Ga naar inhoud

CALVAN

Actief
BVopgericht 199135 jaar actiefRue Brun Culot(FB) 8, 7911 Frasnes-lez-Anvaing, BelgiëKBO/BCE: BE 0445.032.931
Samenvatting

CALVAN is actief sinds 1991 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2026 toont een eigen vermogen van € 27.392 en een nettoresultaat van € 673. Het eigen vermogen blijft stabiel over de neergelegde boekjaren (±2,1% per jaar). De solvabiliteit is beter dan 83% van 217 sectorgenoten (NACE 46, boekjaar 2026). De berekende faillissementskans over 12 maanden is minder dan 0,1% (zeer laag).

Financieel · boekjaar 2026, microschema

Omzet
€ 121.298▲ 0,6%
2025 · € 120.574
EBIT-marge
1,2%▲ 1,0pp
2025 · 0,2%
Nettoresultaat
€ 673▼ 17,6%
2025 · € 818
Werkkapitaal
€ 22.059▲ 4,9%
2025 · € 21.024
Verloop door de jaren

2022 tot 2026, 5 boekjaren 2019 tot 2026, 8 boekjaren

Na de dip in 2024 klimt het bedrijfsresultaat twee jaar op rij; 2026 ligt 558% boven 2025 en is het hoogste resultaat in de beschikbare reeks.

Wat de onderneming per boekjaar verkocht en wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Omzet€ 121.298 2026 Bedrijfsresultaat€ 1.457 2026 Nettoresultaat€ 673 2026

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

Sector: de middelste helft van NACE 46, Groothandel: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn. Stippellijn: de mediaan. Beschikbaar voor Nettoresultaat, Eigen vermogen, Totaal activa, Werkkapitaal, Solvabiliteit, Liquiditeit, Rendabiliteit (ROA).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20192020202120222023202420252026
Omzet€ 20.153-€ 68.199▲ 238%€ 122.708▲ 79,9%€ 64.053▼ 47,8%€ 101.452▲ 58,4%€ 90.892▼ 10,4%€ 120.574▲ 32,7%€ 121.298▲ 0,6%
Bedrijfsresultaat€ 4.473-€ 11.351▲ 154%€ 26.571▲ 134%€ 1.058▼ 96,0%-€ 4.671-€ 8.440▼ 80,7%€ 221€ 1.457▲ 558%
Nettoresultaat€ 3.852-€ 9.753▲ 153%€ 22.498binnen de middelste helft van de sector▲ 131%-€ 7.783onder de middelste helft van de sector-€ 2.911binnen de middelste helft van de sector▲ 62,6%-€ 10.030onder de middelste helft van de sector▼ 245%€ 818binnen de middelste helft van de sector€ 673▼ 17,6%
EBIT-marge22,2%-16,6%▼ 5,6pp21,7%▲ 5,0pp1,7%▼ 20,0pp-4,6%▼ 6,3pp-9,3%▼ 4,7pp0,2%▲ 9,5pp1,2%▲ 1,0pp
Eigen vermogen€ 14.374-€ 24.127▲ 67,9%€ 46.624binnen de middelste helft van de sector▲ 93,2%€ 38.843binnen de middelste helft van de sector▼ 16,7%€ 35.931binnen de middelste helft van de sector▼ 7,5%€ 25.901binnen de middelste helft van de sector▼ 27,9%€ 26.719binnen de middelste helft van de sector▲ 3,2%€ 27.392▲ 2,5%
Totaal activa€ 14.766-€ 26.185▲ 77,3%€ 53.637onder de middelste helft van de sector▲ 105%€ 61.212onder de middelste helft van de sector▲ 14,1%€ 50.769onder de middelste helft van de sector▼ 17,1%€ 40.895onder de middelste helft van de sector▼ 19,4%€ 32.758onder de middelste helft van de sector▼ 19,9%€ 32.061▼ 2,1%
Schulden€ 392-€ 2.058▲ 425%€ 7.013▲ 241%€ 22.369▲ 219%€ 14.837▼ 33,7%€ 14.994▲ 1,1%€ 6.040▼ 59,7%€ 4.669▼ 22,7%
Werkkapitaal€ 10.074-€ 21.027▲ 109%€ 45.024binnen de middelste helft van de sector▲ 114%€ 34.482binnen de middelste helft van de sector▼ 23,4%€ 31.031binnen de middelste helft van de sector▼ 10,0%€ 20.044binnen de middelste helft van de sector▼ 35,4%€ 21.024binnen de middelste helft van de sector▲ 4,9%€ 22.059▲ 4,9%
Solvabiliteit97,3%-92,1%▼ 5,2pp86,9%boven de middelste helft van de sector▼ 5,2pp63,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 23,5pp70,8%boven de middelste helft van de sector▲ 7,3pp63,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 7,4pp81,6%boven de middelste helft van de sector▲ 18,2pp85,4%▲ 3,9pp
Liquiditeit53,47-11,22▼ 42,257,42boven de middelste helft van de sector▼ 3,805,50boven de middelste helft van de sector▼ 1,928,04boven de middelste helft van de sector▲ 2,543,24binnen de middelste helft van de sector▼ 4,805,66boven de middelste helft van de sector▲ 2,425,72▲ 0,06
Rendabiliteit (ROA)26,1%-37,2%▲ 11,2pp41,9%boven de middelste helft van de sector▲ 4,7pp-12,7%onder de middelste helft van de sector▼ 54,7pp-5,7%onder de middelste helft van de sector▲ 7,0pp-24,5%onder de middelste helft van de sector▼ 18,8pp2,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 27,0pp2,1%▼ 0,4pp
boven binnen onder de middelste helft van NACE 46, Groothandel: een kwart van de ondernemingen zit eronder, een kwart erboven. Elk jaar vergeleken met jaarrekeningen in hetzelfde schema, en alleen waar er minstens 30 zijn.
Balanssamenstelling
2026 in kleur, 2025 als grijze balk eronder
Activa € 32.061
Vaste activa € 5.333 ▼ 26,2%
Vlottende activa € 26.728 ▲ 4,7%
Passiva € 32.061
Eigen vermogen € 27.392 ▲ 2,5%
Schulden € 4.669 ▼ 22,7%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 18,4% naar 14,6%. Het eigen vermogen is hoger en de schuld is lager.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2026 · verandering tegenover 2025
EBITDA
€ 6.018▲
2025 · € 4.892
Cashflow
€ 5.234▼
2025 · € 5.488
Snelle liquiditeit
5,39▲
2025 · 5,35
Schuldgraad
0,17▼
2025 · 0,23
ROE
2,5%▼
2025 · 3,1%
Rentedekking
21,19▲
2025 · 11,34
Schulden ≤ 1 jaar
€ 4.669▲
2025 · € 4.511
Belastingen
€ 500▲
2025 · -€ 1.000
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt: zoals bij schulden of de schuldgraad.

