Ga naar inhoud

DVZ CONSTRUCT

Actief
BVopgericht 199333 jaar actiefRue de Champles 10, 1301 Wavre, BelgiëKBO/BCE: BE 0449.267.871
Samenvatting

DVZ CONSTRUCT is actief sinds 1993 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 235.961 en een nettoresultaat van € 19.168. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 4,2% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 53% van 9.154 sectorgenoten (NACE 41, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,3% (zeer laag).

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Omzet
Niet opgenomen in deze neerlegging
EBIT-marge
Niet opgenomen in deze neerlegging
Nettoresultaat
€ 19.168▲ 324%
2024 · € 4.523
Werkkapitaal
€ 177.697▲ 29,2%
2024 · € 137.488
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2018 tot 2025, 8 boekjaren

Na de dip in 2023 klimt het bedrijfsresultaat twee jaar op rij; 2025 ligt 198% boven 2024.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Bedrijfsresultaat€ 40.535 2025 Nettoresultaat€ 19.168 2025

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 41, Bouw van gebouwen: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA), Personeel (VTE).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 23.518--€ 37.311€ 12.486€ 48.729▲ 290%€ 53.921▲ 10,7%€ 10.047▼ 81,4%€ 13.622▲ 35,6%€ 40.535▲ 198%
Nettoresultaat€ 13.777--€ 44.941€ 6.498binnen de middelste helft van de sector€ 36.984boven de middelste helft van de sector▲ 469%€ 12.557binnen de middelste helft van de sector▼ 66,0%€ 596binnen de middelste helft van de sector▼ 95,3%€ 4.523binnen de middelste helft van de sector▲ 658%€ 19.168binnen de middelste helft van de sector▲ 324%
Eigen vermogen€ 200.573-€ 155.633▼ 22,4%€ 162.131binnen de middelste helft van de sector▲ 4,2%€ 199.116boven de middelste helft van de sector▲ 22,8%€ 211.673boven de middelste helft van de sector▲ 6,3%€ 212.269boven de middelste helft van de sector▲ 0,3%€ 216.792boven de middelste helft van de sector▲ 2,1%€ 235.961boven de middelste helft van de sector▲ 8,8%
Totaal activa€ 371.078-€ 358.299▼ 3,4%€ 398.943binnen de middelste helft van de sector▲ 11,3%€ 536.852boven de middelste helft van de sector▲ 34,6%€ 486.097boven de middelste helft van de sector▼ 9,5%€ 543.833boven de middelste helft van de sector▲ 11,9%€ 456.606boven de middelste helft van de sector▼ 16,0%€ 511.120boven de middelste helft van de sector▲ 11,9%
Schulden€ 170.504-€ 202.666▲ 18,9%€ 236.812▲ 16,8%€ 337.737▲ 42,6%€ 274.424▼ 18,7%€ 331.564▲ 20,8%€ 239.814▼ 27,7%€ 275.159▲ 14,7%
Werkkapitaal€ 165.063-€ 129.787▼ 21,4%€ 141.293binnen de middelste helft van de sector▲ 8,9%€ 118.954boven de middelste helft van de sector▼ 15,8%€ 146.229boven de middelste helft van de sector▲ 22,9%€ 138.361boven de middelste helft van de sector▼ 5,4%€ 137.488boven de middelste helft van de sector▼ 0,6%€ 177.697boven de middelste helft van de sector▲ 29,2%
Solvabiliteit54,1%-43,4%▼ 10,6pp40,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,8pp37,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,6pp43,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,5pp39,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 4,5pp47,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 8,4pp46,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,3pp
Liquiditeit2,31-1,76▼ 0,551,68binnen de middelste helft van de sector▼ 0,081,37binnen de middelste helft van de sector▼ 0,311,55binnen de middelste helft van de sector▲ 0,181,43binnen de middelste helft van de sector▼ 0,111,59binnen de middelste helft van de sector▲ 0,161,68binnen de middelste helft van de sector▲ 0,09
Rendabiliteit (ROA)3,7%--12,5%▼ 16,3pp1,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 14,2pp6,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 5,3pp2,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 4,3pp0,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,5pp1,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,9pp3,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,8pp
Personeel (VTE)0,2-0,5▲ 150%0,5onder de middelste helft van de sector=1▲ 100%1=0,4▼ 60,0%0,3▼ 25,0%0,1▼ 66,7%
boven binnen onder de middelste helft van NACE 41, Bouw van gebouwen: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 511.120
Vaste activa € 72.671 ▼ 17,0%
Vlottende activa € 438.449 ▲ 18,8%
Passiva € 511.120
Eigen vermogen € 235.961 ▲ 8,8%
Schulden € 275.159 ▲ 14,7%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 52,5% naar 53,8%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 76.755▲
2024 · € 45.267
Cashflow
€ 55.388▲
2024 · € 36.168
Schuldgraad
1,17▲
2024 · 1,11
ROE
8,1%▲
2024 · 2,1%
Rentedekking
5,08▼
2024 · 5,32
Schulden ≤ 1 jaar
€ 260.752▲
2024 · € 231.590
Schulden > 1 jaar
€ 14.407▲
2024 · € 8.224
Belastingen
€ 7.608▲
2024 · € 822
Personeelskosten
€ 1.841▼
2024 · € 1.994
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 17.042 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 0,5% binnen 24 maanden failliet en bestaat 94,4% nog.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst onder 5% van de balans
0,5% ging failliet
4,9% stopte op een andere manier
94,4% bestaat nog

