Ga naar inhoud

BLUMA STORE

Actief
BVopgericht 20188 jaar actiefGrand'rue 143, 6000 Charleroi, BelgiëKBO/BCE: BE 0700.744.628

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd, 29 dagen na de termijn De jaarrekening werd neergelegd op 29 april 2026. De termijn liep af op 31 maart 2026, 7 maanden na de afsluiting op 31 augustus 2025 (artikel 3:10 WVV). Bron: NBB, 2026-00093275.

Jaarrekening 2025 neergelegd op 29-04-2026 PDF alle 7 neerleggingen

Omzet
≈ € 440.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 230.000 en € 600.000
EBIT-marge
Niet opgenomen in deze neerlegging
Nettoresultaat
€ 29.843▲ 773%
2024 · € 3.418
Werkkapitaal
€ 134.952▲ 112%
2024 · € 63.582
Meerjarenoverzicht
2019 tot 2025, 7 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 42.387
▲ 745% 2025
20192025
Nettoresultaat
€ 29.843
▲ 773% 2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Eigen vermogen
€ 120.452
▲ 32,9% 2025
middelste helft van de sector
20192025
Totaal activa
€ 241.754
▲ 20,8% 2025
middelste helft van de sector
20192025
Schulden
€ 121.302
▲ 10,7% 2025
20192025
Werkkapitaal
€ 134.952
▲ 112% 2025
hoogste kwart van de sector
20192025
Solvabiliteit
49,8%
▲ 4,6pp 2025
middelste helft van de sector
20192025
Liquiditeit
2,60
▲ 1,02 2025
middelste helft van de sector
20192025
Rendabiliteit (ROA)
12,3%
▲ 10,6pp 2025
middelste helft van de sector
20192025
Personeel (VTE)
1,2
▼ 36,8% 2025
20192025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post2019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 34.024--€ 27.146€ 34.737€ 26.370▼ 24,1%€ 27.817▲ 5,5%€ 5.019▼ 82,0%€ 42.387▲ 745%
Nettoresultaat€ 26.971--€ 27.161onder de middelste helft van de sector€ 34.114binnen de middelste helft van de sector€ 25.349binnen de middelste helft van de sector▼ 25,7%€ 21.519binnen de middelste helft van de sector▼ 15,1%€ 3.418binnen de middelste helft van de sector▼ 84,1%€ 29.843boven de middelste helft van de sector▲ 773%
Eigen vermogen€ 33.371-€ 6.210onder de middelste helft van de sector▼ 81,4%€ 40.324onder de middelste helft van de sector▲ 549%€ 65.673binnen de middelste helft van de sector▲ 62,9%€ 87.192binnen de middelste helft van de sector▲ 32,8%€ 90.610binnen de middelste helft van de sector▲ 3,9%€ 120.452binnen de middelste helft van de sector▲ 32,9%
Totaal activa€ 200.680-€ 131.920onder de middelste helft van de sector▼ 34,3%€ 175.981onder de middelste helft van de sector▲ 33,4%€ 151.314onder de middelste helft van de sector▼ 14,0%€ 187.401onder de middelste helft van de sector▲ 23,8%€ 200.156binnen de middelste helft van de sector▲ 6,8%€ 241.754binnen de middelste helft van de sector▲ 20,8%
Schulden€ 167.309-€ 125.710▼ 24,9%€ 135.657▲ 7,9%€ 85.641▼ 36,9%€ 100.209▲ 17,0%€ 109.546▲ 9,3%€ 121.302▲ 10,7%
Werkkapitaal-€ 41.459--€ 38.609onder de middelste helft van de sector▲ 6,9%-€ 3.801onder de middelste helft van de sector▲ 90,2%€ 27.637binnen de middelste helft van de sector€ 54.190binnen de middelste helft van de sector▲ 96,1%€ 63.582binnen de middelste helft van de sector▲ 17,3%€ 134.952boven de middelste helft van de sector▲ 112%
Solvabiliteit16,6%-4,7%onder de middelste helft van de sector▼ 11,9pp22,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 18,2pp43,4%binnen de middelste helft van de sector▲ 20,5pp46,5%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,1pp45,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,3pp49,8%binnen de middelste helft van de sector▲ 4,6pp
Liquiditeit0,75-0,68onder de middelste helft van de sector▼ 0,080,97onder de middelste helft van de sector▲ 0,301,32binnen de middelste helft van de sector▲ 0,351,54binnen de middelste helft van de sector▲ 0,221,58binnen de middelste helft van de sector▲ 0,042,60binnen de middelste helft van de sector▲ 1,02
Rendabiliteit (ROA)13,4%--20,6%onder de middelste helft van de sector▼ 34,0pp19,4%boven de middelste helft van de sector▲ 40,0pp16,8%boven de middelste helft van de sector▼ 2,6pp11,5%boven de middelste helft van de sector▼ 5,3pp1,7%binnen de middelste helft van de sector▼ 9,8pp12,3%binnen de middelste helft van de sector▲ 10,6pp
Personeel (VTE)1,8-2,3onder de middelste helft van de sector▲ 27,8%1,8onder de middelste helft van de sector▼ 21,7%1,9onder de middelste helft van de sector▲ 5,6%2onder de middelste helft van de sector▲ 5,3%1,9▼ 5,0%1,2▼ 36,8%
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Detailhandel (NACE 47). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is ruim 8,4 keer zoveel als in 2024 en het hoogste sinds 2021. Dat is een herstel na de daling in 2024.