Lotgenoten

Historische waarneming

Van de 17.042 ondernemingen die er in juli 2024 uitzagen zoals deze nu, ging 0,5% binnen 24 maanden failliet en bestaat 94,4% nog.

  • Micro
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst onder 5% van de balans
0,5% ging failliet
4,9% stopte op een andere manier
94,4% bestaat nog

Van nog 0,2% weten we dat ze stopten, maar niet of dat binnen die 24 maanden was.

Voor deze onderneming zelf berekent Checked een faillissementskans van < 0,1% op twaalf maanden; de groep spreekt dat niet tegen.

Hoe betrouwbaar is deze regel?

Getest op het jaar ervoor, zonder dat jaar zelf te gebruiken: de groepen van juli 2023 gaven elk van de 497.473 ondernemingen van juli 2024 het faillissementscijfer van haar groep. Verwacht: 1,6%; werkelijk failliet binnen 24 maanden: 1,7%.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van laag naar hoog verwacht cijfer.
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 1,0%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

De regel rangschikt goed: een onderneming die failliet ging, kreeg in 74,5% van de vergelijkingen een hoger cijfer dan een die bleef bestaan. Het niveau volgt de conjunctuur: in een jaar met meer faillissementen ligt het werkelijke cijfer hoger dan dat van het jaar ervoor.

Een waarneming over 17.042 vergelijkbare ondernemingen, geen voorspelling voor deze onderneming. De sector telt niet mee: van ondernemingen die stopten bewaart het register de sector niet, dus zou hij de uitkomst mooier maken dan ze was.

