Ga naar inhoud

BEPA

Actief
BVopgericht 199333 jaar actiefOlenseweg 106, 2440 Geel, BelgiëKBO/BCE: BE 0449.133.754
Samenvatting

BEPA is actief sinds 1993, zonder insolventie- of waarschuwingssignalen in het Belgisch Staatsblad. Volgens de jaarrekening over 2025 had BEPA een eigen vermogen van € 231.123 en een nettoresultaat van € 1.174. Het eigen vermogen groeit sinds 2018 met ongeveer 9,5% per jaar. De solvabiliteit is hoger dan bij 58% van de 3.714 ondernemingen in de sector teelt van gewassen en veeteelt (NACE 01, boekjaar 2025). De faillissementskans binnen 12 maanden is 0,1% (zeer laag).

Overzicht

Overzicht

Officiële gegevens

Bron: KBO
Status
Actief sinds 14-01-1993 Normale toestand
Activiteit
Ondersteunende activiteiten in verband met de teelt van gewassen NACE 01610en 6 andere
Vestigingseenheid
2.060.528.438 2440 Geel, sinds 28-01-1993
Einde boekjaar
31 december
Peppol
Bereikbaar sinds 02-09-2025

Bestuur en eigendom

Bestuur

Financiële situatie

93 Uitstekend Checked score 2025
Faillissementskansbinnen 12 maanden
0,1%
Jaarrekening 2025
Brutomarge
€ 91.199
▼ 22,5%
Omzet
≈ € 260.000
geschat
Winst
€ 1.174
▼ 93,1%
Eigen vermogen
€ 231.123
▲ 0,5%
Balanstotaal
€ 572.365
▲ 24,2%
Opbouw van de scoreverhoogt risicoLiquiditeit 1,66, liquide middelen € 8.177, gehalveerdverlaagt risicoOmvang: balanstotaal € 572.365Opgericht in 1993Cijfers over boekjaar 2025 (neergelegd op 17-06-2026)Toon onderbouwing

Checked score

Score 2025
93 / 100
Uitstekend
Kans in deze klasse: minder dan 0,55%
Financieel sterker dan 41% van de microbedrijven in de sector teelt van gewassen en veeteelt (NACE 01)
Financiële sterkte · streepje: 2024
Gemiddeld
Solvabiliteit 65-10
eigen vermogen 40,4% van het balanstotaal
Liquiditeit 35-17
kortlopende schulden 37,5% · geldmiddelen 1,4%
Rentabiliteit 69-4
rendement op activa 0,2%
Faillissementskans binnen 12 maanden
0,1% Zeer laag
0%0,5%1,5%4%10%≥ 25%

Minder dan 1 op 1.000 vergelijkbare bedrijven gaan binnen 12 maanden failliet (schatting).

Sectormediaan 0,1% (5.694 ondernemingen, NACE 01, micro)
Verloop over 24 maanden 12-2024: 0,1% 01-2025: 0,1%● gelijk tegenover 12-2024 02-2025: 0,1%● gelijk tegenover 01-2025 03-2025: 0,1%● gelijk tegenover 02-2025 04-2025: 0,1%● gelijk tegenover 03-2025 05-2025: 0,1%● gelijk tegenover 04-2025 06-2025: 0,1%● gelijk tegenover 05-2025 07-2025: 0,2%▲ +0,1 procentpunt tegenover 06-2025hoogste waarde 08-2025: 0,1%▼ -0,1 procentpunt tegenover 07-2025laagste waarde 09-2025: 0,1%● gelijk tegenover 08-2025laagste waarde 10-2025: 0,1%● gelijk tegenover 09-2025laagste waarde 11-2025: 0,1%● gelijk tegenover 10-2025laagste waarde 12-2025: 0,1%● gelijk tegenover 11-2025laagste waarde 01-2026: 0,1%● gelijk tegenover 12-2025laagste waarde 02-2026: 0,1%● gelijk tegenover 01-2026 03-2026: 0,1%● gelijk tegenover 02-2026 04-2026: 0,1%● gelijk tegenover 03-2026 05-2026: 0,1%● gelijk tegenover 04-2026 06-2026: 0,1%● gelijk tegenover 05-2026 07-2026: 0,1%● gelijk tegenover 06-2026 08-2026: 0,1%● gelijk tegenover 07-2026 09-2026: 0,1%● gelijk tegenover 08-2026 10-2026: 0,1%● gelijk tegenover 09-2026 11-2026: 0,1%● gelijk tegenover 10-2026
Krediet tot € 21.000 op 30 dagen is aanvaardbaar
De liquiditeit is ruim, met een liquiditeitsratio van 1,66 (2,63 in 2024), boven de gangbare 1,5. De kortlopende schulden zijn 37,5% en de geldmiddelen 1,4% van het balanstotaal. Wel is 59,6% van het actief met schulden en voorzieningen gefinancierd.
Berekening

De klasse volgt uit de faillissementskans. 10 punten meer halveert die kans ongeveer.

75-100 Uitstekend minder dan 0,55%
60-74 Gezond 0,55% tot 1,5%
45-59 Aanvaardbaar 1,5% tot 4,2%
25-44 Zwak 4,2% tot 15,0%
0-24 Kritiek meer dan 15,0%

De plaats binnen de klasse hangt voor de helft af van de faillissementskans en voor de helft van de vergelijking met de sectorgenoten (NACE 01, micro). De solvabiliteit van de onderneming is beter dan bij 55% van hen, de liquiditeit beter dan bij 28%, de rentabiliteit beter dan bij 42% en de groei beter dan bij 38%.

