Ga naar inhoud

DEBOT

Actief
BVBAopgericht 199827 jaar actiefSint-Antoonplein 30, 1040 Etterbeek, BelgiëKBO/BCE: BE 0464.906.053

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd, 81 dagen na de termijn De jaarrekening werd neergelegd op 20 oktober 2026. De termijn liep af op 31 juli 2026, 7 maanden na de afsluiting op 31 december 2025 (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, 2026-00566325.

Jaarrekening 2025 neergelegd op 20-10-2026 bij de NBB alle 25 neerleggingen

Omzet
€ 113.613
EBIT-marge
-13,1%
Nettoresultaat
-€ 9.565
2024 · € 5.700
Werkkapitaal
€ 321.294▼ 2,3%
2024 · € 328.693
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Omzet
geen cijfer
2025
20182025
Bedrijfsresultaat
-€ 3.301
▲ 36,6% 2025
20182025
Nettoresultaat
-€ 9.565
2025
laagste kwart van de sector
20182025
EBIT-marge
geen cijfer
2025
20182025
Eigen vermogen
€ 302.447
▼ 3,1% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Totaal activa
€ 338.492
▼ 1,3% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Schulden
€ 14.045
▲ 59,0% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 321.294
▼ 2,3% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
89,4%
▼ 1,7pp 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Liquiditeit
23,88
▼ 14,33 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
-2,8%
▼ 4,5pp 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Personeel (VTE)
2
= 2025
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Omzet€ 113.613
Bedrijfsresultaat-€ 12.941--€ 14.898▼ 15,1%-€ 17.334▼ 16,4%-€ 20.171▼ 16,4%-€ 15.740▲ 22,0%-€ 4.640▲ 70,5%-€ 5.206▼ 12,2%-€ 3.301▲ 36,6%
Nettoresultaat€ 7.171-€ 6.559▼ 8,5%€ 7.764binnen de middelste helft van de sector▲ 18,4%-€ 756onder de middelste helft van de sector€ 4.872onder de middelste helft van de sector€ 10.458onder de middelste helft van de sector▲ 115%€ 5.700onder de middelste helft van de sector▼ 45,5%-€ 9.565onder de middelste helft van de sector
EBIT-marge-13,1%
Eigen vermogen€ 277.416-€ 283.974▲ 2,4%€ 291.738binnen de middelste helft van de sector▲ 2,7%€ 290.983binnen de middelste helft van de sector▼ 0,3%€ 295.854binnen de middelste helft van de sector▲ 1,7%€ 306.312binnen de middelste helft van de sector▲ 3,5%€ 312.012binnen de middelste helft van de sector▲ 1,9%€ 302.447binnen de middelste helft van de sector▼ 3,1%
Totaal activa€ 338.416-€ 332.139▼ 1,9%€ 341.215binnen de middelste helft van de sector▲ 2,7%€ 335.872binnen de middelste helft van de sector▼ 1,6%€ 347.702binnen de middelste helft van de sector▲ 3,5%€ 343.009binnen de middelste helft van de sector▼ 1,3%€ 342.847binnen de middelste helft van de sector=€ 338.492binnen de middelste helft van de sector▼ 1,3%