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2026 tegenover 2025 · 48 posten
Balans Code20252026
Activa
Totaal activa20/58€ 32.758€ 32.061▼
Vaste activa21/28€ 7.224€ 5.333▼
Materiële vaste activa22/27€ 7.124€ 5.233▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 1.186€ 3.495▲
Meubilair en rollend materieel24€ 5.938€ 1.738▼
Financiële vaste activa28€ 100€ 100=
Vlottende activa29/58€ 25.535€ 26.728▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 1.411€ 1.567▲
Voorraden30/36€ 1.411€ 1.567▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 9.176€ 672▼
Handelsvorderingen40€ 7.104€ 366▼
Overige vorderingen41€ 2.072€ 306▼
Liquide middelen54/58€ 14.947€ 24.489▲
Passiva
Totaal passiva10/49€ 32.758€ 32.061▼
Eigen vermogen10/15€ 26.719€ 27.392▲
Inbreng10/11€ 6.197€ 6.197=
Reserves13€ 40.428€ 41.246▲
Beschikbare reserves133€ 40.428€ 41.246▲
Overgedragen winst (verlies)14-€ 19.906-€ 20.051▼
Schulden17/49€ 6.040€ 4.669▼
Schulden op meer dan één jaar17€ 1.529-
Financiële schulden170/4€ 1.529-
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 4.511€ 4.669▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 4.508-
Financiële schulden43-€ 1.909
Kredietinstellingen430/8-€ 1.909
Handelsschulden44-€ 100
Leveranciers440/4-€ 100
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45-€ 2.629
Belastingen450/3-€ 928
Bezoldigingen en sociale lasten454/9-€ 1.701
Overige schulden47/48€ 2€ 32▲
Resultaat Code20252026
Omzet70€ 120.574€ 121.298▲
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61€ 115.489€ 114.705▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 4.670€ 4.561▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 194€ 575▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 5.085€ 6.593▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 221€ 1.457▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 28€ 0▼
Recurrente financiële opbrengsten75€ 28€ 0▼
Financiële kosten65/66B€ 431€ 284▼
Recurrente financiële kosten65€ 431€ 284▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903-€ 182€ 1.173▲
Belastingen op het resultaat67/77-€ 1.000€ 500▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 818€ 673▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 818€ 673▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906-€ 19.906-€ 20.051▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P-€ 20.724-€ 20.724=

De toelichting bij deze jaarrekening (6 rubrieken: staten van activa en schulden, uitsplitsingen van kosten, rechten en verplichtingen) staat niet in dit overzicht.

