Ga naar inhoud

De Potter ijs

Actief
BVopgericht 201511 jaar actiefHoogstraat 12, 3960 Bree, BelgiëKBO/BCE: BE 0635.622.489
Samenvatting

De Potter ijs is actief sinds 2015 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 180.746 en een nettoresultaat van € 10.549. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 22% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 82% van 1.003 sectorgenoten (NACE 10, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,4% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Vervaardiging van roomijs en ander consumptie-ijs
NACE 10520Eet- en drankgelegenheden NACE 56112
1 vestiging
Schaal
€ 412.493omzet 2025
Personeel
3,6 VTE
Eigen vermogen
€ 180.746
Winst
€ 10.549
Gezondheid
86 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,4%
Structuur
Grootste aandeelhouder
NSES · 49%
Jaarrekening 2025 32 dagen vroeg2 akten in het Staatsblad
Waarom 86verhoogt risicoOmvang: omzet € 412.493, 3,6 VTE, balanstotaal € 270.577Sector Voedingsmiddelen­industrie (NACE 10)verlaagt risicoLiquiditeit 1,95, liquide middelen € 65.874Eigen vermogen € 180.746 (66,8% van het balanstotaal)Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
86 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel beter dan 68% van de sectorgenoten (NACE 10, micro)
Financiële sterkte · streepje = 2024
Sterk
Solvabiliteit 92+7
eigen vermogen 66,8% van het balanstotaal
Liquiditeit 74+21
kortlopende schulden 20,1% · geldmiddelen 24,3%
Rentabiliteit 75+3
rendement op activa 3,9%
Faillissementskans, 12 maanden
0,4% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 4 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 1,1% (3.078 ondernemingen, NACE 10, micro)
Verloop 24 maanden 11-2024: 0,5% 12-2024: 0,5%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 0,4%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 01-2025 03-2025: 0,5%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 02-2025 04-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 03-2025 05-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 04-2025 06-2025: 0,5%● gelijk t.o.v. 05-2025 07-2025: 0,6%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2025 08-2025: 1,2%▲ +0,6 procentpunt t.o.v. 07-2025 09-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 08-2025 10-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 09-2025 11-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 10-2025 12-2025: 1,2%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 1,2%● gelijk t.o.v. 12-2025 02-2026: 1,0%▼ -0,2 procentpunt t.o.v. 01-2026 03-2026: 1,1%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 02-2026 04-2026: 1,1%● gelijk t.o.v. 03-2026 05-2026: 1,1%● gelijk t.o.v. 04-2026 06-2026: 1,1%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 1,2%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2026 08-2026: 1,5%▲ +0,3 procentpunt t.o.v. 07-2026 09-2026: 1,9%▲ +0,4 procentpunt t.o.v. 08-2026hoogste waarde 10-2026: 0,4%▼ -1,5 procentpunten t.o.v. 09-2026laagste waarde
Krediet tot € 15.000 op 30 dagen aanvaardbaar
Liquiditeit ruim (liquiditeitsratio 1,95 tegenover 1,6 in 2024, boven de gangbare 1,5; kortlopende schulden: 20,1% en geldmiddelen: 24,3% van het balanstotaal), en 33,2% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 10, micro): beter dan 80% op solvabiliteit, 79% op liquiditeit, 56% op rentabiliteit en 56% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 24-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · Omvang: omzet € 412.493, 3,6 VTE, balanstotaal € 270.577
Ondernemingen van deze omvang gaan vaker failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Liquiditeit 1,95, liquide middelen € 65.874
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Eigen vermogen € 180.746 (66,8% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Sector Voedingsmiddelen­industrie (NACE 10)
KBO
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest tegen 31-07-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 29-06-2026, 32 dagen voor de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
32 dagen vroeg
2024
31 dagen vroeg
2023
35 dagen vroeg
2022
3 dagen vroeg
2021
32 dagen vroeg
2020
19 dagen te laat
2019
22 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 13 dagen voor de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 10) voor boekjaar 2024 is 4 dagen voor de termijn, en 38% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026 en moet uiterlijk op 31-07-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 29 juni neer (5 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 30 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
25-10-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · verkort schema
  2. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · verkort schema
  3. Zwakste boekjaarnetto € 5.841 ▼86,6%

Opvallend

  • Positief: Bij de beste 19% op solvabiliteitsectormediaan 33,6% · 1.003 bedrijven 66,8% Bekijk
  • Positief: 8 jaar op rij winstwinst boekjaar 2025: € 10.549 8 jaar Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2021jaarrekening telkens binnen de termijn 5 jaar Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Omzet
€ 412.493
Winst
€ 10.549
Solvabiliteit
66,8%
Omzet▲ 5,7%
Nettoresultaat
20232025
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
13
Sinds
2017
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-07-2027
  1. 26-06-2024Jaarrekening neergelegd
  2. 31-12-2023Eigen vermogen boven € 150.000
  3. 28-07-2023Jaarrekening neergelegd
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
BV
Activiteit
Vervaardiging van roomijs en ander consumptie-ijsNACE 10520
Opgericht
19-08-2015
Boekjaar eindigt
31-12
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Kerngegevens van De Potter ijs

Wat is het ondernemingsnummer van De Potter ijs?
0635.622.489. In België is het btw-nummer het ondernemingsnummer met BE ervoor: BE 0635.622.489.
Waar is De Potter ijs gevestigd?
De zetel is gevestigd op Hoogstraat 12, 3960 Bree.Ondernemingsgegevens
Wat doet De Potter ijs?
De hoofdactiviteit volgens de KBO is vervaardiging van roomijs en ander consumptie-ijs (NACE 10520).
Wat is de rechtsvorm van De Potter ijs?
Besloten Vennootschap (BV).
Wanneer werd De Potter ijs opgericht?
Op 19-08-2015.
Is De Potter ijs nog actief?
Ja, De Potter ijs staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Hoeveel werknemers heeft De Potter ijs?
Gemiddeld 3,6 voltijdse equivalenten in boekjaar 2025, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Wat is de omzet van De Potter ijs?
€ 412.493 in boekjaar 2025, volgens de neergelegde jaarrekening.
Maakt De Potter ijs winst?
In boekjaar 2025 boekte De Potter ijs een winst van € 10.549.
Waar vind ik de jaarrekening van De Potter ijs?
De Potter ijs legde 10 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2025.
Wanneer moet De Potter ijs de volgende jaarrekening neerleggen?
Uiterlijk op 31-07-2027, voor boekjaar 2026.Tijdlijn

Verwante ondernemingen van De Potter ijs

Aandeelhouders

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.