0-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 122.243€ 124.855€ 110.339€ 90.623€ 67.279€ 63.640€ 56.355€ 56.171▼ 0,3%
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4----€ 18.460-€ 61.997-€ 29.900€ 6.022-€ 6.786-
Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen)635/8----€ 28.667€ 0----
Andere bedrijfskosten640/8---€ 7.780€ 7.682€ 8.286€ 8.202€ 7.952▼ 3,0%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 293.377€ 207.003€ 151.478€ 101.545€ 77.842€ 108.764€ 82.187€ 92.529▲ 12,6%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 118.718€ 35.422€ 18.781€ 23.113€ 36.088€ 39.708€ 12.066€ 35.192▲ 192%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 12.344€ 15.707€ 23.170€ 23.525€ 20.635▼ 12,3%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 24.812€ 25.790€ 19.293€ 12.344€ 15.707€ 23.170€ 23.525€ 20.635▼ 12,3%
Financiële kosten65/66B---€ 19.014€ 4.909€ 985€ 793€ 691▼ 12,9%
Recurrente financiële kosten65€ 61.613€ 55.286€ 48.769€ 19.014€ 4.909€ 985€ 793€ 691▼ 12,9%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 81.917€ 5.926-€ 10.694€ 16.442€ 46.886€ 61.893€ 34.799€ 55.136▲ 58,4%
Belastingen op het resultaat67/77€ 25.758€ 3.874€ 762€ 5.364€ 12.748€ 16.161€ 9.738€ 14.257▲ 46,4%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 56.160€ 2.052-€ 11.456€ 11.078€ 34.138€ 45.732€ 25.060€ 40.879▲ 63,1%
Onttrekking aan de belastingvrije reserves789---€ 33.792€ 0----
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 56.002€ 2.052-€ 11.456€ 44.869€ 34.138€ 45.732€ 25.060€ 40.879▲ 63,1%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 2,2 mln€ 2,0 mln€ 2,0 mln€ 1,5 mln€ 1,3 mln€ 1,3 mln€ 1,4 mln€ 0,9 mln▼ 34,7%
Vaste activa21/28€ 0,7 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼ 17,7%
Materiële vaste activa22/27€ 0,7 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼ 17,7%
Terreinen en gebouwen22---€ 0,4 mln€ 0,3 mln€ 0,3 mln€ 0,2 mln€ 0,2 mln▼ 16,7%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 0,02 mln€ 0,01 mln€ 0,01 mln€ 0,01 mln€ 0,008 mln▼ 35,6%
Meubilair en rollend materieel24---€ 0,02 mln€ 0,009 mln€ 0,001 mln€ 294€ 0▼ 100%
Overige materiële vaste activa26---€ 0,005 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln€ 0,004 mln▼ 6,4%
Financiële vaste activa28€ 115€ 115€ 115€ 115€ 115€ 115€ 115€ 115=
Vlottende activa29/58€ 1,5 mln€ 1,4 mln€ 1,5 mln€ 1,1 mln€ 1,0 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 0,7 mln▼ 38,0%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 0,6 mln€ 0,6 mln€ 0,7 mln€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln€ 0,6 mln€ 0,6 mln▲ 1,6%
Voorraden30/36---€ 0,5 mln€ 0,4 mln€ 0,5 mln€ 0,6 mln€ 0,6 mln▲ 1,6%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,008 mln€ 0,02 mln€ 0,009 mln€ 0,001 mln€ 0,005 mln€ 0,006 mln▲ 27,7%
Handelsvorderingen40---€ 0,006 mln€ 0€ 0,001 mln€ 0€ 0,001 mln-
Overige vorderingen41---€ 0,009 mln€ 0,009 mln€ 0,001 mln€ 0,005 mln€ 0,006 mln▲ 12,2%
Geldbeleggingen50/53--€ 0,6 mln------
