Ga naar inhoud

DEVLIES PHARMA

Actief
BVopgericht 200520 jaar actiefMoeskroensesteenweg(Aal) 81, 8511 Kortrijk, BelgiëKBO/BCE: BE 0877.804.765
Samenvatting

DEVLIES PHARMA is actief sinds 2005 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 149.857 en een nettoresultaat van -€ 13.894. Het eigen vermogen blijft stabiel over de neergelegde boekjaren (±0,3% per jaar). De solvabiliteit is beter dan 33% van 12.411 sectorgenoten (NACE 47, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,5% (laag).

Financieel · boekjaar 2025, verkort schema

Eigen vermogen
€ 149.857▼ 8,5%
2024 · € 163.750
Totaal activa
€ 675.641▼ 5,8%
2024 · € 717.552
Nettoresultaat
-€ 13.894
2024 · € 5.533
Werkkapitaal
€ 3.948
2024 · -€ 11.877
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2019 tot 2025, 7 boekjaren

Het bedrijfsresultaat daalt in 2025; 2025 ligt 68% onder 2024.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Bedrijfsresultaat€ 8.816 2025 Nettoresultaat-€ 13.894 2025

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 47, Detailhandel: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA), Personeel (VTE).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 10.329-€ 10.279▼ 0,5%€ 12.129▲ 18,0%€ 8.410▼ 30,7%€ 11.698▲ 39,1%€ 27.838▲ 138%€ 8.816▼ 68,3%
Nettoresultaat€ 19-€ 804onder de middelste helft van de sector▲ 4.158%€ 32onder de middelste helft van de sector▼ 96,0%€ 435onder de middelste helft van de sector▲ 1.262%€ 656onder de middelste helft van de sector▲ 50,5%€ 5.533binnen de middelste helft van de sector▲ 744%-€ 13.894onder de middelste helft van de sector
Eigen vermogen€ 156.290-€ 157.094binnen de middelste helft van de sector▲ 0,5%€ 157.126binnen de middelste helft van de sector=€ 157.562binnen de middelste helft van de sector▲ 0,3%€ 158.217binnen de middelste helft van de sector▲ 0,4%€ 163.750binnen de middelste helft van de sector▲ 3,5%€ 149.857binnen de middelste helft van de sector▼ 8,5%
Totaal activa€ 905.917-€ 880.766binnen de middelste helft van de sector▼ 2,8%€ 827.133binnen de middelste helft van de sector▼ 6,1%€ 779.599binnen de middelste helft van de sector▼ 5,7%€ 760.706binnen de middelste helft van de sector▼ 2,4%€ 717.552binnen de middelste helft van de sector▼ 5,7%€ 675.641binnen de middelste helft van de sector▼ 5,8%
Schulden€ 749.627-€ 723.672▼ 3,5%€ 670.006▼ 7,4%€ 622.037▼ 7,2%€ 602.488▼ 3,1%€ 553.802▼ 8,1%€ 525.785▼ 5,1%
Werkkapitaal-€ 9.455--€ 52.916onder de middelste helft van de sector▼ 460%-€ 54.564onder de middelste helft van de sector▼ 3,1%-€ 42.707onder de middelste helft van de sector▲ 21,7%-€ 39.551onder de middelste helft van de sector▲ 7,4%-€ 11.877onder de middelste helft van de sector▲ 70,0%€ 3.948binnen de middelste helft van de sector
Solvabiliteit17,3%-17,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,6pp19,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,2pp20,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,2pp20,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,6pp22,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,0pp22,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 0,6pp
Liquiditeit0,96-0,83onder de middelste helft van de sector▼ 0,130,83onder de middelste helft van de sector=0,87onder de middelste helft van de sector▲ 0,040,89onder de middelste helft van de sector▲ 0,020,96onder de middelste helft van de sector▲ 0,081,01binnen de middelste helft van de sector▲ 0,05
Rendabiliteit (ROA)0,0%-0,1%onder de middelste helft van de sector▲ 0,1pp0,0%onder de middelste helft van de sector▼ 0,1pp0,1%onder de middelste helft van de sector▲ 0,1pp0,1%onder de middelste helft van de sector=0,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,7pp-2,1%onder de middelste helft van de sector▼ 2,8pp
Personeel (VTE)1,1onder de middelste helft van de sector0,8onder de middelste helft van de sector▼ 27,3%0,8onder de middelste helft van de sector=0,8onder de middelste helft van de sector=0,8onder de middelste helft van de sector=
boven binnen onder de middelste helft van NACE 47, Detailhandel: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge niet gepubliceerd: het verkort schema vereist die niet.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 675.641
Vaste activa € 341.409 ▼ 13,7%
Vlottende activa € 334.233 ▲ 3,8%
Passiva € 675.641
Eigen vermogen € 149.857 ▼ 8,5%
Schulden € 525.785 ▼ 5,1%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 77,2% naar 77,8%. Het eigen vermogen en de schuld zijn lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 62.906▼
2024 · € 88.259
Cashflow
€ 40.197▼
2024 · € 65.954
Snelle liquiditeit
0,41▲
2024 · 0,39
Schuldgraad
3,51▲
2024 · 3,38
ROE
-9,3%▼
2024 · 3,4%
Rentedekking
2,58▼
2024 · 3,60
Schulden ≤ 1 jaar
€ 330.285▼
2024 · € 333.829
Schulden > 1 jaar
€ 195.500▼
2024 · € 219.063
Belastingen
€ 0▼
2024 · € 138
Personeelskosten
€ 61.055▲
2024 · € 59.635
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 2.450 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 1,5% binnen 24 maanden failliet en bestaat 93,3% nog.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 10 tot 30%
  • klein verlies
1,5% ging failliet
5,0% stopte op een andere manier
93,3% bestaat nog