De faillissementskans is berekend op 03-11-2026 met het faillissementsmodel van 2 oktober 2026. Het model steunt op de registers, de jaarrekening en het Staatsblad, en op eerdere Belgische faillissementen.

Sommige feiten begrenzen de score, hoe klein de kans ook is. Bij negatief of nul eigen vermogen, een zwaar verlies, een afwijkende toestand in de KBO, één ontbrekende jaarrekening of een jaarrekening die meer dan 90 dagen te laat werd neergelegd, is de score hoogstens Aanvaardbaar (59). Bij twee ontbrekende jaarrekeningen is hij hoogstens Zwak (44). Bij een lopende gerechtelijke reorganisatie of het einde van de onderneming (faillissement, ontbinding, vereffening) is hij hoogstens Kritiek (24).

Kredietcheck voor een bedrag en termijn naar keuze

Toon het aanbevolen maximum en zie hoe het oordeel verandert met bedrag, termijn en voorschot.

De scores en ratio's zijn berekeningen van Checked, geen kredietbeslissing.

Signalen

Vijf signalen.
verlaagt risicoverhoogt risiconeutraal
verlaagt risico · Omvang: balanstotaal € 572.365
Ondernemingen van deze omvang gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
NBB · jaarrekening
verhoogt risico · Liquiditeit 1,66, liquide middelen € 8.177, gehalveerd
NBB · jaarrekening
verlaagt risico · Opgericht in 1993
Ondernemingen die zo lang bestaan, gaan minder vaak failliet. Hoeveel dat weegt, hangt af van de rest van het profiel van de onderneming.
KBO
verlaagt risico · Cijfers over boekjaar 2025 (neergelegd op 17-06-2026)
NBB · jaarrekening
neutraal · Laatste jaarrekening tijdig neergelegd
De jaarrekening over het boekjaar afgesloten op 31-12-2025 moest uiterlijk op 31-07-2026 neergelegd zijn. Ze werd neergelegd op 17-06-2026, 44 dagen voor het einde van de termijn.
NBB · 10 neerleggingen
Afwijking van de termijn
2025
44 dagen voor het einde van de termijn
2024
29 dagen voor het einde van de termijn
2023
41 dagen voor het einde van de termijn
2022
27 dagen voor het einde van de termijn
2021
40 dagen voor het einde van de termijn
2020
40 dagen voor het einde van de termijn
2019
15 dagen voor het einde van de termijn
← vóór de termijn na de termijn →
streepje = mediaan van alle Belgische neerleggingenrondje = mediaan in de sector

De onderneming legde haar voorbije 7 jaarrekeningen gemiddeld 34 dagen voor het einde van de termijn neer. In de sector (NACE 01) lag de mediaan voor boekjaar 2024 op 3 dagen voor het einde van de termijn, en 37% van die ondernemingen legde te laat neer.

Nagekeken zonder bevinding (2)
neutraal · Volgende termijn loopt nog
Het volgende boekjaar sluit af op 31-12-2026. De jaarrekening moet uiterlijk op 31-07-2027 neergelegd zijn. Er is vandaag niets te laat. De onderneming legt meestal rond 21 juni neer (5 van de laatste 5 jaarrekeningen werden neergelegd tot 30 dagen voor of na die datum).
Wetboek van vennootschappen · zeven maanden
Lopende termijn
04-11-2026 vandaag31-12-2026 einde boekjaar31-07-2027 termijn
neutraal · Geen schrappingen in de KBO-publicaties
Dat geldt voor alle publicaties sinds 2021.
KBO-publicaties

