Ga naar inhoud

BERGMANS METAALBEWERKING

Actief
BVopgericht 199630 jaar actiefBalendijk 222, 3920 Lommel, BelgiëKBO/BCE: BE 0457.632.340
Samenvatting

BERGMANS METAALBEWERKING is actief sinds 1996, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had BERGMANS METAALBEWERKING een eigen vermogen van € 4,3 mln en een nettoresultaat van € 771.673. Het eigen vermogen groeit sinds 2018 met ongeveer 31% per jaar. De solvabiliteit is hoger dan bij 86% van de 9.898 ondernemingen in de sector gespecialiseerde bouw (NACE 43, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is minder dan 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 29-03-1996 Normale toestand
Activiteit
Schrijnwerk NACE 43320en 1 andere
Paritaire comités
111 Paritair Comité voor de metaal-, machine- en elektrische bouw
209 Paritair Comité voor de bedienden der metaalfabrikatennijverheid · jaarrekening 2023
Vestigingseenheid
2.076.769.703 3920 Lommel, sinds 04-06-1996
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 23-09-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur

Financiële situatie

96 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
< 0,1%
Jaarrekening 2025
Brutomarge
€ 2,4 mln
▲ 3,0%
Omzet
≈ € 6,7 mln
geschat
Winst
€ 771.673
▲ 12,9%
Eigen vermogen
€ 4,3 mln
▲ 4,7%
Balanstotaal
€ 5,5 mln
▲ 3,7%
Werknemers op 31-12-2025
7
▼ 12,5%
Opbouw van de scoreverlaagt risicoLiquiditeit 3,45, liquide middelen € 1,2 mlnOpgericht in 1996Eigen vermogen € 4,3 mln (77,7% van het balanstotaal)Omvang: 7,3 VTE, balanstotaal € 5,5 mlnToon onderbouwing

Checked score

Score 2025
96 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 70% van de microbedrijven in de sector gespecialiseerde bouw (NACE 43)
Financiële sterkte · streepje: 2024
Sterk
Solvabiliteit 100=
eigen vermogen 77,7% van het balanstotaal
Liquiditeit 74+19
kortlopende schulden 15,4% · geldmiddelen 21,7%
Rentabiliteit 86+1
rendement op activa 14,1%
Faillissementskans binnen 12 maanden
< 0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Minder dan 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,7% (47.675 ondernemingen, NACE 43, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 0,3% 01-2025: 0,3%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 0,3%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 0,3%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: 0,3%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: 0,3%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: 0,4%▲ +0,1 procentpunt tegenover 05-2025 07-2025: 0,5%▲ +0,1 procentpunt tegenover 06-2025hoogste waarde 08-2025: 0,1%▼ -0,4 procentpunt tegenover 07-2025 09-2025: 0,1%● gelijk tegenover 08-2025 10-2025: 0,1%● gelijk tegenover 09-2025 11-2025: 0,1%● gelijk tegenover 10-2025 12-2025: 0,1%● gelijk tegenover 11-2025 01-2026: 0,1%● gelijk tegenover 12-2025 02-2026: 0,1%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: 0,1%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: 0,2%▲ +0,1 procentpunt tegenover 03-2026 05-2026: 0,2%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 0,2%● gelijk tegenover 05-2026 07-2026: 0,2%● gelijk tegenover 06-2026 08-2026: < 0,1%▼ -0,2 procentpunt tegenover 07-2026laagste waarde 09-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 08-2026laagste waarde 10-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 09-2026laagste waarde 11-2026: < 0,1%● gelijk tegenover 10-2026laagste waarde
Krediet tot € 400.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 3,45 (1,75 in 2024), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 15,4% en de geldmiddelen 21,7% van het balanstotaal. Van het actief is 22,3% met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 43, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 90% van hen, de liquiditeit beter dan bij 72%, de rentabiliteit beter dan bij 71% en de groei beter dan bij 46%.

De faillissementskans is berekend op 02-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risiconeutraal
verlaagt risico · Liquiditeit 3,45, liquide middelen € 1,2 mln
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Opgericht in 1996
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verlaagt risico · Eigen vermogen € 4,3 mln (77,7% van het balanstotaal)
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Omvang: 7,3 VTE, balanstotaal € 5,5 mln
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 13-07-2026, 18 dagen voor het einde van de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
18 dagen voor het einde van de termijn
2024
31 dagen voor het einde van de termijn
2023
21 dagen voor het einde van de termijn
2022
19 dagen voor het einde van de termijn
2021
18 dagen voor het einde van de termijn
2020
27 dagen te laat
2019
21 dagen te laat
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 8 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 43) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 1 dag voor het einde van de termijn, en 43% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 12 juli neer (5 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
03-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Opvallend

