Ga naar inhoud

DE AARDAPPELHOEVE

Actief
BVopgericht 200422 jaar actiefPutterijstraat 7A, 8700 Tielt, BelgiëKBO/BCE: BE 0862.975.445
Samenvatting

DE AARDAPPELHOEVE is actief sinds 2004 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2025 toont een eigen vermogen van € 19,9 mln en een nettoresultaat van € 4,2 mln. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 10% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 57% van 6.030 sectorgenoten (NACE 46, boekjaar 2025). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Groothandel in aardappelproducten
NACE 46381Groothandel NACE 46311
4de grootste bedrijf op balanstotaal in Tielt, sector Groot- en detailhandel1 vestiging
Schaal
€ 50,2 mlnomzet 2025
Personeel
44,2 VTE
Eigen vermogen
€ 19,9 mln
Winst
€ 4,2 mln
Gezondheid
95 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,1%
Structuur
Deelnemingen
1
  • E.N.P.Bestuurder · vaste vertegenwoordiger Ellen Nemegheer
Jaarrekening 27 dagen vroeg1 van 13 akten gelezen
Waarom 95verhoogt risicoLiquiditeit 1,78, liquide middelen € 2,3 mln, gehalveerdverlaagt risicoOpgericht in 2004Omvang: omzet € 50,2 mln, 44,2 VTE, balanstotaal € 38,7 mlnEigen vermogen € 19,9 mln (51,4% van het balanstotaal)Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
95 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel beter dan 61% van de sectorgenoten (NACE 46, klein)
Financiële sterkte · streepje = 2024
Sterk
Solvabiliteit 76+5
eigen vermogen 51,4% van het balanstotaal
Liquiditeit 42-9
kortlopende schulden 35,4% · geldmiddelen 6,0%
Rentabiliteit 83-6
rendement op activa 10,8%
Faillissementskans, 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,2% (4.383 ondernemingen, NACE 46, klein)
Verloop 24 maanden 11-2024: 0,1% 12-2024: 0,1%● gelijk t.o.v. 11-2024 01-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 12-2024 02-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 01-2025 03-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 02-2025 04-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 03-2025 05-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 04-2025hoogste waarde 06-2025: < 0,1%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 05-2025 07-2025: < 0,1%● gelijk t.o.v. 06-2025 08-2025: < 0,1%● gelijk t.o.v. 07-2025 09-2025: < 0,1%● gelijk t.o.v. 08-2025 10-2025: < 0,1%● gelijk t.o.v. 09-2025 11-2025: < 0,1%● gelijk t.o.v. 10-2025 12-2025: < 0,1%● gelijk t.o.v. 11-2025laagste waarde 01-2026: < 0,1%● gelijk t.o.v. 12-2025laagste waarde 02-2026: < 0,1%● gelijk t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,1%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 02-2026 04-2026: < 0,1%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 03-2026 05-2026: 0,1%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 06-2026 08-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 07-2026 09-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 08-2026 10-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 09-2026
Krediet tot € 1.850.000 op 30 dagen aanvaardbaar
Liquiditeit ruim (liquiditeitsratio 1,78 tegenover 1,64 in 2024; kortlopende schulden: 35,4% en geldmiddelen: 6% van het balanstotaal), en 48,6% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 46, klein): beter dan 60% op solvabiliteit, 47% op liquiditeit, 86% op rentabiliteit en 50% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 11-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Opgericht in 2004
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
KBO
verlaagt risico · Omvang: omzet € 50,2 mln, 44,2 VTE, balanstotaal € 38,7 mln
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Liquiditeit 1,78, liquide middelen € 2,3 mln, gehalveerd
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Eigen vermogen € 19,9 mln (51,4% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 31-10-2025 moest tegen 31-05-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 04-05-2026, 27 dagen voor de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2025
27 dagen vroeg
2024
25 dagen vroeg
2023
25 dagen vroeg
2022
83 dagen vroeg
2021
9 dagen te laat
2019
44 dagen te laat
2018
95 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 2 dagen voor de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 46) voor boekjaar 2024 is 3 dagen voor de termijn, en 39% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-10-2026 en moet uiterlijk op 31-05-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 6 mei neer (4 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 34 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
12-10-2026 vandaag31-10-2026 einde boekjaar31-05-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2025 · volledig schema
  2. Benoeming: E.N.P. (bestuurder)Vaste vertegenwoordiger: Ellen Nemegheer
  3. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2024 · volledig schema

Opvallend

  • Positief: Bij de beste 6% op nettoresultaatsectormediaan € 114.987 · 5.970 bedrijven € 4,2 mln Bekijk
  • Positief: 7 jaar op rij winstwinst boekjaar 2025: € 4,2 mln 7 jaar Bekijk
  • Let op: Resultaat daalde in 2025van € 5,7 mln naar € 4,2 mln ▼ 27,0% Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2022jaarrekening telkens binnen de termijn 4 jaar Bekijk
  • Vlaamse steuntoegekend van 2022 tot 2025 € 244.610 Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2025
Omzet
€ 50,2 mln
Winst
€ 4,2 mln
Solvabiliteit
51,4%
Omzet▼ 3,8%
Nettoresultaat
20182025
Naar Financieel

Tijdlijn

Gebeurtenissen
23
Sinds
2006
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-05-2027
  1. 06-05-2024Jaarrekening neergelegd
  2. 09-03-2023Jaarrekening neergelegd
  3. 09-06-2022Jaarrekening neergelegd
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
BV
Activiteit
Groothandel in aardappelproductenNACE 46381
Opgericht
26-01-2004
Boekjaar eindigt
31-10
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.