Ga naar inhoud

EFFIGEST

Actief
BVopgericht 199630 jaar actiefRue Trieu du Bois 38, 6238 Pont-à-Celles, BelgiëKBO/BCE: BE 0457.873.157

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 11-06-2026 PDF alle 29 neerleggingen

Omzet
≈ € 120.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 94.000 en € 170.000
Totaal activa
€ 220.116▲ 18,2%
2024 · € 186.177
Nettoresultaat
€ 33.205▲ 4,7%
2024 · € 31.708
Werkkapitaal
€ 184.548▲ 29,0%
2024 · € 143.074
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 48.513
▲ 5,9% 2025
20182025
Nettoresultaat
€ 33.205
▲ 4,7% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 195.542
▲ 19,8% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Totaal activa
€ 220.116
▲ 18,2% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Schulden
€ 24.575
▲ 6,8% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 184.548
▲ 29,0% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
88,8%
▲ 1,2pp 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Liquiditeit
8,53
▲ 1,31 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
15,1%
▼ 1,9pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 1.083-€ 14.869▲ 14×€ 10.102▼ 32,1%€ 32.841▲ 225%€ 45.603▲ 38,9%€ 49.790▲ 9,2%€ 45.806▼ 8,0%€ 48.513▲ 5,9%
Nettoresultaat€ 150-€ 11.152▲ 74×€ 8.213binnen de middelste helft van de sector▼ 26,4%€ 24.973binnen de middelste helft van de sector▲ 204%€ 30.600binnen de middelste helft van de sector▲ 22,5%€ 33.740binnen de middelste helft van de sector▲ 10,3%€ 31.708binnen de middelste helft van de sector▼ 6,0%€ 33.205binnen de middelste helft van de sector▲ 4,7%
Eigen vermogen€ 29.074-€ 40.227▲ 38,4%€ 48.440binnen de middelste helft van de sector▲ 20,4%€ 69.613binnen de middelste helft van de sector▲ 43,7%€ 99.413binnen de middelste helft van de sector▲ 42,8%€ 132.321binnen de middelste helft van de sector▲ 33,1%€ 163.170binnen de middelste helft van de sector▲ 23,3%€ 195.542binnen de middelste helft van de sector▲ 19,8%
Totaal activa€ 49.883-€ 45.858▼ 8,1%€ 67.394onder de middelste helft van de sector▲ 47,0%€ 109.255binnen de middelste helft van de sector▲ 62,1%€ 140.036binnen de middelste helft van de sector▲ 28,2%€ 165.570binnen de middelste helft van de sector▲ 18,2%€ 186.177binnen de middelste helft van de sector▲ 12,4%€ 220.116binnen de middelste helft van de sector▲ 18,2%
Schulden€ 20.808-€ 5.631▼ 72,9%€ 18.953▲ 237%€ 39.642▲ 109%€ 40.623▲ 2,5%€ 33.249▼ 18,2%€ 23.007▼ 30,8%€ 24.575▲ 6,8%
Werkkapitaal€ 22.589-€ 40.227▲ 78,1%€ 48.440binnen de middelste helft van de sector▲ 20,4%€ 70.288binnen de middelste helft van de sector▲ 45,1%€ 61.167binnen de middelste helft van de sector▼ 13,0%€ 103.156binnen de middelste helft van de sector▲ 68,6%€ 143.074binnen de middelste helft van de sector▲ 38,7%€ 184.548boven de middelste helft van de sector▲ 29,0%
Solvabiliteit58,3%-87,7%▲ 29,4pp71,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 15,8pp63,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 8,2pp71,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 7,3pp79,9%boven de middelste helft van de sector▲ 8,9pp87,6%boven de middelste helft van de sector▲ 7,7pp88,8%boven de middelste helft van de sector▲ 1,2pp
Liquiditeit2,09-8,14▲ 6,063,56binnen de middelste helft van de sector▼ 4,592,80binnen de middelste helft van de sector▼ 0,752,51binnen de middelste helft van de sector▼ 0,304,10binnen de middelste helft van de sector▲ 1,607,22boven de middelste helft van de sector▲ 3,128,53boven de middelste helft van de sector▲ 1,31
Rendabiliteit (ROA)0,3%-24,3%▲ 24,0pp12,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 12,1pp22,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 10,7pp21,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,0pp20,4%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,5pp17,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,3pp15,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,9pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Juridische & boekhoudkundige diensten (NACE 69). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 6% hoger dan in 2024. Dat is een herstel na de daling in 2024.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 220.116
Vaste activa € 11.056 ▼ 45,0%
Vlottende activa € 209.060 ▲ 25,9%
Passiva € 220.116
Eigen vermogen € 195.542 ▲ 19,8%
Schulden € 24.575 ▲ 6,8%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 12,4% naar 11,2%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 57.553▲
2024 · € 54.881
Cashflow
€ 42.245▲
2024 · € 40.783
Schuldgraad
0,13▼
2024 · 0,14
ROE
17,0%▼
2024 · 19,4%
Rentedekking
meer dan 100
2024 · meer dan 100
Schulden ≤ 1 jaar
€ 24.512▲
2024 · € 23.007
Belastingen
€ 16.230▲
2024 · € 15.443
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa-€ 45.082---
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar-€ 6.836€ 9.075€ 9.075€ 9.040

