DataHuys
ActiefSamenvatting
DataHuys is actief sinds 2023, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had DataHuys een eigen vermogen van € 119.668 en een nettoresultaat van € 41.201. Het eigen vermogen groeit sinds 2023 met ongeveer 84% per jaar. De solvabiliteit is hoger dan bij 89% van de 2.299 ondernemingen in de sector computerinfrastructuur en informatiediensten (NACE 63, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is minder dan 0,1% (zeer laag).
Overzicht
Overzicht
Officiële gegevens
Bron: KBO- Status
- Actief sinds 23-03-2023 Normale toestand
- Activiteit
- Overige dienstverlenende activiteiten op het gebied van informatie NACE 63920en 4 andere
- Vestigingseenheid
- 2.343.269.976 2520 Ranst, sinds 23-03-2023
- Einde boekjaar
- 31 december
- Peppol
- Bereikbaar sinds 03-04-2023
Bestuur en eigendom
- HUYSMANS Vincent Martine PaulBestuurder · sinds 23-03-2023
- HUYSMANS Vincent Martine Paul100 aandelenakte van 27-03-2023
Financiële situatie
- Faillissementskansbinnen 12 maanden
- < 0,1%
- Brutomarge
- € 53.210
- ▼ 4,5%
- Omzet
- ≈ € 160.000
- geschat
- Winst
- € 41.201
- ▼ 4,7%
- Eigen vermogen
- € 119.668
- ▲ 52,5%
- Balanstotaal
- € 131.784
- ▲ 33,8%
Opbouw van de scoreverlaagt risicoLiquiditeit 10,58, liquide middelen € 41.389Sector NACE 63Eigen vermogen € 119.668 (90,8% van het balanstotaal)Cijfers over boekjaar 2025 (neergelegd op 19-05-2026)Toon onderbouwing
Checked score
Minder dan 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).
Berekening
De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.
| 75-100 | Uitstekend | minder dan 0,55% |
| 60-74 | Gezond | 0,55% tot 1,5% |
| 45-59 | Aanvaardbaar | 1,5% tot 4,2% |
| 25-44 | Zwak | 4,2% tot 15,0% |
| 0-24 | Kritiek | meer dan 15,0% |
De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 63, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 86% van hen, de liquiditeit beter dan bij 79%, de rentabiliteit beter dan bij 85% en de groei beter dan bij 80%.
De faillissementskans is berekend op 04-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.
De kans steunt op de jaarrekening met balansdatum 31-12-2025.
Van de ondernemingen met een faillissementskans in de klasse zeer laag op 30-06-2025 ging 0,1% binnen twaalf maanden failliet.
Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).
Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze
Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.
De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.
Signalen
De onderneming legde haar voorbije 3 jaarrekeningen gemiddeld 41 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 63) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 9 dagen voor het einde van de termijn, en 32% van die ondernemingen legde te laat neer.
Nagekeken zonder bevinding (2)
Financieel
Financieel · boekjaar 2025, microschema
Jaarrekening 2025 neergelegd op 19-05-2026 PDF alle 3 neerleggingen
Bedragen zonder herkenbare valuta gelden als euro.
Alle cijfers per boekjaar
Het bedrijfsresultaat van 2025 is 5% lager dan in 2024.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort of microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Investeringen
| Post | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Materiële vaste activa | € 2.165 | € 2.922 | - |
| Financiële vaste activa | € 225 | - | € 0 |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar | € 2.164 | € 877 | € 1.207 |
Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2023 tot 2025 (staat van de vaste activa)
| Post | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630 | € 2.164 | € 877 | € 1.207 | ▲ 37,6% |
| Andere bedrijfskosten640/8 | € 163 | € 274 | € 334 | ▲ 21,9% |
| Bruto bedrijfsmarge9900 | € 45.111 | € 55.707 | € 53.210 | ▼ 4,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901 | € 42.784 | € 54.556 | € 51.669 | ▼ 5,3% |