Financieel

Financieel · boekjaar 2025, microschema

Jaarrekening 2025 neergelegd op 17-06-2026 bij de NBB alle 33 neerleggingen

Omzet
≈ € 260.000
Geschat: waarschijnlijk tussen € 160.000 en € 360.000
Totaal activa
€ 572.365▲ 24,2%
2024 · € 460.980
Nettoresultaat
€ 1.174▼ 93,1%
2024 · € 17.124
Werkkapitaal
€ 140.871▲ 7,3%
2024 · € 131.344
Meerjarenoverzicht
2018 tot 2025, 8 boekjaren
Bedrijfsresultaat
€ 6.431
▼ 76,8% 2025
20182025
Nettoresultaat
€ 1.174
▼ 93,1% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Eigen vermogen
€ 231.123
▲ 0,5% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Totaal activa
€ 572.365
▲ 24,2% 2025
middelste helft van de sector
20182025
Schulden
€ 341.242
▲ 47,7% 2025
20182025
Werkkapitaal
€ 140.871
▲ 7,3% 2025
hoogste kwart van de sector
20182025
Solvabiliteit
40,4%
▼ 9,5pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Liquiditeit
1,66
▼ 0,98 2025
middelste helft van de sector
20182025
Rendabiliteit (ROA)
0,2%
▼ 3,5pp 2025
middelste helft van de sector
20182025
Alle cijfers per boekjaar
Elk cijfer met de verandering tegenover het boekjaar ervoor
gunstig ongunstig
Post20182019202020212022202320242025
Bedrijfsresultaat€ 35.046-€ 47.070▲ 34,3%€ 107.198▲ 128%€ 33.638▼ 68,6%€ 25.491▼ 24,2%€ 6.540▼ 74,3%€ 27.747▲ 324%€ 6.431▼ 76,8%
Nettoresultaat€ 19.012-€ 35.037▲ 84,3%€ 83.001binnen de middelste helft van de sector▲ 137%€ 20.703binnen de middelste helft van de sector▼ 75,1%€ 15.528binnen de middelste helft van de sector▼ 25,0%€ 235binnen de middelste helft van de sector▼ 98,5%€ 17.124binnen de middelste helft van de sector▲ 73×€ 1.174binnen de middelste helft van de sector▼ 93,1%
Eigen vermogen€ 58.321-€ 93.358▲ 60,1%€ 176.359binnen de middelste helft van de sector▲ 88,9%€ 197.062binnen de middelste helft van de sector▲ 11,7%€ 212.590binnen de middelste helft van de sector▲ 7,9%€ 212.825binnen de middelste helft van de sector▲ 0,1%€ 229.949binnen de middelste helft van de sector▲ 8,0%€ 231.123binnen de middelste helft van de sector▲ 0,5%
Totaal activa€ 261.852-€ 344.360▲ 31,5%€ 477.411onder de middelste helft van de sector▲ 38,6%€ 468.280binnen de middelste helft van de sector▼ 1,9%€ 536.874binnen de middelste helft van de sector▲ 14,6%€ 542.027binnen de middelste helft van de sector▲ 1,0%€ 460.980binnen de middelste helft van de sector▼ 15,0%€ 572.365binnen de middelste helft van de sector▲ 24,2%
Schulden€ 203.530-€ 251.002▲ 23,3%€ 301.052▲ 19,9%€ 271.218▼ 9,9%€ 324.283▲ 19,6%€ 329.202▲ 1,5%€ 231.031▼ 29,8%€ 341.242▲ 47,7%
Werkkapitaal€ 76.414-€ 81.676▲ 6,9%-€ 18.441binnen de middelste helft van de sector€ 97.014boven de middelste helft van de sector€ 71.215binnen de middelste helft van de sector▼ 26,6%€ 88.454binnen de middelste helft van de sector▲ 24,2%€ 131.344boven de middelste helft van de sector▲ 48,5%€ 140.871boven de middelste helft van de sector▲ 7,3%
Solvabiliteit22,3%-27,1%▲ 4,8pp36,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 9,8pp42,1%binnen de middelste helft van de sector▲ 5,1pp39,6%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,5pp39,3%binnen de middelste helft van de sector▼ 0,3pp49,9%binnen de middelste helft van de sector▲ 10,6pp40,4%binnen de middelste helft van de sector▼ 9,5pp
Liquiditeit1,75-1,68▼ 0,070,91binnen de middelste helft van de sector▼ 0,772,22binnen de middelste helft van de sector▲ 1,311,48binnen de middelste helft van de sector▼ 0,741,71binnen de middelste helft van de sector▲ 0,232,63boven de middelste helft van de sector▲ 0,921,66binnen de middelste helft van de sector▼ 0,98
Rendabiliteit (ROA)7,3%-10,2%▲ 2,9pp17,4%boven de middelste helft van de sector▲ 7,2pp4,4%binnen de middelste helft van de sector▼ 13,0pp2,9%binnen de middelste helft van de sector▼ 1,5pp0,0%binnen de middelste helft van de sector▼ 2,8pp3,7%binnen de middelste helft van de sector▲ 3,7pp0,2%binnen de middelste helft van de sector▼ 3,5pp
boven binnen onder De sectorband is de middelste helft van de ondernemingen in Landbouw (NACE 01). Een kwart van hen zit eronder, een kwart erboven. Per jaar tellen alleen jaarrekeningen in hetzelfde schema mee, en alleen als het er minstens 30 zijn.

Het bedrijfsresultaat van 2025 is 77% lager dan in 2024 en het laagste sinds 2021.

Omzet en EBIT-marge zijn niet gepubliceerd. In het verkort of microschema zijn ze niet verplicht. De getoonde omzet is een schatting uit de brutomarge.

Balanssamenstelling
2025 in kleur, 2024 als grijze balk eronder
Activa € 572.365
Vaste activa € 216.653 ▼ 13,1%
Vlottende activa € 355.712 ▲ 68,0%
Passiva € 572.365
Eigen vermogen € 231.123 ▲ 0,5%
Schulden € 341.242 ▲ 47,7%
Het aandeel van de schulden in het balanstotaal stijgt van 50,1% naar 59,6%. Het eigen vermogen en de schuld zijn hoger.
Kerncijfers en ratio's
waarde 2025 · verandering tegenover 2024
EBITDA
€ 90.300▼
2024 · € 116.861
Cashflow
€ 85.043▼
2024 · € 106.238
Snelle liquiditeit
0,78▲
2024 · 0,71
Schuldgraad
1,48▲
2024 · 1,00
ROE
0,5%▼
2024 · 7,4%
Rentedekking
17,57▼
2024 · 19,56
Schulden ≤ 1 jaar
€ 214.841▲
2024 · € 80.364
Schulden > 1 jaar
€ 126.400▼
2024 · € 150.667
Belastingen
€ 117▼
2024 · € 4.648
Groen betekent een gunstige beweging, ook wanneer het cijfer zelf daalt, zoals bij de schulden of de schuldgraad.