Liquide middelen54/58€ 0,9 mln€ 0,8 mln€ 0,2 mln€ 0,6 mln€ 0,5 mln€ 0,5 mln€ 0,5 mln€ 0,09 mln▼ 83,5%
Overlopende rekeningen490/1---€ 0,007 mln€ 0,007 mln€ 0,008 mln€ 0,007 mln€ 0,006 mln▼ 13,0%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 2,2 mln€ 2,0 mln€ 2,0 mln€ 1,5 mln€ 1,3 mln€ 1,3 mln€ 1,4 mln€ 0,9 mln▼ 34,7%
Eigen vermogen10/15€ 1,2 mln€ 1,2 mln€ 1,2 mln€ 1,2 mln€ 1,2 mln€ 1,3 mln€ 1,3 mln€ 0,9 mln▼ 34,8%
Inbreng10/11€ 0,1 mln€ 0,1 mln-€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln=
Reserves13€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 1,2 mln€ 0,7 mln▼ 39,2%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 0,01 mln€ 0,01 mln€ 0---
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 0,01 mln€ 0,01 mln€ 0---
Belastingvrije reserves132---€ 0-----
Beschikbare reserves133---€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 1,1 mln€ 1,2 mln€ 0,7 mln▼ 39,2%
Overgedragen winst (verlies)14€ 0,001 mln€ 0,003 mln-€ 0,008 mln€ 0---€ 0-
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0,1 mln€ 0-----
Voorzieningen voor risico's en kosten160/5---€ 0-----
Pensioenen en soortgelijke verplichtingen160---€ 0-----
Schulden17/49€ 0,8 mln€ 0,7 mln€ 0,7 mln€ 0,3 mln€ 0,08 mln€ 0,05 mln€ 0,03 mln€ 0,02 mln▼ 30,7%
Schulden op meer dan één jaar17€ 0,8 mln€ 0,6 mln€ 0,6 mln€ 0,2 mln€ 0----
Financiële schulden170/4---€ 0,2 mln€ 0----
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 0,09 mln€ 0,05 mln€ 0,04 mln€ 0,05 mln€ 0,08 mln€ 0,05 mln€ 0,03 mln€ 0,02 mln▼ 30,7%
Financiële schulden43----€ 271€ 124€ 203€ 426▲ 110%
Kredietinstellingen430/8----€ 271€ 124€ 203€ 426▲ 110%
Handelsschulden44€ 0,05 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼ 31,4%
Leveranciers440/4---€ 0,03 mln€ 0,04 mln€ 0,02 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln▼ 31,4%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 0,01 mln€ 0,03 mln€ 0,01 mln€ 0,009 mln€ 0,01 mln▲ 11,4%
Belastingen450/3---€ 0,009 mln€ 0,02 mln€ 0,01 mln€ 0,009 mln€ 0,01 mln▲ 11,4%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 0,003 mln€ 0,004 mln€ 0,001 mln€ 0--
Overige schulden47/48---€ 0,01 mln€ 0,01 mln€ 0,008 mln€ 0,006 mln€ 0▼ 100%
Overlopende rekeningen492/3---€ 0,002 mln€ 0----
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 56.160€ 2.052-€ 11.456€ 11.078€ 34.138€ 45.732€ 25.060€ 40.879▲ 63,1%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 122.243€ 124.855€ 110.339€ 90.623€ 67.279€ 63.640€ 56.355€ 56.171▼ 0,3%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 178.402€ 126.906€ 98.883€ 101.701€ 101.417€ 109.371€ 81.415€ 97.050▲ 19,2%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 33.508€ 0-€ 10.626-€ 969-€ 1.707-€ 6.107-€ 16.623▼ 172%
Verandering liquide middelen--€ 119.956-€ 543.703€ 334.577-€ 19.900-€ 20.464€ 9.344-€ 439.508-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 14.766 ondernemingen hetzelfde profiel als FAFA nu. Twee jaar later bestond 96,2% nog en was 0,2% failliet.