| Financiële opbrengsten75/76B | € 0 | € 451 | € 1.278 | ▲ 183% |
| Recurrente financiële opbrengsten75 | € 0 | € 451 | € 1.278 | ▲ 183% |
| Financiële kosten65/66B | - | € 34 | € 104 | ▲ 201% |
| Recurrente financiële kosten65 | - | € 34 | € 104 | ▲ 201% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903 | € 42.785 | € 54.972 | € 52.842 | ▼ 3,9% |
| Belastingen op het resultaat67/77 | € 9.052 | € 11.737 | € 11.642 | ▼ 0,8% |
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | € 33.732 | € 43.235 | € 41.201 | ▼ 4,7% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905 | € 33.732 | € 43.235 | € 41.201 | ▼ 4,7% |
| Post | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Activa | ||||
| Totaal activa20/58 | € 51.516 | € 98.483 | € 131.784 | ▲ 33,8% |
| Oprichtingskosten20 | € 598 | - | - | - |
| Vaste activa21/28 | € 2.186 | € 4.828 | € 3.621 | ▼ 25,0% |
| Materiële vaste activa22/27 | € 1.961 | € 4.603 | € 3.396 | ▼ 26,2% |
| Meubilair en rollend materieel24 | € 101 | € 2.946 | € 1.926 | ▼ 34,6% |
| Overige materiële vaste activa26 | € 1.860 | € 1.657 | € 1.470 | ▼ 11,3% |
| Financiële vaste activa28 | € 225 | € 225 | € 225 | = |
| Vlottende activa29/58 | € 48.733 | € 93.654 | € 128.163 | ▲ 36,8% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41 | € 13.794 | € 11.253 | € 14.369 | ▲ 27,7% |
| Handelsvorderingen40 | € 13.794 | € 11.253 | € 14.369 | ▲ 27,7% |
| Geldbeleggingen50/53 | - | € 42.500 | € 69.495 | ▲ 63,5% |
| Liquide middelen54/58 | € 31.771 | € 36.488 | € 41.389 | ▲ 13,4% |
| Overlopende rekeningen490/1 | € 3.167 | € 3.413 | € 2.910 | ▼ 14,7% |
| Passiva | ||||
| Totaal passiva10/49 | € 51.516 | € 98.483 | € 131.784 | ▲ 33,8% |
| Eigen vermogen10/15 | € 35.232 | € 78.468 | € 119.668 | ▲ 52,5% |
| Inbreng10/11 | € 1.500 | € 1.500 | € 1.500 | = |
| Reserves13 | € 33.732 | € 76.968 | € 118.168 | ▲ 53,5% |
| Beschikbare reserves133 | € 33.732 | € 76.968 | € 118.168 | ▲ 53,5% |
| Schulden17/49 | € 16.284 | € 20.015 | € 12.116 | ▼ 39,5% |
| Schulden op ten hoogste één jaar42/48 | € 16.284 | € 20.015 | € 12.116 | ▼ 39,5% |
| Handelsschulden44 | € 2.467 | € 5.877 | € 2.547 | ▼ 56,7% |
| Leveranciers440/4 | € 2.467 | € 5.877 | € 2.547 | ▼ 56,7% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45 | € 5.465 | € 4.818 | € 2.278 | ▼ 52,7% |
| Belastingen450/3 | € 5.465 | € 4.818 | € 2.278 | ▼ 52,7% |
| Overige schulden47/48 | € 8.352 | € 9.320 | € 7.291 | ▼ 21,8% |
| Post | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | € 33.732 | € 43.235 | € 41.201 | ▼ 4,7% |
| + Afschrijvingen en waardeverminderingen630 | € 2.164 | € 877 | € 1.207 | ▲ 37,6% |
| Kasstroom uit de werking (benadering) | € 35.896 | € 44.113 | € 42.408 | ▼ 3,9% |
| Investeringen in vaste activa (benadering) | - | -€ 3.519 | € 0 | - |
| Verandering liquide middelen | - | € 4.717 | € 4.901 | ▲ 3,9% |
Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.
Historische waarneming
In juli 2024 hadden 39.278 ondernemingen hetzelfde profiel als DataHuys nu. Twee jaar later bestond 95,8% nog en was 1,8% failliet.
- Micro
- 2 tot 5 jaar oud
- solvabiliteit 30% of meer
- winst van 5% van de balans of meer
Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.
De faillissementskans van DataHuys zelf is lager: < 0,1% binnen 12 maanden. Die kans steunt op veel meer gegevens over DataHuys dan alleen het profiel.
Test van de methode
De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.
| Groep | Verwacht | Werkelijk |
|---|---|---|
| 1 | 0,2% | 0,2% |
| 2 | 0,3% | 0,5% |
| 3 | 0,5% | 0,6% |
| 4 | 0,7% | 0,8% |
| 5 | 0,9% | 0,9% |
| 6 | 1,3% | 1,5% |
| 7 | 1,6% | 1,8% |
| 8 | 1,8% | 1,8% |
| 9 | 3,0% | 3,1% |
| 10 | 5,6% | 6,2% |
Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.
