Ga naar inhoud

CROWN DEVELOPMENT

Actief
BVBAopgericht 199926 jaar actiefEugeen Dierckxlaan 15A, 2970 Schilde, BelgiëKBO/BCE: BE 0468.666.287
Samenvatting

CROWN DEVELOPMENT is actief sinds 1999, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had CROWN DEVELOPMENT een eigen vermogen van € 273.632 en een nettoresultaat van € 66.647. Het eigen vermogen groeit sinds 2019 met ongeveer 34% per jaar. De solvabiliteit is hoger dan bij 54% van de 13.741 ondernemingen in de sector groothandel (NACE 46, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is 0,2% (zeer laag).

Overzicht

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 23-12-1999 Normale toestand
Activiteit
Handelsbemiddeling in de groothandel in andere specifieke goederen NACE 46180
Vestigingseenheid
2.131.513.830 2970 Schilde, sinds 10-04-2003
Einde boekjaar
30 juni
Peppol
Bereikbaar sinds 18-06-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur
  • MELISSAS ALEXISBestuurder

Financiële situatie

90 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,2%
Jaarrekening per 30-06-2025
Brutomarge
€ 107.766
▲ 15,8%
Omzet
≈ € 410.000
geschat
Winst
€ 66.647
▲ 70,4%
Eigen vermogen
€ 273.632
▲ 32,2%
Balanstotaal
€ 594.379
▲ 49,5%
Opbouw van de scoreverhoogt risico1 zetelwijziging in 24 maandenverlaagt risicoLiquiditeit 1,88, liquide middelen € 127.258Omvang: balanstotaal € 594.379Opgericht in 1999Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
90 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 68% van de microbedrijven in de sector groothandel (NACE 46)
Financiële sterkte · streepje: 2024
Sterk
Solvabiliteit 71-6
eigen vermogen 46,0% van het balanstotaal
Liquiditeit 54+13
kortlopende schulden 46,8% · geldmiddelen 21,4%
Rentabiliteit 83+2
rendement op activa 11,2%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,2% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 2 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,4% (26.900 ondernemingen, NACE 46, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 0,1% 01-2025: 0,1%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 0,1%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 0,1%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: 0,1%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: 0,1%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: 0,1%● gelijk tegenover 05-2025 07-2025: 0,1%● gelijk tegenover 06-2025 08-2025: 0,1%● gelijk tegenover 07-2025 09-2025: 0,1%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: 0,1%● gelijk tegenover 09-2025 11-2025: 0,1%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: 0,1%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: < 0,1%▼ -0,1 procentpunt tegenover 12-2025 02-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 03-2026laagste waarde 05-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 04-2026laagste waarde 06-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 05-2026laagste waarde 07-2026: 0,2%▲ +0,2 procentpunt tegenover 06-2026 08-2026: 0,2%● gelijk tegenover 07-2026 09-2026: 0,2%● gelijk tegenover 08-2026 10-2026: 0,2%● gelijk tegenover 09-2026hoogste waarde 11-2026: 0,2%● gelijk tegenover 10-2026hoogste waarde
Krediet tot € 24.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 1,88 (2,05 in 2024), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 46,8% en de geldmiddelen 21,4% van het balanstotaal. Wel is 54% van het actief met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 46, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 54% van hen, de liquiditeit beter dan bij 59%, de rentabiliteit beter dan bij 77% en de groei beter dan bij 83%.

De faillissementskans is berekend op 03-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · 1 zetelwijziging in 24 maanden
Staatsblad
verlaagt risico · Liquiditeit 1,88, liquide middelen € 127.258
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 594.379
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Opgericht in 1999
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 30-06-2025 moest uiterlijk op 31-01-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 24-12-2025, 38 dagen voor het einde van de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
38 dagen voor het einde van de termijn
2024
45 dagen voor het einde van de termijn
2023
40 dagen voor het einde van de termijn
2022
39 dagen voor het einde van de termijn
2021
24 dagen voor het einde van de termijn
2020
24 dagen voor het einde van de termijn
2019
18 dagen voor het einde van de termijn
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 33 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 46) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 3 dagen voor het einde van de termijn, en 39% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 30-06-2026 moet uiterlijk op 31-01-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 23 december neer (5 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
30-06-2026 einde boekjaar04-11-2026 vandaag31-01-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Financieel

