Ga naar inhoud

D.P. CONSULT

Actief
BVopgericht 199530 jaar actiefFranslaan 166, 8620 Nieuwpoort, BelgiëKBO/BCE: BE 0456.502.685

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 06-05-2026 PDF alle 30 neerleggingen

Omzet
≈ € 260.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 170.000 en € 400.000
Totaal activa
€ 764.637▼ 13,0%
2024 · € 878.842
Nettoresultaat
€ 13.008▼ 67,0%
2024 · € 39.426
Werkkapitaal
-€ 94.152▲ 33,3%
2024 · -€ 141.231
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 61.011
▼ 39,1% 2025
20182025
Nettoresultaat
€ 13.008
▼ 67,0% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 492.646
▲ 2,7% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Totaal activa
€ 764.637
▼ 13,0% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Schulden
€ 271.991
▼ 31,9% 2025
20182025
Werkkapitaal
-€ 94.152
▲ 33,3% 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
64,4%
▲ 9,9pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Liquiditeit
0,62
= 2025
laagste kwart van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
1,7%
▼ 2,8pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Personeel (VTE)
geen cijfer
2025
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 105.727-€ 113.218▲ 7,1%€ 65.946▼ 41,8%-€ 49.139€ 3.928€ 102.402▲ 26×€ 100.220▼ 2,1%€ 61.011▼ 39,1%
Nettoresultaat€ 72.269-€ 70.761▼ 2,1%€ 30.983boven de middelste helft van de sector▼ 56,2%-€ 61.141onder de middelste helft van de sector-€ 12.024onder de middelste helft van de sector▲ 80,3%€ 53.623boven de middelste helft van de sector€ 39.426boven de middelste helft van de sector▼ 26,5%€ 13.008binnen de middelste helft van de sector▼ 67,0%
Eigen vermogen€ 358.010-€ 428.770▲ 19,8%€ 459.753boven de middelste helft van de sector▲ 7,2%€ 398.613boven de middelste helft van de sector▼ 13,3%€ 386.588boven de middelste helft van de sector▼ 3,0%€ 440.212boven de middelste helft van de sector▲ 13,9%€ 479.638boven de middelste helft van de sector▲ 9,0%€ 492.646boven de middelste helft van de sector▲ 2,7%
Totaal activa€ 383.987-€ 650.636▲ 69,4%€ 849.332boven de middelste helft van de sector▲ 30,5%€ 775.198boven de middelste helft van de sector▼ 8,7%€ 777.428boven de middelste helft van de sector▲ 0,3%€ 827.587boven de middelste helft van de sector▲ 6,5%€ 878.842boven de middelste helft van de sector▲ 6,2%€ 764.637boven de middelste helft van de sector▼ 13,0%
Schulden€ 25.978-€ 221.866▲ 754%€ 389.579▲ 75,6%€ 376.585▼ 3,3%€ 390.840▲ 3,8%€ 387.376▼ 0,9%€ 399.204▲ 3,1%€ 271.991▼ 31,9%
Werkkapitaal€ 190.884-€ 51.376▼ 73,1%-€ 347.603onder de middelste helft van de sector-€ 363.906onder de middelste helft van de sector▼ 4,7%-€ 316.055onder de middelste helft van de sector▲ 13,1%-€ 227.437onder de middelste helft van de sector▲ 28,0%-€ 141.231onder de middelste helft van de sector▲ 37,9%-€ 94.152onder de middelste helft van de sector▲ 33,3%
Solvabiliteit93,2%-65,9%▼ 27,3pp54,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 11,8pp51,4%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,7pp49,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,7pp53,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,5pp54,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,4pp64,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 9,9pp
Liquiditeit8,35-1,24▼ 7,100,08onder de middelste helft van de sector▼ 1,160,03onder de middelste helft van de sector▼ 0,050,16onder de middelste helft van de sector▲ 0,130,38onder de middelste helft van de sector▲ 0,220,62onder de middelste helft van de sector▲ 0,240,62onder de middelste helft van de sector=
Rendabiliteit (ROA)18,8%-10,9%▼ 7,9pp3,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 7,2pp-7,9%onder de middelste helft van de sector▼ 11,5pp-1,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,3pp6,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 8,0pp4,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,0pp1,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,8pp
Personeel (VTE)0,2-0,2=0,2onder de middelste helft van de sector=
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in NACE 90. Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 39% lager dan in 2024. Dat is de tweede daling op rij.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 764.637
Vaste activa € 612.345 ▼ 5,8%
Vlottende activa € 152.292 ▼ 33,4%
Passiva € 764.637
Eigen vermogen € 492.646 ▲ 2,7%
Schulden € 271.991 ▼ 31,9%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 45,4% naar 35,6%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 101.011▼
2024 · € 144.623
Cashflow
€ 53.008▼
2024 · € 83.828
Schuldgraad
0,55▼
2024 · 0,83
ROE
2,6%▼
2024 · 8,2%
Rentedekking
3,44▼
2024 · 4,66
Schulden ≤ 1 jaar
€ 246.444▼
2024 · € 369.818
Belastingen
€ 18.953▼
2024 · € 30.582
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 4.861€ 5.219€ 14.779€ 6.368€ 2.091
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 61.973€ 50.080€ 43.481€ 44.402€ 40.001

