Ga naar inhoud

EDZ Diffusion

Actief BVopgericht 200521 jaar actiefRue de la Briqueterie 9 BIS, 5340 GesvesKBO/BCE: BE 0875.531.007

Levenslijn

19 jaarrekeningen met cijfers op één tijdas
Brutomargerecord € 190.637 (2017)
€ 33.002▲ 15,6%
Resultaatlaagste -€ 402.192 (2015)
€ 2.706▲ 1,5%
Eigen vermogenrecord € 79.373 (2008)
-€ 169.528▲ € 2.706
Schulden
€ 571.650▲ 4,0%
Personeelrecord 3 VTE (2013)
-niet gepubliceerd
Bestuur2 namen sinds 2024
2 bestuurdersEtienne DETHIER en 1 andere
Documentenneerleggingen en akten
18-11-2025110 dagen te laat
2024microschema
Brutomarge € 28.549 naar € 33.002Functiewijzigingen: Etienne DETHIER (niet-statutair bestuurde… 10-01

Opvallend

uit de jaarrekening 2024

Eigen vermogen

-€ 169.528
201920202021202220232024

Schulden groter dan bezittingen in boekjaar 2024.

Winst

9 jaar
2018201920202021202220232024

9 jaar op rij winst. Winst in boekjaar 2024: € 2.706.

Schulden

€ 571.650 142% van de balans
Financiële schulden 53%Leveranciers 46%

Daarvan is € 449.231 binnen het jaar opeisbaar.

Investeringen

€ 10.434 1,7 × de afschrijvingen
20222024

Groen zijn de investeringen, beige de afschrijvingen.

Betaaltermijnen

531 dagen aan leveranciers
Leveranciers
483 naar 531
Klanten
80 naar 114

EDZ Diffusion betaalt haar leveranciers 48 dagen later dan in 2023. Klanten betalen 34 dagen later.

Neerleggingen

19 jaarrekeningen 97 dagen na de termijn
apriljuni31 julioktober201020152020

Jaarrekening 2025 niet neergelegd: termijn was 31-07-2026.

Checked score

32
Zwak
Financieel sterker dan 24% van de microbedrijven in de sector groothandel (NACE 46)
Kans in deze klasse: 4,2% tot 15,0%
Faillissementskans binnen 12 maanden
8,0% Verhoogd
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

De streepjeslijn is de sectormediaan: 0,4% bij 26.896 ondernemingen (NACE 46, micro).

Ongeveer 8 op 100 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Verloop over 24 maanden 12-2024: 11,1% 01-2025: 15,8%▲ +4,7 procentpunten tegenover 12-2024 02-2025: 15,8%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 16,1%▲ +0,3 procentpunt tegenover 02-2025 04-2025: 14,8%▼ -1,3 procentpunten tegenover 03-2025 05-2025: 14,8%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: 14,8%● gelijk tegenover 05-2025 07-2025: 14,8%● gelijk tegenover 06-2025 08-2025: 17,7%▲ +2,9 procentpunten tegenover 07-2025hoogste waarde 09-2025: 17,7%● gelijk tegenover 08-2025hoogste waarde 10-2025: 17,7%● gelijk tegenover 09-2025hoogste waarde 11-2025: 17,7%● gelijk tegenover 10-2025hoogste waarde 12-2025: 5,0%▼ -12,7 procentpunten tegenover 11-2025 01-2026: 5,0%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: 5,0%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: 5,3%▲ +0,3 procentpunt tegenover 02-2026 04-2026: 5,3%● gelijk tegenover 03-2026 05-2026: 5,3%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 5,0%▼ -0,3 procentpunt tegenover 05-2026 07-2026: 4,8%▼ -0,2 procentpunt tegenover 06-2026laagste waarde 08-2026: 6,1%▲ +1,3 procentpunten tegenover 07-2026 09-2026: 6,7%▲ +0,6 procentpunt tegenover 08-2026 10-2026: 8,0%▲ +1,3 procentpunten tegenover 09-2026 11-2026: 8,0%● gelijk tegenover 10-2026

Financiële sterkte
Zwak

Solvabiliteit
0=eigen vermogen -42,2% van het balanstotaal
Liquiditeit
0=kortlopende schulden 111,7%
Rentabiliteit
47+2rendement op activa 0,7%

Opbouw van de score

verhoogt risico
Liquiditeit 0,61
Cijfers over boekjaar 2024 (neergelegd op 18-11-2025)
Geen vestigingseenheid in de KBO
verlaagt risico
Opgericht in 2005
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 46, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 6% van hen, de liquiditeit beter dan bij 1%, de rentabiliteit beter dan bij 37% en de groei beter dan bij 53%.

De faillissementskans is berekend op 04-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

De kans steunt op de jaarrekening met balansdatum 31-12-2024.

Van de ondernemingen met een faillissementskans in de klasse verhoogd op 30-06-2025 ging 6,3% binnen twaalf maanden failliet.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Vergelijkbare ondernemingen, twee jaar later

In juli 2024 hadden 1.449 ondernemingen hetzelfde profiel als EDZ Diffusion nu. Elke stip staat voor 4 ondernemingen, twee jaar later.