Van nog 0,2% weten we dat ze stopten, maar niet of dat binnen die 24 maanden was.

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een faillissementskans van 0,3% op twaalf maanden; de groep spreekt dat niet tegen.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.472 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74,5% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 17.042 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 52 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 456.606€ 511.120▲
Vaste activa21/28€ 87.529€ 72.671▼
Immateriële vaste activa21€ 4.616€ 3.304▼
Materiële vaste activa22/27€ 82.778€ 69.082▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 25.152€ 32.538▲
Meubilair en rollend materieel24€ 35.172€ 19.380▼
Leasing en soortgelijke rechten25€ 3.144-
Overige materiële vaste activa26€ 19.310€ 17.164▼
Financiële vaste activa28€ 135€ 285▲
Vlottende activa29/58€ 369.078€ 438.449▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 355.840€ 373.599▲
Handelsvorderingen40€ 347.493€ 353.298▲
Overige vorderingen41€ 8.347€ 20.301▲
Liquide middelen54/58€ 6.801€ 60.236▲
Overlopende rekeningen490/1€ 6.437€ 4.614▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 456.606€ 511.120▲
Eigen vermogen10/15€ 216.792€ 235.961▲
Inbreng10/11€ 20.451€ 20.451=
Reserves13€ 74.371€ 93.540▲
Beschikbare reserves133€ 74.371€ 93.540▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 121.970€ 121.970=
Schulden17/49€ 239.814€ 275.159▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 8.224€ 14.407▲
Financiële schulden170/4€ 8.224€ 14.407▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 231.590€ 260.752▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 3.824€ 4.857▲
Financiële schulden43€ 45.471€ 25.417▼
Kredietinstellingen430/8€ 45.471€ 25.417▼
Handelsschulden44€ 72.515€ 92.815▲
Leveranciers440/4€ 72.515€ 92.815▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 58.269€ 58.822▲
Belastingen450/3€ 40.038€ 53.693▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 18.231€ 5.128▼
Overige schulden47/48€ 51.512€ 78.840▲
Resultaat Code20242025
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 1.994€ 1.841▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 31.645€ 36.220▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.441€ 1.368▼
Niet-recurrente bedrijfskosten66A-€ 35.254
Bruto bedrijfsmarge9900€ 48.702€ 115.218▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 13.622€ 40.535▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 239€ 1.358▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 239€ 1.358▲
Financiële kosten65/66B€ 8.516€ 15.117▲
Recurrente financiële kosten65€ 8.516€ 15.117▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 5.346€ 26.776▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 822€ 7.608▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 4.523€ 19.168▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 4.523€ 19.168▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 121.970€ 141.138▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 117.446€ 121.970▲
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2-€ 19.168
Aan de overige reserves6921-€ 19.168