Dit is een waarneming over 39.278 ondernemingen, geen voorspelling voor DataHuys. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.
Bestuur & eigendom
Bestuurders
Eigenaars en kapitaal
Aandeelhouders
- HUYSMANS Vincent Martine Paul 100 aandelen (100%) · € 1.500 in geld
Kapitaalverrichtingen
- 27-03-2023 Oprichting · € 1.500 · 100 aandelen
Netwerk & groep
DataHuys deelt geen bestuurder met een andere onderneming.
Verbindingen & netwerk
1 huidige bestuurderHet netwerk vertrekt bij de bestuurders van DataHuys. Elke andere onderneming die zij besturen, is een knooppunt.
Tijdlijn
Akten, neerleggingen en financiële mijlpalen
27-03
Staatsblad-akte
OprichtingStartkapitaal € 1.500, 100 aandelen · Oprichter: HUYSMANS Vincent Martine Paul (aandeelhouder) · Benoeming: HUYSMANS Vincent Martine Paul (bestuurder)4 punten ▸
- Oprichting, 22-03-2023
- Oprichter, HUYSMANS Vincent Martine Paul (aandeelhouder)
- Startkapitaal, € 1.500, 100 aandelen
- Benoeming bestuurder, HUYSMANS Vincent Martine Paul
- De akte bevat nog 1 ander punt.
Bronnen:Publicaties in het Belgisch StaatsbladNeerleggingen bij de Nationale Bank
Geschiedenis
Ondernemingsgegevens
KBO-gegevens
Identiteit
Fiche in de KBOZetel en vestigingen
Activiteiten
NACEBEL 2025Codes volgens NACEBEL 2008
10 activiteiten
- Ondernemingen en particulieren te ondersteunen op het gebied van informatiebeheer en aanverwante materies ter bevordering van een geïntegreerde elektronische dienstverlening.
- Op te treden als technologie partner,solutions provider en/of resources provider voor “Technical Lead Dataprojects”;
- Het onderzoek,de studie,de ontwikkeling,de integratie en de ondersteuning van data-architectuur alsook alle elektronische materieel,alle hard- en software voor de behandeling van informatie en/of gegevens;
- De analyse en conceptuele uitwerking van programma's,het programmeren,het testen,het configureren,de installatie van programma's en netwerken,de systeemintegratie,het beheer en de organisatie van informatica en telecommunicatie centra;
- Het uitwerken van data-engineering met een specialisatie in de cloud toepassingen,alsook de implementatie van softwaretoepassingen.
- De promotie,het ontwikkelen,de aankoop,de verhuur,de leasing,de doorverkoop en de verkoop van hard- en sofware,computer en telecom materiaal,apparatuur,systemen en sofware,computers,tekstverwerkers,randapparatuur,computerprogramma's,knowhow,netwerken en aanverwante producten en systemen,nevenproducten en activiteiten,informatica en telecommunicatie in de meest ruime en breedste zin van het woord.In het algemeen,alle handelingen die verband houden met het informatica en telcommunicatie gebeuren,robotica en automatisering;
- Alle activiteiten van management,met inbegrip van Interim management,advies- en dienstverlening ondermeer op het gebied van hard- en sofware,managementsystemen,technologie,organisatie,publiciteit,marketing,bedrijfsmanagement,economische,financiële,sociale,fiscale,handels- en bedrijfsorganisatorische aangelegenheden;
- Het verlenen en geven van opleidingen,begeleidingen,cursussen,trainingen,conferenties,evenementen,seminaries,service en ondersteuning in onder meer informatica en telecommunicatie,technologieën,computertaal en aanverwante takken en/of met betrekking tot vermelde activiteiten;
- Het organiseren van zakenreizen,conferenties,seminaries,privaatcursussen of schriftelijke cursussen voor algemene,beroeps- of technische vorming;
- Het produceren van opleidings- en informatiepakketten,die gebruik maken van onder andere media-,video en computerapparatuur in de breedste zin opleidingen,begeleidingen,cursussen,trainingen,conferenties,seminaries en evenementen inrichten,organiseren en/of beschikbaar stellen en dit in alle mogelijke domeinen en/of vormen;
Facturatie en betaling
Boekjaar en algemene vergadering
Jaarrekeningen bij de NBBVestigingen & vastgoed
Gebouwen en percelen op het adres
| Perceel (capakey) | Regio | Oppervlakte | Gebouwen | Hoogte / verdiepingen |
|---|---|---|---|---|
| 11010B0218/00H000 | Vlaanderen | 9.554 m² | 1 · 82 m² | 2,2 m |