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 24-12-2025 PDF alle 24 neerleggingen

Omzet
≈ € 410.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 190.000 en € 990.000
Totaal activa
€ 594.379▲ 49,5%
2024 · € 397.557
Nettoresultaat
€ 66.647▲ 70,4%
2024 · € 39.114
Werkkapitaal
€ 244.328▲ 21,7%
2024 · € 200.731
Meerjarenoverzicht
2019 tot 2025, 7 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 101.906
▲ 43,6% 2025
20192025
Nettoresultaat
€ 66.647
▲ 70,4% 2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Eigen vermogen
€ 273.632
▲ 32,2% 2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Totaal activa
€ 594.379
▲ 49,5% 2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Schulden
€ 320.748
▲ 68,3% 2025
20192025
Werkkapitaal
€ 244.328
▲ 21,7% 2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Solvabiliteit
46,0%
▼ 6,0pp 2025
middelste helft van de sector
20192025
Liquiditeit
1,88
▼ 0,18 2025
middelste helft van de sector
20192025
Rendabiliteit (ROA)
11,2%
▲ 1,4pp 2025
middelste helft van de sector
20192025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 35.340-€ 42.555▲ 20,4%€ 87.593▲ 106%€ 55.653▼ 36,5%€ 45.837▼ 17,6%€ 70.962▲ 54,8%€ 101.906▲ 43,6%
Nettoresultaat€ 16.299-€ 20.433binnen de middelste helft van de sector▲ 25,4%€ 50.861boven de middelste helft van de sector▲ 149%€ 29.366boven de middelste helft van de sector▼ 42,3%€ 24.886binnen de middelste helft van de sector▼ 15,3%€ 39.114boven de middelste helft van de sector▲ 57,2%€ 66.647boven de middelste helft van de sector▲ 70,4%
Eigen vermogen€ 42.325-€ 62.758binnen de middelste helft van de sector▲ 48,3%€ 113.619binnen de middelste helft van de sector▲ 81,0%€ 142.985binnen de middelste helft van de sector▲ 25,8%€ 167.871boven de middelste helft van de sector▲ 17,4%€ 206.985boven de middelste helft van de sector▲ 23,3%€ 273.632boven de middelste helft van de sector▲ 32,2%
Totaal activa€ 212.656-€ 287.859binnen de middelste helft van de sector▲ 35,4%€ 374.642binnen de middelste helft van de sector▲ 30,1%€ 361.776binnen de middelste helft van de sector▼ 3,4%€ 362.815binnen de middelste helft van de sector▲ 0,3%€ 397.557binnen de middelste helft van de sector▲ 9,6%€ 594.379boven de middelste helft van de sector▲ 49,5%
Schulden€ 170.331-€ 225.101▲ 32,2%€ 261.023▲ 16,0%€ 218.791▼ 16,2%€ 194.944▼ 10,9%€ 190.572▼ 2,2%€ 320.748▲ 68,3%
Werkkapitaal€ 37.729-€ 46.561binnen de middelste helft van de sector▲ 23,4%€ 104.710binnen de middelste helft van de sector▲ 125%€ 130.733boven de middelste helft van de sector▲ 24,9%€ 153.352boven de middelste helft van de sector▲ 17,3%€ 200.731boven de middelste helft van de sector▲ 30,9%€ 244.328boven de middelste helft van de sector▲ 21,7%
Solvabiliteit19,9%-21,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,9pp30,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 8,5pp39,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 9,2pp46,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,7pp52,1%binnen de middelste helft van de sector▲ 5,8pp46,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 6,0pp
Liquiditeit1,22-1,25binnen de middelste helft van de sector▲ 0,031,45binnen de middelste helft van de sector▲ 0,201,65binnen de middelste helft van de sector▲ 0,201,81binnen de middelste helft van de sector▲ 0,162,05binnen de middelste helft van de sector▲ 0,251,88binnen de middelste helft van de sector▼ 0,18
Rendabiliteit (ROA)7,7%-7,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 0,6pp13,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,5pp8,1%binnen de middelste helft van de sector▼ 5,5pp6,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,3pp9,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,0pp11,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 1,4pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Groothandel (NACE 46). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 44% hoger dan in 2024 en het hoogste sinds 2021. Dat is de tweede stijging op rij, na de daling in 2023.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 594.379
Vaste activa € 71.732 ▲ 11×
Vlottende activa € 522.647 ▲ 33,6%
Passiva € 594.379
Eigen vermogen € 273.632 ▲ 32,2%
Schulden € 320.748 ▲ 68,3%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 47,9% naar 54,0%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 104.825▲
2024 · € 84.950
Cashflow
€ 69.566▲
2024 · € 53.102
Snelle liquiditeit
1,52▼
2024 · 1,52
Schuldgraad
1,17▲
2024 · 0,92
ROE
24,4%▲
2024 · 18,9%
Rentedekking
15,60▲
2024 · 8,36
Schulden ≤ 1 jaar
€ 278.319▲
2024 · € 190.572
Schulden > 1 jaar
€ 42.428
Belastingen
€ 43.379▲
2024 · € 31.858
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post30-06-202230-06-202330-06-202430-06-2025
Materiële vaste activa€ 5.527€ 4.959€ 875€ 68.397
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 13.491€ 13.408€ 13.988€ 2.919

