Ga naar inhoud

DHEWA

Actief
BVopgericht 20197 jaar actiefLeuvensesteenweg 246, 1932 Zaventem, BelgiëKBO/BCE: BE 0723.644.942

Financieel · boekjaar 2025, verkort schema

Jaarrekening 2025 neergelegd, 38 dagen na de termijn De jaarrekening werd neergelegd op 7 september 2026. De termijn liep af op 31 juli 2026, 7 maanden na de afsluiting op 31 december 2025 (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, 2026-00509543.

Jaarrekening 2025 neergelegd op 07-09-2026 bij de NBB alle 7 neerleggingen

Eigen vermogen
-€ 86.832▼ 36,3%
2024 · -€ 63.724
Totaal activa
€ 527.745▼ 2,0%
2024 · € 538.374
Nettoresultaat
-€ 23.109▲ 88,6%
2024 · -€ 202.432
Werkkapitaal
-€ 86.832▼ 35,0%
2024 · -€ 64.332
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2019 tot 2025, 7 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is een verlies van € 19.728, kleiner dan het verlies van € 196.978 in 2024.

Bedrijfsresultaat-€ 19.728 2025 Nettoresultaat-€ 23.109 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Groothandel (NACE 46). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit, rendabiliteit (ROA) en personeel (VTE).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat-€ 29.009-€ 8.383€ 21.846▲ 161%€ 12.741▼ 41,7%€ 10.434▼ 18,1%-€ 196.978-€ 19.728▲ 90,0%
Nettoresultaat-€ 33.570-€ 6.764binnen de middelste helft van de sector€ 21.443binnen de middelste helft van de sector▲ 217%€ 10.364binnen de middelste helft van de sector▼ 51,7%€ 10.308binnen de middelste helft van de sector▼ 0,5%-€ 202.432onder de middelste helft van de sector-€ 23.109onder de middelste helft van de sector▲ 88,6%
Eigen vermogen€ 16.430-€ 23.193binnen de middelste helft van de sector▲ 41,2%€ 118.037binnen de middelste helft van de sector▲ 409%€ 128.401binnen de middelste helft van de sector▲ 8,8%€ 138.709binnen de middelste helft van de sector▲ 8,0%-€ 63.724onder de middelste helft van de sector-€ 86.832onder de middelste helft van de sector▼ 36,3%
Totaal activa€ 289.882-€ 334.139binnen de middelste helft van de sector▲ 15,3%€ 424.178boven de middelste helft van de sector▲ 26,9%€ 534.298boven de middelste helft van de sector▲ 26,0%€ 600.665boven de middelste helft van de sector▲ 12,4%€ 538.374boven de middelste helft van de sector▼ 10,4%€ 527.745binnen de middelste helft van de sector▼ 2,0%
Schulden€ 273.453-€ 310.945▲ 13,7%€ 306.142▼ 1,5%€ 405.897▲ 32,6%€ 461.956▲ 13,8%€ 602.097▲ 30,3%€ 614.577▲ 2,1%
Werkkapitaal€ 4.163-€ 10.010binnen de middelste helft van de sector▲ 140%€ 103.455binnen de middelste helft van de sector▲ 933%€ 121.185boven de middelste helft van de sector▲ 17,1%€ 133.756boven de middelste helft van de sector▲ 10,4%-€ 64.332onder de middelste helft van de sector-€ 86.832onder de middelste helft van de sector▼ 35,0%
Solvabiliteit5,7%-6,9%onder de middelste helft van de sector▲ 1,3pp27,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 20,9pp24,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,8pp23,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 0,9pp-11,8%onder de middelste helft van de sector▼ 34,9pp-16,5%onder de middelste helft van de sector▼ 4,6pp
Liquiditeit1,02-1,03binnen de middelste helft van de sector▲ 0,021,34binnen de middelste helft van de sector▲ 0,311,30binnen de middelste helft van de sector▼ 0,041,29binnen de middelste helft van de sector▼ 0,010,89onder de middelste helft van de sector▼ 0,400,86onder de middelste helft van de sector▼ 0,03
Rendabiliteit (ROA)-11,6%-2,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 13,6pp5,1%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,0pp1,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,1pp1,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 0,2pp-37,6%onder de middelste helft van de sector▼ 39,3pp-4,4%onder de middelste helft van de sector▲ 33,2pp
Personeel (VTE)1,8-1,8binnen de middelste helft van de sector=
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Groothandel (NACE 46). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort of microschema zijn ze niet verplicht.
Grote verschillen en hun oorzaak
  • 2025 Nettoresultaat +89% tegenover 2024. De jaarrekening volgt nu het verkort schema, vorig jaar het microschema.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
-€ 19.120▲
2024 · -€ 192.635
Cashflow
-€ 22.500▲
2024 · -€ 198.088
Snelle liquiditeit
0,06▼
2024 · 0,08
Rentedekking
-49,12▲
2024 · -1527,03
Schulden ≤ 1 jaar
€ 614.577▲
2024 · € 602.097
Belastingen
€ 2.991▼
2024 · € 5.328
Personeelskosten
€ 2.623▼
2024 · € 25.078
De schuldgraad ontbreekt omdat het eigen vermogen negatief is. Schulden gedeeld door een negatief eigen vermogen zeggen niets.
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 9.932-€ 1.411--
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 8.533€ 7.366€ 3.674€ 4.344€ 609