De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 241.754
Vaste activa € 22.441 ▼ 17,0%
Vlottende activa € 219.313 ▲ 26,7%
Passiva € 241.754
Eigen vermogen € 120.452 ▲ 32,9%
Schulden € 121.302 ▲ 10,7%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal zakt van 54,7% naar 50,2%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 49.107▲
2024 · € 11.092
Cashflow
€ 36.563▲
2024 · € 9.491
Snelle liquiditeit
2,23▲
2024 · 1,30
Schuldgraad
1,01▼
2024 · 1,21
ROE
24,8%▲
2024 · 3,8%
Rentedekking
35,95▲
2024 · 9,74
Schulden ≤ 1 jaar
€ 84.361▼
2024 · € 109.546
Schulden > 1 jaar
€ 36.941
Belastingen
€ 11.178▲
2024 · € 462
Personeelskosten
€ 39.869▼
2024 · € 57.070
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Personeel

sociale balans
Post31-08-202231-08-202331-08-202431-08-2025
Werknemers op de balansdatum2231
voltijds1231
deeltijds1---
in voltijdse equivalenten1,4231
Gemiddeld over het boekjaar, in voltijdse equivalenten1,921,91,2
Met een vast contract1121
In dienst gekomen6450
Uit dienst gegaan7652

Bron: sociale balans in de jaarrekeningen 2022 tot 2025

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post31-08-202231-08-202331-08-202431-08-2025
Materiële vaste activa---€ 2.133
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 6.088€ 4.935€ 6.073€ 6.720