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2022 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 49 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 397.557€ 594.379▲
Vaste activa21/28€ 6.255€ 71.732▲
Materiële vaste activa22/27€ 6.255€ 71.732▲
Installaties, machines en uitrusting23€ 1.171€ 345▼
Meubilair en rollend materieel24€ 4.385€ 70.943▲
Overige materiële vaste activa26€ 699€ 445▼
Vlottende activa29/58€ 391.302€ 522.647▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 101.450€ 100.950▼
Voorraden30/36€ 101.450€ 100.950▼
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 242.241€ 294.439▲
Handelsvorderingen40€ 30.197€ 16.837▼
Overige vorderingen41€ 212.044€ 277.602▲
Liquide middelen54/58€ 46.933€ 127.258▲
Overlopende rekeningen490/1€ 678-
Passiva
Totaal passiva10/49€ 397.557€ 594.379▲
Eigen vermogen10/15€ 206.985€ 273.632▲
Inbreng10/11€ 8.200€ 8.200=
Reserves13€ 146.087€ 212.734▲
Onbeschikbare reserves130/1€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 1.860€ 1.860=
Beschikbare reserves133€ 144.227€ 210.874▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 52.698€ 52.698=
Schulden17/49€ 190.572€ 320.748▲
Schulden op meer dan één jaar17-€ 42.428
Financiële schulden170/4-€ 42.428
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 190.572€ 278.319▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 4.849€ 13.473▲
Financiële schulden43€ 125.000€ 125.000=
Kredietinstellingen430/8€ 125.000€ 125.000=
Handelsschulden44€ 6.867€ 65.818▲
Leveranciers440/4€ 6.867€ 65.818▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 53.856€ 74.028▲
Belastingen450/3€ 53.856€ 74.028▲
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 13.988€ 2.919▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 8.104€ 2.941▼
Bruto bedrijfsmarge9900€ 93.054€ 107.766▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 70.962€ 101.906▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 10.174€ 14.838▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 10.174€ 14.838▲
Financiële kosten65/66B€ 10.163€ 6.718▼
Recurrente financiële kosten65€ 10.163€ 6.718▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 70.972€ 110.026▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 31.858€ 43.379▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 39.114€ 66.647▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 39.114€ 66.647▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 91.812€ 119.345▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 52.698€ 52.698=
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 39.114€ 66.647▲
Aan de overige reserves6921€ 39.114€ 66.647▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 11 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2025 (PDF), neergelegd op 24-12-2025.

