COMA
ActiefSamenvatting
COMA is actief sinds 1980, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had COMA een eigen vermogen van € 45.694 en een nettoresultaat van € 88.468. Het eigen vermogen groeit sinds 2019 met ongeveer 24% per jaar. De solvabiliteit is hoger dan bij 78% van de 5.796 ondernemingen in de sector onroerend goed (NACE 68, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is minder dan 0,1% (zeer laag).
Overzicht
Overzicht
Officiële gegevens
Bron: KBO- Status
- Actief sinds 13-08-1980 Normale toestand
- Activiteit
- Verhuur en exploitatie van eigen of geleased niet-residentieel onroerend goed, exclusief terreinen NACE 68203
- Vestigingseenheid
- 2.038.313.557 4020 Liège, sinds 10-10-1980
- Einde boekjaar
- 31 december
- Peppol
- Bereikbaar
Bestuur en eigendom
- Marc SpelmansGedelegeerd bestuurder
- Michel HaeltermanGedelegeerd bestuurder
- Commissaris
- RSM INTERAUDIT SRL
- HORECA LOGISTICS SERVICES SUD100%· score 96jaarrekening 2025 van HORECA LOGISTICS SERVICES SUD
- IMPORTED PREMIUM BEVERAGES NVconsolideertjaarrekening 2025
Financiële situatie
- Faillissementskansbinnen 12 maanden
- < 0,1%
- Brutomarge
- € 152.023
- ▼ 5,5%
- Omzet
- ≈ € 210.000
- geschat
- Winst
- € 88.468
- ▼ 25,1%
- Eigen vermogen
- € 45.694
- Balanstotaal
- € 60.018
- ▼ 32,5%
Opbouw van de scoreverlaagt risicoLiquiditeit 2,08, liquide middelen € 26.407Eigen vermogen € 45.694 (76,1% van het balanstotaal)Opgericht in 1980Sector Vastgoedactiviteiten (NACE 68)Toon onderbouwing
Checked score
Minder dan 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).
Berekening
De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.
| 75-100 | Uitstekend | minder dan 0,55% |
| 60-74 | Gezond | 0,55% tot 1,5% |
| 45-59 | Aanvaardbaar | 1,5% tot 4,2% |
| 25-44 | Zwak | 4,2% tot 15,0% |
| 0-24 | Kritiek | meer dan 15,0% |
De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 68, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 91% van hen, de liquiditeit beter dan bij 92%, de rentabiliteit beter dan bij 95% en de groei beter dan bij 95%.
De faillissementskans is berekend op 01-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.
Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).
Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze
Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.
De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.
Signalen
De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 50 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 68) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 7 dagen voor het einde van de termijn, en 36% van die ondernemingen legde te laat neer.
Nagekeken zonder bevinding (2)
Financieel
Financieel · boekjaar 2025, volledig schema
Jaarrekening 2025 neergelegd op 15-06-2026 PDF alle 44 neerleggingen
2021 tot 2025, 5 boekjaren 2019 tot 2025, 7 boekjaren
Het bedrijfsresultaat van 2025 is 5% lager dan in 2024. Dat is de tweede daling op rij.
De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.
Bezittingen, eigen vermogen en schulden per boekjaar.
Boven nul kan de onderneming haar schulden op korte termijn betalen met wat ze op korte termijn bezit.
De EBIT-marge is het deel van elke euro omzet dat uit de bedrijfsvoering overblijft. De rendabiliteit is wat de bezittingen opbrengen.
Hoe hoger de solvabiliteit, hoe beter de onderneming een tegenvaller opvangt.
Een verhouding boven 1 betekent dat de kortlopende bezittingen de kortlopende schulden dekken.
Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.
De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Vastgoedactiviteiten (NACE 68). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit en rendabiliteit (ROA).