  • Klein
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst onder 5% van de balans
96,2% bestond nog
3,5% stopte op een andere manier
0,2% ging failliet

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van FAFA zelf: 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 14.766 ondernemingen, geen voorspelling voor FAFA. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 25 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 verkort schema 24-08-2026 2026-00420246 PDF
31-12-2024 verkort schema 10-07-2025 2025-00282530 PDF
31-12-2023 verkort schema 10-07-2024 2024-00245090 PDF
31-12-2022 verkort schema 27-06-2023 2023-00183364 PDF
31-12-2021 verkort schema 22-06-2022 2022-20128370 PDF
31-12-2020 verkort schema 07-06-2021 2021-18000021 PDF
31-12-2019 verkort schema 22-07-2020 2020-33900449 PDF
31-12-2018 verkort schema 01-07-2019 2019-28100093 PDF
31-12-2017 verkort schema 05-06-2018 2018-16600105 PDF
31-12-2016 verkort schema 06-06-2017 2017-16000575 PDF

Toon alle 25 neerleggingen

Bestuur & eigendom

Bestuurders

Bestuurders
2 bestuurders

Bestuursorgaan 2

Dondersgracht
Niet-statutair bestuurder · sinds 21-04-2015 · mandaat van onbepaalde duur · BV · vaste vertegenwoordiger: FAELENS Guy · vermeld in de jaarrekening 2025, neergelegd op 24-08-2026
Actief
VAN BAEVEGHEM Annik
Niet-statutair bestuurder · sinds 26-09-2023 · mandaat van onbepaalde duur · vermeld in de jaarrekening 2025, neergelegd op 24-08-2026
Actief
Vaste vertegenwoordigers 1
FAELENS Guy
Vaste vertegenwoordiger · in functie volgens de akte van 17-10-2023 · voor Dondersgracht
Actief
TekenbevoegdheidDe statuten bepalen wie de vennootschap mag binden, bijvoorbeeld met een handtekening onder een contract.
Elke bestuurder alleen
akte van 17-10-2023

Eigenaars en kapitaal

Aandeelhouders

2 eigenaars

Keten van zeggenschap

  1. Dondersgracht 99,9%
  2. FAFA

Eigenaars 2

Kapitaalverrichtingen

Verloop van het kapitaal
  1. 17-10-2023 Kapitaal vermeld in de akte · 964 aandelen

Mandaathistoriek

2 personen, 2 in functie
Toon
  • Bestuursorgaan
  • begon eerder
Mandaten per persoon, met begin- en einddatum
Naam Functies en periodes
Dondersgracht
  • Niet-statutair bestuurder, al vóór 17-10-2023 en nog in functie
VAN BAEVEGHEM Annik
  • Niet-statutair bestuurder, al vóór 17-10-2023 en nog in functie
Bestuur, naam en zetel op een datum bekijken →

Statuten

Regeling bestuursorgaanDeze regels bepalen hoe het bestuursorgaan is samengesteld, vergadert en beslist.
Uithoefening deel bevoegdheid ten titel van bijzondere volmacht opdragen aan derde aangestelde, bestuurders regelen onder mekaar uitoefening…
AandelensoortDe statuten bepalen welke soorten aandelen er zijn en welke rechten elke soort geeft.
Gelijk recht in winstverdeling, 1

Statuten, akte van 17-10-2023

Netwerk & groep

Ondernemingen op hetzelfde adres

2 andere ondernemingen

Verbindingen & netwerk

1 verbonden bedrijf
Diepte

De verbonden ondernemingen staan in de lijst hieronder.

Deze onderneming Onderneming Bestuurder Aandeelhouderschap +N: nog niet getoonde verbindingen Klik op een knooppunt om verder te kijken, sleep om te schikken, zoom met het muiswiel.
Verbonden via gedeelde bestuurders
FAMIMMO
Gedeelde rechtspersoon-bestuurder
→