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 43 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 878.842€ 764.637▼
Vaste activa21/28€ 650.254€ 612.345▼
Materiële vaste activa22/27€ 650.254€ 612.345▼
Terreinen en gebouwen22€ 632.085€ 599.114▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 6.526€ 6.231▼
Meubilair en rollend materieel24€ 11.643€ 7.000▼
Vlottende activa29/58€ 228.587€ 152.292▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 6.489€ 39.089▲
Handelsvorderingen40€ 1.831€ 7.500▲
Overige vorderingen41€ 4.658€ 31.589▲
Geldbeleggingen50/53€ 2.500€ 2.500=
Liquide middelen54/58€ 218.038€ 108.877▼
Overlopende rekeningen490/1€ 1.560€ 1.826▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 878.842€ 764.637▼
Eigen vermogen10/15€ 479.638€ 492.646▲
Inbreng10/11€ 252.400€ 252.400=
Reserves13€ 227.238€ 240.246▲
Beschikbare reserves133€ 227.238€ 240.246▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 0-
Schulden17/49€ 399.204€ 271.991▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 369.818€ 246.444▼
Handelsschulden44€ 2.530€ 2.513▼
Leveranciers440/4€ 2.530€ 2.513▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 879€ 0▼
Belastingen450/3€ 879€ 0▼
Overige schulden47/48€ 366.408€ 243.931▼
Overlopende rekeningen492/3€ 29.386€ 25.547▼
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 44.402€ 40.001▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 4.455€ 3.404▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 149.078€ 104.415▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 100.220€ 61.011▼
Financiële opbrengsten75/76B€ 829€ 316▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 829€ 316▼
Financiële kosten65/66B€ 31.042€ 29.367▼
Recurrente financiële kosten65€ 31.042€ 29.367▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 70.008€ 31.960▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 30.582€ 18.953▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 39.426€ 13.008▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 39.426€ 13.008▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 23.176€ 13.008▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 16.250€ 0▲
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 23.176€ 13.008▼
Aan de overige reserves6921€ 23.176€ 13.008▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 5 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2025 (PDF), neergelegd op 06-05-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 0-----
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 0-----
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 18.358€ 60.726€ 54.508€ 61.973€ 50.080€ 43.481€ 44.402€ 40.001▼ 9,9%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 3.572€ 4.347€ 5.247€ 4.455€ 3.404▼ 23,6%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 140.031€ 183.982€ 133.336€ 16.407€ 58.356€ 151.130€ 149.078€ 104.415▼ 30,0%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 105.727€ 113.218€ 65.946-€ 49.139€ 3.928€ 102.402€ 100.220€ 61.011▼ 39,1%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 0€ 0€ 1€ 829€ 316▼ 61,8%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 212€ 200€ 201€ 0€ 0€ 1€ 829€ 316▼ 61,8%
Financiële kosten65/66B---€ 485€ 15.239€ 20.906€ 31.042€ 29.367▼ 5,4%
Recurrente financiële kosten65€ 1.010€ 11.280€ 12.580€ 485€ 15.239€ 20.906€ 31.042€ 29.367▼ 5,4%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 104.929€ 102.139€ 53.567-€ 49.623-€ 11.310€ 81.497€ 70.008€ 31.960▼ 54,3%
Belastingen op het resultaat67/77€ 32.660€ 31.378€ 22.584€ 11.518€ 714€ 27.873€ 30.582€ 18.953▼ 38,0%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 72.269€ 70.761€ 30.983-€ 61.141-€ 12.024€ 53.623€ 39.426€ 13.008▼ 67,0%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 72.269€ 70.761€ 30.983-€ 61.141-€ 12.024€ 53.623€ 39.426€ 13.008▼ 67,0%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 383.987€ 650.636€ 849.332€ 775.198€ 777.428€ 827.587€ 878.842€ 764.637▼ 13,0%
