Ga naar inhoud

BMC Software Belgium

Actief
NVopgericht 198342 jaar actiefSint-Lazaruslaan 4-10, 1210 Sint-Joost-ten-Node, BelgiëOp dit adres zijn 251 actieve ondernemingen ingeschrevenKBO/BCE: BE 0424.902.956
Samenvatting

BMC Software Belgium is actief sinds 1983 en het Belgisch Staatsblad bevat geen insolventie- of waarschuwingssignalen. De jaarrekening over 2026 toont een eigen vermogen van € 1,3 mln en een nettoresultaat van € 191.714. Het eigen vermogen groeit met ongeveer 9,5% per jaar over de neergelegde boekjaren. De solvabiliteit is beter dan 72% van 32 sectorgenoten (NACE 62, boekjaar 2026). De berekende faillissementskans over 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Activiteit
Ontwerpen van computerprogramma’s
NACE 62100Groothandel NACE 46500
Oudste bedrijf in Sint-Joost-ten-Node, sector Telecom en IT1 vestiging
Schaal
€ 2,4 mlnbalanstotaal 2026
Personeel
5,8 VTE
Eigen vermogen
€ 1,3 mln
Winst
€ 191.714
Gezondheid
89 Uitstekend Checked score 2026
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,1%
Structuur
Moeder
Banff Parent Inc.
  • Caroline GRAHMANN GARDNERBestuurder
Commissaris: EY Bedrijfsrevisoren BVJaarrekening 57 dagen vroeg4 van 40 akten gelezen
Waarom 89verhoogt risico1 zetelwijziging in 24 maandenverlaagt risicoOpgericht in 1983Liquiditeit 2,64, liquide middelen € 289.543Sector Computerprogrammering en consultancy (NACE 62)Toon onderbouwing

Checked score

Score 2026
89 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel beter dan 30% van de sectorgenoten (NACE 62, micro)
Financiële sterkte · streepje = 2025
Sterk
Solvabiliteit 81-19
eigen vermogen 55,6% van het balanstotaal
Liquiditeit 48-11
kortlopende schulden 37,8% · geldmiddelen 11,9%
Rentabiliteit 79-9
rendement op activa 7,9%
Faillissementskans, 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Ongeveer 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,1% (25.854 ondernemingen, NACE 62, micro)
Verloop 24 maanden 11-2024: 0,9%hoogste waarde 12-2024: 0,9%● gelijk t.o.v. 11-2024hoogste waarde 01-2025: 0,9%● gelijk t.o.v. 12-2024hoogste waarde 02-2025: 0,9%● gelijk t.o.v. 01-2025hoogste waarde 03-2025: 0,9%● gelijk t.o.v. 02-2025hoogste waarde 04-2025: 0,9%● gelijk t.o.v. 03-2025hoogste waarde 05-2025: 0,8%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 04-2025 06-2025: 0,8%● gelijk t.o.v. 05-2025 07-2025: 0,2%▼ -0,6 procentpunt t.o.v. 06-2025 08-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 07-2025 09-2025: 0,2%● gelijk t.o.v. 08-2025 10-2025: 0,1%▼ -0,1 procentpunt t.o.v. 09-2025 11-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 10-2025 12-2025: 0,1%● gelijk t.o.v. 11-2025 01-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 12-2025 02-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 01-2026 03-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 02-2026 04-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 03-2026laagste waarde 05-2026: 0,4%▲ +0,3 procentpunt t.o.v. 04-2026 06-2026: 0,4%● gelijk t.o.v. 05-2026 07-2026: 0,5%▲ +0,1 procentpunt t.o.v. 06-2026 08-2026: 0,5%● gelijk t.o.v. 07-2026 09-2026: 0,1%▼ -0,4 procentpunt t.o.v. 08-2026 10-2026: 0,1%● gelijk t.o.v. 09-2026
Krediet tot € 120.000 op 30 dagen aanvaardbaar
Liquiditeit ruim (liquiditeitsratio 2,64 tegenover 10,11 in 2025, boven de gangbare 1,5; kortlopende schulden: 37,8% en geldmiddelen: 11,9% van het balanstotaal), en 44,4% van het actief is met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Hoe berekend

De klasse volgt uit de faillissementskans, op een schaal waarop 10 punten meer die kans ongeveer halveren:

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

Waar de onderneming binnen haar klasse staat, hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van hoe ze het doet tegenover haar sectorgenoten (NACE 62, micro): beter dan 48% op solvabiliteit, 22% op liquiditeit, 38% op rentabiliteit en 10% op groei.