Investeringen

aanschaffingen van vaste activa
Post20212022202320242025
Materiële vaste activa€ 62.639€ 114.557€ 119.638€ 9.290€ 51.250
Afschrijvingen en waardeverminderingen van het jaar€ 61.758€ 89.597€ 107.409€ 89.113€ 83.869

Bron: toelichting bij de jaarrekeningen 2021 tot 2025 (staat van de vaste activa)

Jaarrekening
Neergelegde jaarrekening Zoals ingediend bij de NBB · 2025 tegenover 2024 · 46 posten
Balans Code20242025
Activa
Totaal activa20/58€ 460.980€ 572.365▲
Vaste activa21/28€ 249.272€ 216.653▼
Materiële vaste activa22/27€ 249.272€ 216.653▼
Terreinen en gebouwen22€ 92.192€ 76.587▼
Installaties, machines en uitrusting23€ 88.543€ 92.729▲
Meubilair en rollend materieel24€ 68.537€ 47.337▼
Vlottende activa29/58€ 211.708€ 355.712▲
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 154.350€ 188.885▲
Voorraden30/36€ 154.350€ 188.885▲
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 30.997€ 156.359▲
Handelsvorderingen40€ 23.760€ 145.548▲
Overige vorderingen41€ 7.237€ 10.810▲
Liquide middelen54/58€ 23.615€ 8.177▼
Overlopende rekeningen490/1€ 2.746€ 2.291▼
Passiva
Totaal passiva10/49€ 460.980€ 572.365▲
Eigen vermogen10/15€ 229.949€ 231.123▲
Inbreng10/11€ 18.592€ 18.592=
Reserves13€ 196.471€ 197.645▲
Onbeschikbare reserves130/1€ 1.859€ 1.859=
Statutair onbeschikbare reserves1311€ 1.859€ 1.859=
Beschikbare reserves133€ 194.612€ 195.785▲
Overgedragen winst (verlies)14€ 14.887€ 14.887=
Schulden17/49€ 231.031€ 341.242▲
Schulden op meer dan één jaar17€ 150.667€ 126.400▼
Financiële schulden170/4€ 150.667€ 126.400▼
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 80.364€ 214.841▲
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42€ 55.000€ 63.600▲
Handelsschulden44€ 4.219€ 143.998▲
Leveranciers440/4€ 4.219€ 143.998▲
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45€ 1.712-
Belastingen450/3€ 1.712-
Overige schulden47/48€ 19.432€ 7.243▼
Resultaat Code20242025
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 89.113€ 83.869▼
Andere bedrijfskosten640/8€ 885€ 899▲
Bruto bedrijfsmarge9900€ 117.746€ 91.199▼
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 27.747€ 6.431▼
Financiële kosten65/66B€ 5.975€ 5.140▼
Recurrente financiële kosten65€ 5.975€ 5.140▼
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 21.773€ 1.291▼
Belastingen op het resultaat67/77€ 4.648€ 117▼
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 17.124€ 1.174▼
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 17.124€ 1.174▼
Resultaatverwerking
Te bestemmen winst (verlies)9906€ 32.011€ 16.060▼
Overgedragen winst (verlies) van het vorige boekjaar14P€ 14.887€ 14.887=
Toevoeging aan het eigen vermogen691/2€ 17.124€ 1.174▼
Aan de overige reserves6921€ 17.124€ 1.174▼

De toelichting bij deze jaarrekening telt 6 rubrieken, onder meer de staat van de activa en schulden, de uitsplitsing van de kosten en de rechten en verplichtingen. U vindt ze in de neergelegde jaarrekening bij de NBB.

Bron: Jaarrekening 2025 bij de NBB, neergelegd op 17-06-2026.