Tijdlijn

Akten, neerleggingen en financiële mijlpalen

Termijn voor de jaarrekening 2026: 31-07-2027
2026
24-08
NBB-neerlegging Jaarrekening 2025 neergelegdNBB
verkort schema · 24 dagen te laat
2025
10-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2024 neergelegdPDF
verkort schema · 21 dagen voor het einde van de termijn
2024
10-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2023 neergelegdPDF
verkort schema · 21 dagen voor het einde van de termijn
2023
17-10
Staatsblad-akte 2 herbenoemd
Herbenoemingen: VAN BAEVEGHEM Annik (niet-statutair bestuurder) en DONDERSGRACHT (niet-statutair bestuurder) · Vaste vertegenwoordiger: FAELENS Guy · Doelwijziging18 punten ▸
  • Algemene vergadering, 26-09-2023
  • Overige bepaling, verslag bestuursorgaan over voorwerpwijziging, artikel 5:101 Wetboek van vennootschappen en verenigingen
  • Doelwijziging
  • Kapitaalomzetting, werkelijk gestort kapitaal en wettelijke reserve van rechtswege omgezet in statutair onbeschikbare eigen vermogensrekening, artikel 39, §2, derde lid wet 23 maa…
  • Kapitaalomzetting, opheffing statutair onbeschikbare eigen vermogensrekening, middelen beschikbaar voor uitkering
  • Overdrachtsbeperking, overdrachtsregeling in overeenstemming brengen met standaardbepalingen Wetboek van vennootschappen en verenigingen
  • Overige bepaling, mogelijkheid dagelijks bestuur, mogelijkheid invoeren om dagelijks bestuur te installeren
  • Overige bepaling, elektronische algemene vergadering, mogelijkheid voorzien algemene vergadering in elektronische vorm te laten plaatsvinden
  • Overige bepaling, uitkering interimdividenden, mits naleving toepasselijke wettelijke bepalingen
  • Overige bepaling, behoud rechtsvorm en aanpassing statuten, statuten aanpassen en rechtsvorm behouden
  • Statutenwijziging
  • Kapitaal
  • De akte bevat nog 6 andere punten.

Open de akte in het Staatsblad

27-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2022 neergelegdPDF
verkort schema · 34 dagen voor het einde van de termijn
2022
22-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2021 neergelegdPDF
verkort schema · 39 dagen voor het einde van de termijn
2021
31-12
Financieel Terug winstgevendnetto € 11.078
Het nettoresultaat is € 11.078, na een verliesjaar.
07-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2020 neergelegdPDF
verkort schema · 54 dagen voor het einde van de termijn
2020
31-12
Financieel Zwakste boekjaarnetto -€ 11.456
Het nettoresultaat zakt naar -€ 11.456, het laagste van 2018 tot 2025. Het jaar erna herstelt het.
22-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2019 neergelegdPDF
verkort schema · 9 dagen voor het einde van de termijn
2019
01-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2018 neergelegdPDF
verkort schema · 30 dagen voor het einde van de termijn
2018
05-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2017 neergelegdPDF
verkort schema · 56 dagen voor het einde van de termijn
2017
06-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2016 neergelegdPDF
verkort schema · 55 dagen voor het einde van de termijn
2001
06-03
Staatsblad-akte Oprichting
Financiële mijlpaalStaatsblad-akteNBB-neerleggingFinanciële mijlpalen staan op de afsluitdatum van het boekjaar, niet op de neerleggingsdatum.

Bronnen:Publicaties in het Belgisch StaatsbladNeerleggingen bij de Nationale Bank

Geschiedenis

FAFA werd opgericht op 23 februari 2001.1 Het balanstotaal daalde van € 2,2 mln in 2018 tot € 884.189 in 2025 en het personeelsbestand van 1,3 voltijdse equivalenten in 2018 naar 0,6 in 2023.2

  1. 1Kruispuntbank van Ondernemingen
  2. 2Nationale Bank, jaarrekeningen 2018, 2023 en 2025

Ondernemingsgegevens

KBO-gegevens

Identiteit

Fiche in de KBO
Naam FAFA in het Nederlands
Ondernemingsnummer 0474.164.209
Rechtsvorm Besloten Vennootschap (BV)
Status Actief, normale toestand
Opgericht 23-02-2001
Type entiteit Rechtspersoon
Statutaire zetelDe statuten noemen het gewest waar de zetel ligt. De taal van de officiële stukken hangt onder meer van dat gewest af.
Vlaams Gewest
akte van 17-10-2023

Zetel en vestigingen

Zetel Dorpstraat 66, 9890 Gavere, België
Vestiging FAMI, Dorpstraat 66, 9890 Gavere sinds 15-03-2001 · vestigingsnummer 2.116.229.796