Post2019202020212022202320242025Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 3.125€ 14.004€ 13.107€ 13.491€ 13.408€ 13.988€ 2.919▼ 79,1%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 7.948€ 7.294€ 8.104€ 2.941▼ 63,7%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A----€ 782---
Bruto bedrijfsmarge9900€ 39.827€ 74.457€ 113.364€ 77.093€ 67.321€ 93.054€ 107.766▲ 15,8%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 35.340€ 42.555€ 87.593€ 55.653€ 45.837€ 70.962€ 101.906▲ 43,6%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 5.748€ 9.897€ 10.174€ 14.838▲ 45,8%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 1.466€ 3.667€ 6.016€ 5.748€ 9.897€ 10.174€ 14.838▲ 45,8%
Financiële kosten65/66B---€ 4.610€ 5.790€ 10.163€ 6.718▼ 33,9%
Recurrente financiële kosten65€ 7.212€ 4.024€ 4.731€ 4.610€ 5.790€ 10.163€ 6.718▼ 33,9%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 29.594€ 42.198€ 88.878€ 56.790€ 49.944€ 70.972€ 110.026▲ 55,0%
Belastingen op het resultaat67/77€ 13.295€ 21.766€ 38.017€ 27.424€ 25.058€ 31.858€ 43.379▲ 36,2%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 16.299€ 20.433€ 50.861€ 29.366€ 24.886€ 39.114€ 66.647▲ 70,4%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 16.299€ 20.433€ 50.861€ 29.366€ 24.886€ 39.114€ 66.647▲ 70,4%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 212.656€ 287.859€ 374.642€ 361.776€ 362.815€ 397.557€ 594.379▲ 49,5%
Vaste activa21/28€ 4.596€ 54.970€ 36.563€ 28.599€ 19.368€ 6.255€ 71.732▲ 11×
Materiële vaste activa22/27€ 4.596€ 54.970€ 36.563€ 28.599€ 19.368€ 6.255€ 71.732▲ 11×
Installaties, machines en uitrusting23----€ 1.997€ 1.171€ 345▼ 70,6%
Meubilair en rollend materieel24---€ 26.929€ 16.186€ 4.385€ 70.943▲ 16×
Overige materiële vaste activa26---€ 1.670€ 1.185€ 699€ 445▼ 36,4%
Vlottende activa29/58€ 208.060€ 232.889€ 338.079€ 333.177€ 343.447€ 391.302€ 522.647▲ 33,6%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 74.700€ 74.700€ 100.700€ 99.700€ 99.700€ 101.450€ 100.950▼ 0,5%
Voorraden30/36---€ 99.700€ 99.700€ 101.450€ 100.950▼ 0,5%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 74.320€ 80.491€ 89.247€ 131.661€ 186.176€ 242.241€ 294.439▲ 21,5%
Handelsvorderingen40---€ 17.400€ 13.315€ 30.197€ 16.837▼ 44,2%
Overige vorderingen41---€ 114.260€ 172.861€ 212.044€ 277.602▲ 30,9%
Liquide middelen54/58€ 59.040€ 77.699€ 147.308€ 99.965€ 56.925€ 46.933€ 127.258▲ 171%
Overlopende rekeningen490/1---€ 1.852€ 647€ 678--
Passiva
Totaal passiva10/49€ 212.656€ 287.859€ 374.642€ 361.776€ 362.815€ 397.557€ 594.379▲ 49,5%
Eigen vermogen10/15€ 42.325€ 62.758€ 113.619€ 142.985€ 167.871€ 206.985€ 273.632▲ 32,2%
Inbreng10/11€ 8.200--€ 8.200€ 8.200€ 8.200€ 8.200=
Reserves13€ 1.860€ 1.860€ 52.721€ 82.087€ 106.973€ 146.087€ 212.734▲ 45,6%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Beschikbare reserves133---€ 80.227€ 105.113€ 144.227€ 210.874▲ 46,2%
Overgedragen winst (verlies)14€ 32.265€ 52.698€ 52.698€ 52.698€ 52.698€ 52.698€ 52.698=
Schulden17/49€ 170.331€ 225.101€ 261.023€ 218.791€ 194.944€ 190.572€ 320.748▲ 68,3%
Schulden op meer dan één jaar17-€ 38.773€ 27.654€ 16.347€ 4.849-€ 42.428-
Financiële schulden170/4---€ 16.347€ 4.849-€ 42.428-
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 170.331€ 186.328€ 233.369€ 202.444€ 190.096€ 190.572€ 278.319▲ 46,0%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 11.307€ 11.498€ 4.849€ 13.473▲ 178%
Financiële schulden43---€ 125.000€ 125.000€ 125.000€ 125.000=
Kredietinstellingen430/8---€ 125.000€ 125.000€ 125.000€ 125.000=
Handelsschulden44€ 16.286€ 15.535€ 14.708€ 14.833€ 6.525€ 6.867€ 65.818▲ 858%
Leveranciers440/4---€ 14.833€ 6.525€ 6.867€ 65.818▲ 858%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 51.304€ 47.072€ 53.856€ 74.028▲ 37,5%
Belastingen450/3---€ 51.304€ 47.072€ 53.856€ 74.028▲ 37,5%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 16.299€ 20.433€ 50.861€ 29.366€ 24.886€ 39.114€ 66.647▲ 70,4%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 3.125€ 14.004€ 13.107€ 13.491€ 13.408€ 13.988€ 2.919▼ 79,1%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 19.424€ 34.436€ 63.968€ 42.858€ 38.294€ 53.102€ 69.566▲ 31,0%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 64.378€ 5.300-€ 5.527-€ 4.177-€ 875-€ 68.397▼ 7.715%
Verandering liquide middelen-€ 18.659€ 69.609-€ 47.344-€ 43.040-€ 9.992€ 80.325-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 20.136 ondernemingen hetzelfde profiel als CROWN DEVELOPMENT nu. Twee jaar later bestond 95,0% nog en was 0,2% failliet.