Investeringen
| Post | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Materiële vaste activa | € 165.940 | - | - | - |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar | € 36.158 | € 33.188 | € 33.188 | € 33.188 |
Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2022 tot 2025 (staat van de vaste activa)
| Post | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61 | - | - | - | € 319.820 | € 195.198 | € 204.192 | € 209.803 | ▲ 2,7% |
| Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630 | € 2.195 | € 538 | - | € 36.158 | € 33.188 | € 33.188 | € 33.188 | = |
| Waardeverminderingen op voorraden, op bestellingen in uitvoering en op handelsvorderingen: toevoegingen (terugnemingen)631/4 | - | - | - | € 53.043 | - | -€ 53.043 | - | - |
| Andere bedrijfskosten640/8 | - | - | - | € 3.388 | € 220 | € 55.270 | € 220 | ▼ 99,6% |
| Bruto bedrijfsmarge9900 | € 12.182 | € 64.468 | -€ 4.452 | € 31.983 | € 160.886 | € 160.831 | € 152.023 | ▼ 5,5% |
| Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901 | € 9.405 | € 57.474 | -€ 4.672 | -€ 60.606 | € 127.478 | € 125.417 | € 118.615 | ▼ 5,4% |
| Financiële opbrengsten75/76B | - | - | - | € 615 | - | - | - | - |
| Recurrente financiële opbrengsten75 | € 7.721 | € 0 | € 26.288 | € 615 | - | - | - | - |
| Financiële kosten65/66B | - | - | - | € 263 | € 350 | € 275 | € 305 | ▲ 10,9% |
| Recurrente financiële kosten65 | € 9.691 | € 1.950 | € 1.923 | € 263 | € 350 | € 275 | € 305 | ▲ 10,9% |
| Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903 | € 7.792 | € 55.524 | € 19.692 | -€ 60.254 | € 127.128 | € 125.142 | € 118.310 | ▼ 5,5% |
| Belastingen op het resultaat67/77 | € 1.210 | € 119 | - | - | - | € 7.000 | € 29.842 | ▲ 326% |
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | € 6.582 | € 55.405 | € 19.692 | -€ 60.254 | € 127.128 | € 118.142 | € 88.468 | ▼ 25,1% |
| Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905 | € 6.582 | € 55.405 | € 19.692 | -€ 60.254 | € 127.128 | € 118.142 | € 88.468 | ▼ 25,1% |
| Post | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activa | ||||||||
| Totaal activa20/58 | € 129.717 | € 149.626 | € 239.498 | € 234.615 | € 115.630 | € 88.971 | € 60.018 | ▼ 32,5% |
| Vaste activa21/28 | € 538 | - | - | € 129.782 | € 96.594 | € 63.406 | € 30.218 | ▼ 52,3% |
| Materiële vaste activa22/27 | € 538 | - | - | € 129.782 | € 96.594 | € 63.406 | € 30.218 | ▼ 52,3% |
| Overige materiële vaste activa26 | - | - | - | € 129.782 | € 96.594 | € 63.406 | € 30.218 | ▼ 52,3% |
| Vlottende activa29/58 | € 129.180 | € 149.626 | € 239.498 | € 104.833 | € 19.036 | € 25.565 | € 29.800 | ▲ 16,6% |
| Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41 | € 78.704 | € 77.214 | € 223.071 | € 85.677 | € 2.326 | € 5.642 | € 3.392 | ▼ 39,9% |
| Handelsvorderingen40 | - | - | - | € 85.677 | € 2.326 | € 2.642 | € 3.392 | ▲ 28,4% |
| Overige vorderingen41 | - | - | - | - | - | € 3.000 | - | - |
| Liquide middelen54/58 | € 45.033 | € 72.412 | € 15.979 | € 19.156 | € 16.710 | € 19.923 | € 26.407 | ▲ 32,5% |
| Passiva | ||||||||
| Totaal passiva10/49 | € 129.717 | € 149.626 | € 239.498 | € 234.615 | € 115.630 | € 88.971 | € 60.018 | ▼ 32,5% |
