Ga naar inhoud

DC CONCEPT CONSTRUCT

Actief
BVBAopgericht 201412 jaar actiefNotelaarstraat 80, 9000 Gent, BelgiëKBO/BCE: BE 0553.953.538
Samenvatting

De berekende faillissementskans van DC CONCEPT CONSTRUCT over 12 maanden bedraagt 2,7% (gemiddeld). De jaarrekening over 2024 toont een eigen vermogen van € 152.014 en een nettoresultaat van € 42.908. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 18% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 82% van 35.968 sectorgenoten (NACE 43, boekjaar 2024). De onderneming is actief sinds 2014 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen.

Financieel · boekjaar 2024, microschema

Jaarrekening 2025 nog niet neergelegd, termijn verstreken op 31 juli 2026 Boekjaar afgesloten op 31 december 2025; neerlegging uiterlijk 7 maanden na afsluiting (WVV art. 3:10). Bron: NBB, neerleggingen, toestand op 14 oktober 2026.

Omzet
€ 543.487▲ 17,3%
2021 · € 463.281
EBIT-marge
11,4%▲ 12,1pp
2021 · -0,7%
Nettoresultaat
€ 42.908▲ 18,7%
2023 · € 36.163
Werkkapitaal
€ 152.726▲ 50,7%
2023 · € 101.320
Verloop door de jaren

2020 tot 2024, 5 boekjaren 2018 tot 2024, 7 boekjaren

Na de dip in 2021 klimt het bedrijfsresultaat drie jaar op rij; 2024 ligt 71% boven 2023 en is het hoogste resultaat in de beschikbare reeks.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Omzet€ 543.487 2024 Bedrijfsresultaat€ 61.868 2024 Nettoresultaat€ 42.908 2024