Van nog 0,2% weten we dat ze stopten, maar niet of dat binnen die 24 maanden was.

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een faillissementskans van 0,5% op twaalf maanden; de groep spreekt dat niet tegen.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.470 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74,5% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 2.450 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 53 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 717.552€ 675.641▼
Vaste activa21/28€ 395.600€ 341.409▼
Materiële vaste activa22/27€ 395.500€ 341.409▼
Terreinen en gebouwen22€ 353.072€ 330.642▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 40.012€ 9.426▼
Meubilair en rollend materieel24€ 2.416€ 1.341▼
Financiële vaste activa28€ 100€ 0▼
Vlottende activa29/58€ 321.953€ 334.233▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 191.539€ 199.985▲
Voorraden30/36€ 191.539€ 199.985▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 91.012€ 89.033▼
Handelsvorderingen40€ 83.274€ 83.758▲
Overige vorderingen41€ 7.739€ 5.274▼
Geldbeleggingen50/53€ 2.778€ 2.778=
Liquide middelen54/58€ 21.104€ 26.833▲
Overlopende rekeningen490/1€ 15.519€ 15.604▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 717.552€ 675.641▼
Eigen vermogen10/15€ 163.750€ 149.857▼
Inbreng10/11€ 180.000€ 180.000=
Reserves13€ 18.000€ 18.000=
Beschikbare reserves133€ 18.000€ 18.000=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 34.250-€ 48.144▼
Schulden17/49€ 553.802€ 525.785▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 219.063€ 195.500▼
Financiële schulden170/4€ 219.063€ 195.500▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 333.829€ 330.285▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 35.159€ 123.562▲
Financiële schulden43€ 140.000€ 75.000▼
Kredietinstellingen430/8€ 140.000€ 75.000▼
Handelsschulden44€ 124.298€ 125.087▲
Leveranciers440/4€ 124.298€ 125.087▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 6.988€ 5.751▼
Belastingen450/3€ 1.624€ 3.260▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 5.364€ 2.491▼
Overige schulden47/48€ 27.384€ 884▼
Overlopende rekeningen492/3€ 910€ 0▼
Resultaat Code20242025
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 59.635€ 61.055▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 60.421€ 54.091▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 3.304€ 2.970▼
Niet-recurrente bedrijfskosten66A€ 697€ 0▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 151.895€ 126.931▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 27.838€ 8.816▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 2.359€ 1.711▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 2.359€ 1.711▼
Financiële kosten65/66B€ 24.526€ 24.420▼
Recurrente financiële kosten65€ 24.526€ 24.420▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 5.671-€ 13.894▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 138€ 0▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 5.533-€ 13.894▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 5.533-€ 13.894▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906-€ 34.250-€ 48.144▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 39.783-€ 34.250▲
Sociale balans
Gemiddeld personeelsbestand (VTE)90870,80,8=