Schulden€ 29.000-€ 16.165▼ 44,3%€ 17.476▲ 8,1%€ 22.889▲ 31,0%€ 29.847▲ 30,4%€ 14.697▼ 50,8%€ 8.834▼ 39,9%€ 14.045▲ 59,0%
Werkkapitaal€ 300.563-€ 302.249▲ 0,6%€ 312.750binnen de middelste helft van de sector▲ 3,5%€ 303.033binnen de middelste helft van de sector▼ 3,1%€ 308.395binnen de middelste helft van de sector▲ 1,8%€ 320.411boven de middelste helft van de sector▲ 3,9%€ 328.693boven de middelste helft van de sector▲ 2,6%€ 321.294boven de middelste helft van de sector▼ 2,3%
Solvabiliteit82,0%-85,5%▲ 3,5pp85,5%boven de middelste helft van de sector=86,6%boven de middelste helft van de sector▲ 1,1pp85,1%boven de middelste helft van de sector▼ 1,5pp89,3%boven de middelste helft van de sector▲ 4,2pp91,0%boven de middelste helft van de sector▲ 1,7pp89,4%boven de middelste helft van de sector▼ 1,7pp
Liquiditeit20,51-31,45▲ 10,9426,60boven de middelste helft van de sector▼ 4,8517,54boven de middelste helft van de sector▼ 9,0611,90boven de middelste helft van de sector▼ 5,6422,80boven de middelste helft van de sector▲ 10,9038,21boven de middelste helft van de sector▲ 15,4123,88boven de middelste helft van de sector▼ 14,33
Rendabiliteit (ROA)2,1%-2,0%▼ 0,1pp2,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 0,3pp-0,2%onder de middelste helft van de sector▼ 2,5pp1,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,6pp3,0%onder de middelste helft van de sector▲ 1,6pp1,7%onder de middelste helft van de sector▼ 1,4pp-2,8%onder de middelste helft van de sector▼ 4,5pp
Personeel (VTE)21onder de middelste helft van de sector▼ 50,0%1onder de middelste helft van de sector=22=2=
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gezondheidszorg (NACE 86). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is een verlies van € 3.301, kleiner dan het verlies van € 5.206 in 2024.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 338.492
Vaste activa € 3.152 ▼ 40,7%
Vlottende activa € 335.340 ▼ 0,6%
Passiva € 338.492
Eigen vermogen € 302.447 ▼ 3,1%
Voorzieningen € 22.000 =
Schulden € 14.045 ▲ 59,0%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 2,6% naar 4,1%. Het eigen vermogen is lager en de schuld is hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
-€ 1.134▲
2024 · -€ 2.624
Cashflow
-€ 7.398▼
2024 · € 8.282
Schuldgraad
0,05▲
2024 · 0,03
ROE
-3,2%▼
2024 · 1,8%
Rentedekking
-4,73▲
2024 · -11,66
Schulden ≤ 1 jaar
€ 14.045▲
2024 · € 8.834
Belastingen
€ 24.093▲
2024 · € 9.008
Personeelskosten
€ 41.428▼
2024 · € 41.976
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202331-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum22-
voltijds22-
in voltijdse equivalenten222
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten222
Met een vast contract222