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2022 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 46 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 200.156€ 241.754▲
Vaste activa21/28€ 27.028€ 22.441▼
Materiële vaste activa22/27€ 14.468€ 9.881▼
Terreinen en gebouwen22€ 14.468€ 8.394▼
Installaties, machines en uitrusting23-€ 1.486
Financiële vaste activa28€ 12.560€ 12.560=
Vlottende activa29/58€ 173.129€ 219.313▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 31.255€ 31.255=
Voorraden30/36€ 31.255€ 31.255=
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 50.000€ 127.548▲
Handelsvorderingen40€ 0€ 13.490▲
Overige vorderingen41€ 50.000€ 114.058▲
Liquide middelen54/58€ 57.245€ 25.882▼
Overlopende rekeningen490/1€ 34.629€ 34.629=
Passiva
Totaal passiva10/49€ 200.156€ 241.754▲
Eigen vermogen10/15€ 90.610€ 120.452▲
Inbreng10/11€ 6.400€ 6.400=
Reserves13€ 1.860€ 1.860=
Onbeschikbare reserves130/1€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 1.860€ 1.860=
Overgedragen winst (verlies)14€ 82.350€ 112.192▲
Schulden17/49€ 109.546€ 121.302▲
Schulden op meer dan één jaar17-€ 36.941
Overige schulden178/9-€ 36.941
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 109.546€ 84.361▼
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42-€ 26.579
Handelsschulden44€ 72.093€ 26.749▼
Leveranciers440/4€ 72.093€ 26.749▼
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 20.453€ 19.861▼
Belastingen450/3€ 3.490€ 11.559▲
Bezoldigingen en sociale lasten454/9€ 16.963€ 8.302▼
Overige schulden47/48€ 17.000€ 11.172▼
Overlopende rekeningen492/3€ 0-
Resultaat Code20242025
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62€ 57.070€ 39.869▼
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 6.073€ 6.720▲
Andere bedrijfskosten640/8€ 908€ 1.547▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 69.069€ 90.523▲
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 5.019€ 42.387▲
Financiële kosten65/66B€ 1.139€ 1.366▲
Recurrente financiële kosten65€ 1.139€ 1.366▲
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 3.879€ 41.021▲
Belastingen op het resultaat67/77€ 462€ 11.178▲
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 3.418€ 29.843▲
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 3.418€ 29.843▲
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 82.350€ 112.192▲
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 78.932€ 82.350▲

De toelichting bij deze jaarrekening telt 6 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening (PDF).

Bron: Jaarrekening 2025 (PDF), neergelegd op 29-04-2026.

