Ga naar inhoud

BM ELECTRICS

Actief
BVopgericht 201511 jaar actiefHeidestraat 149, 1741 Ternat, BelgiëKBO/BCE: BE 0507.854.584

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 28-06-2026 bij de NBB alle 11 neerleggingen

Omzet
≈ € 1,4 mln
Geschat: waarschijnlijk tussen € 1,2 mln en € 1,8 mln
Totaal activa
€ 811.059▲ 62,7%
2024 · € 498.514
Nettoresultaat
€ 235.507▲ 124%
2024 · € 105.140
Werkkapitaal
€ 257.334▼ 11,9%
2024 · € 292.036
Verloop door de jaren

2021 tot 2025, 5 boekjaren 2018 tot 2025, 8 boekjaren

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 133% hoger dan in 2024 en het hoogste sinds 2021. Dat is de tweede stijging op rij, na de daling in 2023.

Bedrijfsresultaat€ 310.701 2025 Nettoresultaat€ 235.507 2025

De omzet is wat de onderneming verkocht, het resultaat is wat daarvan overbleef. Een verlies staat onder de nullijn.

Gebruik de pijltjestoetsen op de grafiek voor de cijfers per jaar.

De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gespecialiseerde bouw (NACE 43). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn. De stippellijn is de mediaan. Er is een sectorband voor nettoresultaat, eigen vermogen, totaal activa, werkkapitaal, solvabiliteit, liquiditeit, rendabiliteit (ROA) en personeel (VTE).

Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 97.533-€ 77.043▼ 21,0%€ 58.689▼ 23,8%€ 172.013▲ 193%€ 140.315▼ 18,4%€ 126.034▼ 10,2%€ 133.238▲ 5,7%€ 310.701▲ 133%
Nettoresultaat€ 82.702-€ 65.514▼ 20,8%€ 52.420boven de middelste helft van de sector▼ 20,0%€ 141.307boven de middelste helft van de sector▲ 170%€ 114.732boven de middelste helft van de sector▼ 18,8%€ 100.887boven de middelste helft van de sector▼ 12,1%€ 105.140boven de middelste helft van de sector▲ 4,2%€ 235.507boven de middelste helft van de sector▲ 124%
Eigen vermogen€ 77.919-€ 77.919=€ 77.919binnen de middelste helft van de sector=€ 117.919binnen de middelste helft van de sector▲ 51,3%€ 170.460boven de middelste helft van de sector▲ 44,6%€ 220.460boven de middelste helft van de sector▲ 29,3%€ 324.980boven de middelste helft van de sector▲ 47,4%€ 344.876boven de middelste helft van de sector▲ 6,1%
Totaal activa€ 214.481-€ 219.473▲ 2,3%€ 243.858binnen de middelste helft van de sector▲ 11,1%€ 340.607boven de middelste helft van de sector▲ 39,7%€ 412.756boven de middelste helft van de sector▲ 21,2%€ 440.507boven de middelste helft van de sector▲ 6,7%€ 498.514boven de middelste helft van de sector▲ 13,2%€ 811.059boven de middelste helft van de sector▲ 62,7%
Schulden€ 136.562-€ 141.554▲ 3,7%€ 165.939▲ 17,2%€ 222.688▲ 34,2%€ 242.296▲ 8,8%€ 220.047▼ 9,2%€ 173.534▼ 21,1%€ 466.183▲ 169%
Werkkapitaal€ 63.120-€ 62.741▼ 0,6%€ 57.875binnen de middelste helft van de sector▼ 7,8%€ 90.440boven de middelste helft van de sector▲ 56,3%€ 182.887boven de middelste helft van de sector▲ 102%€ 173.193boven de middelste helft van de sector▼ 5,3%€ 292.036boven de middelste helft van de sector▲ 68,6%€ 257.334boven de middelste helft van de sector▼ 11,9%
Solvabiliteit36,3%-35,5%▼ 0,8pp32,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,6pp34,6%binnen de middelste helft van de sector▲ 2,7pp41,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 6,7pp50,0%binnen de middelste helft van de sector▲ 8,7pp65,2%binnen de middelste helft van de sector▲ 15,1pp42,5%binnen de middelste helft van de sector▼ 22,7pp
Liquiditeit1,60-1,49▼ 0,101,41binnen de middelste helft van de sector▼ 0,081,48binnen de middelste helft van de sector▲ 0,071,98binnen de middelste helft van de sector▲ 0,502,00binnen de middelste helft van de sector▲ 0,023,10binnen de middelste helft van de sector▲ 1,102,32binnen de middelste helft van de sector▼ 0,78
Rendabiliteit (ROA)38,6%-29,9%▼ 8,7pp21,5%boven de middelste helft van de sector▼ 8,4pp41,5%boven de middelste helft van de sector▲ 20,0pp27,8%boven de middelste helft van de sector▼ 13,7pp22,9%boven de middelste helft van de sector▼ 4,9pp21,1%boven de middelste helft van de sector▼ 1,8pp29,0%boven de middelste helft van de sector▲ 7,9pp
Personeel (VTE)2,9-3,2▲ 10,3%5,2boven de middelste helft van de sector▲ 62,5%6,7▲ 28,8%7,3▲ 9,0%5,4▼ 26,0%4,4▼ 18,5%4,8▲ 9,1%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Gespecialiseerde bouw (NACE 43). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.
Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.
Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 811.059
Vaste activa € 358.615 ▲ 432%
Vlottende activa € 452.444 ▲ 5,0%
Passiva € 811.059
Eigen vermogen € 344.876 ▲ 6,1%
Schulden € 466.183 ▲ 169%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 34,8% naar 57,5%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 332.538▲
2024 · € 161.238
Cashflow
€ 257.343▲
2024 · € 133.139
Snelle liquiditeit
1,66▼
2024 · 2,20
Schuldgraad
1,35▲
2024 · 0,53
ROE
68,3%▲
2024 · 32,4%
Rentedekking
32,90▲
2024 · 23,80
Schulden ≤ 1 jaar
€ 195.111▲
2024 · € 139.014
Schulden > 1 jaar
€ 264.621▲
2024 · € 27.799
Belastingen
€ 77.522▲
2024 · € 29.224
Personeelskosten
€ 268.973▲
2024 · € 195.713
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-12-202131-12-202231-12-202331-12-202431-12-2025
Werknemers op de balansdatum86646
voltijds86646
in voltijdse equivalenten86646
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten6,77,35,44,44,8
Met een vast contract43335
In dienst gekomen15141294
Uit dienst gegaan131612112
Opleidingsuren-3.1401.9301.686-

