Ga naar inhoud

Elna

Actief
BVopgericht 20242 jaar actiefAlemstraat 24, 1880 Kapelle-op-den-Bos, BelgiëKBO/BCE: BE 1010.981.708

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 31-07-2026 bij de NBB alle 2 neerleggingen

Omzet
≈ € 320.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 170.000 en € 450.000
Totaal activa
€ 551.911▲ 25,1%
2024 · € 441.044
Nettoresultaat
€ 16.666▲ 675%
2024 · € 2.149
Werkkapitaal
€ 145.220▼ 47,4%
2024 · € 275.915
Meerjarenoverzicht
2024 tot 2025, 2 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 38.732
▲ 270% 2025
20242025
Nettoresultaat
€ 16.666
▲ 675% 2025
middelste helft van de sector
20242025
Eigen vermogen
€ 23.815
▲ 233% 2025
middelste helft van de sector
20242025
Totaal activa
€ 551.911
▲ 25,1% 2025
hoogste kwart van de sector
20242025
Schulden
€ 528.096
▲ 21,7% 2025
20242025
Werkkapitaal
€ 145.220
▼ 47,4% 2025
hoogste kwart van de sector
20242025
Solvabiliteit
4,3%
▲ 2,7pp 2025
laagste kwart van de sector
20242025
Liquiditeit
1,95
▼ 1,74 2025
middelste helft van de sector
20242025
Rendabiliteit (ROA)
3,0%
▲ 2,5pp 2025
middelste helft van de sector
20242025
Personeel (VTE)
0,5
▼ 50,0% 2025
20242025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20242025
Bedrijfsresultaat€ 10.474-€ 38.732▲ 270%
Nettoresultaat€ 2.149binnen de middelste helft van de sector-€ 16.666binnen de middelste helft van de sector▲ 675%
Eigen vermogen€ 7.149binnen de middelste helft van de sector-€ 23.815binnen de middelste helft van de sector▲ 233%
Totaal activa€ 441.044boven de middelste helft van de sector-€ 551.911boven de middelste helft van de sector▲ 25,1%
Schulden€ 433.894-€ 528.096▲ 21,7%
Werkkapitaal€ 275.915boven de middelste helft van de sector-€ 145.220boven de middelste helft van de sector▼ 47,4%
Solvabiliteit1,6%onder de middelste helft van de sector-4,3%onder de middelste helft van de sector▲ 2,7pp
Liquiditeit3,69boven de middelste helft van de sector-1,95binnen de middelste helft van de sector▼ 1,74
Rendabiliteit (ROA)0,5%binnen de middelste helft van de sector-3,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,5pp
Personeel (VTE)1-0,5▼ 50,0%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Groothandel (NACE 46). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 3,7 keer zoveel als in 2024.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 551.911
Vaste activa € 253.901 ▲ 306%
Vlottende activa € 298.010 ▼ 21,3%
Passiva € 551.911
Eigen vermogen € 23.815 ▲ 233%
Schulden € 528.096 ▲ 21,7%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 98,4% naar 95,7%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 49.196▲
2024 · € 15.034
Cashflow
€ 27.130▲
2024 · € 6.710
Snelle liquiditeit
1,36▼
2024 · 1,50
Schuldgraad
22,17▼
2024 · 60,69
ROE
70,0%▲
2024 · 30,1%
Rentedekking
3,12▲
2024 · 1,98
Schulden ≤ 1 jaar
€ 152.789▲
2024 · € 102.589
Schulden > 1 jaar
€ 375.306▲
2024 · € 331.305
Belastingen
€ 6.401▲
2024 · € 746
Personeelskosten
€ 26.215▼
2024 · € 32.067
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum11
voltijds11
in voltijdse equivalenten11
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten10,5
Met een vast contract11
In dienst gekomen12
Uit dienst gegaan02

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2024 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20242025
Materiële vaste activa€ 47.100€ 232.895
Immateriële vaste activa€ 20.000-
Financiële vaste activa-€ 800
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 4.561€ 10.464