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 43, Gespecialiseerde bouw: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2018201920202021202220232024
Omzet€ 271.310-€ 534.876▲ 97,1%€ 386.839▼ 27,7%€ 463.281▲ 19,8%€ 543.487
Bedrijfsresultaat€ 20.510-€ 24.954▲ 21,7%€ 6.630▼ 73,4%-€ 3.154€ 8.831€ 36.171▲ 310%€ 61.868▲ 71,0%
Nettoresultaat€ 15.832-€ 18.950▲ 19,7%€ 9.877binnen de middelste helft van de sector▼ 47,9%-€ 4.549onder de middelste helft van de sector€ 5.577binnen de middelste helft van de sector€ 36.163boven de middelste helft van de sector▲ 548%€ 42.908boven de middelste helft van de sector▲ 18,7%
EBIT-marge7,6%-4,7%▼ 2,9pp1,7%▼ 3,0pp-0,7%▼ 2,4pp11,4%
Eigen vermogen€ 44.003-€ 62.953▲ 43,1%€ 72.830binnen de middelste helft van de sector▲ 15,7%€ 68.281onder de middelste helft van de sector▼ 6,2%€ 73.416binnen de middelste helft van de sector▲ 7,5%€ 109.106binnen de middelste helft van de sector▲ 48,6%€ 152.014boven de middelste helft van de sector▲ 39,3%
Totaal activa€ 135.339-€ 192.904▲ 42,5%€ 125.605onder de middelste helft van de sector▼ 34,9%€ 88.218onder de middelste helft van de sector▼ 29,8%€ 130.557binnen de middelste helft van de sector▲ 48,0%€ 121.580binnen de middelste helft van de sector▼ 6,9%€ 199.203binnen de middelste helft van de sector▲ 63,8%
Schulden€ 83.336-€ 121.951▲ 46,3%€ 44.775▼ 63,3%€ 11.937▼ 73,3%€ 49.141▲ 312%€ 4.474▼ 90,9%€ 39.189▲ 776%
Werkkapitaal€ 52.003-€ 70.953▲ 36,4%€ 79.469binnen de middelste helft van de sector▲ 12,0%€ 74.094binnen de middelste helft van de sector▼ 6,8%€ 61.308binnen de middelste helft van de sector▼ 17,3%€ 101.320boven de middelste helft van de sector▲ 65,3%€ 152.726boven de middelste helft van de sector▲ 50,7%
Solvabiliteit32,5%-32,6%▲ 0,1pp58,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 25,3pp77,4%boven de middelste helft van de sector▲ 19,4pp56,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 21,2pp89,7%boven de middelste helft van de sector▲ 33,5pp76,3%boven de middelste helft van de sector▼ 13,4pp
Liquiditeit1,62-1,58▼ 0,042,77boven de middelste helft van de sector▲ 1,197,21boven de middelste helft van de sector▲ 4,432,25binnen de middelste helft van de sector▼ 4,9623,64boven de middelste helft van de sector▲ 21,409,18boven de middelste helft van de sector▼ 14,46
Rendabiliteit (ROA)11,7%-9,8%▼ 1,9pp7,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,0pp-5,2%onder de middelste helft van de sector▼ 13,0pp4,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 9,4pp29,7%boven de middelste helft van de sector▲ 25,5pp21,5%boven de middelste helft van de sector▼ 8,2pp
boven binnen onder de middelste helft van NACE 43, Gespecialiseerde bouw: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Balanssamenstelling
2024 in kleur, 2023 als grijze balk eronder
Activa € 199.203
Vaste activa € 27.809 ▲ 76,2%
Vlottende activa € 171.393 ▲ 62,0%
Passiva € 199.203
Eigen vermogen € 152.014 ▲ 39,3%
Voorzieningen € 8.000 =
Schulden € 39.189 ▲ 776%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 3,7% naar 19,7%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2024 · verandering tegenover 2023
EBITDA
€ 69.844▲
2023 · € 40.494
Cashflow
€ 50.883▲
2023 · € 40.485
Snelle liquiditeit
7,53▼
2023 · 17,55
Schuldgraad
0,26▲
2023 · 0,04
ROE
28,2%▼
2023 · 33,1%
Rentedekking
56,97▼
2023 · meer dan 100
Schulden ≤ 1 jaar
€ 18.667▲