  • Klein
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
95,0% bestond nog
4,7% stopte op een andere manier
0,2% ging failliet

Dat past bij de faillissementskans van CROWN DEVELOPMENT zelf: 0,2% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 20.136 ondernemingen, geen voorspelling voor CROWN DEVELOPMENT. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 24 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
30-06-2025 microschema 24-12-2025 2025-00589710 PDF
30-06-2024 microschema 17-12-2024 2024-00617492 PDF
30-06-2023 microschema 22-12-2023 2023-00534901 PDF
30-06-2022 microschema 23-12-2022 2022-20544750 PDF
30-06-2021 microschema 07-01-2022 2022-00400243 PDF
30-06-2020 microschema 07-01-2021 2021-00300551 PDF
30-06-2019 microschema 13-01-2020 2020-00700534 PDF
30-06-2018 microschema 15-01-2019 2019-01200257 PDF
30-06-2017 microschema 11-12-2017 2017-71400055 PDF
30-06-2016 verkort schema 23-12-2016 2016-71300344 PDF

Toon alle 24 neerleggingen

Bestuur & eigendom

Bestuurders

Bestuurders
1 bestuurder
MELISSAS ALEXIS
Bestuurder · vermeld in de jaarrekening 2025, neergelegd op 24-12-2025
Actief

Eigenaars en kapitaal

Netwerk & groep

CROWN DEVELOPMENT deelt geen bestuurder met een andere onderneming.

Verbindingen & netwerk

1 huidige bestuurder
Diepte

Het netwerk vertrekt bij de bestuurders van CROWN DEVELOPMENT. Elke andere onderneming die zij besturen, is een knooppunt.

Deze onderneming Onderneming Bestuurder Aandeelhouderschap +N: nog niet getoonde verbindingen Klik op een knooppunt om verder te kijken, sleep om te schikken, zoom met het muiswiel.

Tijdlijn

Akten, neerleggingen en financiële mijlpalen

Termijn voor de jaarrekening 2026: 31-01-2027
2026
16-06
Staatsblad-akte Zetelverplaatsing van Wijnegem naar Schilde
Nieuwe zetel: Eugeen Dierckxlaan 15A, 2970 Schilde · Vorige zetel: Stokerijstraat 27, bus 11, 2110 Wijnegem2 punten ▸
  • Bestuursvergadering, 18-05-2026
  • Zetelverplaatsing, Eugeen Dierckxlaan 15A, 2970 Schilde