| Eigen vermogen10/15 | -€ 308.115 | -€ 252.710 | -€ 233.017 | -€ 288.043 | -€ 160.915 | -€ 42.774 | € 45.694 | - |
| Inbreng10/11 | € 56.272 | € 56.272 | € 56.272 | € 61.500 | € 61.500 | € 61.500 | € 61.500 | = |
| Kapitaal10 | - | - | - | € 61.500 | € 61.500 | € 61.500 | € 61.500 | = |
| Geplaatst kapitaal100 | - | - | - | € 61.500 | € 61.500 | € 61.500 | € 61.500 | = |
| Reserves13 | € 4.879 | € 4.879 | € 4.879 | € 4.879 | € 4.879 | € 4.879 | € 4.879 | = |
| Onbeschikbare reserves130/1 | - | - | - | € 4.437 | € 4.437 | € 4.437 | € 4.437 | = |
| Wettelijke reserve130 | - | - | - | € 4.437 | € 4.437 | € 4.437 | € 4.437 | = |
| Beschikbare reserves133 | - | - | - | € 442 | € 442 | € 442 | € 442 | = |
| Overgedragen winst (verlies)14 | -€ 369.265 | -€ 313.860 | -€ 294.168 | -€ 354.422 | -€ 227.294 | -€ 109.153 | -€ 20.685 | ▲ 81,0% |
| Schulden17/49 | € 437.832 | € 402.336 | € 472.515 | € 522.658 | € 276.545 | € 131.745 | € 14.324 | ▼ 89,1% |
| Schulden op meer dan één jaar17 | - | € 39.980 | € 39.980 | - | - | - | - | - |
| Schulden op ten hoogste één jaar42/48 | € 437.832 | € 362.356 | € 432.316 | € 522.658 | € 276.545 | € 131.745 | € 14.324 | ▼ 89,1% |
| Handelsschulden44 | € 36.059 | € 26.409 | € 47.039 | € 1.161 | € 3.588 | € 3.670 | € 3.761 | ▲ 2,5% |
| Leveranciers440/4 | - | - | - | € 1.161 | € 3.588 | € 3.670 | € 3.761 | ▲ 2,5% |
| Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45 | - | - | - | € 13.879 | € 338 | € 455 | € 563 | ▲ 23,7% |
| Belastingen450/3 | - | - | - | € 13.879 | € 338 | € 455 | € 563 | ▲ 23,7% |
| Overige schulden47/48 | - | - | - | € 507.619 | € 272.619 | € 127.619 | € 10.000 | ▼ 92,2% |
| Post | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Winst (verlies) van het boekjaar9904 | € 6.582 | € 55.405 | € 19.692 | -€ 60.254 | € 127.128 | € 118.142 | € 88.468 | ▼ 25,1% |
| + Afschrijvingen en waardeverminderingen630 | € 2.195 | € 538 | - | € 36.158 | € 33.188 | € 33.188 | € 33.188 | = |
| Kasstroom uit de werking (benadering) | € 8.777 | € 55.943 | € 19.692 | -€ 24.097 | € 160.316 | € 151.330 | € 121.656 | ▼ 19,6% |
| Investeringen in vaste activa (benadering) | - | - | - | - | € 0 | € 0 | € 0 | - |
| Verandering liquide middelen | - | € 27.379 | -€ 56.433 | € 3.178 | -€ 2.446 | € 3.213 | € 6.484 | ▲ 102% |
Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.
Historische waarneming
In juli 2024 hadden 31.368 ondernemingen hetzelfde profiel als COMA nu. Twee jaar later was 0,5% failliet en bestond 93,5% nog.
- Micro
- 20 jaar of ouder
- solvabiliteit 30% of meer
- winst van 5% van de balans of meer
Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.
Dat past bij de faillissementskans van COMA zelf: < 0,1% binnen 12 maanden.
Test van de methode
De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.
| Groep | Verwacht | Werkelijk |
|---|---|---|
| 1 | 0,2% | 0,2% |
| 2 | 0,3% | 0,5% |
| 3 | 0,5% | 0,6% |
| 4 | 0,7% | 0,8% |
| 5 | 0,9% | 0,9% |
| 6 | 1,3% | 1,5% |
| 7 | 1,6% | 1,8% |
| 8 | 1,8% | 1,8% |
| 9 | 3,0% | 3,1% |
| 10 | 5,6% | 6,2% |
Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.
Dit is een waarneming over 31.368 ondernemingen, geen voorspelling voor COMA. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.