Activiteiten

NACEBEL 2025
47721 Detailhandel in schoeisel hoofdactiviteit
47716 Detailhandel in dames-, heren-, baby- en kinderboven- en onderkleding en kledingaccessoires (algemeen assortiment)
47722 Detailhandel in lederwaren en reisartikelen
Codes volgens NACEBEL 2008
47721 Detailhandel in schoeisel in gespecialiseerde winkels hoofdactiviteit
47716 Detailhandel in dames-, heren-, baby- en kinderboven- en onderkleding en kledingaccessoires in gespecialiseerde winkels (algemeen assortiment)
47722 Detailhandel in lederwaren en reisartikelen in gespecialiseerde winkels
Codes volgens NACEBEL 2003
52431 Detailhandel in schoeisel hoofdactiviteit
52421 Detailhandel in bovenkleding voor heren, dames en kinderen (algemeen assortiment)
52432 Detailhandel in lederwaren en reisartikelen
Paritair comité 201 Paritair Comité voor de zelfstandige kleinhandel jaarrekening 2023
DoelHet doel beschrijft de activiteiten die de vennootschap volgens haar statuten mag uitoefenen.
De groot- en kleinhandel, de productie van-, onderhoud- en herstelling van-, in- en uitvoer, aan- en verkoop van alle: schoenen, lederwaren; marokijnwaren, handtassen, bagagerie en…
13 activiteiten
  1. De groot- en kleinhandel, de productie van-, onderhoud- en herstelling van-, in- en uitvoer, aan- en verkoop van alle: schoenen, lederwaren; marokijnwaren, handtassen, bagagerie en reisartikelen, mode- en accessoires, kleding en textiel;
  2. De groot- en kleinhandel in dames-, heren-, en kinderconfectie;
  3. De groot- en kleinhandel in alle mode-artikelen;
  4. De groot- en kleinhandel in roerende goederen;
  5. Pedicure- en manicuresalon, schoonheidsinstituut, de handel in schoonheidsproducten en toiletartikelen;
  6. Alle publiciteitsondernemingen, uitgeven, ontwerpen en plaatsen van aanplakborden, publiciteitsborden en reclame allerhande;
  7. Uitgeven van tijdschriften, boeken, reclamebladen, in de ruimste zin van het woord.
  8. Verkoop van publicitaire advertenties in de ruimste zin van het woord;
  9. Organisatie van allerhande evenementen, modeshows, salons, beurzen en zo voort;
  10. Uitbaten van horecaonderneming, cateringactiviteiten, tea-room met verbruikzaal, ijssalon, snacks;
  11. Verhuur en uitbating van feestbenodigdheden, gezelschapsspelen, springkastelen, allerhande;
  12. Webshopverkoop in de ruimste zin van het woord;
  13. Deze formulering omvat alles wat in de sectoren gebruikelijk is of nog zal worden;
akte van 17-10-2023

Facturatie en betaling

Btw-nummer BE 0474.164.209
E-facturatie via Peppol
Bereikbaar via Peppol
Peppol-ID 0208:0474164209
Ander Peppol-ID 9925:BE0474164209
Ingeschreven 18-09-2025

Volg deze onderneming en u krijgt de volgende ochtend bericht als ze uit het Peppol-register verdwijnt.

Stand van het register op 3 november 2026 · Peppol Directory

Boekjaar en algemene vergadering

Jaarrekeningen bij de NBB
Boekjaareinde 31-12

Vestigingen & vastgoed

Ligging
zetel vestiging De vestigingseenheid op de kaart
3 ondernemingen op dit adres Bekijk wie hier gevestigd is

Gebouwen en percelen op het adres

Grondoppervlakte
3.146 m²
Gebouwvoetafdruk
126 m²
Volume, LiDAR
353 m³
Perceel (capakey) Regio Oppervlakte Gebouwen Hoogte / verdiepingen
44060A0899/00M000 Vlaanderen 3.146 m² 1 · 126 m² 3,3 m · 1