Post20182019202020212022202320242025Verschil
Afschrijvingen en waardeverminderingen op oprichtingskosten, op immateriële en materiële vaste activa630€ 41.556€ 66.614€ 68.719€ 61.758€ 89.597€ 107.409€ 89.113€ 83.869▼ 5,9%
Andere bedrijfskosten640/8---€ 954€ 756€ 818€ 885€ 899▲ 1,5%
Bruto bedrijfsmarge9900€ 77.685€ 114.406€ 176.650€ 96.349€ 115.844€ 114.767€ 117.746€ 91.199▼ 22,5%
Bedrijfswinst (bedrijfsverlies)9901€ 35.046€ 47.070€ 107.198€ 33.638€ 25.491€ 6.540€ 27.747€ 6.431▼ 76,8%
Financiële kosten65/66B---€ 3.358€ 3.360€ 6.305€ 5.975€ 5.140▼ 14,0%
Recurrente financiële kosten65€ 3.623€ 3.480€ 3.509€ 3.358€ 3.360€ 6.305€ 5.975€ 5.140▼ 14,0%
Winst (verlies) van het boekjaar vóór belasting9903€ 31.423€ 43.591€ 103.689€ 30.279€ 22.130€ 235€ 21.773€ 1.291▼ 94,1%
Belastingen op het resultaat67/77€ 12.411€ 8.554€ 20.688€ 9.576€ 6.602-€ 4.648€ 117▼ 97,5%
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 19.012€ 35.037€ 83.001€ 20.703€ 15.528€ 235€ 17.124€ 1.174▼ 93,1%
Te bestemmen winst (verlies) van het boekjaar9905€ 19.012€ 35.037€ 83.001€ 20.703€ 15.528€ 235€ 17.124€ 1.174▼ 93,1%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Activa
Totaal activa20/58€ 261.852€ 344.360€ 477.411€ 468.280€ 536.874€ 542.027€ 460.980€ 572.365▲ 24,2%
Vaste activa21/28€ 83.488€ 142.164€ 291.026€ 291.907€ 316.867€ 329.096€ 249.272€ 216.653▼ 13,1%
Materiële vaste activa22/27€ 83.488€ 142.164€ 291.026€ 291.907€ 316.867€ 329.096€ 249.272€ 216.653▼ 13,1%
Terreinen en gebouwen22---€ 139.009€ 123.403€ 107.798€ 92.192€ 76.587▼ 16,9%
Installaties, machines en uitrusting23---€ 152.899€ 193.464€ 131.561€ 88.543€ 92.729▲ 4,7%
Meubilair en rollend materieel24-----€ 89.737€ 68.537€ 47.337▼ 30,9%
Vlottende activa29/58€ 178.364€ 202.195€ 186.385€ 176.373€ 220.007€ 212.931€ 211.708€ 355.712▲ 68,0%
Voorraden en bestellingen in uitvoering3€ 115.175€ 119.820€ 86.050€ 110.600€ 165.100€ 155.775€ 154.350€ 188.885▲ 22,4%
Voorraden30/36---€ 110.600€ 165.100€ 155.775€ 154.350€ 188.885▲ 22,4%
Vorderingen op ten hoogste één jaar40/41€ 51.765€ 36.427€ 54.561€ 38.284€ 43.781€ 42.522€ 30.997€ 156.359▲ 404%
Handelsvorderingen40---€ 33.013€ 33.541€ 33.003€ 23.760€ 145.548▲ 513%
Overige vorderingen41---€ 5.271€ 10.240€ 9.519€ 7.237€ 10.810▲ 49,4%
Liquide middelen54/58€ 11.423€ 45.948€ 43.275€ 25.228€ 11.126€ 14.635€ 23.615€ 8.177▼ 65,4%
Overlopende rekeningen490/1---€ 2.260--€ 2.746€ 2.291▼ 16,6%
Passiva
Totaal passiva10/49€ 261.852€ 344.360€ 477.411€ 468.280€ 536.874€ 542.027€ 460.980€ 572.365▲ 24,2%
Eigen vermogen10/15€ 58.321€ 93.358€ 176.359€ 197.062€ 212.590€ 212.825€ 229.949€ 231.123▲ 0,5%
Inbreng10/11€ 18.592€ 18.592-€ 18.592€ 18.592€ 18.592€ 18.592€ 18.592=
Reserves13€ 25.077€ 60.114€ 143.116€ 163.818€ 179.347€ 179.347€ 196.471€ 197.645▲ 0,6%
Onbeschikbare reserves130/1---€ 1.859€ 1.859€ 1.859€ 1.859€ 1.859=
Statutair onbeschikbare reserves1311---€ 1.859€ 1.859€ 1.859€ 1.859€ 1.859=
Beschikbare reserves133---€ 161.959€ 177.487€ 177.487€ 194.612€ 195.785▲ 0,6%
Overgedragen winst (verlies)14€ 14.652€ 14.652€ 14.652€ 14.652€ 14.652€ 14.887€ 14.887€ 14.887=
Schulden17/49€ 203.530€ 251.002€ 301.052€ 271.218€ 324.283€ 329.202€ 231.031€ 341.242▲ 47,7%
Schulden op meer dan één jaar17€ 101.581€ 130.482€ 96.225€ 191.859€ 175.492€ 204.725€ 150.667€ 126.400▼ 16,1%
Financiële schulden170/4---€ 191.859€ 175.492€ 204.725€ 150.667€ 126.400▼ 16,1%
Schulden op ten hoogste één jaar42/48€ 101.949€ 120.519€ 204.827€ 79.359€ 148.791€ 124.478€ 80.364€ 214.841▲ 167%
Schulden op meer dan één jaar die binnen het jaar vervallen42---€ 49.700€ 59.700€ 73.825€ 55.000€ 63.600▲ 15,6%
Handelsschulden44€ 21.038€ 19.354€ 154.564€ 14.882€ 25.395€ 21.173€ 4.219€ 143.998▲ 34×
Leveranciers440/4---€ 14.882€ 25.395€ 21.173€ 4.219€ 143.998▲ 34×
Schulden met betrekking tot belastingen, bezoldigingen en sociale lasten45---€ 10.758€ 1.553-€ 1.712--
Belastingen450/3---€ 10.758€ 1.553-€ 1.712--
Overige schulden47/48---€ 4.019€ 62.143€ 29.480€ 19.432€ 7.243▼ 62,7%
Post20182019202020212022202320242025Verschil
Winst (verlies) van het boekjaar9904€ 19.012€ 35.037€ 83.001€ 20.703€ 15.528€ 235€ 17.124€ 1.174▼ 93,1%
+ Afschrijvingen en waardeverminderingen630€ 41.556€ 66.614€ 68.719€ 61.758€ 89.597€ 107.409€ 89.113€ 83.869▼ 5,9%
Kasstroom uit de werking (benadering)€ 60.568€ 101.651€ 151.720€ 82.461€ 105.125€ 107.644€ 106.238€ 85.043▼ 20,0%
Investeringen in vaste activa (benadering)--€ 125.291-€ 217.580-€ 62.639-€ 114.557-€ 119.638-€ 9.290-€ 51.250▼ 452%
Verandering liquide middelen-€ 34.525-€ 2.674-€ 18.046-€ 14.102€ 3.509€ 8.980-€ 15.438-

Een Belgische jaarrekening bevat geen kasstroomtabel. Deze rijen zijn daarom een benadering, afgeleid uit de resultatenrekening en de beweging van de balans.