Vaste activa21/28€ 167.126€ 387.984€ 819.631€ 762.519€ 717.657€ 688.289€ 650.254€ 612.345▼ 5,8%
Materiële vaste activa22/27€ 167.126€ 387.984€ 819.631€ 762.519€ 717.657€ 688.289€ 650.254€ 612.345▼ 5,8%
Terreinen en gebouwen22---€ 725.022€ 689.250€ 661.094€ 632.085€ 599.114▼ 5,2%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 2.161€ 1.551€ 8.837€ 6.526€ 6.231▼ 4,5%
Meubilair en rollend materieel24---€ 35.336€ 26.856€ 18.358€ 11.643€ 7.000▼ 39,9%
Vlottende activa29/58€ 216.861€ 262.652€ 29.701€ 12.679€ 59.771€ 139.299€ 228.587€ 152.292▼ 33,4%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 31.154€ 76.340€ 2.359€ 6.332€ 24.326€ 0€ 6.489€ 39.089▲ 502%
Handelsvorderingen40---€ 6.050€ 17.757€ 0€ 1.831€ 7.500▲ 310%
Overige vorderingen41---€ 282€ 6.568€ 0€ 4.658€ 31.589▲ 578%
Geldbeleggingen50/53€ 2.500€ 2.500€ 2.500€ 2.500€ 2.500€ 2.500€ 2.500€ 2.500=
Liquide middelen54/58€ 179.321€ 179.833€ 20.943€ 2.064€ 26.772€ 135.620€ 218.038€ 108.877▼ 50,1%
Overlopende rekeningen490/1---€ 1.784€ 6.173€ 1.178€ 1.560€ 1.826▲ 17,1%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 383.987€ 650.636€ 849.332€ 775.198€ 777.428€ 827.587€ 878.842€ 764.637▼ 13,0%
Eigen vermogen10/15€ 358.010€ 428.770€ 459.753€ 398.613€ 386.588€ 440.212€ 479.638€ 492.646▲ 2,7%
Inbreng10/11€ 252.400€ 252.400-€ 252.400€ 252.400€ 252.400€ 252.400€ 252.400=
Reserves13€ 105.610€ 176.370€ 207.353€ 204.062€ 204.062€ 204.062€ 227.238€ 240.246▲ 5,7%
Beschikbare reserves133---€ 204.062€ 204.062€ 204.062€ 227.238€ 240.246▲ 5,7%
Overgedragen winst (verlies)14----€ 57.850-€ 69.874-€ 16.250€ 0--
Schulden17/49€ 25.978€ 221.866€ 389.579€ 376.585€ 390.840€ 387.376€ 399.204€ 271.991▼ 31,9%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 25.978€ 211.277€ 377.304€ 376.585€ 375.826€ 366.735€ 369.818€ 246.444▼ 33,4%
Financiële schulden43---€ 0-----
Kredietinstellingen430/8---€ 0-----
Handelsschulden44€ 913€ 5.870€ 3.936€ 4.398€ 4.158€ 2.014€ 2.530€ 2.513▼ 0,7%
Leveranciers440/4---€ 4.398€ 4.158€ 2.014€ 2.530€ 2.513▼ 0,7%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 3.695€ 2.370€ 9.796€ 879€ 0▼ 100%
Belastingen450/3---€ 3.695€ 2.370€ 9.796€ 879€ 0▼ 100%
Overige schulden47/48---€ 368.492€ 369.297€ 354.925€ 366.408€ 243.931▼ 33,4%
Overlopende rekeningen492/3---€ 0€ 15.014€ 20.640€ 29.386€ 25.547▼ 13,1%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 72.269€ 70.761€ 30.983-€ 61.141-€ 12.024€ 53.623€ 39.426€ 13.008▼ 67,0%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 18.358€ 60.726€ 54.508€ 61.973€ 50.080€ 43.481€ 44.402€ 40.001▼ 9,9%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 90.627€ 131.487€ 85.491€ 833€ 38.056€ 97.104€ 83.828€ 53.008▼ 36,8%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 281.584-€ 486.155-€ 4.861-€ 5.219-€ 14.112-€ 6.368-€ 2.091▲ 67,2%
Verandering liquide middelen-€ 512-€ 158.890-€ 18.879€ 24.708€ 108.849€ 82.418-€ 109.162-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 14.766 ondernemingen hetzelfde profiel als D.P. CONSULT nu. Twee jaar later bestond 96,2% nog en was 0,2% failliet.

  • Klein
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst onder 5% van de balans
96,2% bestond nog
3,5% stopte op een andere manier
0,2% ging failliet

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van D.P. CONSULT zelf: < 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 14.766 ondernemingen, geen voorspelling voor D.P. CONSULT. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 30 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 06-05-2026 2026-00104955 PDF
31-12-2024 microschema 19-06-2025 2025-00152677 PDF
31-12-2023 microschema 05-04-2024 2024-00059307 PDF
31-12-2022 microschema 03-03-2023 2023-00035114 PDF
31-12-2021 microschema 23-05-2022 2022-20032325 PDF
31-12-2020 microschema 26-05-2021 2021-15200529 PDF
31-12-2019 microschema 16-03-2020 2020-06700415 PDF
31-12-2018 microschema 04-04-2019 2019-09400005 PDF
31-12-2017 microschema 19-03-2018 2018-07000497 PDF
31-12-2016 verkort schema 31-05-2017 2017-14600211 PDF

Toon alle 30 neerleggingen

Volgende stappen