Ga naar inhoud

EC CARS

Actief
BVopgericht 20241 jaar actiefKaasmarkt 4, 1780 Wemmel, BelgiëKBO/BCE: BE 1016.594.444
Samenvatting

De berekende faillissementskans van EC CARS over 12 maanden bedraagt 1,8% (gemiddeld). De jaarrekening over 2025 toont een negatief eigen vermogen (-€ 50.741) en een nettoresultaat van -€ 47.536. De solvabiliteit is beter dan 9% van 13.426 sectorgenoten (NACE 46, boekjaar 2025). De onderneming is actief sinds 2024 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen.

Overzicht

Activiteit
Handelsbemiddeling in de groothandel in andere specifieke goederen
NACE 46180Groothandel NACE 46711
1 vestiging
Schaal
€ 48.955balanstotaal 2025
Eigen vermogen
-€ 50.741
Verlies
-€ 47.536
Omzet niet gepubliceerd (microschema)
Gezondheid
53 Aanvaardbaar Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
1,8%
Structuur
Jaarrekening 31 dagen te laat neergelegd0 van 1 akte gelezen
Waarom 53verhoogt risicoNegatief eigen vermogen -€ 50.741Verlies € 47.536, het tweede op rij (boekjaar 2025)verlaagt risicoLiquiditeit 0,44, liquide middelen € 32.133Omvang: balanstotaal € 48.955Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
53 / 100
Aanvaardbaar
Kans in deze klasse: 1,5% tot 4,2%
Financieel beter dan 16% van de sectorgenoten (NACE 46, micro)
Financiële sterkte · streepje = 2024
Zwak
Solvabiliteit 0-15
eigen vermogen -103,6% van het balanstotaal
Liquiditeit 50=
kortlopende schulden 201,4% · geldmiddelen 65,6%
Rentabiliteit 0-6
rendement op activa -97,1%
Faillissementskans, 12 maanden
1,8% Gemiddeld
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 2 op 100 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,4% (26.873 ondernemingen, NACE 46, micro)
Verloop 24 maanden 12-2025: 0,9% 01-2026: 0,9%● gelijk t.o.v. 12-2025laagste waarde 02-2026: 0,9%● gelijk t.o.v. 01-2026laagste waarde 03-2026: 1,0%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 02-2026 04-2026: 1,0%● gelijk t.o.v. 03-2026 05-2026: 1,0%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 1,0%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 1,1%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2026 08-2026: 1,6%▲ +0,5 procentpunt t.o.v. 07-2026 09-2026: 1,8%▲ +0,2 procentpunt t.o.v. 08-2026 10-2026: 1,8%● gelijk t.o.v. 09-2026hoogste waarde
Geen krediet op open rekening
Liquiditeit ontoereikend (liquiditeitsratio 0,44 tegenover 0,81 in 2024, onder 1; kortlopende schulden: 201,4% en geldmiddelen: 65,6% van het balanstotaal), en het eigen vermogen is negatief.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 46, micro): beter dan 6% op solvabiliteit, 51% op liquiditeit, 6% op rentabiliteit en 1% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 14-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Zeven signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Liquiditeit 0,44, liquide middelen € 32.133
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 48.955
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Negatief eigen vermogen -€ 50.741
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Verlies € 47.536, het tweede op rij (boekjaar 2025)
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Negatief eigen vermogen
De jaarrekening over 2025 toont negatief eigen vermogen en een nettoverlies.
NBB · jaarrekening 2025
Eigen vermogen per boekjaar
2425
2024 tot 2025 · laatste jaar -€ 50.741
verhoogt risico · Jonge onderneming
Opgericht in 2024, een jaar geleden. Jonge ondernemingen gaan vaker failliet dan gevestigde; het risico is het hoogst tussen 2 en 8 jaar na de oprichting.
KBO · oprichtingsdatum
Leeftijd tegenover de risicozone
hoogste faalrisico 2 tot 8 jaar 1 jaar 0 10 jaar
neutraal · Neergelegd na de termijn
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 was neer te leggen tegen 31-07-2026 en werd neergelegd op 31-08-2026, 31 dagen later. Bijna de helft (47%) van de Belgische ondernemingen legt te laat neer; van wie 1 tot 90 dagen te laat was, is vandaag 2,0% failliet, ontbonden of in een andere bijzondere rechtstoestand, tegenover 1,66% van alle neerleggers. Zo een vertraging telt niet mee in de score.
NBB · 2 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
31 dagen te laat
2024
27 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 2 jaarrekeningen gemiddeld 29 dagen na de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 46) voor boekjaar 2024 is 3 dagen voor de termijn, en 39% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026 en moet uiterlijk op 31-07-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat.
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
15-10-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken sinds de oprichting in 2024.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · microschema ·…
  2. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · microschema ·…

Opvallend

  • Risico: Negatief eigen vermogenboekjaar 2025: schulden groter dan bezittingen -€ 50.741 Bekijk
  • Let op: Bij de zwakste 5% op nettoresultaatsectormediaan € 5.691 · 13.432 bedrijven -€ 47.536 Bekijk
  • Balanstotaal 20252 boekjaren neergelegd € 48.955 Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Balanstotaal
€ 48.955
Verlies
-€ 47.536
Solvabiliteit
-103,6%
Balanstotaal▲ 46,7%
Nettoresultaat
20242025
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
2
Sinds
2025
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-07-2027
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
BV
Activiteit
Handelsbemiddeling in de groothandel in andere specifieke goederenNACE 46180
Opgericht
25-11-2024
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.