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 39 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 538.374€ 527.745▼
Vaste activa21/28€ 609-
Materiële vaste activa22/27€ 609-
Meubilair en rollend materieel24€ 609-
Vlottende activa29/58€ 537.765€ 527.745▼
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 490.699€ 488.197▼
Voorraden30/36€ 490.699€ 488.197▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 8.147€ 4.880▼
Handelsvorderingen40€ 776€ 2.650▲
Overige vorderingen41€ 7.372€ 2.230▼
Liquide middelen54/58€ 37.820€ 33.569▼
Overlopende rekeningen490/1€ 1.099€ 1.099=
Passiva
Totaal passiva10/49€ 538.374€ 527.745▼
Eigen vermogen10/15-€ 63.724-€ 86.832▼
Inbreng10/11€ 123.400€ 123.400=
Buiten kapitaal11€ 123.400€ 123.400=
Andere1109/19€ 123.400€ 123.400=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 187.124-€ 210.232▼
Schulden17/49€ 602.097€ 614.577▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 602.097€ 614.577▲
Handelsschulden44€ 234.401€ 236.713▲
Leveranciers440/4€ 234.401€ 236.713▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 8.556€ 2.130▼
Belastingen450/3€ 8.556€ 255▼
Bezoldigingen en sociale lasten454/9-€ 1.875
Overige schulden47/48€ 359.141€ 375.733▲
Resultaat Code20242025
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 25.078€ 2.623▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.344€ 609▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 551€ 1.289▲
Bruto bedrijfsmarge9900-€ 167.006-€ 15.208▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 196.978-€ 19.728▲
Financiële kosten65/66B€ 126€ 389▲
Recurrente financiële kosten65€ 126€ 389▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 197.104-€ 20.118▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 5.328€ 2.991▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 202.432-€ 23.109▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 202.432-€ 23.109▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906-€ 187.124-€ 210.232▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 15.309-€ 187.124▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 3 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 07-09-2026.