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2023 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 2.452----
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 4.185€ 3.512€ 3.103€ 2.582€ 2.167

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 43 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 342.847€ 338.492▼
Vaste activa21/28€ 5.319€ 3.152▼
Materiële vaste activa22/27€ 5.319€ 3.152▼
Meubilair en rollend materieel24€ 5.319€ 3.152▼
Vlottende activa29/58€ 337.527€ 335.340▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 335.459€ 331.374▼
Overige vorderingen41€ 335.459€ 331.374▼
Liquide middelen54/58-€ 3.966
Overlopende rekeningen490/1€ 2.068-
Passiva
Totaal passiva10/49€ 342.847€ 338.492▼
Eigen vermogen10/15€ 312.012€ 302.447▼
Inbreng10/11€ 26.029€ 26.029=
Reserves13€ 2.603€ 2.603=
Onbeschikbare reserves130/1€ 2.603€ 2.603=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 2.603€ 2.603=
Overgedragen winst (verlies)14€ 283.381€ 273.815▼
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 22.000€ 22.000=
Voorzieningen voor risico's en kosten160/5€ 22.000€ 22.000=
Pensioenen en soortgelijke verplichtingen160€ 22.000€ 22.000=
Schulden17/49€ 8.834€ 14.045▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 8.834€ 14.045▲
Financiële schulden43€ 582-
Kredietinstellingen430/8€ 582-
Handelsschulden44€ 2.627€ 4.151▲
Leveranciers440/4€ 2.627€ 4.151▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 5.625€ 9.894▲
Belastingen450/3-€ 4.200
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 5.625€ 5.694▲
Resultaat Code20242025
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 41.976€ 41.428▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 2.582€ 2.167▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 1.759€ 878▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 41.111€ 41.172▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 5.206-€ 3.301▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 20.140€ 18.068▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 20.140€ 18.068▼
Financiële kosten65/66B€ 225€ 239▲
Recurrente financiële kosten65€ 225€ 239▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 14.708€ 14.528▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 9.008€ 24.093▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 5.700-€ 9.565▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 5.700-€ 9.565▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 283.381€ 273.815▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 277.680€ 283.381▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 6 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 20-10-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Omzet70-€ 113.613-------
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62--€ 14.240€ 22.678€ 37.468€ 39.440€ 41.976€ 41.428▼ 1,3%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 3.520€ 4.219€ 4.217€ 4.185€ 3.512€ 3.103€ 2.582€ 2.167▼ 16,1%
Voorzieningen voor risico's en kosten: toevoegingen (bestedingen en terugnemingen)635/8----€ 10.000-----
Andere bedrijfskosten640/8--€ 3.042€ 2.220€ 1.788€ 2.991€ 1.759€ 878▼ 50,1%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 22.994€ 20.591€ 4.164-€ 1.088€ 27.028€ 40.893€ 41.111€ 41.172▲ 0,1%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901-€ 12.941-€ 14.898-€ 17.334-€ 20.171-€ 15.740-€ 4.640-€ 5.206-€ 3.301▲ 36,6%
Financiële opbrengsten75/76B--€ 30.511€ 20.714€ 22.581€ 17.045€ 20.140€ 18.068▼ 10,3%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 27.019€ 26.589€ 30.511€ 20.714€ 22.581€ 17.045€ 20.140€ 18.068▼ 10,3%
Financiële kosten65/66B--€ 651€ 568€ 190€ 889€ 225€ 239▲ 6,4%
Recurrente financiële kosten65€ 388€ 437€ 651€ 568€ 190€ 889€ 225€ 239▲ 6,4%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 13.690€ 11.254€ 12.525-€ 25€ 6.651€ 11.515€ 14.708€ 14.528▼ 1,2%
Belastingen op het resultaat67/77€ 6.519€ 4.696€ 4.761€ 731€ 1.779€ 1.058€ 9.008€ 24.093▲ 167%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 7.171€ 6.559€ 7.764-€ 756€ 4.872€ 10.458€ 5.700-€ 9.565-
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 7.171€ 6.559€ 7.764-€ 756€ 4.872€ 10.458€ 5.700-€ 9.565-
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 338.416€ 332.139€ 341.215€ 335.872€ 347.702€ 343.009€ 342.847€ 338.492▼ 1,3%