De toelichting bij deze jaarrekening (12 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 14.000-----
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 14.171€ 14.441€ 8.618€ 1.994€ 1.841▼ 7,7%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 35.653€ 31.679€ 31.056€ 30.548€ 26.646€ 23.995€ 31.645€ 36.220▲ 14,5%
Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4----€ 109.124----
Andere bedrijfskosten640/8---€ 4.065€ 2.248€ 1.479€ 1.441€ 1.368▼ 5,1%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A----€ 1.210€ 1.004-€ 35.254-
Bruto bedrijfsmarge9900€ 73.457€ 11.849€ 58.018€ 97.513€ 207.590€ 45.142€ 48.702€ 115.218▲ 137%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 23.518-€ 37.311€ 12.486€ 48.729€ 53.921€ 10.047€ 13.622€ 40.535▲ 198%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 330€ 58€ 475€ 239€ 1.358▲ 468%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 7.487€ 3.080€ 1.528€ 330€ 58€ 475€ 239€ 1.358▲ 468%
Financiële kosten65/66B---€ 10.891€ 35.870€ 10.352€ 8.516€ 15.117▲ 77,5%
Recurrente financiële kosten65€ 11.541€ 10.709€ 7.538€ 10.891€ 35.870€ 10.352€ 8.516€ 15.117▲ 77,5%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 19.464-€ 44.941€ 6.477€ 38.168€ 18.109€ 170€ 5.346€ 26.776▲ 401%
Belastingen op het resultaat67/77€ 5.687--€ 22€ 1.184€ 5.552-€ 427€ 822€ 7.608▲ 825%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 13.777-€ 44.941€ 6.498€ 36.984€ 12.557€ 596€ 4.523€ 19.168▲ 324%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 13.777-€ 44.941€ 6.498€ 36.984€ 12.557€ 596€ 4.523€ 19.168▲ 324%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 371.078€ 358.299€ 398.943€ 536.852€ 486.097€ 543.833€ 456.606€ 511.120▲ 11,9%
Vaste activa21/28€ 80.027€ 57.921€ 50.212€ 97.635€ 72.479€ 85.956€ 87.529€ 72.671▼ 17,0%
Immateriële vaste activa21€ 2.068€ 2.018€ 1.238€ 692€ 2.581€ 4.339€ 4.616€ 3.304▼ 28,4%
Materiële vaste activa22/27€ 76.709€ 54.768€ 47.839€ 95.808€ 69.762€ 81.482€ 82.778€ 69.082▼ 16,5%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 25.751€ 19.729€ 25.308€ 25.152€ 32.538▲ 29,4%
Meubilair en rollend materieel24---€ 55.918€ 39.560€ 27.909€ 35.172€ 19.380▼ 44,9%
Leasing en soortgelijke rechten25---€ 14.139€ 10.474€ 6.809€ 3.144--
Overige materiële vaste activa26-----€ 21.455€ 19.310€ 17.164▼ 11,1%
Financiële vaste activa28€ 1.250€ 1.135€ 1.135€ 1.135€ 135€ 135€ 135€ 285▲ 111%
Vlottende activa29/58€ 291.050€ 300.378€ 348.731€ 439.217€ 413.618€ 457.877€ 369.078€ 438.449▲ 18,8%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3---€ 9.725-----
Voorraden30/36---€ 9.725-----
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 173.054€ 297.203€ 344.227€ 413.078€ 246.625€ 450.556€ 355.840€ 373.599▲ 5,0%
Handelsvorderingen40---€ 383.146€ 246.625€ 445.769€ 347.493€ 353.298▲ 1,7%
Overige vorderingen41---€ 29.932-€ 4.787€ 8.347€ 20.301▲ 143%
Liquide middelen54/58€ 94.821€ 1.260€ 2.607€ 9.146€ 161.120€ 3.763€ 6.801€ 60.236▲ 786%
Overlopende rekeningen490/1---€ 7.268€ 5.873€ 3.557€ 6.437€ 4.614▼ 28,3%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 371.078€ 358.299€ 398.943€ 536.852€ 486.097€ 543.833€ 456.606€ 511.120▲ 11,9%