2023 · € 4.474
Schulden > 1 jaar
€ 20.521
Belastingen
€ 17.734
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 34.695 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 0,7% binnen 24 maanden failliet en bestaat 95,3% nog.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
0,7% ging failliet
3,9% stopte op een andere manier
95,3% bestaat nog

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een hogere faillissementskans: 2,7% op twaalf maanden. De score leest meer over deze onderneming dan de vier kenmerken van de groep; beide cijfers kloppen voor wat ze meten.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.470 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74,5% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 34.695 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2024 tegenover 2023 · 50 posten
Balans Code20232024
Activa
Totaal activa20/58€ 121.580€ 199.203▲
Vaste activa21/28€ 15.786€ 27.809▲
Materiële vaste activa22/27€ 12.561€ 24.584▲
Installaties, machines en uitrusting23€ 366€ 184▼
Meubilair en rollend materieel24€ 12.194€ 24.400▲
Financiële vaste activa28€ 3.225€ 3.225=
Vlottende activa29/58€ 105.795€ 171.393▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 27.268€ 30.839▲
Voorraden30/36€ 27.268€ 30.839▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 64.769€ 113.569▲
Handelsvorderingen40€ 43.091€ 77.100▲
Overige vorderingen41€ 21.678€ 36.470▲
Liquide middelen54/58€ 13.321€ 25.707▲
Overlopende rekeningen490/1€ 437€ 1.278▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 121.580€ 199.203▲
Eigen vermogen10/15€ 109.106€ 152.014▲
Inbreng10/11€ 100€ 100=
Reserves13€ 9.887€ 9.887=
Onbeschikbare reserves130/1€ 10€ 10=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 10€ 10=
Beschikbare reserves133€ 9.877€ 9.877=
Overgedragen winst (verlies)14€ 99.119€ 142.027▲
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 8.000€ 8.000=
Voorzieningen voor risico's en kosten160/5€ 8.000€ 8.000=
Milieuverplichtingen163€ 8.000€ 8.000=
Schulden17/49€ 4.474€ 39.189▲
Schulden op meer dan één jaar17-€ 20.521
Financiële schulden170/4-€ 20.521
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 4.474€ 18.667▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42-€ 2.290
Handelsschulden44€ 3.603-
Leveranciers440/4€ 3.603-
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 871€ 16.378▲
Belastingen450/3€ 871€ 16.378▲
Resultaat Code20232024
Omzet70-€ 543.487
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61-€ 471.894
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.323€ 7.975▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 2.262€ 2.458▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 42.756€ 72.301▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 36.171€ 61.868▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 1€ 0▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 1€ 0▼
Financiële kosten65/66B€ 10€ 1.226▲
Recurrente financiële kosten65€ 10€ 1.226▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 36.163€ 60.643▲
Belastingen op het resultaat67/77-€ 17.734
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 36.163€ 42.908▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 36.163€ 42.908▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 99.119€ 142.027▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 62.956€ 99.119▲