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 49 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 186.177€ 220.116▲
Vaste activa21/28€ 20.096€ 11.056▼
Materiële vaste activa22/27€ 20.096€ 11.056▼
Meubilair en rollend materieel24€ 20.096€ 11.056▼
Vlottende activa29/58€ 166.081€ 209.060▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 21.906€ 12.907▼
Handelsvorderingen40€ 21.073€ 12.907▼
Overige vorderingen41€ 832-
Geldbeleggingen50/53€ 8.200€ 8.200=
Liquide middelen54/58€ 126.093€ 183.892▲
Overlopende rekeningen490/1€ 9.882€ 4.061▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 186.177€ 220.116▲
Eigen vermogen10/15€ 163.170€ 195.542▲
Inbreng10/11€ 18.550€ 18.550=
Reserves13€ 133.544€ 166.749▲
Onbeschikbare reserves130/1€ 8.200€ 8.200=
Inkoop eigen aandelen1312€ 8.200€ 8.200=
Belastingvrije reserves132€ 7.323€ 7.323=
Beschikbare reserves133€ 118.021€ 151.226▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 11.076€ 10.243▼
Schulden17/49€ 23.007€ 24.575▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 23.007€ 24.512▲
Handelsschulden44€ 19.907€ 9.367▼
Leveranciers440/4€ 19.907€ 9.367▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 2.241€ 14.251▲
Belastingen450/3€ 2.080€ 13.478▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 162€ 773▲
Overige schulden47/48€ 859€ 894▲
Overlopende rekeningen492/3-€ 62
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 9.075€ 9.040▼
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4€ 4.127-
Andere bedrijfskosten640/8€ 228€ 237▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 59.236€ 57.790▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 45.806€ 48.513▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 1.436€ 1.014▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 1.436€ 1.014▼
Financiële kosten65/66B€ 90€ 92▲
Recurrente financiële kosten65€ 90€ 92▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 47.151€ 49.434▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 15.443€ 16.230▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 31.708€ 33.205▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 31.708€ 33.205▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 41.788€ 44.280▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 10.080€ 11.076▲
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2€ 1.855-
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 31.708€ 33.205▲
Aan de overige reserves6921€ 31.708€ 33.205▲
Uit te keren winst694/7€ 859€ 833▼
Vergoeding van de inbreng (dividend)694€ 859€ 833▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 7 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2025 (PDF), neergelegd op 11-06-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 6.486---€ 6.836€ 9.075€ 9.075€ 9.040▼ 0,4%
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4------€ 4.127--
Andere bedrijfskosten640/8----€ 1.390€ 215€ 228€ 237▲ 4,1%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 8.170€ 20.246€ 10.282€ 32.841€ 53.829€ 59.080€ 59.236€ 57.790▼ 2,4%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 1.083€ 14.869€ 10.102€ 32.841€ 45.603€ 49.790€ 45.806€ 48.513▲ 5,9%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 934€ 180€ 472€ 1.436€ 1.014▼ 29,4%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 1€ 143€ 155€ 934€ 180€ 472€ 1.436€ 1.014▼ 29,4%
Financiële kosten65/66B---€ 86€ 93€ 92€ 90€ 92▲ 2,4%
Recurrente financiële kosten65€ 210€ 167€ 119€ 86€ 93€ 92€ 90€ 92▲ 2,4%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 874€ 14.845€ 10.138€ 33.689€ 45.690€ 50.169€ 47.151€ 49.434▲ 4,8%
Belastingen op het resultaat67/77€ 725€ 3.693€ 1.925€ 8.717€ 15.090€ 16.429€ 15.443€ 16.230▲ 5,1%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 150€ 11.152€ 8.213€ 24.973€ 30.600€ 33.740€ 31.708€ 33.205▲ 4,7%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 150€ 11.152€ 8.213€ 24.973€ 30.600€ 33.740€ 31.708€ 33.205▲ 4,7%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 49.883€ 45.858€ 67.394€ 109.255€ 140.036€ 165.570€ 186.177€ 220.116▲ 18,2%