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2021 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 32.190€ 660€ 67.852€ 1.478€ 312.988
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 15.173€ 19.034€ 16.651€ 27.999€ 21.837

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Subsidies en steun

Vlaamse overheid

2022 tot 2025 · 6 vermeldingen · € 8.474 toegekend · € 8.474 uitbetaald
Jaar Vermeldingen ToegekendUitbetaald
2025 1 € 1.000€ 1.000
2024 2 € 3.937€ 3.937
2023 2 € 2.037€ 2.037
2022 1 € 1.500€ 1.500
Regelingen
2 vermeldingen · € 4.000 · € 4.000 uitbetaald · Departement Werk en Sociale Economie
2 vermeldingen · € 3.250 · € 3.250 uitbetaald · Departement Werk en Sociale Economie
1 vermelding · € 937 · € 937 uitbetaald · Departement Werk en Sociale Economie
1 vermelding · € 287 · € 287 uitbetaald · Fonds voor Innoveren en Ondernemen
Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 56 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 498.514€ 811.059▲
Vaste activa21/28€ 67.464€ 358.615▲
Materiële vaste activa22/27€ 66.014€ 357.165▲
Terreinen en gebouwen22-€ 312.200
Installaties, machines en uitrusting23€ 2.356€ 1.173▼
Meubilair en rollend materieel24€ 60.422€ 40.980▼
Overige materiële vaste activa26€ 3.236€ 2.812▼
Financiële vaste activa28€ 1.450€ 1.450=
Vlottende activa29/58€ 431.050€ 452.444▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 125.206€ 127.904▲
Voorraden30/36€ 125.206€ 127.904▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 200.683€ 116.975▼
Handelsvorderingen40€ 166.870€ 71.635▼
Overige vorderingen41€ 33.813€ 45.340▲
Liquide middelen54/58€ 83.552€ 190.704▲
Overlopende rekeningen490/1€ 21.610€ 16.861▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 498.514€ 811.059▲
Eigen vermogen10/15€ 324.980€ 344.876▲
Inbreng10/11€ 18.600€ 18.600=
Reserves13€ 306.380€ 326.276▲
Beschikbare reserves133€ 306.380€ 326.276▲
Schulden17/49€ 173.534€ 466.183▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 27.799€ 264.621▲
Financiële schulden170/4€ 27.799€ 264.621▲
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 139.014€ 195.111▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 14.893€ 26.243▲
Financiële schulden43-€ 56.314
Kredietinstellingen430/8-€ 56.314
Handelsschulden44€ 45.535€ 37.548▼
Leveranciers440/4€ 45.535€ 37.548▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 21.167€ 59.394▲
Belastingen450/3€ 2.602€ 32.522▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 18.564€ 26.873▲
Overige schulden47/48€ 57.420€ 15.610▼
Overlopende rekeningen492/3€ 6.721€ 6.451▼
Resultaat Code20242025
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 195.713€ 268.973▲
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 27.999€ 21.837▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 2.972€ 3.300▲
Niet-recurrente bedrijfskosten66A-€ 37.392
Bruto bedrijfsmarge9900€ 359.923€ 642.203▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 133.238€ 310.701▲
Financiële opbrengsten75/76B€ 7.899€ 12.434▲
Recurrente financiële opbrengsten75€ 7.899€ 12.434▲
Financiële kosten65/66B€ 6.773€ 10.107▲
Recurrente financiële kosten65€ 6.773€ 10.107▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 134.364€ 313.028▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 29.224€ 77.522▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 105.140€ 235.507▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 105.140€ 235.507▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 105.140€ 235.507▲