Post2019202020212022202320242025Verschil
Bezoldigingen, sociale lasten en pensioenen62---€ 58.879€ 45.817€ 57.070€ 39.869▼ 30,1%
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 14.298€ 9.173€ 7.530€ 6.088€ 4.935€ 6.073€ 6.720▲ 10,6%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 833€ 747€ 908€ 1.547▲ 70,4%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 102.312€ 28.118€ 95.896€ 92.170€ 79.316€ 69.069€ 90.523▲ 31,1%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 34.024-€ 27.146€ 34.737€ 26.370€ 27.817€ 5.019€ 42.387▲ 745%
Financiële opbrengsten75/76B---€ 4----
Recurrente financiële opbrengsten75€ 4.812€ 576-€ 4----
Financiële kosten65/66B---€ 1.025€ 1.246€ 1.139€ 1.366▲ 19,9%
Recurrente financiële kosten65€ 351€ 591€ 623€ 1.025€ 1.246€ 1.139€ 1.366▲ 19,9%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 38.485-€ 27.161€ 34.114€ 25.349€ 26.571€ 3.879€ 41.021▲ 957%
Belastingen op het resultaat67/77€ 11.514---€ 5.052€ 462€ 11.178▲ 24×
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 26.971-€ 27.161€ 34.114€ 25.349€ 21.519€ 3.418€ 29.843▲ 773%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 26.971-€ 27.161€ 34.114€ 25.349€ 21.519€ 3.418€ 29.843▲ 773%
Post2019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 200.680€ 131.920€ 175.981€ 151.314€ 187.401€ 200.156€ 241.754▲ 20,8%
Vaste activa21/28€ 74.830€ 51.655€ 44.125€ 38.036€ 33.101€ 27.028€ 22.441▼ 17,0%
Materiële vaste activa22/27€ 45.064€ 39.095€ 31.565€ 25.476€ 20.541€ 14.468€ 9.881▼ 31,7%
Terreinen en gebouwen22---€ 25.476€ 20.541€ 14.468€ 8.394▼ 42,0%
Installaties, machines en uitrusting23------€ 1.486-
Financiële vaste activa28€ 29.766€ 12.560€ 12.560€ 12.560€ 12.560€ 12.560€ 12.560=
Vlottende activa29/58€ 125.850€ 80.265€ 131.856€ 113.278€ 154.300€ 173.129€ 219.313▲ 26,7%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 67.937€ 32.988€ 31.198€ 20.250€ 31.255€ 31.255€ 31.255=
Voorraden30/36---€ 20.250€ 31.255€ 31.255€ 31.255=
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41-€ 1.421€ 53.364€ 1.678€ 70.855€ 50.000€ 127.548▲ 155%
Handelsvorderingen40---€ 1.678€ 20.855€ 0€ 13.490-
Overige vorderingen41----€ 50.000€ 50.000€ 114.058▲ 128%
Liquide middelen54/58€ 52.393€ 39.620€ 46.139€ 83.734€ 44.755€ 57.245€ 25.882▼ 54,8%
Overlopende rekeningen490/1---€ 7.616€ 7.435€ 34.629€ 34.629=
Passiva
Totaal passiva10/49€ 200.680€ 131.920€ 175.981€ 151.314€ 187.401€ 200.156€ 241.754▲ 20,8%
Eigen vermogen10/15€ 33.371€ 6.210€ 40.324€ 65.673€ 87.192€ 90.610€ 120.452▲ 32,9%
Inbreng10/11€ 6.400--€ 6.400€ 6.400€ 6.400€ 6.400=
Reserves13€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.860€ 1.860€ 1.860€ 1.860=
Overgedragen winst (verlies)14€ 25.111-€ 2.050€ 32.064€ 57.413€ 78.932€ 82.350€ 112.192▲ 36,2%
Schulden17/49€ 167.309€ 125.710€ 135.657€ 85.641€ 100.209€ 109.546€ 121.302▲ 10,7%
Schulden op meer dan één jaar17------€ 36.941-
Overige schulden178/9------€ 36.941-
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 167.309€ 118.874€ 135.657€ 85.641€ 100.110€ 109.546€ 84.361▼ 23,0%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42------€ 26.579-
Handelsschulden44€ 11.343€ 26.068€ 37.283€ 17.010€ 35.020€ 72.093€ 26.749▼ 62,9%
Leveranciers440/4---€ 17.010€ 35.020€ 72.093€ 26.749▼ 62,9%
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 10.009€ 16.340€ 20.453€ 19.861▼ 2,9%
Belastingen450/3---€ 804€ 11.057€ 3.490€ 11.559▲ 231%
Bezoldigingen en sociale lasten454/9---€ 9.205€ 5.283€ 16.963€ 8.302▼ 51,1%
Overige schulden47/48---€ 58.622€ 48.750€ 17.000€ 11.172▼ 34,3%
Overlopende rekeningen492/3----€ 99€ 0--
Post2019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 26.971-€ 27.161€ 34.114€ 25.349€ 21.519€ 3.418€ 29.843▲ 773%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 14.298€ 9.173€ 7.530€ 6.088€ 4.935€ 6.073€ 6.720▲ 10,6%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 41.269-€ 17.988€ 41.644€ 31.437€ 26.454€ 9.491€ 36.563▲ 285%
Investeringen in vaste activa (benadering)-€ 14.002€ 0€ 1€ 0€ 0-€ 2.133-
Verandering liquide middelen--€ 12.773€ 6.519€ 37.595-€ 38.979€ 12.490-€ 31.363-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 26.972 ondernemingen hetzelfde profiel als BLUMA STORE nu. Twee jaar later bestond 94,9% nog en was 1,6% failliet.

  • Micro
  • 5 tot 10 jaar oud
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst van 5% van de balans of meer
94,9% bestond nog
3,4% stopte op een andere manier
1,6% ging failliet

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van BLUMA STORE zelf: 0,5% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 26.972 ondernemingen, geen voorspelling voor BLUMA STORE. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Neerleggingen bij de Nationale Bank (7)
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-08-2025 microschema 29-04-2026 2026-00093275 PDF
31-08-2024 microschema 06-03-2025 2025-00046980 PDF
31-08-2023 volledig schema 14-02-2024 2024-00031201 PDF
31-08-2022 volledig schema 21-03-2023 2023-00043521 PDF
31-08-2021 volledig schema 29-03-2022 2022-09100272 PDF
31-08-2020 volledig schema 26-02-2021 2021-06400357 PDF
31-08-2019 volledig schema 24-02-2020 2020-05500107 PDF

Volgende stappen