Open de akte in het Staatsblad

2025
24-12
NBB-neerlegging Jaarrekening 2025 neergelegdPDF
microschema · 38 dagen voor het einde van de termijn
30-06
Financieel Hoogste resultaat van 2019 tot 2025netto € 66.647 ▲70,4%
Het bedrijfsresultaat van € 101.906 en het nettoresultaat van € 66.647 zijn allebei een record.
2024
17-12
NBB-neerlegging Jaarrekening 2024 neergelegdPDF
microschema · 45 dagen voor het einde van de termijn
30-06
Financieel Eigen vermogen boven € 200.000eigen vermogen € 206.985 ▲23,3%
Met winst in elk boekjaar sinds 2019 groeit het eigen vermogen tot € 206.985.
2023
22-12
NBB-neerlegging Jaarrekening 2023 neergelegdPDF
microschema · 40 dagen voor het einde van de termijn
30-06
Financieel Eigen vermogen boven € 150.000eigen vermogen € 167.871 ▲17,4%
Met winst in elk boekjaar sinds 2019 groeit het eigen vermogen tot € 167.871.
2022
23-12
NBB-neerlegging Jaarrekening 2022 neergelegdPDF
microschema · 39 dagen voor het einde van de termijn
07-01
NBB-neerlegging Jaarrekening 2021 neergelegdPDF
microschema · 24 dagen voor het einde van de termijn
2021
30-06
Financieel Eigen vermogen boven € 100.000eigen vermogen € 113.619 ▲81%
Met winst in elk boekjaar sinds 2019 groeit het eigen vermogen tot € 113.619.
07-01
NBB-neerlegging Jaarrekening 2020 neergelegdPDF
microschema · 24 dagen voor het einde van de termijn
2020
13-01
NBB-neerlegging Jaarrekening 2019 neergelegdPDF
microschema · 18 dagen voor het einde van de termijn
Toon oudere gebeurtenissen
2019
15-01
NBB-neerlegging Jaarrekening 2018 neergelegdPDF
microschema · 16 dagen voor het einde van de termijn
2017
11-12
NBB-neerlegging Jaarrekening 2017 neergelegdPDF
microschema · 51 dagen voor het einde van de termijn
2016
23-12
NBB-neerlegging Jaarrekening 2016 neergelegdPDF
verkort schema · 39 dagen voor het einde van de termijn
2000
04-01
Staatsblad-akte Oprichting
Financiële mijlpaalStaatsblad-akteNBB-neerleggingFinanciële mijlpalen staan op de afsluitdatum van het boekjaar, niet op de neerleggingsdatum.

Bronnen:Publicaties in het Belgisch StaatsbladNeerleggingen bij de Nationale Bank

Geschiedenis

CROWN DEVELOPMENT werd opgericht op 23 december 1999.1 De zetel werd in 2026 overgebracht naar Schilde.2 Het balanstotaal steeg van € 212.656 in 2019 tot € 594.379 in 2025.3

  1. 1Kruispuntbank van Ondernemingen
  2. 2Belgisch Staatsblad van 16-06-2026
  3. 3Nationale Bank, jaarrekeningen 2019 en 2025

Ondernemingsgegevens

KBO-gegevens

Identiteit

Fiche in de KBO
Naam CROWN DEVELOPMENT in het Nederlands
Ondernemingsnummer 0468.666.287
Rechtsvorm Besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid (BVBA)
Status Actief, normale toestand
Opgericht 23-12-1999
Type entiteit Rechtspersoon

Zetel en vestigingen

Zetel Eugeen Dierckxlaan 15A, 2970 Schilde, België
1 vroegere zetel
  • Stokerijstraat 27, bus 11, 2110 Wijnegem tot 18-05-2026 · akte van 16-06-2026
Vestiging Eugeen Dierckxlaan 15A, 2970 Schilde sinds 10-04-2003 · vestigingsnummer 2.131.513.8304641102 Groothandel in weefsels en stoffen

Activiteiten

NACEBEL 2025
46180 Handelsbemiddeling in de groothandel in andere specifieke goederen hoofdactiviteit
Codes volgens NACEBEL 2008
46180 Handelsbemiddeling gespecialiseerd in andere goederen hoofdactiviteit
Codes volgens NACEBEL 2003
51180 Handelsbemiddeling gespecialiseerd in overige goederen, n.e.g. hoofdactiviteit

Facturatie en betaling

Btw-nummer BE 0468.666.287
E-facturatie via Peppol
Bereikbaar via Peppol
Peppol-ID 0208:0468666287
Ander Peppol-ID 9925:BE0468666287
Ingeschreven 18-06-2025

Volg deze onderneming en u krijgt de volgende ochtend bericht als ze uit het Peppol-register verdwijnt.

Stand van het register op 3 november 2026 · Peppol Directory

Boekjaar en algemene vergadering

Jaarrekeningen bij de NBB
Boekjaareinde 30-06

Vestigingen & vastgoed

Ligging
zetel vestiging De vestigingseenheid op de kaart

Gebouwen en percelen op het adres

Grondoppervlakte
3.878 m²
Gebouwvoetafdruk
205 m²
Volume, LiDAR
2.527 m³
Perceel (capakey) Regio Oppervlakte Gebouwen Hoogte / verdiepingen
11922C0029/00W002 Vlaanderen 3.878 m² 1 · 205 m² 24,5 m · 5