De toelichting bij deze jaarrekening (20 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post2019202020212022202320242025Verschil
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 52.008€ 57.084€ 59.635€ 61.055▲ 2,4%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 62.138€ 66.001€ 64.926€ 61.738€ 58.537€ 60.421€ 54.091▼ 10,5%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 4.721€ 1.546€ 3.304€ 2.970▼ 10,1%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A-----€ 697€ 0▼ 100%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 126.495€ 117.339€ 130.448€ 126.878€ 128.864€ 151.895€ 126.931▼ 16,4%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 10.329€ 10.279€ 12.129€ 8.410€ 11.698€ 27.838€ 8.816▼ 68,3%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 3.443€ 2.792€ 2.359€ 1.711▼ 27,5%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 3.274€ 3.616€ 2.690€ 3.443€ 2.792€ 2.359€ 1.711▼ 27,5%
Financiële kosten65/66B---€ 11.364€ 13.772€ 24.526€ 24.420▼ 0,4%
Recurrente financiële kosten65€ 13.519€ 13.034€ 14.719€ 11.364€ 13.772€ 24.526€ 24.420▼ 0,4%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 84€ 861€ 100€ 489€ 718€ 5.671-€ 13.894-
Belastingen op het resultaat67/77€ 65€ 56€ 68€ 54€ 62€ 138€ 0▼ 100,0%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 19€ 804€ 32€ 435€ 656€ 5.533-€ 13.894-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 19€ 804€ 32€ 435€ 656€ 5.533-€ 13.894-
Post2019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 905.917€ 880.766€ 827.133€ 779.599€ 760.706€ 717.552€ 675.641▼ 5,8%
Vaste activa21/28€ 655.632€ 620.884€ 558.269€ 500.490€ 451.990€ 395.600€ 341.409▼ 13,7%
Materiële vaste activa22/27€ 655.532€ 620.784€ 558.169€ 500.390€ 451.890€ 395.500€ 341.409▼ 13,7%
Terreinen en gebouwen22---€ 397.930€ 375.501€ 353.072€ 330.642▼ 6,4%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 88.878€ 69.268€ 40.012€ 9.426▼ 76,4%
Meubilair en rollend materieel24---€ 13.582€ 7.120€ 2.416€ 1.341▼ 44,5%
Leasing en soortgelijke rechten25---€ 0----
Financiële vaste activa28€ 100€ 100€ 100€ 100€ 100€ 100€ 0▼ 100%
Vlottende activa29/58€ 250.286€ 259.882€ 268.864€ 279.109€ 308.716€ 321.953€ 334.233▲ 3,8%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 142.292€ 141.399€ 161.111€ 152.404€ 186.874€ 191.539€ 199.985▲ 4,4%
Voorraden30/36---€ 152.404€ 186.874€ 191.539€ 199.985▲ 4,4%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 55.620€ 77.822€ 66.078€ 69.980€ 82.269€ 91.012€ 89.033▼ 2,2%
Handelsvorderingen40---€ 62.924€ 76.029€ 83.274€ 83.758▲ 0,6%
Overige vorderingen41---€ 7.056€ 6.240€ 7.739€ 5.274▼ 31,8%
Geldbeleggingen50/53€ 2.778€ 2.778€ 2.778€ 2.778€ 2.778€ 2.778€ 2.778=
Liquide middelen54/58€ 29.913€ 8.605€ 6.118€ 21.091€ 18.563€ 21.104€ 26.833▲ 27,1%
Overlopende rekeningen490/1---€ 32.856€ 18.233€ 15.519€ 15.604▲ 0,5%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 905.917€ 880.766€ 827.133€ 779.599€ 760.706€ 717.552€ 675.641▼ 5,8%