Onttrekking aan het eigen vermogen791/2-€ 200.000
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 104.520€ 219.897▲
Aan de overige reserves6921€ 104.520€ 219.897▲
Uit te keren winst694/7€ 620€ 215.610▲
Vergoeding van de inbreng (dividend)694-€ 215.000
Bestuurders of zaakvoerders695€ 620€ 610▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 9 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 28-06-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Niet-recurrente bedrijfsopbrengsten76A-----€ 12.217---
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 242.931€ 237.447€ 235.817€ 195.713€ 268.973▲ 37,4%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 20.307€ 18.164€ 19.728€ 15.173€ 19.034€ 16.651€ 27.999€ 21.837▼ 22,0%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 2.297€ 1.577€ 1.903€ 2.972€ 3.300▲ 11,0%
Niet-recurrente bedrijfskosten66A-------€ 37.392-
Bruto bedrijfsmarge9900€ 200.943€ 215.621€ 256.530€ 432.413€ 398.373€ 380.405€ 359.923€ 642.203▲ 78,4%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 97.533€ 77.043€ 58.689€ 172.013€ 140.315€ 126.034€ 133.238€ 310.701▲ 133%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 8.669€ 9.167€ 7.523€ 7.899€ 12.434▲ 57,4%
Recurrente financiële opbrengsten75€ 4.620€ 4.848€ 4.702€ 8.669€ 9.167€ 7.523€ 7.899€ 12.434▲ 57,4%
Financiële kosten65/66B---€ 2.825€ 3.533€ 5.072€ 6.773€ 10.107▲ 49,2%
Recurrente financiële kosten65€ 2.060€ 2.240€ 1.522€ 2.825€ 3.533€ 5.072€ 6.773€ 10.107▲ 49,2%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 100.092€ 79.651€ 61.868€ 177.857€ 145.948€ 128.485€ 134.364€ 313.028▲ 133%
Belastingen op het resultaat67/77€ 17.391€ 14.137€ 9.449€ 36.550€ 31.216€ 27.599€ 29.224€ 77.522▲ 165%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 82.702€ 65.514€ 52.420€ 141.307€ 114.732€ 100.887€ 105.140€ 235.507▲ 124%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 82.702€ 65.514€ 52.420€ 141.307€ 114.732€ 100.887€ 105.140€ 235.507▲ 124%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 214.481€ 219.473€ 243.858€ 340.607€ 412.756€ 440.507€ 498.514€ 811.059▲ 62,7%
Vaste activa21/28€ 45.528€ 29.464€ 44.140€ 61.157€ 42.783€ 93.984€ 67.464€ 358.615▲ 432%
Immateriële vaste activa21-€ 675€ 507€ 338€ 169----
Materiële vaste activa22/27€ 44.078€ 27.339€ 42.184€ 59.369€ 41.164€ 92.534€ 66.014€ 357.165▲ 441%
Terreinen en gebouwen22-------€ 312.200-
Installaties, machines en uitrusting23---€ 6.389€ 4.834€ 3.657€ 2.356€ 1.173▼ 50,2%
Meubilair en rollend materieel24---€ 48.474€ 32.248€ 85.218€ 60.422€ 40.980▼ 32,2%
Overige materiële vaste activa26---€ 4.506€ 4.083€ 3.659€ 3.236€ 2.812▼ 13,1%
Financiële vaste activa28€ 1.450€ 1.450€ 1.450€ 1.450€ 1.450€ 1.450€ 1.450€ 1.450=
Vlottende activa29/58€ 168.953€ 190.008€ 199.717€ 279.450€ 369.973€ 346.523€ 431.050€ 452.444▲ 5,0%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 51.986€ 68.549€ 74.250€ 98.579€ 110.784€ 132.989€ 125.206€ 127.904▲ 2,2%
Voorraden30/36---€ 98.579€ 110.784€ 132.989€ 125.206€ 127.904▲ 2,2%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 42.587€ 45.887€ 35.384€ 94.085€ 73.907€ 90.337€ 200.683€ 116.975▼ 41,7%
Handelsvorderingen40---€ 66.855€ 46.576€ 66.702€ 166.870€ 71.635▼ 57,1%
Overige vorderingen41---€ 27.230€ 27.331€ 23.635€ 33.813€ 45.340▲ 34,1%
Liquide middelen54/58€ 65.120€ 65.397€ 76.701€ 75.909€ 165.542€ 114.110€ 83.552€ 190.704▲ 128%