De toelichting bij deze jaarrekening (13 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post2018201920202021202220232024Verschil
Omzet70€ 271.310€ 534.876€ 386.839€ 463.281--€ 543.487-
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61---€ 464.368--€ 471.894-
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 2.132€ 2.200€ 76€ 758€ 3.568€ 4.323€ 7.975▲ 84,5%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 2.641€ 1.537€ 2.262€ 2.458▲ 8,6%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 23.500€ 28.631€ 8.489€ 245€ 13.936€ 42.756€ 72.301▲ 69,1%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 20.510€ 24.954€ 6.630-€ 3.154€ 8.831€ 36.171€ 61.868▲ 71,0%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 1€ 1€ 1€ 0▼ 93,6%
Recurrente financiële opbrengsten75--€ 1€ 1€ 1€ 1€ 0▼ 93,6%
Financiële kosten65/66B---€ 229€ 255€ 10€ 1.226▲ 12.270%
Recurrente financiële kosten65€ 177€ 389€ 64€ 229€ 255€ 10€ 1.226▲ 12.270%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 20.333€ 24.565€ 6.567-€ 3.382€ 8.577€ 36.163€ 60.643▲ 67,7%
Belastingen op het resultaat67/77€ 4.501€ 5.615-€ 3.310€ 1.167€ 3.000-€ 17.734-
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 15.832€ 18.950€ 9.877-€ 4.549€ 5.577€ 36.163€ 42.908▲ 18,7%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 15.832€ 18.950€ 9.877-€ 4.549€ 5.577€ 36.163€ 42.908▲ 18,7%
Post2018201920202021202220232024Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 135.339€ 192.904€ 125.605€ 88.218€ 130.557€ 121.580€ 199.203▲ 63,8%
Vaste activa21/28--€ 1.361€ 2.187€ 20.108€ 15.786€ 27.809▲ 76,2%
Materiële vaste activa22/27--€ 1.361€ 2.187€ 16.883€ 12.561€ 24.584▲ 95,7%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 1.436€ 901€ 366€ 184▼ 49,7%
Meubilair en rollend materieel24---€ 751€ 15.982€ 12.194€ 24.400▲ 100%
Financiële vaste activa28----€ 3.225€ 3.225€ 3.225=
Vlottende activa29/58€ 135.339€ 192.904€ 124.244€ 86.031€ 110.449€ 105.795€ 171.393▲ 62,0%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3-----€ 27.268€ 30.839▲ 13,1%
Voorraden30/36-----€ 27.268€ 30.839▲ 13,1%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 133.187€ 183.489€ 119.229€ 51.222€ 87.616€ 64.769€ 113.569▲ 75,3%
Handelsvorderingen40---€ 36.699€ 63.782€ 43.091€ 77.100▲ 78,9%
Overige vorderingen41---€ 14.523€ 23.834€ 21.678€ 36.470▲ 68,2%
Liquide middelen54/58€ 2.153€ 9.415€ 5.015€ 34.809€ 22.441€ 13.321€ 25.707▲ 93,0%
Overlopende rekeningen490/1----€ 392€ 437€ 1.278▲ 192%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 135.339€ 192.904€ 125.605€ 88.218€ 130.557€ 121.580€ 199.203▲ 63,8%
Eigen vermogen10/15€ 44.003€ 62.953€ 72.830€ 68.281€ 73.416€ 109.106€ 152.014▲ 39,3%
Inbreng10/11€ 100€ 100-€ 100€ 100€ 100€ 100=
Buiten kapitaal11---€ 100----
Andere1109/19---€ 100----
Reserves13€ 10€ 10€ 9.887€ 9.887€ 9.887€ 9.887€ 9.887=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 10€ 10€ 10€ 10=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 10€ 10€ 10€ 10=
Beschikbare reserves133---€ 9.877€ 9.877€ 9.877€ 9.877=
Overgedragen winst (verlies)14€ 43.893€ 62.843€ 62.843€ 58.294€ 63.429€ 99.119€ 142.027▲ 43,3%
Voorzieningen en uitgestelde belastingen16€ 8.000€ 8.000€ 8.000€ 8.000€ 8.000€ 8.000€ 8.000=
Voorzieningen voor risico's en kosten160/5---€ 8.000€ 8.000€ 8.000€ 8.000=
Milieuverplichtingen163---€ 8.000€ 8.000€ 8.000€ 8.000=
Schulden17/49€ 83.336€ 121.951€ 44.775€ 11.937€ 49.141€ 4.474€ 39.189▲ 776%
Schulden op meer dan één jaar17------€ 20.521-
Financiële schulden170/4------€ 20.521-
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 83.336€ 121.951€ 44.775€ 11.937€ 49.141€ 4.474€ 18.667▲ 317%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42------€ 2.290-
Handelsschulden44€ 76.952€ 102.377€ 38.166€ 11.937€ 44.755€ 3.603--
Leveranciers440/4---€ 11.937€ 44.755€ 3.603--
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45----€ 3.000€ 871€ 16.378▲ 1.781%
Belastingen450/3----€ 3.000€ 871€ 16.378▲ 1.781%
Overige schulden47/48----€ 1.386---
Post2018201920202021202220232024Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 15.832€ 18.950€ 9.877-€ 4.549€ 5.577€ 36.163€ 42.908▲ 18,7%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 2.132€ 2.200€ 76€ 758€ 3.568€ 4.323€ 7.975▲ 84,5%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 17.964€ 21.150€ 9.953-€ 3.791€ 9.144€ 40.485€ 50.883▲ 25,7%
Investeringen in vaste activa (benadering)----€ 1.584-€ 21.489€ 0-€ 19.999-
Verandering liquide middelen-€ 7.262-€ 4.400€ 29.794-€ 12.368-€ 9.120€ 12.386-

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Neerleggingen bij de Nationale Bank (10)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie
31-12-2024 microschema 26-11-2025 2025-00571829
31-12-2023 microschema 02-10-2024 2024-00490136
31-12-2022 microschema 29-04-2024 2024-00073832
31-12-2021 verkort schema 17-01-2023 2023-00002872
31-12-2020 volledig schema 27-10-2021 2021-73500061
31-12-2019 volledig schema 05-03-2021 2021-07000147
31-12-2018 volledig schema 04-08-2020 2020-39000590
31-12-2017 volledig schema 20-09-2018 2018-63600325
31-12-2016 volledig schema 25-06-2018 2018-22200052
31-12-2015 volledig schema 10-10-2016 2016-65400538

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 8.326 actieve ondernemingen met hoofdactiviteit bouwrijp maken van terreinen (NACE 43120) zijn de cijfers van 3.277 gekend. 2.682 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.