De faillissementskans werd berekend op 12-10-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026, dat de registers, de jaarrekening en het Staatsblad leest en leert uit eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, houden hem hoogstens op Aanvaardbaar (59); twee ontbrekende jaarrekeningen op Zwak (44). Een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) houdt hem hoogstens op Kritiek (24).

Kredietcheck voor een eigen bedrag en termijn

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verhoogt risico · 1 zetelwijziging in 24 maanden
Staatsblad
verlaagt risico · Opgericht in 1983
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet; hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van haar profiel.
KBO
verlaagt risico · Liquiditeit 2,64, liquide middelen € 289.543
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Sector Computerprogrammering en consultancy (NACE 62)
KBO
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
Het boekjaar afgesloten op 31-03-2026 moest tegen 31-10-2026 zijn neergelegd en werd neergelegd op 04-09-2026, 57 dagen voor de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking tegenover de termijn
2026
57 dagen vroeg
2025
43 dagen vroeg
2024
24 dagen vroeg
2023
71 dagen vroeg
2022
54 dagen vroeg
2021
5 dagen vroeg
2020
87 dagen vroeg
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

Deze onderneming legde de voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 49 dagen voor de termijn neer; de mediaan in de sector (NACE 62) voor boekjaar 2024 is 9 dagen voor de termijn, en 33% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-03-2027 en moet uiterlijk op 31-10-2027 zijn neergelegd. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 7 september neer (5 van de laatste 5 neergelegde jaren binnen 30 dagen daarvan).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Positie in de lopende termijn
13-10-2026 vandaag31-03-2027 einde boekjaar31-10-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Nagekeken vanaf 2021.
KBO-publicaties · eigen dekking
  1. Jaarrekening neergelegdboekjaar 2026 · volledig schema
  2. Ontslagen & benoemingenVolmacht
  3. Maatschappelijke zetel · StatutenwijzigingZetelverplaatsing

Opvallend

  • Let op: Eigen vermogen daalde in 2026van € 4,7 mln naar € 1,3 mln ▼ 71,1% Bekijk
  • Positief: Oudste bedrijf in Sint-Joost-ten-Node, sector Telecom en ITin de Checked-ranglijsten nr. 1 Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2019jaarrekening telkens binnen de termijn 8 jaar Bekijk
  • Positief: 8 jaar op rij winstwinst boekjaar 2026: € 191.714 8 jaar Bekijk
  • In handen van Banff Parent Inc.bekende aandeelhouders 100% moeder Bekijk

Per onderwerp

Financieel

Boekjaar
2026
Balanstotaal
€ 2,4 mln
Winst
€ 191.714
Solvabiliteit
55,6%
Omzet▼ 14,2%
Nettoresultaat
20192025
Naar Financieel

Bestuur & eigendom

Bestuur
1 lid
Moeder
Banff Parent Inc.
Bekende aandeelhouders
100%
Commissaris
EY Bedrijfsrevisoren BV
  • Caroline GRAHMANN GARDNERBestuurder
Naar Bestuur & eigendom

Tijdlijn

Gebeurtenissen
48
Sinds
1985
Volgende jaarrekening
uiterlijk 31-10-2027
  1. 28-11-2025Herbenoeming: EY Bedrijfsrevisoren BV (commissaris)
  2. 26-09-2025Ontslag: Ted Cory BLEUER (bestuurder)
  3. 18-09-2025Jaarrekening neergelegd
Naar Tijdlijn

Ondernemingsgegevens

Vestigingen
1
Rechtsvorm
NV
Activiteit
Ontwerpen van computerprogramma’sNACE 62100
Opgericht
09-12-1983
Boekjaar eindigt
31-03
Peppol
Bereikbaar voor e-facturen
Naar Ondernemingsgegevens

Statuten

Gelezen bepalingen
1

Zie de bepalingen in de akten

Naar Statuten

Verder met deze onderneming

Uw eigen onderneming? Zie hoe klanten, leveranciers en banken haar bekijken en wat u eerst verbetert.

Onderzoekt u deze onderneming? Bewaar ze met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.