Laatste 10 van 44 neerleggingen bij de Nationale Bank
| Boekjaar | Type | Neerlegging | Referentie | Document |
|---|---|---|---|---|
| 31-12-2025 | volledig schema | 15-06-2026 | 2026-00166616 | |
| 31-12-2024 | volledig schema | 12-06-2025 | 2025-00137168 | |
| 31-12-2023 | volledig schema | 13-06-2024 | 2024-00130596 | |
| 31-12-2022 | volledig schema | 15-06-2023 | 2023-00132226 | |
| 31-03-2021 | volledig schema | 08-09-2021 | 2021-66700233 | |
| 31-03-2020 | volledig schema | 08-09-2020 | 2020-51800552 | |
| 31-03-2019 | volledig schema | 09-09-2019 | 2019-63800280 | |
| 31-03-2018 | microschema | 29-10-2018 | 2018-70600462 | |
| 31-03-2017 | microschema | 31-10-2017 | 2017-68800298 | |
| 31-03-2016 | volledig schema | 31-10-2016 | 2016-67200194 |
Bestuur & eigendom
Bestuurders
Bestuursorgaan 2
Dagelijks bestuur 2
Commissaris 1
Eigenaars en kapitaal
Aandeelhouders
2 eigenaarsKeten van zeggenschap
Eigenaars 2
- Eigen vermogen € 7,1 mln Winst van € 342.739 in 2025 (winst van € 276.409 in 2024) Checked score 96100%
- IMPORTED PREMIUM BEVERAGES NVconsoliderende moederEigen vermogen € 150,8 mln Winst van € 7,5 mln in 2025 (winst van € 591.687 in 2024)consolideert
Mandaathistoriek
- Bestuursorgaan
- Dagelijks bestuur
- Commissaris
- begon eerder
| Naam | Functies en periodes |
|---|---|
| Marc Spelmans |
|
| Michel Haelterman |
|
| RSM INTERAUDIT SRL |
|
Netwerk & groep
Ondernemingen op hetzelfde adres
2 andere ondernemingenVerbindingen & netwerk
2 huidige bestuurdersHet netwerk vertrekt bij de bestuurders van COMA. Elke andere onderneming die zij besturen, is een knooppunt.
Tijdlijn
Akten, neerleggingen en financiële mijlpalen
19-06
Staatsblad-akte
Herbenoeming: RSM InterAudit SRL (commissaris)2 punten ▸
- Algemene vergadering, 10-06-2026
- Herbenoeming commissaris, RSM InterAudit SRL (commissaris)
11-07
Staatsblad-akte
Herbenoemingen: Michel Haelterman, Marc Spelmans en RSM InterAudit SRLBenoemingen: Michel Haelterman (gedelegeerd bestuurder) en Marc Spelmans (gedelegeerd bestuurder)7 punten ▸
- Algemene vergadering, 14-06-2023
- Herbenoeming bestuurder, Michel Haelterman (bestuurder)
- Herbenoeming bestuurder, Marc Spelmans (bestuurder)
- Benoeming bestuurder, Michel Haelterman (gedelegeerd bestuurder)
- Benoeming bestuurder, Marc Spelmans (gedelegeerd bestuurder)
- Herbenoeming commissaris, RSM InterAudit SRL (commissaris)
- Overige bepaling, “commissaire, representative of auditor” (akte in het Frans), 2 keer vermeld in de akte
Toon oudere gebeurtenissen
Bronnen:Publicaties in het Belgisch StaatsbladNeerleggingen bij de Nationale Bank
Geschiedenis
Ondernemingsgegevens
KBO-gegevens
Identiteit
Fiche in de KBOZetel en vestigingen
Activiteiten
NACEBEL 2025Codes volgens NACEBEL 2008
Facturatie en betaling
Boekjaar en algemene vergadering
Jaarrekeningen bij de NBBVestigingen & vastgoed
Gebouwen en percelen op het adres
| Perceel (capakey) | Regio | Oppervlakte | Gebouwen | Hoogte / verdiepingen |
|---|---|---|---|---|
| 62113B0466/00T002 | Wallonië | 1,0 ha | 1 · 4.158 m² | 10,6 m · 3 |