Download als CSV

Historische waarneming

In juli 2024 hadden 14.766 ondernemingen hetzelfde profiel als BEPA nu. Twee jaar later bestond 96,2% nog en was 0,2% failliet.

  • Klein
  • 20 jaar of ouder
  • solvabiliteit 30% of meer
  • winst onder 5% van de balans
96,2% bestond nog
3,5% stopte op een andere manier
0,2% ging failliet

Nog 0,1% is gestopt zonder precieze datum, mogelijk pas na die twee jaar.

Dat past bij de faillissementskans van BEPA zelf: 0,1% binnen 12 maanden.

Test van de methode

De methode is getest op de 497.446 ondernemingen van juli 2024. Elke onderneming kreeg het faillissementscijfer van hetzelfde profiel een jaar eerder, in juli 2023. Verwacht was dat 1,6% binnen 24 maanden failliet zou gaan. Werkelijk ging 1,7% failliet.

De ondernemingen in tien even grote groepen, van het laagste naar het hoogste verwachte cijfer
Groep Verwacht Werkelijk
1 0,2% 0,2%
2 0,3% 0,5%
3 0,5% 0,6%
4 0,7% 0,8%
5 0,9% 0,9%
6 1,3% 1,5%
7 1,6% 1,8%
8 1,8% 1,8%
9 3,0% 3,1%
10 5,6% 6,2%

Een onderneming die failliet ging, had in 74,5% van de vergelijkingen een hoger verwacht cijfer dan een onderneming die bleef bestaan. Het niveau hangt af van de conjunctuur. In een jaar met meer faillissementen dan het jaar ervoor is het werkelijke cijfer hoger dan het verwachte.

Dit is een waarneming over 14.766 ondernemingen, geen voorspelling voor BEPA. De sector telt niet mee, want in de KBO staat bij een gestopte onderneming geen sector meer. Per sector zouden vooral de overlevers meetellen, en dat geeft een te mooi beeld.

Laatste 10 van 33 neerleggingen bij de Nationale Bank
Boekjaar Type Neerlegging Referentie Document
31-12-2025 microschema 17-06-2026 2026-00167505 PDF
31-12-2024 microschema 02-07-2025 2025-00216532 PDF
31-12-2023 microschema 20-06-2024 2024-00144381 PDF
31-12-2022 microschema 04-07-2023 2023-00196351 PDF
31-12-2021 microschema 21-06-2022 2022-20076530 PDF
31-12-2020 verkort schema 21-06-2021 2021-22000302 PDF
31-12-2019 verkort schema 16-07-2020 2020-30600211 PDF
31-12-2018 verkort schema 05-06-2019 2019-16300300 PDF
31-12-2017 verkort schema 13-06-2018 2018-18200487 PDF
31-12-2016 verkort schema 21-06-2017 2017-19700376 PDF

Toon alle 33 neerleggingen

Bestuur & eigendom

Bestuurders

Bestuurders
2 bestuurders, laatste wijziging in 2024
BENS Peter
Bestuurder · benoemd bij akte van 02-07-2024 · mandaat van onbepaalde duur · vermeld in de jaarrekening 2025, neergelegd op 17-06-2026
Actief
PAUWELS Lutgart
Bestuurder · benoemd bij akte van 02-07-2024 · mandaat van onbepaalde duur · vermeld in de jaarrekening 2025, neergelegd op 17-06-2026
Actief
TekenbevoegdheidDe statuten bepalen wie de vennootschap mag binden, bijvoorbeeld met een handtekening onder een contract.
Elke bestuurder alleen
akte van 02-07-2024

Eigenaars en kapitaal

Mandaathistoriek

3 personen, 2 in functie
Toon
  • Bestuursorgaan
  • begon eerder
Mandaten per persoon, met begin- en einddatum
Naam Functies en periodes
BENS Peter
  • Bestuurder, al vóór 02-07-2024 en nog in functie
PAUWELS Lutgart
  • Bestuurder, al vóór 02-07-2024 en nog in functie
BENS Carli
  • Bestuurder, tot 02-07-2024
Bestuur, naam en zetel op een datum bekijken →

Netwerk & groep

BEPA deelt geen bestuurder met een andere onderneming.

Ondernemingen op hetzelfde adres

3 andere ondernemingen

Verbindingen & netwerk

2 huidige bestuurders
Diepte

Het netwerk vertrekt bij de bestuurders van BEPA. Elke andere onderneming die zij besturen, is een knooppunt.

Deze onderneming Onderneming Bestuurder Aandeelhouderschap +N: nog niet getoonde verbindingen Klik op een knooppunt om verder te kijken, sleep om te schikken, zoom met het muiswiel.

