Ga naar inhoud

Excelya Belgium

Actief
BVopgericht 200025 jaar actiefGeorges Lecointelaan 50, 1180 Ukkel, BelgiëOp dit adres zijn 96 actieve ondernemingen ingeschrevenKBO/BCE: BE 0473.585.969
Samenvatting

Excelya Belgium is actief sinds 2000 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2024 toont een eigen vermogen van € 119.695 en een nettoresultaat van -€ 38.212. De cijfers schommelen te sterk van jaar tot jaar voor een betrouwbare trendprojectie. De solvabiliteit is beter dan 11% van 2.146 sectorgenoten (NACE 86, boekjaar 2024). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 1,1% (laag).

Overzicht

Activiteit
Activiteiten op het gebied van voeding
NACE 86995NACE 74999
1 vestiging
Schaal
€ 1,4 mlnbalanstotaal 2024
Personeel
14,1 VTE
Eigen vermogen
€ 119.695
Verlies
-€ 38.212
Omzet niet gepubliceerd (verkort schema)
Gezondheid
54 Aanvaardbaar Checked score 2024
Faillissementskansbinnen 12 maanden
1,1%
Structuur
Jaarrekening 76 dagen te laat2 van 13 akten gelezen
Waarom 54verhoogt risicoBegrensd op 59: een bevestigde neerleggingsbevinding1 zetelwijziging in 24 maandenCijfers over boekjaar 2024 (neergelegd 02-09-2025)verlaagt risicoSector Gezondheidszorg (NACE 86)Opgericht in 2000Toon onderbouwing

Checked score

Score 2024
54 / 100
Aanvaardbaar
Kans in deze klasse: 1,5% tot 4,2%
Financieel beter dan 22% van de sectorgenoten (NACE 86, klein)
Een bevestigde neerleggingsbevinding begrenst de score op 59. Elk signaal dat meeweegt staat bij Signalen.
Financiële sterkte · streepje = 2023
Zwak
Solvabiliteit 33=
eigen vermogen 8,3% van het balanstotaal
Liquiditeit 21+13
kortlopende schulden 91,7% · geldmiddelen 17,2%
Rentabiliteit 15+15
rendement op activa -2,7%
Faillissementskans, 12 maanden
1,1% Laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 1 op 100 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan < 0,1% (1.073 ondernemingen, NACE 86, klein)
Verloop 24 maanden 11-2024: 2,6%hoogste waarde 12-2024: 1,2%▼ -1,4 procentpunten t.o.v. 11-2024 01-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 01-2025 03-2025: 1,3%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 02-2025 04-2025: 1,3%● gelijk t.o.v. 03-2025 05-2025: 1,2%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 04-2025 06-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 05-2025 07-2025: 1,4%▲ +0,2 procentpunt t.o.v. 06-2025 08-2025: 1,5%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 07-2025 09-2025: 1,6%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 08-2025 10-2025: 0,3%▼ -1,3 procentpunten t.o.v. 09-2025 11-2025: 0,3%● gelijk t.o.v. 10-2025 12-2025: 0,3%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 12-2025laagste waarde 02-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,3%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,5%▲ +0,2 procentpunt t.o.v. 03-2026 05-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,6%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2026 08-2026: 0,7%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 07-2026 09-2026: 0,8%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 08-2026 10-2026: 1,1%▲ +0,3 procentpunt t.o.v. 09-2026
Krediet tot € 6.000 op 30 dagen alleen met strakkere voorwaarden: een verwachte neerlegging ontbreekt buiten de verwerkingsmarge van Checked
Liquiditeit krap (liquiditeitsratio 1,08 tegenover 1,08 in 2023, onder de gangbare 1,5; kortlopende schulden: 91,7% en geldmiddelen: 17,2% van het balanstotaal), en 91,7% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 86, klein): beter dan 7% op solvabiliteit, 2% op liquiditeit, 5% op rentabiliteit en 73% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 14-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zeven signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Sector Gezondheidszorg (NACE 86)
KBO
verhoogt risico · 1 zetelwijziging in 24 maanden
Staatsblad
verhoogt risico · Cijfers over boekjaar 2024 (neergelegd 02-09-2025)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Opgericht in 2000
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
KBO
verhoogt risico · Zwakke solvabiliteit t.o.v. sector
De solvabiliteit (eigen vermogen / balanstotaal) behoort tot het zwakste kwart van de sector: beter dan 11% van 2146 sectorgenoten (2024).
NBB · sectorvergelijking
Positie tegenover 2146 sectorgenoten
Solvabiliteit
beter dan 11%
← zwakste sterkste →
verhoogt risico · Jaarrekening niet neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 zijn neergelegd bij de Nationale Bank. Er staat, 76 dagen later, nog niets op de rol.
NBB · 10 neerleggingen
Positie tegenover de verstreken termijn
31-12-2025 einde boekjaar31-07-2026 termijn15-10-2026 vandaag
neutraal · Neergelegd na de termijn
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2024 was neer te leggen tegen 31-07-2025 en werd neergelegd op 29-08-2025, 29 dagen later. Bijna de helft (47%) van de Belgische ondernemingen legt te laat neer; van wie 1 tot 90 dagen te laat was, is vandaag 2,0% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand, tegenover 1,66% van alle neerleggers. Zo een vertraging telt niet mee in de score.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
niet neergelegd
2024
29 dagen te laat
2023
90 dagen te laat
2022
84 dagen te laat
2021
29 dagen te laat
2020
71 dagen vroeg
2019
161 dagen vroeg
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 6 jaarrekeningen gemiddeld op de dag van de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 86) voor boekjaar 2024 is 7 dagen voor de termijn, en 36% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (1)
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Maatschappelijke zetel · Statutenwijziging · Ontslagen…Zetelverplaatsing · Volmacht
  2. Ontslag: EXCELYA NETHERLANDS B.V. (bestuurder)Vaste vertegenwoordiger: François MOISSON ·…
  3. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · verkort schema…

Opvallend

  • Let op: Bij de zwakste 5% op nettoresultaatsectormediaan € 148.188 · 2.114 bedrijven -€ 38.212 Bekijk
  • Positief: Resultaat steeg in 2024van -€ 294.002 naar -€ 38.212 ▲ 87,0% Bekijk
  • Let op: Jaarrekening niet neergelegdtermijn was 31-07-2026 76 dagen te laat Bekijk
  • Let op: 2 jaar op rij verliesverlies boekjaar 2024 -€ 38.212 Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2024
Balanstotaal
€ 1,4 mln
Verlies
-€ 38.212
Solvabiliteit
8,3%
Balanstotaal▲ 10,5%
Nettoresultaat
20182024
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
29
Sinds
2002
  1. 29-10-2024Jaarrekening neergelegd
  2. 31-12-2023Zwakste boekjaar
  3. 23-10-2023Jaarrekening neergelegd
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
BV
Activiteit
Activiteiten op het gebied van voedingNACE 86995
Opgericht
21-12-2000
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.