Eigen vermogen10/15€ 200.573€ 155.633€ 162.131€ 199.116€ 211.673€ 212.269€ 216.792€ 235.961▲ 8,8%
Inbreng10/11€ 18.592€ 18.592-€ 18.592€ 18.592€ 20.451€ 20.451€ 20.451=
Reserves13€ 76.231€ 76.231€ 76.231€ 76.231€ 76.231€ 74.371€ 74.371€ 93.540▲ 25,8%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.859€ 1.859----
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.859€ 1.859----
Beschikbare reserves133---€ 74.371€ 74.371€ 74.371€ 74.371€ 93.540▲ 25,8%
Overgedragen winst (verlies)14€ 105.751€ 60.810€ 67.309€ 104.293€ 116.850€ 117.446€ 121.970€ 121.970=
Schulden17/49€ 170.504€ 202.666€ 236.812€ 337.737€ 274.424€ 331.564€ 239.814€ 275.159▲ 14,7%
Schulden op meer dan één jaar17€ 43.950€ 30.531€ 29.374€ 17.473€ 7.035€ 12.048€ 8.224€ 14.407▲ 75,2%
Financiële schulden170/4---€ 17.473€ 7.035€ 12.048€ 8.224€ 14.407▲ 75,2%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 125.987€ 170.591€ 207.437€ 320.263€ 267.389€ 319.516€ 231.590€ 260.752▲ 12,6%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 11.901€ 10.439€ 4.674€ 3.824€ 4.857▲ 27,0%
Financiële schulden43---€ 12.116€ 49.851€ 45.165€ 45.471€ 25.417▼ 44,1%
Kredietinstellingen430/8---€ 12.116€ 49.851€ 45.165€ 45.471€ 25.417▼ 44,1%
Handelsschulden44€ 30.518€ 39.913€ 77.134€ 101.808€ 100.882€ 219.882€ 72.515€ 92.815▲ 28,0%
Leveranciers440/4---€ 101.808€ 100.882€ 219.882€ 72.515€ 92.815▲ 28,0%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 28.394€ 33.334€ 34.725€ 58.269€ 58.822▲ 0,9%
Belastingen450/3---€ 13.846€ 31.041€ 33.305€ 40.038€ 53.693▲ 34,1%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 14.548€ 2.293€ 1.420€ 18.231€ 5.128▼ 71,9%
Overige schulden47/48---€ 166.044€ 72.885€ 15.070€ 51.512€ 78.840▲ 53,1%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 13.777-€ 44.941€ 6.498€ 36.984€ 12.557€ 596€ 4.523€ 19.168▲ 324%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 35.653€ 31.679€ 31.056€ 30.548€ 26.646€ 23.995€ 31.645€ 36.220▲ 14,5%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 49.429-€ 13.262€ 37.554€ 67.532€ 39.203€ 24.591€ 36.168€ 55.388▲ 53,1%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 9.572-€ 23.347-€ 77.971-€ 1.490-€ 37.472-€ 33.218-€ 21.362▲ 35,7%
Verandering liquide middelen--€ 93.561€ 1.348€ 6.539€ 151.973-€ 157.356€ 3.037€ 53.435▲ 1.659%

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 33 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie
31-12-2025 microschema 01-07-2026 2026-00244606
31-12-2024 microschema 26-08-2025 2025-00423501
31-12-2023 microschema 17-09-2024 2024-00464308
31-12-2022 microschema 28-06-2023 2023-00192356
31-12-2021 microschema 10-08-2022 2022-20286456
31-12-2020 volledig schema 05-08-2021 2021-46500382
31-12-2019 volledig schema 21-08-2020 2020-43100163
31-12-2018 volledig schema 19-08-2019 2019-47700132
31-12-2017 volledig schema 27-08-2018 2018-50400096
31-12-2016 volledig schema 29-08-2017 2017-55100013

Toon alle 33 neerleggingen

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 29.196 actieve ondernemingen met hoofdactiviteit algemene bouw van residentiële gebouwen (NACE 41001) zijn de cijfers van 16.159 gekend. 11.749 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.