Post2019202020212022202320242025Verschil
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62--€ 1.198€ 31.615€ 20.454€ 25.078€ 2.623▼ 89,5%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.133€ 5.553€ 8.533€ 7.366€ 3.674€ 4.344€ 609▼ 86,0%
Andere bedrijfskosten640/8--€ 1.948€ 1.103€ 389€ 551€ 1.289▲ 134%
Bruto bedrijfsmarge9900-€ 5.228€ 61.301€ 33.526€ 52.825€ 34.951-€ 167.006-€ 15.208▲ 90,9%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 29.009€ 8.383€ 21.846€ 12.741€ 10.434-€ 196.978-€ 19.728▲ 90,0%
Recurrente financiële opbrengsten75-€ 292------
Financiële kosten65/66B--€ 403€ 377€ 126€ 126€ 389▲ 209%
Recurrente financiële kosten65€ 4.537€ 1.657€ 403€ 377€ 126€ 126€ 389▲ 209%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 33.546€ 7.019€ 21.443€ 12.364€ 10.308-€ 197.104-€ 20.118▲ 89,8%
Belastingen op het resultaat67/77€ 25€ 255-€ 2.000-€ 5.328€ 2.991▼ 43,9%
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 33.570€ 6.764€ 21.443€ 10.364€ 10.308-€ 202.432-€ 23.109▲ 88,6%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905-€ 33.570€ 6.764€ 21.443€ 10.364€ 10.308-€ 202.432-€ 23.109▲ 88,6%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 289.882€ 334.139€ 424.178€ 534.298€ 600.665€ 538.374€ 527.745▼ 2,0%
Vaste activa21/28€ 12.267€ 13.183€ 14.582€ 7.216€ 4.952€ 609--
Materiële vaste activa22/27€ 12.267€ 13.183€ 14.582€ 7.216€ 4.952€ 609--
Installaties, machines en uitrusting23--€ 4.000€ 3.000€ 2.000---
Meubilair en rollend materieel24--€ 10.582€ 4.216€ 2.952€ 609--
Vlottende activa29/58€ 277.616€ 320.956€ 409.597€ 527.082€ 595.713€ 537.765€ 527.745▼ 1,9%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 184.694€ 209.900€ 312.264€ 377.264€ 487.605€ 490.699€ 488.197▼ 0,5%
Voorraden30/36--€ 312.264€ 377.264€ 487.605€ 490.699€ 488.197▼ 0,5%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 90.869€ 109.054€ 95.352€ 97.519€ 64.357€ 8.147€ 4.880▼ 40,1%
Handelsvorderingen40--€ 95.352€ 93.968€ 64.357€ 776€ 2.650▲ 242%
Overige vorderingen41---€ 3.551-€ 7.372€ 2.230▼ 69,8%
Liquide middelen54/58€ 1.553€ 1.013€ 882€ 51.200€ 42.652€ 37.820€ 33.569▼ 11,2%
Overlopende rekeningen490/1--€ 1.099€ 1.099€ 1.099€ 1.099€ 1.099=
Passiva
Totaal passiva10/49€ 289.882€ 334.139€ 424.178€ 534.298€ 600.665€ 538.374€ 527.745▼ 2,0%
Eigen vermogen10/15€ 16.430€ 23.193€ 118.037€ 128.401€ 138.709-€ 63.724-€ 86.832▼ 36,3%
Inbreng10/11€ 50.000-€ 123.400€ 123.400€ 123.400€ 123.400€ 123.400=
Kapitaal10--€ 73.400€ 73.400----
Geplaatst kapitaal100--€ 73.400€ 73.400----
Buiten kapitaal11--€ 50.000€ 50.000€ 123.400€ 123.400€ 123.400=
Andere1109/19--€ 50.000€ 50.000€ 123.400€ 123.400€ 123.400=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 33.570-€ 26.807-€ 5.363€ 5.001€ 15.309-€ 187.124-€ 210.232▼ 12,3%
Schulden17/49€ 273.453€ 310.945€ 306.142€ 405.897€ 461.956€ 602.097€ 614.577▲ 2,1%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 273.453€ 310.945€ 306.142€ 405.897€ 461.956€ 602.097€ 614.577▲ 2,1%
Handelsschulden44€ 37.544€ 3.331€ 4.428€ 1.023€ 93.558€ 234.401€ 236.713▲ 1,0%
Leveranciers440/4--€ 4.428€ 1.023€ 93.558€ 234.401€ 236.713▲ 1,0%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45--€ 34.642€ 22.067€ 1.617€ 8.556€ 2.130▼ 75,1%
Belastingen450/3--€ 34.642€ 22.067€ 1.617€ 8.556€ 255▼ 97,0%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9------€ 1.875-
Overige schulden47/48--€ 267.071€ 382.806€ 366.781€ 359.141€ 375.733▲ 4,6%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904-€ 33.570€ 6.764€ 21.443€ 10.364€ 10.308-€ 202.432-€ 23.109▲ 88,6%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 4.133€ 5.553€ 8.533€ 7.366€ 3.674€ 4.344€ 609▼ 86,0%
Kasstroom uit de werking (benadering)-€ 29.437€ 12.317€ 29.977€ 17.730€ 13.982-€ 198.088-€ 22.500▲ 88,6%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 6.469-€ 9.932€ 0-€ 1.411€ 0--
Verandering liquide middelen--€ 539-€ 131€ 50.318-€ 8.548-€ 4.831-€ 4.251▲ 12,0%

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 1.167 ondernemingen hetzelfde profiel als DHEWA nu. Twee jaar later was 2,0% failliet en bestond 94,9% nog.

  • Klein
  • 5 tot 10 jaar oud
  • negatief eigen vermogen
  • klein verlies
2,0% ging failliet
2,8% stopte op een andere manier
94,9% bestond nog

Nog 0,3% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

De faillissementskans van DHEWA zelf is hoger: 3,1% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over DHEWA dan alleen het profiel.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 1.167 ondernemingen, geen voorspelling voor DHEWA. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Neerleggingen bij de Nationale Bank (7)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 verkort schema 07-09-2026 2026-00509543 PDF
31-12-2024 microschema 23-09-2025 2025-00501152 PDF
31-12-2023 microschema 20-08-2024 2024-00361277 PDF
31-12-2022 microschema 22-09-2023 2023-00454612 PDF
31-12-2021 microschema 30-08-2022 2022-20420541 PDF
31-12-2020 microschema 06-08-2021 2021-47500345 PDF
31-12-2019 microschema 19-06-2020 2020-19700108 PDF

Volgende stappen