Tijdlijn

Akten, neerleggingen en financiële mijlpalen

Termijn voor de jaarrekening 2026: 31-07-2027
2026
17-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2025 neergelegdNBB
microschema · 44 dagen voor het einde van de termijn
2025
02-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2024 neergelegdPDF
microschema · 29 dagen voor het einde van de termijn
2024
02-07
Staatsblad-akte 2 bestuurders benoemd, 3 ontslagnemende bestuurders
Ontslagen: PAUWELS Lutgart, BENS Carli en BENS Peter · Benoemingen: PAUWELS Lutgart (bestuurder) en BENS Peter (bestuurder) · Statutenwijziging13 punten ▸
  • Algemene vergadering, 26-06-2024
  • Statutenwijziging, 2 keer vermeld in de akte
  • Kapitaalomzetting, artikel 39,§2,tweede lid van de wet van 23 maart 2019, eigen vermogensrekening niet-opgevraagde inbrengen
  • Vrijgave reserve, vormen en meerderheden van de statutenwijziging, opheffing
  • Statutaire zetel, Olenseweg 106,2440 Geel, algemene vergadering
  • Overige bepaling, website of e-mailadres voor communicatie aandeelhouders
  • Ontslag bestuurder, PAUWELS Lutgart (bestuurder)
  • Ontslag bestuurder, BENS Carli (bestuurder)
  • Ontslag bestuurder, BENS Peter (bestuurder)
  • Regeling bestuursorgaan, 2
  • Benoeming bestuurder, PAUWELS Lutgart (bestuurder)
  • Benoeming bestuurder, BENS Peter (bestuurder)
  • De akte bevat nog 1 ander punt.

Open de akte in het Staatsblad

20-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2023 neergelegdPDF
microschema · 41 dagen voor het einde van de termijn
2023
31-12
Financieel Zwakste boekjaarnetto € 235 ▼98,5%
Het nettoresultaat zakt naar € 235, het laagste van 2018 tot 2025. Het jaar erna herstelt het.
04-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2022 neergelegdPDF
microschema · 27 dagen voor het einde van de termijn
2022
31-12
Financieel Eigen vermogen boven € 200.000eigen vermogen € 212.590 ▲7,9%
Met winst in elk boekjaar sinds 2018 groeit het eigen vermogen tot € 212.590.
21-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2021 neergelegdPDF
microschema · 40 dagen voor het einde van de termijn
2021
31-12
Financieel Liquiditeit meer dan verdubbeldliquiditeit 2,22
De liquiditeit stijgt van 0,91 naar 2,22. De schulden op korte termijn zakken van € 204.827 naar € 79.359.
21-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2020 neergelegdPDF
verkort schema · 40 dagen voor het einde van de termijn
2020
31-12
Financieel Hoogste resultaat van 2018 tot 2025netto € 83.001 ▲137%
Het bedrijfsresultaat van € 107.198 en het nettoresultaat van € 83.001 zijn allebei een record.
31-12
Financieel Eigen vermogen boven € 150.000eigen vermogen € 176.359 ▲88,9%
Met winst in elk boekjaar sinds 2018 groeit het eigen vermogen tot € 176.359.
Toon oudere gebeurtenissen
16-07
NBB-neerlegging Jaarrekening 2019 neergelegdPDF
verkort schema · 15 dagen voor het einde van de termijn
2019
05-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2018 neergelegdPDF
verkort schema · 56 dagen voor het einde van de termijn
2018
13-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2017 neergelegdPDF
verkort schema · 48 dagen voor het einde van de termijn
2017
21-06
NBB-neerlegging Jaarrekening 2016 neergelegdPDF
verkort schema · 40 dagen voor het einde van de termijn
1993
05-02
Staatsblad-akte Oprichting
Financiële mijlpaalStaatsblad-akteNBB-neerleggingFinanciële mijlpalen staan op de afsluitdatum van het boekjaar, niet op de neerleggingsdatum.

Bronnen:Publicaties in het Belgisch StaatsbladNeerleggingen bij de Nationale Bank

Geschiedenis

BEPA werd op 14 januari 1993 opgericht.1 Het balanstotaal ging van € 261.852 in 2018 naar € 572.365 in 2025.2

  1. 1Kruispuntbank van Ondernemingen
  2. 2Nationale Bank, jaarrekeningen 2018 en 2025

Ondernemingsgegevens

KBO-gegevens

Identiteit

Fiche in de KBO
Naam BEPA in het Nederlands
Ondernemingsnummer 0449.133.754
Rechtsvorm Besloten Vennootschap (BV)
Status Actief, normale toestand
Opgericht 14-01-1993
Type entiteit Rechtspersoon
DuurDe meeste vennootschappen bestaan voor onbepaalde duur, tot ze ontbonden worden.
Onbepaalde duur
akte van 02-07-2024
Statutaire zetelDe statuten noemen het gewest waar de zetel ligt. De taal van de officiële stukken hangt onder meer van dat gewest af.
Vlaams Gewest
akte van 02-07-2024

Zetel en vestigingen

Zetel Olenseweg 106, 2440 Geel, België
Vestiging Olenseweg 106, 2440 Geel sinds 28-01-1993 · vestigingsnummer 2.060.528.43801110 Teelt van andere granen dan rijst, en van peulgewassen en oliehoudende zaden