Vaste activa21/28€ 22.451€ 19.965€ 16.249€ 14.516€ 11.004€ 7.901€ 5.319€ 3.152▼ 40,7%
Materiële vaste activa22/27€ 22.451€ 19.965€ 16.249€ 14.516€ 11.004€ 7.901€ 5.319€ 3.152▼ 40,7%
Installaties, machines en uitrusting23--€ 918€ 96-----
Meubilair en rollend materieel24--€ 15.331€ 14.420€ 11.004€ 7.901€ 5.319€ 3.152▼ 40,7%
Vlottende activa29/58€ 315.965€ 312.174€ 324.966€ 321.355€ 336.697€ 335.108€ 337.527€ 335.340▼ 0,6%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 310.284€ 310.189€ 318.574€ 316.001€ 334.285€ 329.148€ 335.459€ 331.374▼ 1,2%
Handelsvorderingen40----€ 18.586----
Overige vorderingen41--€ 318.574€ 316.001€ 315.700€ 329.148€ 335.459€ 331.374▼ 1,2%
Liquide middelen54/58€ 3.740€ 568€ 4.010€ 2.219€ 1.239€ 4.445-€ 3.966-
Overlopende rekeningen490/1--€ 2.382€ 3.135€ 1.174€ 1.516€ 2.068--
Passiva
Totaal passiva10/49€ 338.416€ 332.139€ 341.215€ 335.872€ 347.702€ 343.009€ 342.847€ 338.492▼ 1,3%
Eigen vermogen10/15€ 277.416€ 283.974€ 291.738€ 290.983€ 295.854€ 306.312€ 312.012€ 302.447▼ 3,1%
Inbreng10/11€ 26.029€ 26.029€ 26.029€ 26.029€ 26.029€ 26.029€ 26.029€ 26.029=
Reserves13€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603=
Onbeschikbare reserves130/1--€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603=
Statutair onbeschikbare reserves1311--€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603€ 2.603=
Overgedragen winst (verlies)14€ 248.784€ 255.342€ 263.107€ 262.351€ 267.223€ 277.680€ 283.381€ 273.815▼ 3,4%
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 32.000€ 32.000€ 32.000€ 22.000€ 22.000€ 22.000€ 22.000€ 22.000=
Voorzieningen voor risico's en kosten160/5--€ 32.000€ 22.000€ 22.000€ 22.000€ 22.000€ 22.000=
Pensioenen en soortgelijke verplichtingen160--€ 32.000€ 22.000€ 22.000€ 22.000€ 22.000€ 22.000=
Schulden17/49€ 29.000€ 16.165€ 17.476€ 22.889€ 29.847€ 14.697€ 8.834€ 14.045▲ 59,0%
Schulden op meer dan één jaar17€ 13.598€ 6.240€ 2.770€ 3.369-----
Financiële schulden170/4--€ 2.770€ 3.369-----
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 15.402€ 9.925€ 12.216€ 18.323€ 28.302€ 14.697€ 8.834€ 14.045▲ 59,0%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42--€ 4.124€ 2.421€ 3.369€ 1.064---
Financiële schulden43------€ 582--
Kredietinstellingen430/8------€ 582--
Handelsschulden44€ 5.461€ 3.588€ 3.621€ 7.539€ 783€ 8.458€ 2.627€ 4.151▲ 58,0%
Leveranciers440/4--€ 3.621€ 7.539€ 783€ 8.458€ 2.627€ 4.151▲ 58,0%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45--€ 4.472€ 8.363€ 24.150€ 5.176€ 5.625€ 9.894▲ 75,9%
Belastingen450/3--€ 3.500-€ 221--€ 4.200-
Bezoldigingen en sociale lasten454/9--€ 972€ 8.363€ 23.929€ 5.176€ 5.625€ 5.694▲ 1,2%
Overlopende rekeningen492/3--€ 2.490€ 1.198€ 1.545----
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 7.171€ 6.559€ 7.764-€ 756€ 4.872€ 10.458€ 5.700-€ 9.565-
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 3.520€ 4.219€ 4.217€ 4.185€ 3.512€ 3.103€ 2.582€ 2.167▼ 16,1%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 10.691€ 10.777€ 11.981€ 3.429€ 8.384€ 13.560€ 8.282-€ 7.398-
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 1.733-€ 500-€ 2.452€ 0€ 0€ 0€ 0-
Verandering liquide middelen--€ 3.172€ 3.442-€ 1.791-€ 981€ 3.206---

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 12.322 ondernemingen hetzelfde profiel als DEBOT nu. Twee jaar later bestond 90,3% nog en was 0,7% failliet.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • klein verlies
90,3% bestond nog
8,6% stopte op een andere manier
0,7% ging failliet

Nog 0,5% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van DEBOT zelf: 0,3% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 12.322 ondernemingen, geen voorspelling voor DEBOT. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 25 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 20-10-2026 2026-00566325 PDF
31-12-2024 microschema 29-10-2025 2025-00559085 PDF
31-12-2023 microschema 20-08-2024 2024-00356224 PDF
31-12-2022 volledig schema 31-08-2023 2023-00413542 PDF
31-12-2021 volledig schema 29-08-2022 2022-20359116 PDF
31-12-2020 volledig schema 23-06-2022 2022-20085803 PDF
31-12-2019 microschema 26-11-2020 2020-72700149 PDF
31-12-2018 microschema 23-04-2020 2020-09700462 PDF
31-12-2017 microschema 10-11-2018 2018-72000085 PDF
31-12-2016 volledig schema 27-09-2017 2017-63500312 PDF

Toon alle 25 neerleggingen

Volgende stappen