Overlopende rekeningen490/1---€ 10.876€ 19.739€ 9.087€ 21.610€ 16.861▼ 22,0%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 214.481€ 219.473€ 243.858€ 340.607€ 412.756€ 440.507€ 498.514€ 811.059▲ 62,7%
Eigen vermogen10/15€ 77.919€ 77.919€ 77.919€ 117.919€ 170.460€ 220.460€ 324.980€ 344.876▲ 6,1%
Inbreng10/11€ 18.600€ 18.600-€ 18.600€ 18.600€ 18.600€ 18.600€ 18.600=
Reserves13€ 59.319€ 59.319€ 59.319€ 99.319€ 151.860€ 201.860€ 306.380€ 326.276▲ 6,5%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860----
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860----
Beschikbare reserves133---€ 97.459€ 150.000€ 201.860€ 306.380€ 326.276▲ 6,5%
Schulden17/49€ 136.562€ 141.554€ 165.939€ 222.688€ 242.296€ 220.047€ 173.534€ 466.183▲ 169%
Schulden op meer dan één jaar17€ 28.077€ 14.151€ 24.096€ 32.266€ 19.515€ 43.275€ 27.799€ 264.621▲ 852%
Financiële schulden170/4---€ 32.266€ 19.515€ 43.275€ 27.799€ 264.621▲ 852%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 105.833€ 127.267€ 141.842€ 189.009€ 187.085€ 173.330€ 139.014€ 195.111▲ 40,4%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 13.548€ 12.751€ 15.656€ 14.893€ 26.243▲ 76,2%
Financiële schulden43-------€ 56.314-
Kredietinstellingen430/8-------€ 56.314-
Handelsschulden44€ 3.113€ 20.996€ 29.704€ 16.540€ 23.451€ 5.810€ 45.535€ 37.548▼ 17,5%
Leveranciers440/4---€ 16.540€ 23.451€ 5.810€ 45.535€ 37.548▼ 17,5%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 27.789€ 30.088€ 30.877€ 21.167€ 59.394▲ 181%
Belastingen450/3---€ 7.554€ 6.280€ 8.879€ 2.602€ 32.522▲ 12×
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 20.235€ 23.808€ 21.998€ 18.564€ 26.873▲ 44,8%
Overige schulden47/48---€ 131.133€ 120.795€ 120.986€ 57.420€ 15.610▼ 72,8%
Overlopende rekeningen492/3---€ 1.412€ 35.696€ 3.442€ 6.721€ 6.451▼ 4,0%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 82.702€ 65.514€ 52.420€ 141.307€ 114.732€ 100.887€ 105.140€ 235.507▲ 124%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 20.307€ 18.164€ 19.728€ 15.173€ 19.034€ 16.651€ 27.999€ 21.837▼ 22,0%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 103.009€ 83.678€ 72.148€ 156.480€ 133.766€ 117.538€ 133.139€ 257.343▲ 93,3%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 2.100-€ 34.404-€ 32.190-€ 660-€ 67.852-€ 1.478-€ 312.988▼ 21.071%
Verandering liquide middelen-€ 276€ 11.304-€ 792€ 89.634-€ 51.433-€ 30.558€ 107.153-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 34.693 ondernemingen hetzelfde profiel als BM ELECTRICS nu. Twee jaar later was 0,7% failliet en bestond 95,3% nog.

  • Micro
  • 10 tot 20 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
0,7% ging failliet
3,9% stopte op een andere manier
95,3% bestond nog

Dat past bij de faillissementskans van BM ELECTRICS zelf: 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 34.693 ondernemingen, geen voorspelling voor BM ELECTRICS. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 11 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 28-06-2026 2026-00208647 PDF
31-12-2024 microschema 29-06-2025 2025-00192980 PDF
31-12-2023 microschema 24-07-2024 2024-00275892 PDF
31-12-2022 microschema 27-06-2023 2023-00163728 PDF
31-12-2021 microschema 04-07-2022 2022-20125054 PDF
31-12-2020 microschema 05-07-2021 2021-30600205 PDF
31-12-2019 microschema 03-07-2020 2020-25800282 PDF
31-12-2018 microschema 19-07-2019 2019-35000313 PDF
31-12-2017 microschema 19-07-2018 2018-35300247 PDF
31-12-2016 microschema 22-06-2017 2017-20300347 PDF

Toon alle 11 neerleggingen

Volgende stappen