Activiteiten

NACEBEL 2025
01610 Ondersteunende activiteiten in verband met de teelt van gewassen hoofdactiviteit
01110 Teelt van andere granen dan rijst, en van peulgewassen en oliehoudende zaden
01290 Teelt van andere meerjarige gewassen
01410 Fokken en houden van melkvee
01500 Gemengd landbouwbedrijf
02100 Bosbouw en bosbouwactiviteiten
02200 Exploitatie van bossen
Codes volgens NACEBEL 2008
01610 Ondersteunende activiteiten in verband met de teelt van gewassen hoofdactiviteit
01110 Teelt van granen (m.u.v. rijst), peulgewassen en oliehoudende zaden
01290 Teelt van andere meerjarige gewassen
01410 Fokken van melkvee
01500 Gemengd bedrijf
02100 Bosbouw
02200 Exploitatie van bossen
DoelHet doel beschrijft de activiteiten die de vennootschap volgens haar statuten mag uitoefenen.
Het exploiteren van veeteelt en landbouw en dit in de meest uitgebreide zin; Het uitvoeren van baggerwerken; De aanleg van havens (inclusief jachthavens) en dokken; De aanleg van…
28 activiteiten
  1. Het exploiteren van veeteelt en landbouw en dit in de meest uitgebreide zin
  2. Het uitvoeren van baggerwerken
  3. De aanleg van havens (inclusief jachthavens) en dokken
  4. De aanleg van dammen en dijken
  5. De aanleg van kanalen en andere waterwegen
  6. Het uitvoeren van diverse werkzaamheden onder water
  7. Het proefboren en het nemen van bodemmonsters ten behoeve van de bouw of voor geofysische of andere doeleinden
  8. Het uitvoeren van horizontale boringen voor het leggen van kabels en kanalisaties
  9. Onderneming voor het bouwen van funderingen,inclusief heien
  10. Onderneming voor het boren en aanleggen van waterputten,graven van mijnschachten
  11. De drainage van land- en bosbouwgrond
  12. Het ruimen van waterlopen,sloten,enzoverder
  13. Het grondverzet,graven,ophogen,egaliseren en nivelleren van bouwterreinen,graven van sleuven,geulen,verwijderen van rotsen,grondverzet met behulp van explosieven
  14. Het geschikt maken van terreinen voor mijnbouw: verwijderen van deklagen en overige werkzaamheden in verband met de ontsluiting van delfstoffen en de voorbereiding van de ontginning
  15. De bouw van spoorwegen,aanleggen van de bedding,plaatsen van de rails,uitvoeren herstellingswerken
  16. Aanleg van spoorwegen,wegen,straten,vliegvelden,sportaccommodaties en spoorwegen
  17. Het voorbereiden van landbouwvelden (voor rekening van derden)
  18. Het snoeien van bomen en heggen (voor rekening van derden)
  19. Aanleggen en onderhouden van tuinen,parken en het groene gedeelte van sportvelden
  20. Houtteelt : aanplanten,herbeplanten,verplanten,uitdunnen en in stand houden van bossen en andere houtopstanden
  21. Het bouwen van speel- en sportterreinen,zwembaden,enzoverder
  22. Het slopen van gebouwen en andere bouwwerken
  23. Het reinigen van hokken met landbouwdoeleinden
  24. Verhuur van landbouwmachines en -werktuigen met bedieningspersoneel
  25. Het ruimen van bouwterreinen
  26. Onderneming voor het uitvoeren van hijs- en hefwerkzaamheden voor rekening van derden
  27. Het reinigen van nieuwe gebouwen na beëindiging van bouwwerkzaamheden
  28. Het produceren,vervaardigen of laten vervaardigen,uitbaten,verhandelen,invoeren en uitvoeren van alle goederen,producten,materialen,materieel en diensten die verband houden met haar voorwerp
akte van 02-07-2024

Facturatie en betaling

Btw-nummer BE 0449.133.754
E-facturatie via Peppol
Bereikbaar via Peppol
Peppol-ID 0208:0449133754
Ander Peppol-ID 9925:BE0449133754
Ingeschreven 02-09-2025

Volg deze onderneming en u krijgt de volgende ochtend bericht als ze uit het Peppol-register verdwijnt.

Stand van het register op 3 november 2026 · Peppol Directory

Boekjaar en algemene vergadering

Jaarrekeningen bij de NBB
Boekjaareinde 31-12
JaarvergaderingDe aandeelhouders keuren op de jaarvergadering onder meer de jaarrekening goed.
Derde maandag van mei
akte van 02-07-2024

Erkenningen · vergunningen · registraties

Voedselveiligheid, FAVV

1 vestiging
Geelvestigingsnummer 2.060.528.438
2 vergunningen
Boerderij - akkerbouw · sinds 16-02-2010
Boerderij - runderen · sinds 16-02-2010

Omgevingsvergunningen

1 aanvraag in Vlaanderen sinds 2022 · 1 vergund
Een grond gebruiken, aanleggen of inrichten; Nieuwbouw of aanleggen
Vergund op 08-12-2022ingediend 24-05-2022bevoegde overheid: Provincie Antwerpenproject 2022053391

Bron: Omgevingsloket Vlaanderen.

Vestigingen & vastgoed

Ligging
zetel vestiging De vestigingseenheid op de kaart
4 ondernemingen op dit adres Bekijk wie hier gevestigd is

Gebouwen en percelen op het adres

Grondoppervlakte
79 m²
Perceel (capakey) Regio Oppervlakte Gebouwen Hoogte / verdiepingen
13374D0430/00H000 Vlaanderen 78 m² - -