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2024 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 47 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 441.044€ 551.911▲
Vaste activa21/28€ 62.539€ 253.901▲
Immateriële vaste activa21€ 19.049€ 17.049▼
Materiële vaste activa22/27€ 43.490€ 236.052▲
Installaties, machines en uitrusting23€ 8.030€ 205.930▲
Meubilair en rollend materieel24€ 35.460€ 30.123▼
Financiële vaste activa28-€ 800
Vlottende activa29/58€ 378.504€ 298.010▼
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 225.000€ 89.660▼
Voorraden30/36€ 225.000€ 89.660▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 95.017€ 182.325▲
Handelsvorderingen40€ 95.017€ 182.325▲
Liquide middelen54/58€ 57.977€ 21.472▼
Overlopende rekeningen490/1€ 510€ 4.552▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 441.044€ 551.911▲
Eigen vermogen10/15€ 7.149€ 23.815▲
Inbreng10/11€ 5.000€ 5.000=
Reserves13€ 2.149€ 18.815▲
Beschikbare reserves133€ 2.149€ 18.815▲
Schulden17/49€ 433.894€ 528.096▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 331.305€ 375.306▲
Financiële schulden170/4€ 331.305€ 375.306▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 102.589€ 152.789▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 24.010€ 34.716▲
Handelsschulden44€ 15.711€ 6.875▼
Leveranciers440/4€ 15.711€ 6.875▼
Vooruitbetalingen op bestellingen46€ 11.578-
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 5.054€ 34.027▲
Belastingen450/3€ 5.054€ 32.827▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9-€ 1.200
Overige schulden47/48€ 46.236€ 77.172▲
Resultaat Code20242025
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 32.067€ 26.215▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.561€ 10.464▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.052€ 8.362▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 48.153€ 83.773▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 10.474€ 38.732▲
Financiële opbrengsten75/76B-€ 126
Recurrente financiële opbrengsten75-€ 126
Financiële kosten65/66B€ 7.578€ 15.791▲
Recurrente financiële kosten65€ 7.578€ 15.791▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 2.896€ 23.067▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 746€ 6.401▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 2.149€ 16.666▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 2.149€ 16.666▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 2.149€ 16.666▲
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 2.149€ 16.666▲
Aan de overige reserves6921€ 2.149€ 16.666▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 13 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 31-07-2026.

Post20242025Verschil
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 32.067€ 26.215▼ 18,2%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.561€ 10.464▲ 129%
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.052€ 8.362▲ 695%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 48.153€ 83.773▲ 74,0%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 10.474€ 38.732▲ 270%
Financiële opbrengsten75/76B-€ 126-
Recurrente financiële opbrengsten75-€ 126-
Financiële kosten65/66B€ 7.578€ 15.791▲ 108%
Recurrente financiële kosten65€ 7.578€ 15.791▲ 108%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 2.896€ 23.067▲ 697%
Belastingen op het resultaat67/77€ 746€ 6.401▲ 758%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 2.149€ 16.666▲ 675%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 2.149€ 16.666▲ 675%
Post20242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 441.044€ 551.911▲ 25,1%
Vaste activa21/28€ 62.539€ 253.901▲ 306%
Immateriële vaste activa21€ 19.049€ 17.049▼ 10,5%
Materiële vaste activa22/27€ 43.490€ 236.052▲ 443%
Installaties, machines en uitrusting23€ 8.030€ 205.930▲ 26×
Meubilair en rollend materieel24€ 35.460€ 30.123▼ 15,1%
Financiële vaste activa28-€ 800-
Vlottende activa29/58€ 378.504€ 298.010▼ 21,3%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 225.000€ 89.660▼ 60,2%
Voorraden30/36€ 225.000€ 89.660▼ 60,2%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 95.017€ 182.325▲ 91,9%
Handelsvorderingen40€ 95.017€ 182.325▲ 91,9%
Liquide middelen54/58€ 57.977€ 21.472▼ 63,0%
Overlopende rekeningen490/1€ 510€ 4.552▲ 792%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 441.044€ 551.911▲ 25,1%
Eigen vermogen10/15€ 7.149€ 23.815▲ 233%
Inbreng10/11€ 5.000€ 5.000=
Reserves13€ 2.149€ 18.815▲ 775%
Beschikbare reserves133€ 2.149€ 18.815▲ 775%
Schulden17/49€ 433.894€ 528.096▲ 21,7%
Schulden op meer dan één jaar17€ 331.305€ 375.306▲ 13,3%
Financiële schulden170/4€ 331.305€ 375.306▲ 13,3%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 102.589€ 152.789▲ 48,9%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 24.010€ 34.716▲ 44,6%
Handelsschulden44€ 15.711€ 6.875▼ 56,2%
Leveranciers440/4€ 15.711€ 6.875▼ 56,2%
Vooruitbetalingen op bestellingen46€ 11.578--
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 5.054€ 34.027▲ 573%
Belastingen450/3€ 5.054€ 32.827▲ 550%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9-€ 1.200-
Overige schulden47/48€ 46.236€ 77.172▲ 66,9%
Post20242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 2.149€ 16.666▲ 675%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 4.561€ 10.464▲ 129%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 6.710€ 27.130▲ 304%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 201.826-
Verandering liquide middelen--€ 36.505-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 2.135 ondernemingen hetzelfde profiel als Elna nu. Twee jaar later bestond 92,0% nog en was 5,2% failliet.

  • Micro
  • 2 tot 5 jaar oud
  • solvabiliteit onder 10%
  • winst onder 5% van de balans
92,0% bestond nog
2,3% stopte op een andere manier
5,2% ging failliet

Nog 0,4% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van Elna zelf is lager: 0,9% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over Elna dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 2.135 ondernemingen, geen voorspelling voor Elna. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Neerleggingen bij de Nationale Bank (2)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 31-07-2026 2026-00363683 PDF
31-12-2024 microschema 31-07-2025 2025-00345924 PDF

Volgende stappen