Post20192020202120222023202420252026Verschil
Omzet70€ 20.153€ 68.199€ 122.708€ 64.053€ 101.452€ 90.892€ 120.574€ 121.298▲ 0,6%
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A---€ 2.535€ 84----
Handelsgoederen, grond- en hulpstoffen; diensten en diverse goederen60/61---€ 62.317€ 101.624€ 94.390€ 115.489€ 114.705▼ 0,7%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 1.703€ 1.500€ 1.500€ 2.466€ 4.400€ 4.554€ 4.670€ 4.561▼ 2,3%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 73€ 184€ 389€ 194€ 575▲ 197%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A---€ 674-----
Bruto bedrijfsmarge9900€ 6.247€ 12.851€ 28.250€ 4.271-€ 88-€ 3.498€ 5.085€ 6.593▲ 29,6%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 4.473€ 11.351€ 26.571€ 1.058-€ 4.671-€ 8.440€ 221€ 1.457▲ 558%
Financiële opbrengsten75/76B----€ 15€ 4€ 28€ 0▼ 99,9%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 49€ 2€ 36-€ 15€ 4€ 28€ 0▼ 99,9%
Financiële kosten65/66B---€ 475€ 596€ 595€ 431€ 284▼ 34,2%
Recurrente financiële kosten65€ 81€ 170€ 125€ 475€ 596€ 595€ 431€ 284▼ 34,2%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 4.441€ 11.183€ 26.482€ 583-€ 5.253-€ 9.030-€ 182€ 1.173-
Belastingen op het resultaat67/77€ 589€ 1.430€ 3.984€ 8.366-€ 2.342€ 1.000-€ 1.000€ 500-
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 3.852€ 9.753€ 22.498-€ 7.783-€ 2.911-€ 10.030€ 818€ 673▼ 17,6%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 3.852€ 9.753€ 22.498-€ 7.783-€ 2.911-€ 10.030€ 818€ 673▼ 17,6%
Post20192020202120222023202420252026Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 14.766€ 26.185€ 53.637€ 61.212€ 50.769€ 40.895€ 32.758€ 32.061▼ 2,1%
Vaste activa21/28€ 4.500€ 3.100€ 1.600€ 19.070€ 15.330€ 11.894€ 7.224€ 5.333▼ 26,2%
Materiële vaste activa22/27€ 4.500€ 3.000€ 1.500€ 18.970€ 15.230€ 11.794€ 7.124€ 5.233▼ 26,5%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 432€ 410€ 1.392€ 1.186€ 3.495▲ 195%
Meubilair en rollend materieel24---€ 18.538€ 14.819€ 10.401€ 5.938€ 1.738▼ 70,7%
Financiële vaste activa28-€ 100€ 100€ 100€ 100€ 100€ 100€ 100=
Vlottende activa29/58€ 10.266€ 23.085€ 52.037€ 42.142€ 35.439€ 29.001€ 25.535€ 26.728▲ 4,7%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 932€ 877€ 951€ 1.064€ 1.034€ 1.287€ 1.411€ 1.567▲ 11,0%
Voorraden30/36---€ 1.064€ 1.034€ 1.287€ 1.411€ 1.567▲ 11,0%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 4.254€ 1.702€ 10.164€ 18.812€ 6.920€ 10.819€ 9.176€ 672▼ 92,7%
Handelsvorderingen40---€ 17.025€ 3.034€ 9.948€ 7.104€ 366▼ 94,9%
Overige vorderingen41---€ 1.787€ 3.886€ 871€ 2.072€ 306▼ 85,2%
Liquide middelen54/58€ 5.080€ 13.437€ 40.922€ 22.267€ 27.486€ 16.895€ 14.947€ 24.489▲ 63,8%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 14.766€ 26.185€ 53.637€ 61.212€ 50.769€ 40.895€ 32.758€ 32.061▼ 2,1%
Eigen vermogen10/15€ 14.374€ 24.127€ 46.624€ 38.843€ 35.931€ 25.901€ 26.719€ 27.392▲ 2,5%
Inbreng10/11€ 6.197€ 6.198-€ 6.197€ 6.197€ 6.197€ 6.197€ 6.197=
Reserves13€ 4.325€ 8.177€ 17.930€ 40.428€ 40.428€ 40.428€ 40.428€ 41.246▲ 2,0%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.859€ 1.859€ 1.859---
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.859€ 1.859€ 1.859---
Beschikbare reserves133---€ 38.569€ 38.569€ 38.569€ 40.428€ 41.246▲ 2,0%
Overgedragen winst (verlies)14€ 3.852€ 9.752€ 22.497-€ 7.783-€ 10.694-€ 20.724-€ 19.906-€ 20.051▼ 0,7%
Schulden17/49€ 392€ 2.058€ 7.013€ 22.369€ 14.837€ 14.994€ 6.040€ 4.669▼ 22,7%
Schulden op meer dan één jaar17---€ 14.709€ 10.430€ 6.037€ 1.529--
Financiële schulden170/4---€ 14.709€ 10.430€ 6.037€ 1.529--
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 192€ 2.058€ 7.013€ 7.660€ 4.408€ 8.957€ 4.511€ 4.669▲ 3,5%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42------€ 4.508--
Financiële schulden43---€ 4.169€ 4.279€ 4.753-€ 1.909-
Kredietinstellingen430/8---€ 4.169€ 4.279€ 4.753-€ 1.909-
Handelsschulden44€ 122€ 1.835€ 4.217€ 1.719-€ 2.319-€ 100-
Leveranciers440/4---€ 1.719-€ 2.319-€ 100-
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 1.772-€ 1.847-€ 2.629-
Belastingen450/3---€ 133-€ 159-€ 928-
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 1.638-€ 1.688-€ 1.701-
Overige schulden47/48----€ 129€ 38€ 2€ 32▲ 1.220%
Post20192020202120222023202420252026Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 3.852€ 9.753€ 22.498-€ 7.783-€ 2.911-€ 10.030€ 818€ 673▼ 17,6%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 1.703€ 1.500€ 1.500€ 2.466€ 4.400€ 4.554€ 4.670€ 4.561▼ 2,3%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 5.555€ 11.253€ 23.998-€ 5.316€ 1.489-€ 5.477€ 5.488€ 5.234▼ 4,6%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 100€ 0-€ 19.936-€ 660-€ 1.118€ 0-€ 2.670-
Verandering liquide middelen-€ 8.357€ 27.485-€ 18.655€ 5.219-€ 10.590-€ 1.948€ 9.541-

Vereenvoudigd en afgeleid: een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel, dus deze rijen komen uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Laatste 10 van 26 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie
28-02-2026 microschema 13-08-2026 2026-00396246
28-02-2025 microschema 22-08-2025 2025-00410395
29-02-2024 microschema 14-08-2024 2024-00343745
28-02-2023 microschema 11-08-2023 2023-00324728
28-02-2022 microschema 24-08-2022 2022-20309813
28-02-2021 microschema 10-08-2021 2021-47400074
29-02-2020 microschema 11-08-2020 2020-40500544
28-02-2019 microschema 19-08-2019 2019-47200332
28-02-2018 volledig schema 16-08-2018 2018-46000455
28-02-2017 volledig schema 10-08-2017 2017-42700140

Toon alle 26 neerleggingen

Vergelijkbare bedrijven · zelfde sector, vergelijkbare omvang

Van de 683 actieve ondernemingen met hoofdactiviteit groothandel in akkerbouwproducten en veevoeders, algemeen assortiment (NACE 46216) zijn de cijfers van 472 gekend. 120 liggen binnen een factor 10 van dit eigen vermogen. Deze 5 liggen er het dichtst bij. Hele sector bekijken

Overheidsopdrachten: Geen gegunde Europese overheidsopdrachten gevonden sinds oktober 2016. Opdrachten onder de Europese drempels staan niet in TED.