Eigen vermogen10/15€ 156.290€ 157.094€ 157.126€ 157.562€ 158.217€ 163.750€ 149.857▼ 8,5%
Inbreng10/11€ 180.000€ 0-€ 180.000€ 180.000€ 180.000€ 180.000=
Reserves13€ 18.000€ 18.000€ 18.000€ 18.000€ 18.000€ 18.000€ 18.000=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 0----
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 0----
Beschikbare reserves133---€ 18.000€ 18.000€ 18.000€ 18.000=
Overgedragen winst (verlies)14-€ 41.710-€ 40.906-€ 40.874-€ 40.438-€ 39.783-€ 34.250-€ 48.144▼ 40,6%
Schulden17/49€ 749.627€ 723.672€ 670.006€ 622.037€ 602.488€ 553.802€ 525.785▼ 5,1%
Schulden op meer dan één jaar17€ 489.887€ 410.874€ 346.067€ 300.221€ 254.222€ 219.063€ 195.500▼ 10,8%
Financiële schulden170/4---€ 300.221€ 254.222€ 219.063€ 195.500▼ 10,8%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 259.740€ 312.798€ 323.428€ 321.816€ 348.267€ 333.829€ 330.285▼ 1,1%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 45.846€ 46.000€ 35.159€ 123.562▲ 251%
Financiële schulden43---€ 140.000€ 140.000€ 140.000€ 75.000▼ 46,4%
Kredietinstellingen430/8---€ 140.000€ 140.000€ 140.000€ 75.000▼ 46,4%
Handelsschulden44€ 59.007€ 102.719€ 89.664€ 92.473€ 121.511€ 124.298€ 125.087▲ 0,6%
Leveranciers440/4---€ 92.473€ 121.511€ 124.298€ 125.087▲ 0,6%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 5.883€ 3.447€ 6.988€ 5.751▼ 17,7%
Belastingen450/3---€ 2.048€ 1.032€ 1.624€ 3.260▲ 101%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 3.836€ 2.414€ 5.364€ 2.491▼ 53,6%
Overige schulden47/48---€ 37.614€ 37.309€ 27.384€ 884▼ 96,8%
Overlopende rekeningen492/3---€ 0-€ 910€ 0▼ 100%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 19€ 804€ 32€ 435€ 656€ 5.533-€ 13.894-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 62.138€ 66.001€ 64.926€ 61.738€ 58.537€ 60.421€ 54.091▼ 10,5%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 62.157€ 66.805€ 64.957€ 62.174€ 59.193€ 65.954€ 40.197▼ 39,1%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 31.253-€ 2.310-€ 3.960-€ 10.037-€ 4.031€ 100-
Verandering liquide middelen--€ 21.308-€ 2.487€ 14.973-€ 2.528€ 2.541€ 5.729▲ 125%

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 19 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie
30-06-2025 verkort schema 15-12-2025 2025-00581323
30-06-2024 verkort schema 30-12-2024 2024-00626513
30-06-2023 verkort schema 18-12-2023 2023-00530416
30-06-2022 verkort schema 30-12-2022 2022-20549279
30-06-2021 verkort schema 21-12-2021 2021-80800395
30-06-2020 verkort schema 31-12-2020 2020-77500412
30-06-2019 verkort schema 16-12-2019 2019-76000549
30-06-2018 verkort schema 24-01-2019 2019-02100534
30-06-2017 verkort schema 31-01-2018 2018-03100314
30-06-2016 verkort schema 26-12-2016 2016-71900400

Toon alle 19 neerleggingen

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 5.203 actieve ondernemingen met hoofdactiviteit detailhandel in farmaceutische producten (NACE 47730) zijn de cijfers van 3.875 gekend. 3.577 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.