92,3%
bestond nog
4,8%
stopte op een andere manier
2,5%
ging failliet
  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • negatief eigen vermogen
  • winst onder 5% van de balans

Nog 0,5% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van EDZ Diffusion zelf is hoger: 8,0% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over EDZ Diffusion dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 1.449 ondernemingen, geen voorspelling voor EDZ Diffusion. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Kredietoordeel

Geen krediet op open rekening

De liquiditeit is ontoereikend, met een liquiditeitsratio van 0,61 (0,59 in 2023), onder 1. De kortlopende schulden zijn 111,7% van het balanstotaal. Het eigen vermogen is negatief.

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Zes signalen.
verlaagt risicoverhoogt risico
verhoogt risico · Liquiditeit 0,61
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Cijfers over boekjaar 2024 (neergelegd op 18-11-2025)
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Geen vestigingseenheid in de KBO
KBO · zetel en vestigingen
verlaagt risico · Opgericht in 2005
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verhoogt risico · Jaarrekening niet neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn bij de Nationale Bank. Ook 97 dagen later is ze nog niet neergelegd.
NBB · 10 neerleggingen
Verstreken termijn
31-12-2025 einde boekjaar31-07-2026 termijn05-11-2026 vandaag
verhoogt risico · Jaarrekening 2024 110 dagen te laat neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2024 moest uiterlijk op 31-07-2025 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 18-11-2025, 110 dagen na de termijn. Van de ondernemingen die hun jaarrekening over 2023 meer dan 90 dagen te laat neerlegden, is vandaag 5,61% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand. Bij alle neerleggers samen is dat 1,66%.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
niet neergelegd
2024
110 dagen te laat
2023
475 dagen te laat
2022
240 dagen te laat
2021
139 dagen te laat
2020
142 dagen te laat
2019
153 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingen

De onderneming legde haar voorbije 6 jaarrekeningen gemiddeld 210 dagen na de termijn neer. De Belgische mediaan voor boekjaar 2024 lag op 4 dagen voor het einde van de termijn, en 38% van alle neerleggingen was te laat.

Nagekeken zonder bevinding (1)
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Bestuur en eigendom

ED
Bestuurder
MH
Bestuurder
Bestuur & eigendom

Recente wijzigingen

Gerechtelijke nietigverklaring Staatsblad-akte
Ingeschreven in de Peppol Directory Bereikbaar voor e-facturen via 0208:0875531007
Gerechtelijke ontbinding en onmiddellijke sluiting Ondernemingsrechtbank Luik, afdeling Namen · vonnis van 30-10-2025 · Faillissement
Functiewijzigingen: Etienne DETHIER (niet-statutair bestuurder) en Marie-Hélène ZICOT (niet-statutair bestuurder) “L’importation et l’exportation de toutes marchandises alimentaires,épicerie fine,alcools,vins et spiritueux…” (akte in het Frans) · Omzetting rechtsvorm: van BVBA naar BV · Algemene vergadering van 20-12-2023 · Staatsblad-akte
Alle 30 gebeurtenissen

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 11-08-2005Normale toestand
Activiteit
DetailhandelNACE 47279
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 23-12-2025
Ondernemingsgegevens

Jaarrekening 2024

Balanstotaal
€ 402.123▲ 6,6%
Neerlegging
Neergelegd op 18-11-2025
Financieel

Inzichten over EDZ Diffusion

EDZ Diffusion legt een microschema neer. Dat schema vermeldt geen omzet. De brutomarge daalde van € 47.313 in 2006 naar € 33.002 in 2024.

Bronnen: Kruispuntbank van Ondernemingen, neerleggingen bij de Nationale Bank, Belgisch Staatsblad. Klik op een cijfer met een stippellijn voor de rubriek en de neerlegging.

Kerngegevens van EDZ Diffusion

Wat is het ondernemingsnummer van EDZ Diffusion?
Het ondernemingsnummer van EDZ Diffusion is 0875.531.007. Het btw-nummer is hetzelfde nummer met BE ervoor: BE 0875.531.007.
Waar is EDZ Diffusion gevestigd?
De zetel is gevestigd op Rue de la Briqueterie 9 BIS, 5340 Gesves.Ondernemingsgegevens
Wat is de rechtsvorm van EDZ Diffusion?
De rechtsvorm van EDZ Diffusion is Besloten Vennootschap (BV).
Wanneer werd EDZ Diffusion opgericht?
EDZ Diffusion werd opgericht op 11-08-2005.
Is EDZ Diffusion nog actief?
Ja, EDZ Diffusion staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Wat is de omzet van EDZ Diffusion?
De omzet van EDZ Diffusion was € 208.873 in boekjaar 2024, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Maakt EDZ Diffusion winst?
In boekjaar 2024 boekte EDZ Diffusion een winst van € 2.706.
Waar vind ik de jaarrekening van EDZ Diffusion?
EDZ Diffusion legde 19 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2024.

Volgende stappen

Bekijk hoe klanten, leveranciers en banken uw eigen onderneming zien en wat u eerst verbetert.

Bewaar deze onderneming met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.