  • Positief: Hoger nettoresultaat dan 95% van de sector gespecialiseerde bouwsectormediaan € 26.845 · 9.890 ondernemingen € 771.673 Bekijk
  • Positief: 8 jaar op rij winstwinst in boekjaar 2025: € 771.673 8 jaar Bekijk
  • Positief: Op tijd neergelegd sinds boekjaar 2021jaarrekening telkens binnen de termijn 5 jaar Bekijk

Recente wijzigingen

  1. · Staatsblad-akte Benoemingen: Christiaan Bergmans (bestuurder) en Lutgarde Boers (bestuurder)
  2. · Staatsblad-akte Oprichting
Alle 18 gebeurtenissen

Vergelijkbare ondernemingen

Deze ondernemingen hebben dezelfde hoofdactiviteit als BERGMANS METAALBEWERKING: schrijnwerk (NACE 43320). Ze zijn vergelijkbaar in omvang en leeftijd: balanstotaal tussen € 4,3 mln en € 6,7 mln, opgericht tussen 1986 en 2007.

OndernemingBalanstotaalBrutomarge
BERGMANS METAALBEWERKING Lommel€ 5,5 mln€ 2,4 mln
HEVI Lochristi€ 6,7 mln€ 3,0 mln
VEDHO Maldegem€ 4,3 mln€ 1,4 mln
HEEREN Herk-de-Stad€ 4,9 mln€ 1,4 mln
UMANS RADEPO Pelt€ 5,4 mln€ 1,5 mln
HOUTBEWERKING DANNY MASSCHELEIN Wingene€ 4,6 mln€ 1,8 mln
GEBROEDERS VERHEYEN Merksplas€ 6,1 mln€ 1,3 mln
Volledige vergelijking

Kerngegevens van BERGMANS METAALBEWERKING

Wat is het ondernemingsnummer van BERGMANS METAALBEWERKING?
Het ondernemingsnummer van BERGMANS METAALBEWERKING is 0457.632.340. Het btw-nummer is hetzelfde nummer met BE ervoor: BE 0457.632.340.
Waar is BERGMANS METAALBEWERKING gevestigd?
De zetel is gevestigd op Balendijk 222, 3920 Lommel.Ondernemingsgegevens
Wat doet BERGMANS METAALBEWERKING?
De hoofdactiviteit volgens de KBO is schrijnwerk (NACE 43320).
Wat is de rechtsvorm van BERGMANS METAALBEWERKING?
De rechtsvorm van BERGMANS METAALBEWERKING is Besloten Vennootschap (BV).
Wanneer werd BERGMANS METAALBEWERKING opgericht?
BERGMANS METAALBEWERKING werd opgericht op 29-03-1996.
Is BERGMANS METAALBEWERKING nog actief?
Ja, BERGMANS METAALBEWERKING staat als actieve onderneming ingeschreven in de KBO.
Hoeveel werknemers heeft BERGMANS METAALBEWERKING?
BERGMANS METAALBEWERKING had in boekjaar 2025 gemiddeld 7,3 voltijdse equivalenten, volgens de neergelegde jaarrekening.Financieel
Onder welk paritair comité valt BERGMANS METAALBEWERKING?
BERGMANS METAALBEWERKING vermeldt in haar jaarrekening 2023 de paritaire comités 111 (Paritair Comité voor de metaal-, machine- en elektrische bouw) en 209 (Paritair Comité voor de bedienden der metaalfabrikatennijverheid).
Wat is de omzet van BERGMANS METAALBEWERKING?
De omzet in boekjaar 2025 is ≈ € 6,7 mln. Dit cijfer is geschat op basis van de brutomarge van € 2,4 mln en van 68 vergelijkbare ondernemingen (NACE 43). Het ligt waarschijnlijk tussen € 5,1 mln en € 8,9 mln.
Maakt BERGMANS METAALBEWERKING winst?
In boekjaar 2025 boekte BERGMANS METAALBEWERKING een winst van € 771.673.
Waar vind ik de jaarrekening van BERGMANS METAALBEWERKING?
BERGMANS METAALBEWERKING legde 30 jaarrekeningen neer bij de Nationale Bank van België, de laatste over boekjaar 2025.
Wanneer moet BERGMANS METAALBEWERKING de volgende jaarrekening neerleggen?
BERGMANS METAALBEWERKING moet de jaarrekening over boekjaar 2026 uiterlijk op 31-07-2027 neerleggen.Tijdlijn

Volgende stappen

Bekijk hoe klanten, leveranciers en banken uw eigen onderneming zien en wat u eerst verbetert.

Bewaar deze onderneming met de feiten van vandaag in een onderzoeksmap.