Vaste activa21/28€ 6.486---€ 38.246€ 29.171€ 20.096€ 11.056▼ 45,0%
Materiële vaste activa22/27€ 6.486---€ 38.246€ 29.171€ 20.096€ 11.056▼ 45,0%
Meubilair en rollend materieel24----€ 38.246€ 29.171€ 20.096€ 11.056▼ 45,0%
Vlottende activa29/58€ 43.397€ 45.858€ 67.394€ 109.255€ 101.790€ 136.398€ 166.081€ 209.060▲ 25,9%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 32.267€ 21.768€ 24.163€ 28.237€ 24.068€ 30.654€ 21.906€ 12.907▼ 41,1%
Handelsvorderingen40---€ 27.662€ 24.068€ 30.654€ 21.073€ 12.907▼ 38,8%
Overige vorderingen41---€ 575--€ 832--
Geldbeleggingen50/53-€ 8.200€ 8.200€ 8.200€ 8.200€ 8.200€ 8.200€ 8.200=
Liquide middelen54/58€ 11.130€ 15.890€ 34.281€ 68.950€ 67.541€ 94.843€ 126.093€ 183.892▲ 45,8%
Overlopende rekeningen490/1---€ 3.868€ 1.981€ 2.702€ 9.882€ 4.061▼ 58,9%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 49.883€ 45.858€ 67.394€ 109.255€ 140.036€ 165.570€ 186.177€ 220.116▲ 18,2%
Eigen vermogen10/15€ 29.074€ 40.227€ 48.440€ 69.613€ 99.413€ 132.321€ 163.170€ 195.542▲ 19,8%
Inbreng10/11€ 18.550€ 18.550€ 18.550€ 18.550€ 18.550€ 18.550€ 18.550€ 18.550=
Reserves13€ 9.178€ 17.378€ 17.378€ 39.351€ 69.951€ 103.691€ 133.544€ 166.749▲ 24,9%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 10.055€ 10.055€ 8.200€ 8.200€ 8.200=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.855€ 1.855----
Inkoop eigen aandelen1312---€ 8.200€ 8.200€ 8.200€ 8.200€ 8.200=
Belastingvrije reserves132---€ 7.323€ 7.323€ 7.323€ 7.323€ 7.323=
Beschikbare reserves133---€ 21.973€ 52.573€ 88.168€ 118.021€ 151.226▲ 28,1%
Overgedragen winst (verlies)14€ 1.347€ 4.299€ 12.513€ 11.713€ 10.913€ 10.080€ 11.076€ 10.243▼ 7,5%
Schulden17/49€ 20.808€ 5.631€ 18.953€ 39.642€ 40.623€ 33.249€ 23.007€ 24.575▲ 6,8%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 20.808€ 5.631€ 18.953€ 38.967€ 40.623€ 33.242€ 23.007€ 24.512▲ 6,5%
Handelsschulden44€ 16.884€ 2.226€ 15.548€ 29.951€ 30.751€ 26.174€ 19.907€ 9.367▼ 52,9%
Leveranciers440/4---€ 29.951€ 30.751€ 26.174€ 19.907€ 9.367▼ 52,9%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 5.456€ 9.072€ 6.235€ 2.241€ 14.251▲ 536%
Belastingen450/3---€ 5.456€ 7.067€ 6.034€ 2.080€ 13.478▲ 548%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9----€ 2.005€ 201€ 162€ 773▲ 379%
Overige schulden47/48---€ 3.560€ 800€ 833€ 859€ 894▲ 4,1%
Overlopende rekeningen492/3---€ 675-€ 7-€ 62-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 150€ 11.152€ 8.213€ 24.973€ 30.600€ 33.740€ 31.708€ 33.205▲ 4,7%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 6.486---€ 6.836€ 9.075€ 9.075€ 9.040▼ 0,4%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 6.635€ 11.152€ 8.213€ 24.973€ 37.436€ 42.815€ 40.783€ 42.245▲ 3,6%
Investeringen in vaste activa (benadering)-----€ 0€ 0€ 0-
Verandering liquide middelen-€ 4.760€ 18.391€ 34.669-€ 1.409€ 27.302€ 31.250€ 57.799▲ 85,0%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 31.368 ondernemingen hetzelfde profiel als EFFIGEST nu. Twee jaar later bestond 93,5% nog en was 0,5% failliet.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
93,5% bestond nog
5,9% stopte op een andere manier
0,5% ging failliet

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van EFFIGEST zelf: < 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 31.368 ondernemingen, geen voorspelling voor EFFIGEST. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 29 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 11-06-2026 2026-00153846 PDF
31-12-2024 microschema 19-06-2025 2025-00155630 PDF
31-12-2023 microschema 11-06-2024 2024-00124622 PDF
31-12-2022 microschema 09-06-2023 2023-00120458 PDF
31-12-2021 microschema 24-06-2022 2022-20097449 PDF
31-12-2020 microschema 22-06-2021 2021-23000111 PDF
31-12-2019 microschema 29-06-2020 2020-22800045 PDF
31-12-2018 microschema 10-06-2019 2019-17200415 PDF
31-12-2017 microschema 29-06-2018 2018-26000541 PDF
31-12-2016 microschema 29-06-2017 2017-23500376 PDF

Toon alle 29 neerleggingen

Volgende stappen